PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با کارت صدای آنبرد

Meysam Raz
06-02-2014, 14:29
سلام
میخواستم از خروجی آنبرد rear speaker out (که مشکی هستش) روی مادربرد اسوس z77 v pro صدا بگیرم
این در حالی بود که front speaker out (خروجی سبز رنگ) وصل بود به اسپیکرم و داشت آهنگ اجرا میکرد .
به محض اینکه فیش رو وارد کردم دیگه صدای front هم قطع شد و وصل نشد .
هیچ اروری نگرفتم و هیچ اتفاق خاصی نیوفتاد
rear رو کشیدم باز وصل نشد . front رو کشیدم و دوباره زدم پیغام معمولی رو که میگه ((فیش وارد شده )) میده ، اما باز صدا ندارم
کارایی که تا الان کردم :
درایور رو پاک کردم و دوباره نصب کردم
بایوس رو به آخرین ورژن آپدیت کردم
ویندوز هم عوض کردم اما باز هم هیچ اتفاقی نمیوفته جالبه کارت صدا رو میشناسه و درایورش رو هم نصب میکنه اما صدایی ازش در نمیاد
میخوام ببینم چیشد؟ کارت صدای آنبرد سوخت ؟ انقدر اسوس آشغال شده؟ آخه اولین بار بود یه فیش خواستم بزنم به rear:n02:

راه حلی چیزی داره؟نرم افزاری برای تست هست؟
پیشاپیش ممنون

fr_keyboard
06-02-2014, 14:38
بله کارت صداتون سوخته و باید یک کارت صدا که قیمتی هم نداره بخرید یا اینترنال یا اکسترنال

Meysam Raz
06-02-2014, 14:45
درجا برم برای خرید؟ مادربرد رو نبرم گارانتی؟
شانس ما بود یا کلا موقع استفاده نباید خروجی ها رو عوض کرد؟

fr_keyboard
06-02-2014, 15:33
اگه گارانتی داره که چرا بدی گارانتی بهتره
نه ربطی نداره ولی کلا کارت صدا زید تحمل فشار را نداره

absineh
06-02-2014, 16:04
دوست عزیز کارت صدای آنبرد شما احتمالا مشکلی نداره اینجوری که فرمودید احتمال میدم کارت صدای شما 8 کاناله باشه سیم اسپیکر را وارد سوکت سبز کنید وروی تسکباربرروی علامت صدا کلیک کنید واز قسمت میکسر سیستم sound را بزنید ودرتب play back ببینید که اسپیکر را شناخته یا خیر.من پیشنهاد میکنم درایور صدا را از سایت ایسوز بنا به ویندوز شما که 32 یا 64 دانلود کنید و نصب کنید .

Meysam Raz
06-02-2014, 17:19
دوست عزیز کارت صدای آنبرد شما احتمالا مشکلی نداره اینجوری که فرمودید احتمال میدم کارت صدای شما 8 کاناله باشه سیم اسپیکر را وارد سوکت سبز کنید وروی تسکباربرروی علامت صدا کلیک کنید واز قسمت میکسر سیستم sound را بزنید ودرتب play back ببینید که اسپیکر را شناخته یا خیر.من پیشنهاد میکنم درایور صدا را از سایت ایسوز بنا به ویندوز شما که 32 یا 64 دانلود کنید و نصب کنید .

ممنون دوست عزیز
راستش این کار رو بعد از تعویض ویندوز کردم و درایور رو از سایت اسوس گرفتم
با قسمت sound کاملا آشنام . خروجی اسپیکر رو میشناسه
ورود فیش رو هم اطلاع میده
اما صدا نمیاد
احتمال میدم یک آی سی چیزی سوخته که کار کل قسمت صدا رو مختل نکرده و فقط خروجی ایراد پیدا کرده واسه همینم میشناسه اما کار نمیکنه

EXTREME
06-02-2014, 17:51
اگه اسپیکر هم سالم باشه و تمام راه های نرم افزاری بررسی شده و بایوس مین هم آپدیت کردید و درست نشد یا جک صدا ایراد داره یا کنترلر صدا ایراد داره یا قطعات smd قبل از جک صدا روی برد سوخته اند خازن های smd

mmf66
06-02-2014, 18:34
منم یه مین الایت داشتم همین جوری بود همه چیزش درست بود درایورش و غیره ولی صدا ازش در نمیومد بردم گارانتی درست کردن
اگه میخوای خرج نکنی ببر گارانتی درست کنه اگر نه یه کارت صدا کریتیو پرو یا مشابه حدود 200 تا 300 میتونی بگیری

absineh
06-02-2014, 23:20
دوست عزیز من این مشکل با asus p5kpl/epu داشتم با راهنمایی دوستان ویندوز را با سی دی ورژن جدید نصب کردم و از درایور پک 2013 درایورها را آپدیت کردم زمانیکه این کاررا کردم آیکون میکسر در قسمت کاستومایز قرارگرفت وبا بیرون آوردن جک صدا و زدن مجدد صفحه روی دستاپ بازشد وتنظیمات انجام دادم درست شد روی دوتا ویندوز منظورم 7 و XP امتحان کردید .

keramati110
07-02-2014, 20:06
سلام
دوست عزیز وقتی که درویندوز ایکن صدا در تسکبار و کنترل پنل فعال باشدو شما صدا ندارید
پس در این صورت مادربورد ایراد دارد میتونه از smd یا کریستال صدا یا از خود ای سی صدا باشه
وقتی که مین به این خوبی دارید و گارانتی هم دارد چرا ندید گارانتی براتون درست کنند