PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مبدل برق 12 ولت به 220 ولت (اینورتر)

jamshidjap
06-02-2014, 13:26
سلام

یه مبدل 12 به 220 میخام با قدرت 500 وات ...

از کجا بگیرم ؟ قیمتاش چنده ؟ چه مارکی خوبه ؟ آیا اصلا اینا اصولی هستن ؟ آسیب به سیم کشی ماشین وارد میکنن؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
07-02-2014, 10:58
سلام .
بنده استفاده کردم از 500 واتش .
از فندک یا باتری برق 12V میگیره با آمپر زیاد و تبدیل میکنه به 220V .
یعنی یک ترانس داره و یک مدار الکترونیکی که برق مستقیم باتری رو تبدیل به برق متناوب میکنه با فرکانس 50 هرتز .
اگر مدت یک ساعت کار کنه ممکنه باتری ضعیف بشه و استارت نزنه . البته بستگی به بزرگ و کوچکی باتری ماشین و سلامتش هم داره .
باید هر ده پونزده دقیقه موتور رو روشن کنین تا باتری شارژ بشه .
البته اون مارکی که بنده داشتم خودش موقع ضعیف شدن باتری بوق میزد تا موتور رو روشن کنین باتری شارژ بشه .
300 وات و 150 واتش هم هست .
عکسهاش
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

jamshidjap
08-02-2014, 09:14
چند خریدی ؟ از کجا خریدی ؟

میگن اینا موج سیونسی دارن و موج مربعی ... سینوسی گرونتره ... مربعی برای وسائل صوتی و تصویری ضرر داره ...

sozuki7
08-02-2014, 09:23
باتری ماشین داغون میکنه!
بهترین چیز ژنراتور چینی بگیر کوچک 500تا 800تومنه(از دبی گرفتم
3ساله هیچ مشکلی هم نداشته

jamshidjap
08-02-2014, 09:34
البته اگه زیاد آمپر ازش نکشی فکر نمیکنم به باتری صدمه بزنه ... یه لامپ 100 با یه لپ تاپ 60 واتی برق ازش بکشی زیاد صدمه نمیزنه ...

چیزی که مهمه برق خروجی هستش .... اینکه به مصرف کننده ها آسیب نزنه ...

اگه خروجی 200 وات ازش بکشیم با ولتاژ 12 باید 17 آمپر بگیریم ... اگه ظرفیت باتری 60 آمپر ساعت باشه تقریبا 3.5 ساعت با آمپراژ 17 ازش میتونیم مصرف کنیم ... زمان خوبی هستش ... البته اگه وسطش موتور رو هم روشن کنیم این زمان بیشتر هم مبشه

MOHAMMAD_ASEMOONI
08-02-2014, 10:22
چند خریدی ؟ از کجا خریدی ؟

میگن اینا موج سیونسی دارن و موج مربعی ... سینوسی گرونتره ... مربعی برای وسائل صوتی و تصویری ضرر داره ...

سلام
اینجا 500 واتش 300 ت هست
گمان کنم منظورتون دیجیتالی و آنالوگ باشه
در این مورد چیزی نشنیدم
بیشتر دستگاهها با برق مستقیم و ولتاژ کم کار میکنه
لپ تاپ , بیشتر تلوزیونها و شارژر ها همه یک آداپتور داره که برق 220v رو تبدیل به 6 یا 12 یا 19 میکنه .
شما نگفتین برای چه کاری میخواین
شاید 150 وات یا 200 کافی باشه
آداپتور لپ تاب مصرف کمی داره و فقط حدود 1.5 آمپر برق مصرف میکنه

MOHAMMAD_ASEMOONI
08-02-2014, 10:26
باتری ماشین داغون میکنه!
بهترین چیز ژنراتور چینی بگیر کوچک 500تا 800تومنه(از دبی گرفتم
3ساله هیچ مشکلی هم نداشته

سلام
باتری رو داغون نمیکنه
این دستگاهها با حساب کتاب ساخته شده
فوقش باتری ضعیف میشه برقش که با شارژر دوباره قوی میشه
برای کارهای سبک و غیر دائمی خیلی بهتر از موتور برق هست
موتور برق گران هست و سوخت میخواد و استهلاک هم داره
بی صدا هم نیست

