PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : امکان نصب ssd روی Lenovo z510

iran1420
06-02-2014, 23:41
سلام به همه دوستان ،
بعد از کلی تحقیق بین لپ تابهای رنج 1.5 تا 4 میلیون به این نتیجه رسیدم یک لپ تاب 2.5 میلیونی امکاناتی که میخوام فراهم میکنه و فعلا هم z510 تقریبا به عنوان هدف شناسایی شده :n13:
اشکالاتی داره محاسنی هم داره .
فقط یک مورد مانده آنهم امکان نصب ssd 128G روی این لپ تاب خواستم ببینم امکان داره و کسی این کار را کرده ؟
حالا بصورت مستقیم یا بجای درایو نوری نصب بشه مشکل نداره .

در ضمن بین لپ تابهای زیر Z510 انتخاب خوبی بوده یا نه ؟
کاربرد لپ تاب : نرم افزارهایی مثل اتوکد و نرم افزارهای محاسباتی سبک ( روی پنتیوم 4 پس از 5 دقیقه جواب می دهد )

با تشکر از شما :n16:

Lenovo IdeaPad Z510 - B ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

HP ProBook 4540s-H ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ASUS F550CC - A ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Acer Aspire V5-573G-74508G1Taii ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

MSI CX61 i7 - D ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

HajiMahdi1
17-02-2014, 19:10
سلام
از بین مدل های اشاره شده در بازه قیمت یکسان حرف نخست رو z510 میزنه و بهترین، تاکید میکنم بهترین کانفیگ رو داره.z510 مجموعهای بی نظیر برای تمام نیاز های یک مهندس از هرنوعش(مکانیک، عمران و...) هست.وعیوبی که مد نظر شماست(شاید مثلا زاویه دید مانیتور)برای استفاده یک مهندس خیلی مخاطره آمیز نیست که هیچ خیلی هم عالیه.(نسبت به کاربرد عرض میکنم)(از من نشنیده بگیرید:برای مولتی مدیا کار ها هم خیلی خوبه-شک نکنید)
تا جایی که اطلاع دارم روی مادر برد مکانی برای ssdدر نظر گرفته شده.
چون ssd استفاده میکنی با رم 6 بهترین گزینه خرید هست(به نظر بنده).و مطمئن باش هیچ وقت از 6gb رم با نهایت ظرفیتش استفاده نمیکنی مگه کار تدوین و امثالهم انجام بدی.اونم از نوع سینماییش نه تدوین ساده.

اگه سوال دیگه ای هست در خدمتم

lionf3
17-02-2014, 20:42
بله دوستِ من میشه اما بصورت Single و نه Hybrid
روی Z500 هم همچین امکانی هست اما بنظرِ من اصلا نمیارزه
و حدِ اقل ( به نظرِ من) آدم باید ۵۰۰ گیگ هارد رو داشته باشه

iran1420
22-02-2014, 11:44
با سلام به همه دوستان ،
متشکرم از شما بخاطر راهنمایی مفید و خوبتون ، البته میدونم الان همه دوست دارن هارد یک ترا بایت روی کامپیوتر داشته باشند ( آنهم بیشتر برای فیلم و موسیقی استفاده میشه ) اما من قانع هستم و حتی هارد کامپیوترم پنتیوم 4 سال 84 گرفتم 40 گیگ هست که نصف اونم خالی حالا اگه 128 گیگ باشه واسه من زیاد هم هست ( البته اگه همزمان با هارد اصلی رو دستگاه باشه که چه بهتر نشد زیاد مهم نیست ) البته هارد اکسترنال 1 ترا بایت دارم بعنوان بایگانی فایلهایی که کمتر استفاده میکنم .
:n16:

mjd1370
24-02-2014, 22:33
سلام
دوستان ببخشید میشه توضیحی در مورد ssd 128G بدید
ممنون

afshin b
24-02-2014, 23:18
با سلام به همه دوستان ،
متشکرم از شما بخاطر راهنمایی مفید و خوبتون ، البته میدونم الان همه دوست دارن هارد یک ترا بایت روی کامپیوتر داشته باشند ( آنهم بیشتر برای فیلم و موسیقی استفاده میشه ) اما من قانع هستم و حتی هارد کامپیوترم پنتیوم 4 سال 84 گرفتم 40 گیگ هست که نصف اونم خالی حالا اگه 128 گیگ باشه واسه من زیاد هم هست ( البته اگه همزمان با هارد اصلی رو دستگاه باشه که چه بهتر نشد زیاد مهم نیست ) البته هارد اکسترنال 1 ترا بایت دارم بعنوان بایگانی فایلهایی که کمتر استفاده میکنم .
:n16:
مشکلی وجود نداره. باید هارد اصلی رو در بیارید و اس اس دی جاش قرار بدید. یا میتونین بکمک یه قطعه، جای درایور نوری از هارد قبلی استفاده کنین. اینطوری هم سرعت اس اس دی رو دارین هم حجم هارد معمولی.
برای تهیه اس اس دی خوب هم اگر کسی رو خواستید من میتونم بهتون معرفی کنم.

سلام
دوستان ببخشید میشه توضیحی در مورد ssd 128G بدید
ممنون

دوست عزیزی در این لینک توضیح مختصری دادن:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Sent from my HUAWEI G700-U10 using Tapatalk

Max.Pain
25-02-2014, 14:39
بله دوستِ من میشه اما بصورت Single و نه Hybrid
روی Z500 هم همچین امکانی هست اما بنظرِ من اصلا نمیارزه
و حدِ اقل ( به نظرِ من) آدم باید ۵۰۰ گیگ هارد رو داشته باشه

یکی از دوستان Z510 با هارد SSD 8 GB هیبریدی (به عنوان Cache) خریده بود ! فکر کنم موجود باشه اما کم گیر میاد!!!:n26: