PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک برای ارتقا سیستم

Roger
06-02-2014, 17:47
سلام دوستان سیستم زیر سیستم فعلی من هست:

MB : p6t v2 delux
cpu : intel core i7 920 @2.67 GHz
RAM : 3*2GB 1600 MHz
VGA : Nvidia 560 Ti
Power : 650 watt Green
HDD : 1 TB
اگر ممکن هست تنها می خوام سی پی یو و مادربورد و رم عوض بشه ، من بازی نمی کنم پس VGA رو نمی خوام عوض کنم.
بودجه هم تا سقف 3،000،000 تعیین کردم.
خوشحال میشم اگر بنده رو راهنمایی بفرمایید.:n01:

Ali*Reza
06-02-2014, 19:43
سلام.
بهتر بود نوع کاربردتون رو هم مشخص میکردین.
به هرحال پیشنهاد من :

CPU : Intel Core i7 4770K 3.5GHz : 1.000.000
M.B : ASUS Z87-Pro : 720.000
RAM : Corsair Vengeance Blue 2*4 2133 : 350.000

در صورتیکه به حافظه رم بیشتری نیاز داشتین میتونین به 16 و یا 32 گیگ افزایش بدین.
اگر کاربرد خاصی ندارین نیاز به هزینه بیشتر نبیست و میتونین رم با فرکانس 1600 تهیه کنین.
بهتره در صورت امکان برای پردازنده خنک کننده مجزا تهیه کنین.
با اضافی بودجه پیشنهاد میکنم درایو جامد برای بالا بردن محسوس کارایی تهیه کنین.

امیر تتلو
06-02-2014, 20:58
cpu ی پیشنهادی خوبه و از نظر من 8 گیگ رم با باس 1600 بگیر و مین بورد هم z28 خوبه از نظر من البته اقا علیرضا که استاد ما هستند

Roger
07-02-2014, 10:37
سلام.
بهتر بود نوع کاربردتون رو هم مشخص میکردین.
به هرحال پیشنهاد من :

CPU : Intel Core i7 4770K 3.5GHz : 1.000.000
M.B : ASUS Z87-Pro : 720.000
RAM : Corsair Vengeance Blue 2*4 2133 : 350.000

در صورتیکه به حافظه رم بیشتری نیاز داشتین میتونین به 16 و یا 32 گیگ افزایش بدین.
اگر کاربرد خاصی ندارین نیاز به هزینه بیشتر نبیست و میتونین رم با فرکانس 1600 تهیه کنین.
بهتره در صورت امکان برای پردازنده خنک کننده مجزا تهیه کنین.
با اضافی بودجه پیشنهاد میکنم درایو جامد برای بالا بردن محسوس کارایی تهیه کنین.

سلام دوستان با تشکر، اول بگم که کار عمده من با نرم افزار های مهندسی و حتما اورکلاک هم خواهم کرد اما چندتا سوال داشتم:

1. فرق این مدل های مختلف ASUS چیه مثل Pro , Plus , Deluxe , A واسه هر کدوم یه چیزی نوشته آدمو به کلی گیج می کنه خلاصه کدومش به درد من می خوره به نظر شما ؟

2. من رمو می خوام 16 باشه ، اما انگار فقط می تونه با این cpu به صورت dual باشه یعنی 2 تا 8 و مثلا 4 تا 4 نمیشه نمی دونم درست فهمیدم یا نه ؟

3. اما یه سوال یکم تخصصی اینکه فرق اینکه من یه رم 2133MHz بگیرم با اینکه یه رم 1600MHz بگیرم و تا اون قدر اور کنم چیه اینم همیشه واسه من سوال بوده ؟

4. من 2 سال پیش واسه سی پی یو یه ایر کولر مدل cooler master V8 خریدم الان نصبه می تونم همینه دوباره روش نصب کنم یا نه ؟

Ali*Reza
07-02-2014, 11:06
سلام دوستان با تشکر، اول بگم که کار عمده من با نرم افزار های مهندسی و حتما اورکلاک هم خواهم کرد اما چندتا سوال داشتم:

1. فرق این مدل های مختلف ASUS چیه مثل Pro , Plus , Deluxe , A واسه هر کدوم یه چیزی نوشته آدمو به کلی گیج می کنه خلاصه کدومش به درد من می خوره به نظر شما ؟

2. من رمو می خوام 16 باشه ، اما انگار فقط می تونه با این cpu به صورت dual باشه یعنی 2 تا 8 و مثلا 4 تا 4 نمیشه نمی دونم درست فهمیدم یا نه ؟

3. اما یه سوال یکم تخصصی اینکه فرق اینکه من یه رم 2133MHz بگیرم با اینکه یه رم 1600MHz بگیرم و تا اون قدر اور کنم چیه اینم همیشه واسه من سوال بوده ؟

4. من 2 سال پیش واسه سی پی یو یه ایر کولر مدل cooler master V8 خریدم الان نصبه می تونم همینه دوباره روش نصب کنم یا نه ؟