MOHAMMAD_ASEMOONI
20-02-2014, 12:54
سلام
دیروز اینها رو توی بازار دیدم
400 وات 210 تومن
600 وات 260 ت
پنکه دار هست

Tohid
01-04-2014, 23:59
من مدل 1500وات مارک dak خریدم فعلا راضی هستم

MOHAMMAD_ASEMOONI
02-04-2014, 15:27
من مدل 1500وات مارک dak خریدم فعلا راضی هستمسلام . 220 ولت هست ؟ چند خریدین ؟ گارانتی هم داره ؟ آبی رنگ هست ؟

Tohid
02-04-2014, 22:30
220 هست..
رنگ بدنه مشکی هست و کشیده هست..قیمت 160 گرفتم..گارانتی نداره..

Tohid
03-04-2014, 15:19
اینم لینک دستگاه..

3274
18-05-2014, 10:58
سلام
دیروز اینها رو توی بازار دیدم
400 وات 210 تومن
600 وات 260 ت
پنکه دار هست
مساله اینه که توان واقعی این اینورتورها چقدره نه توان اسمی. تنها از راه آزمون عملی متوجه کارایی اینا میشید. من یک 350 واتش رو n سال قبل که هنوز تقلبی نداشت تهیه کردم ولی فکر نکنم 350 وات باشه و چندان استفاده ای هم نکردم

MOHAMMAD_ASEMOONI
18-05-2014, 17:03
مساله اینه که توان واقعی این اینورتورها چقدره نه توان اسمی. تنها از راه آزمون عملی متوجه کارایی اینا میشید. من یک 350 واتش رو n سال قبل که هنوز تقلبی نداشت تهیه کردم ولی فکر نکنم 350 وات باشه و چندان استفاده ای هم نکردم
سلام .
تقلبیهاش بله اما استانداردهاش فکر کنم برعکس باشه یعنی 400 واتش کمی بیش از ظرفیت اسمیش قدرت داره .
در یوتیوب هم چند تست هست .

رفیق خوب
03-06-2014, 16:20
خیلی هم خوب

afsharizqi
05-09-2015, 15:20
سلام
شرکت سام الکترونیک [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] اینورترهای 150 وات، 300 وات، 500 ات و 1000 وات تولید میکنه که با یک سال گارانتی تعویض به فروش می رسونه :n16:
من یه دونه 300 واتش رو خریدم. :n01:پورت USB هم روش داره که راحت میشه مستقیم موبایل را بهش وصل کرد و شارژ کرد.
300 وات رو من 127 هزار تومن خریدم.
150 واتش رو 109 هزار، 500 واتش رو هم 144 هزار تومن می فروشه
یه هفته ای میشه که خریدم و ازش راضی هستم

pashangparsi6
23-12-2015, 18:53
همگی اینورترها هر توانی روشون زده شما حتما یه کم پایین تر حساب کن. اگر 500 می خوای من پیشنهاد می کنم 1000 بگیری و اگر 300 می خوای همون 500 خوبه

من خودم 2000 وات سوئر خریدم، نزدیک به یک سال هست دارمش بدون هیچ مشکلی و حتی توی باغ باهاش فرز و دریل و .. راه اندازی می کنم. از 300 وات داره تا 2000 وات. از اینجا اینترنتی می شه تهیه کرد با قیمت پایین تر از بازار (هر سه شعبه شون جنوب کشور کار می کنند و وارده کننده هستند) قیمت ها هم خیلی از قیمت هایی که دوستان در بالا گفتن پاین تر هست!!:

MOHAMMAD_ASEMOONI
24-12-2015, 07:37
همگی اینورترها هر توانی روشون زده شما حتما یه کم پایین تر حساب کن.
اگر 500 می خوای من پیشنهاد می کنم 1000 بگیری و اگر 300 می خوای همون 500 خوبه
من خودم 2000 وات سوئر خریدم، نزدیک به یک سال هست دارمش بدون هیچ مشکلی و حتی توی باغ باهاش فرز و دریل و .. راه اندازی می کنم. از 300 وات داره تا 2000 وات.سلام
اگر مسئله ی بودجه و پول مطرح نبود , حرف شما برای همه قابل اجرا بود
اما یکی داره , یکی نداره
بعضیها بودجه ی خرید ضروریاتِ زندگی رو هم ندارند چه برسه به بودجه ی خریدِ خواسته ها و آرزوها و یا تجملات
برای همین مجبورند فقط در حدِ نیاز تهیه کنند , اون هم با سختی
========================
همونهائی هم که دارند , باید مراقب باشند که مبتلا به اسراف و یا تبذیر نشند
اسراف (زیاده روی در مصرف )یعنی تهیه ی یک چیز بیش از حد نیاز
تبذیر (ریخت و پاش) یعنی تهیه ی چیزی که اصلاً بهش نیازی نیست

jossy
17-07-2017, 06:20
راجع به خرید اینورتر لازمه که گوشزد کنم
بنده از یکی از سایتهای خرید که فروشنده در سیرجان-کرمان هست
حدود شش ماه هست که پول واریز شده و طی تماسهایی که پیگیر شدم با بهانه های مختلف دو اینورتر حدود سه میلیون تومان رو نگه داشتند
حتی پول را هم برنمیگردانند
جالبه بگم این سایت نماد اعتماد هم داره!

pashangparsi6
29-09-2017, 12:32
هرکسی می خواد اینورتر بخره پبیش از خرید این راهنمای خرید اینورتر ماشین ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رو بخونه

اون مدل سوئر مورد تایید هست. استفاده شخصی من از مدل 1500 وات بدون هیچ مشکلی دارم استفاده می کنم به عنوان روشنایی نزدیک به 8 ماه
اون سایتی که نماد اعتماد داره هم می تونید شکایت کنید ازش. مگه می شه فروشگاهی زیر نظر وزارت صنعت باشه و این کارو بکنه. باید پیگیری کنید

pashangparsi6
29-09-2017, 12:36
اینوتر 1500 وات سوئر ( اقتصادی ترین گزینه به دلیل تخفیف تنها روی این مدل ) با 6 ماه گارانتی و امکانات کامل 150 هزار تومان. لینک خرید ( با این سایت همکاری دارم ):
اینورتر 1500 وات ماشین مبدل 12 به 220 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

مشخصات کامل

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 8%D8%AF%D9%84%20%D8%A8%D8%B1%D9%82%20%D9%85%D8%A7% D8%B4%DB%8C%D9%86%20suoer.jpg

مشخصات دستگاه اینورتر 1500W suoer به زبان انگلیسی

شرکت سازنده SUOER
مدل دستگاه SAA-1500A
Quatity 1 piece(s)
رنگ Silver
جنس بدنه آلومینیوم alloy
ولتاژ رودی 12 V
ولتاژ خروجی 230 V
Output Current 3500~4000 mA
Output Power 600~900W
Peak Power 1500W
Waveform Type Modified Sine Wave
Output Socket Universal
Conversion Efficiency 98
فرکانس خروجی 50 +/- 2Hz
افزایش ولتاژ Protection 14.5~15.5V
کاهش ولتاژ Protection 10.4~11.0V
Overtemperature Protection 50'C
Indicator Light Yes
کابل برق 45 سانتی متر
Application Widely use for cell phones, PC computers, digital cameras, etc.
Operating Temperature 20'C~+50'C
Other Features Because the output frequency is different between the inverter and mains supply, please don't connect the inverter to the mains supply; Please close the electric switch as power cut, and then use the inverter to power electric appliance; Widely use for cell phones, PC computers, digital cameras, etc.
اقلام درون بسته بندی 1 x اینوتر مبدل برق
2 x دو عدد کابل قرمز و سیاه برق ویژه اتصال به باتری ماشین (40cm-cable)
1 x راهنمای کاربری به زبان انگلیسی و چینی
Dimensions: 7.72 in x 3.74 in x 2.17 in (19.6 cm x 9.5 cm x 5.5 cm)
Weight: 23.37 oz (663 g)

pashangparsi6
29-09-2017, 12:38
اینوتر 500 وات سوئر ( اقتصادی ترین گزینه ) با 6 ماه گارانتی و امکانات کامل. لینک خرید:
اینورتر 500 وات ماشین مبدل 12 به 220 شهری ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