مدلهاى مختلفى که برند ايسوس با پسوندهاى مختلفى ارائه کرده هرکدوم يک سرى قابليتها و آپشنهاى خاص خودشون رو دارن. همچنين در مدار تغذيه و تعداد فاز هم متفاوتند.
در حالت کلى به نظر من پيشنهادى Pro براى اور مناسبتره. البته اگر اورکلاکر حرفه اى هستين ميتونين مدلهاى مناسبترى مخصوصا از برند گيگا تهيه کنين.
در مورد رم هم ميتونين 4 تا ماژول 4 گيگى تهيه کنين و مشکلى نيست و بصورت دوال عمل خواهند کرد.
رمهاى با مشخصات يکسان بايد در اسلاتهاى همرنگ نصب بشن.
اور رم بسته به نوع مدل و مشخصات ولتاژ و تايمينگش و چيپستش فرق ميکنه و ممکنه پايدار نباشه. منطقى تر اينه که رم با فرکانس بالاتر تهيه کنين.
براى نصب کولر هم مشکلى نيست.

BlackSound
07-02-2014, 11:37
مادربرد Z87-Aبرای اورکلاک مناسب نیس ؟

امیر تتلو
07-02-2014, 11:50
چرا هست اما اون یکی بهتره

Ali*Reza
07-02-2014, 11:53
مادربرد Z87-Aبرای اورکلاک مناسب نیس ؟

مناسبه. مشکلی برای اور نداره. انتخاب مادربورد و یا هر قطعه دیگه بسته به نیاز و مقدار بودجه فرد داره.

Roger
07-02-2014, 16:44
مدلهاى مختلفى که برند ايسوس با پسوندهاى مختلفى ارائه کرده هرکدوم يک سرى قابليتها و آپشنهاى خاص خودشون رو دارن. همچنين در مدار تغذيه و تعداد فاز هم متفاوتند.
در حالت کلى به نظر من پيشنهادى Pro براى اور مناسبتره. البته اگر اورکلاکر حرفه اى هستين ميتونين مدلهاى مناسبترى مخصوصا از برند گيگا تهيه کنين.
در مورد رم هم ميتونين 4 تا ماژول 4 گيگى تهيه کنين و مشکلى نيست و بصورت دوال عمل خواهند کرد.
رمهاى با مشخصات يکسان بايد در اسلاتهاى همرنگ نصب بشن.
اور رم بسته به نوع مدل و مشخصات ولتاژ و تايمينگش و چيپستش فرق ميکنه و ممکنه پايدار نباشه. منطقى تر اينه که رم با فرکانس بالاتر تهيه کنين.
براى نصب کولر هم مشکلى نيست.

سلام پس اگه ممکنه یه Thermal Past خوب هم واسه کولر معرفی کنید.
من تصمیم گرفتم ssd هم بخرم ظرفیت 120GB واسه من کافیه ، فقط reliability واسه من مهم تر از سرعته ! ( قبلا یه ssd با همین حجم داشتم مارک Kingstone که بعد 6 ماه یه روز تصمیم گرفت دیگه کار نکنه ! :9: ) اونم پس بی زحمت یه پیشنهادی بدین.

Ali*Reza
07-02-2014, 17:22
سلام پس اگه ممکنه یه Thermal Past خوب هم واسه کولر معرفی کنید.
من تصمیم گرفتم ssd هم بخرم ظرفیت 120GB واسه من کافیه ، فقط reliability واسه من مهم تر از سرعته ! ( قبلا یه ssd با همین حجم داشتم مارک Kingstone که بعد 6 ماه یه روز تصمیم گرفت دیگه کار نکنه ! :9: ) اونم پس بی زحمت یه پیشنهادی بدین.

براى درايو جامد پيشنهاد من Samsung 840 Series 120GB
در مورد خمير هم مدل Z9 از ديپ کول مناسبه.

Roger
07-02-2014, 18:52
براى درايو جامد پيشنهاد من Samsung 840 Series 120GB
در مورد خمير هم مدل Z9 از ديپ کول مناسبه.

براتون امکانش هست یه جایی رو معرفی کنید که اینو
Samsung 840 Series 120GB
داشته باشند. تو اینترنت جایی رو پیدا نکردم.

در کل هم واسه باقی قطعات هم اگه جایی رو می شناسید که منصف باشند لطفا معرفی کنید. من تهران هستم.

تنکس ;)

Ali*Reza
07-02-2014, 19:09
براتون امکانش هست یه جایی رو معرفی کنید که اینو
Samsung 840 Series 120GB

داشته باشند. تو اینترنت جایی رو پیدا نکردم.

در کل هم واسه باقی قطعات هم اگه جایی رو می شناسید که منصف باشند لطفا معرفی کنید. من تهران هستم.

تنکس ;)

پ.خ شد خدمتتون.