مبدل برق ماشین 12 به 220 ولت 500Wمبدل برق 12V اتومبیل به 220V شهری با برند نام‌آشنای سوئر SUOER با 26 سال پیشینه، تبدیل‌کننده برق تا حداکثر 500وات، جهت استفاده از دستگاه‌های برقی 220 ولت با برق خودرو-6 ماه گارانتی- دارای پورت USB ایمن جداگانه شارژ موبایل، تبلت و دوربین دیجیتال- محافظ جریان افزوده، اتصال کوتاه، افزایش دما- هشداردهنده‌ی صوتی و لایه‌های محافظتی- بدنه فلزی با ماندگاری بالا، فن هوشمند
Solar Power Inverter
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %20%D8%A8%D9%87%20220%20%D8%B4%D9%87%D8%B1%DB%8C%2 0%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88%20%D8%A7%DB%8C%D9% 86%D9%88%D8%B1%D8%AA%D8%B1%20%D9%85%D8%A7%D8%B4%DB %8C%D9%86.JPGویژگی‌ها و توانایی‌های دستگاه

راندمان خروجی بالا و بهینه‌ی تبدیل برق، کارایی هوشمند و آغاز نرم smart soft start function
دارای لایه‌های محافظنی و امنیتی.
دارای کابل برق مرغوب همراه با سری سوسماری جهت اتصال دستگاه به سری باتری ماشین ( دو رنگ سرخ مثبت و سیاه منفی ) - ورودی و خروجی کاملا جداگانه
دستگاه هوشمند، وزن پایین و سبک پرتابل، استفاده در مسافرت، خانه و...
سوکت خروجی دوشاخه جهان برای انواع دوشاخه برق دستگاه‌های برقی بدون نیاز به تبدیل دوشاخه و پریز برق
خروجی برق شبه سینوسی - Modified / Square
Applicable for resistive AC loads.
فناوری پایداری ولتاژ بالا High-procision
دارای فناوری کاهش صدا و سکوت دستگاه
دارای کولر فن هوشمند جهت افزایش طول عمر دستگاه و کاهش مصرف برق
دارای گواهی‌نامه‌های استاندارد CE,CTA,ISO,ROSH

ویژگی‌های فنی Inverter 500W

مدل دستگاه مبدل برق سوئر SAA-500AF/1000AF
ولتاژ خروجی دستگاه 220V AC
فرکانس خروجی 50Hz
Output waveform Modified sine wave
رنج مجاز ولتاژ ورودی 10V-15V
Fuse 10A/15A/20A/30A/40A/70A/100A/140A
کارکرد هشدار صوتی در هنگام کاهش ولتاژ 10.4V-11V
خاموشی خودکار دستگاه در هنگام کاهش ولتاژ 9.7V-10.3V
کارکرد هشدار صوتی در هنگام افزایش ولتاژ 14.5V-15.5V
Battery drain with no AC loads(at 12V input) <0.3A
Peak efficiency 70%-80%
Continuous AC Power output 145W/200W/240W/400W/640W/800W
30min AC output power 80W/100W/120W/150W/180W/250W/300W/500W/800W/10000W

Max AC output power 160W/200W/240W/300W/360W/500W/600W/1000W/1600W/2000W

pashangparsi6
29-09-2017, 12:51
سلام .
بنده استفاده کردم از 500 واتش .
از فندک یا باتری برق 12V میگیره با آمپر زیاد و تبدیل میکنه به 220V .
یعنی یک ترانس داره و یک مدار الکترونیکی که برق مستقیم باتری رو تبدیل به برق متناوب میکنه با فرکانس 50 هرتز .
اگر مدت یک ساعت کار کنه ممکنه باتری ضعیف بشه و استارت نزنه . البته بستگی به بزرگ و کوچکی باتری ماشین و سلامتش هم داره .
باید هر ده پونزده دقیقه موتور رو روشن کنین تا باتری شارژ بشه .
البته اون مارکی که بنده داشتم خودش موقع ضعیف شدن باتری بوق میزد تا موتور رو روشن کنین باتری شارژ بشه .
300 وات و 150 واتش هم هست .
عکسهاش

چند تا مورد رو عرض کنم

اینکه کی باتری ضعیف بشه بستگی داره. ممکنه شما چند تا لامپ کم مصرف روشن کنی یا یک مینی فرز! اون لامپ‌ها رو من آزمایش کردن ( با همون اینورتر 1500 وات سوئر که لینکش رو بالا گذاشتم ) دست کم 5 ساعت بدون هیچ مشکلی کار کرده و تا حالا باتری نخوابیده. باتری ماشین تیبا

مینی فرز رو هم حدود 1 ساعت باهاش کار کردن مشکلی نبوده

-----------

هرچند خود دستگاه هشداردهنده ی صوتی داره اما من هر 3 ساعت 1 بار برای 5 دقیقه ماشین رو روشن می کنم و خاموش می کنم تا خیالم آسوده باشه.

یعنی نیازی نیست هر 5 دقیقه خودرو روشن بشه! بلکه هر 3 یا 4 ساعت 1 بار ( برای لامپ روشنایی و شارژر تبلت و لپ تاپ و ... ) برای 5 دققه روشن می کنید خودرو باتری دوباره شارژ می شه

albertxx
29-09-2017, 15:41
دوستان یه سوال فنی
این مبدل ها 12 رو به 220 تبدیل میکنن

حالا سوالم اینه اگه به جای باتری این مبدل رو به دینال وصل کنیم باز هم جواب میده ؟؟؟
با توجه به نوع مصرف باتری بعد از مدتی خالی میشه (( شاید 1 ساعت و بیشتر ))
ولی دینام برق یکسره تولید میکنه و پایانی نداره

یه دستگاه دروگر دارم که باتری و دینام شبیه ماشین داره و دینامش 750 وات هست (( که میشه حدود 62 آمپر در ساعت ))
با یه ضرب و تقسیم حدود 3.5 آمپر سمت 220 برق میده

حالا میشه همچین کاری کرد و برق گرفت ؟؟؟

شاید بپرسید خب از همون باتری بگیر و ماشین رو روشن بزار
ولی کلا بدون باتری میخوام استفاده کنم تا اصلا باتری تو مدار نباشه
از دینام برق بگیریم

amirpcp30
29-09-2017, 18:02
دوستان یه سوال فنی
این مبدل ها 12 رو به 220 تبدیل میکنن

حالا سوالم اینه اگه به جای باتری این مبدل رو به دینال وصل کنیم باز هم جواب میده ؟؟؟
با توجه به نوع مصرف باتری بعد از مدتی خالی میشه (( شاید 1 ساعت و بیشتر ))
ولی دینام برق یکسره تولید میکنه و پایانی نداره

یه دستگاه دروگر دارم که باتری و دینام شبیه ماشین داره و دینامش 750 وات هست (( که میشه حدود 62 آمپر در ساعت ))
با یه ضرب و تقسیم حدود 3.5 آمپر سمت 220 برق میده

حالا میشه همچین کاری کرد و برق گرفت ؟؟؟

شاید بپرسید خب از همون باتری بگیر و ماشین رو روشن بزار
ولی کلا بدون باتری میخوام استفاده کنم تا اصلا باتری تو مدار نباشه
از دینام برق بگیریم
سلام دوست عزیز
تاپیک برای سه سال قبله اما چون سوال پرسیدید و همینطور برای استارتر و همچنین برای کسی که در اینده این تاپیک رو میخونه مینویسم انشاالله که به کارتون بیاد
مورد اول ، اصلا نیاز نیست باطری رو جدا کنین و اینکار درستی نیست ، باطری رو بزارید باشه وقتی دینام کار میکنه اصلا از باطری استفاده نمیشه مگر اینکه قدرتی رو از دینام درخواست کنید که نتونه تامین کنه - البته این درخواست اگر مداوم باشه و توان زیاد درخواست کنید دینام می سوزه
بنده سال قبل می خواستم اینورتر بخرم خیلی تحقیق کردم اول مشکل باطری و دینام هست دوم خود اینورتر
باطری باید 10-20 درصد شارژ داشته باشه که بتونه ماشین رو روشن کنه ، پس باید حواستون به این مورد باشه ، هرچقد هم که کمتر از باطری استفاده شه عمر بیشتری داره ، مثلا جای اینکه بزارید تا 20 درصد برسه همیشه به 40 درصد که رسید قطع کنید
اینکه چقد می تونید استفاده کنید رو می تونید دیتاشیت باطری رو ببینید
ضمنن باطری نباید به هیچ عنوان ولتاژش کمتر از 10.5 بشه (حتی از گرانتی هم خارج میشه)
هرچقد هم که امپر بیشتری از باطری بگیرید باطری زودتر خالی میشه (مثلا اگر باطری 60 امپر هست شما نباید 60 امپر از باطری بگیرید چون در این حالت فقط نیم ساعت براتون کار می کنه)
ولتاژ باطری هم غیر خطی هست مثلا من با لپ تاپ که کار می کنم وقتی ولتاژ طی دو سه ساعت از 12.6 به 12.0 میرسه قطع می کنم چون میدونم اگه باز هم استفاده کنم به طور مثال وقتی 11.9 شد خیلی زود در چند دقیقه به 11 میرسه و ماشین هم روشن نخواهد شد
مورد دوم دینام ....باطری من 74 امپر هست اما دینام 45 پس باید حواسم باشه که باطری کاملا خالی نشه چون اگر ولتاژ باطری خیلی پایین بیاد با این دینام شارژ نمیشه و در حال شارژ میتونه دینام رو بسوزونه (مثلا ولتاژ باطری شده 5 حالا دینام 14 ولتی که باید بده رو همینطور میاره پایین تا از ولتاز نامی خودش هم کمتر ولت بده)
سوم خود اینورتر
اینورتر هایی که ارزون قیمت هستند اصلا مناسب نیستند به طور مثال یک مدل خریدم حدود 120 هزار تومن وقتی شارژ لپ تاپ بهش متصل بود و لپ تاپ رو تحت لود میذاشتم شارژر صدای ویز ویز میداد
اینورتر های سینوسی قیمتی بالای 400 هزار تومان رو دارند
البته بستگی داره برای چه چیزی بخوایید ، چون بعضی وسایل به شبه سینوسی مشکلی ندارند البته شبه سینوسیش هم اگر درست باشه.....
:n40:

albertxx
29-09-2017, 22:18
سلام دوست عزیز
تاپیک برای سه سال قبله اما چون سوال پرسیدید و همینطور برای استارتر و همچنین برای کسی که در اینده این تاپیک رو میخونه مینویسم انشاالله که به کارتون بیاد
مورد اول ، اصلا نیاز نیست باطری رو جدا کنین و اینکار درستی نیست ، باطری رو بزارید باشه وقتی دینام کار میکنه اصلا از باطری استفاده نمیشه مگر اینکه قدرتی رو از دینام درخواست کنید که نتونه تامین کنه - البته این درخواست اگر مداوم باشه و توان زیاد درخواست کنید دینام می سوزه
بنده سال قبل می خواستم اینورتر بخرم خیلی تحقیق کردم اول مشکل باطری و دینام هست دوم خود اینورتر
باطری باید 10-20 درصد شارژ داشته باشه که بتونه ماشین رو روشن کنه ، پس باید حواستون به این مورد باشه ، هرچقد هم که کمتر از باطری استفاده شه عمر بیشتری داره ، مثلا جای اینکه بزارید تا 20 درصد برسه همیشه به 40 درصد که رسید قطع کنید
اینکه چقد می تونید استفاده کنید رو می تونید دیتاشیت باطری رو ببینید
ضمنن باطری نباید به هیچ عنوان ولتاژش کمتر از 10.5 بشه (حتی از گرانتی هم خارج میشه)
هرچقد هم که امپر بیشتری از باطری بگیرید باطری زودتر خالی میشه (مثلا اگر باطری 60 امپر هست شما نباید 60 امپر از باطری بگیرید چون در این حالت فقط نیم ساعت براتون کار می کنه)
ولتاژ باطری هم غیر خطی هست مثلا من با لپ تاپ که کار می کنم وقتی ولتاژ طی دو سه ساعت از 12.6 به 12.0 میرسه قطع می کنم چون میدونم اگه باز هم استفاده کنم به طور مثال وقتی 11.9 شد خیلی زود در چند دقیقه به 11 میرسه و ماشین هم روشن نخواهد شد
مورد دوم دینام ....باطری من 74 امپر هست اما دینام 45 پس باید حواسم باشه که باطری کاملا خالی نشه چون اگر ولتاژ باطری خیلی پایین بیاد با این دینام شارژ نمیشه و در حال شارژ میتونه دینام رو بسوزونه (مثلا ولتاژ باطری شده 5 حالا دینام 14 ولتی که باید بده رو همینطور میاره پایین تا از ولتاز نامی خودش هم کمتر ولت بده)
سوم خود اینورتر
اینورتر هایی که ارزون قیمت هستند اصلا مناسب نیستند به طور مثال یک مدل خریدم حدود 120 هزار تومن وقتی شارژ لپ تاپ بهش متصل بود و لپ تاپ رو تحت لود میذاشتم شارژر صدای ویز ویز میداد
اینورتر های سینوسی قیمتی بالای 400 هزار تومان رو دارند
البته بستگی داره برای چه چیزی بخوایید ، چون بعضی وسایل به شبه سینوسی مشکلی ندارند البته شبه سینوسیش هم اگر درست باشه.....

دستت درد نکنه دوست عزیز :n16:

ولی بحث اصلی جدا شد :n02:

کلا شما زدید تو کار باتری ولی من اصلا بحثم این نیود
فکر کنید یه سیستم چرخشی دارم و یه دینام بهش وصل میکنم (( اصلا باتری موجود نیست ))
در واقع فکر کنید یه دینام اضافه دارم و میخوام ازش استفاده کنم

حالا میتونم از برق دینام که 750 وات هست (( 63 آمپر روی ریل 12 ولت )) برق 220 بگیرم ؟؟ (( حدودا 3.5 آمپر میشه ))

amirpcp30
30-09-2017, 13:37
دستت درد نکنه دوست عزیز :n16:

ولی بحث اصلی جدا شد :n02:

کلا شما زدید تو کار باتری ولی من اصلا بحثم این نیود
فکر کنید یه سیستم چرخشی دارم و یه دینام بهش وصل میکنم (( اصلا باتری موجود نیست ))
در واقع فکر کنید یه دینام اضافه دارم و میخوام ازش استفاده کنم

حالا میتونم از برق دینام که 750 وات هست (( 63 آمپر روی ریل 12 ولت )) برق 220 بگیرم ؟؟ (( حدودا 3.5 آمپر میشه ))
سلام
خواهش می کنم
اگه من باشم یک باطری هم این وسط اضافه می کنم تا اگه دینام قطعی داشت یا نویز ، مشکلی به وجود نیاد
دوم ، نمیدونم از تمام قدرت دینام می تونید مداوم استفاده کنید یا خیر اما به هر حال شما باید تلفات اینورتر رو هم در نظر بگیرید
می تونید حین استفاده ولتاژ دینام رو هم بگیرید که افت زیادی نداشته باشه

jossy
01-01-2018, 06:10
من ۱۳ دیماه ۹۵ دوتا اینورتر جنسیس از یک شرکت ایرانی در سیرجان کرمان اینترنتی سفارش دادم، تا کنون که یکسال ازون زمان میگذره هنوز حدود سه تومن دستشونه و به بهانه های مختلف از ارسال کالای مدل جنسیس مسئولیت خالی میکنن.
جالبه که این سایت نماد اعتماد هم داره و چندین بار هم اونجا شکایتم رو ثبت کردم، اما تغییری در جوابگویی شرکت ندیدم.
گول نماد اعتماد رو نخورید فقط از سایتهای معتبر خرید کنید.