PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چند سوال درباره طراحی سایت

ali 2990
03-02-2014, 17:12
سلام چند تا سوال دارم خواهشا جواب بدین: هاست و دامنه برای سایت گرفتم اما نمیدونم از کجا شروع کنم.چند تا برنامه تو اینترنت هست که طراحی سایت بدون برنامه نویسی اونا برای کار من جواب میده؟در ضمن میخام سایت دانلود داشته باشم سایت هایی مثل دانلود ها و.... سایتشونو با چجوری ساختن؟ برنامه نویسی کردن یا با نرم افزار طراحی کردن؟چجوری محتوای سایت رو زود به زود اپدیت میکنن؟اگه بخوام خودم طراحی کنم باید چه زبان هایی رو بلد باشم؟برنامه نویسی در محیط کدوم برنامه صورت می گیره؟ برای به روز رسانی محتوا باید اون فایلی روکه ساختیم رو ویرایش کنیم؟طراحی گرفیکی مثل عکس رو چیکار کنم؟کسب درآمد به چه صورت هست؟ممنون

kian98
03-02-2014, 18:36
باسلام.
یه برنامه به نام artister هست که برای وردپرس و جوملا و بلاگر قالب درست می کنه بدون کدنویسی.
نرم فزارهای زیادی هستند که بسیار کامل تر از نرم افزاربالا هستند ولی کارباهاشون یکم سخته مانند fran page.
سایت ها رو با سیستم مدیریت محتوا می سازن.البته سایت های ایستاتیک نیز وجود دارند که برای ساختنشون استاد برنامه نویسی باید باشین تازه امکانات بسیارکمی هم دارند.
ولی با سیتم مدیریرت محتوا یا همانcms ساخت وب سایت مانند وبلاگ نویسی میشه.
سیستم های مدیریت محتوای بسیاری هم وجود دارند مانند
wordpress
joomla
dropal
nuke
movable type
.....
سایت دانلودها با سیستم مدیریت محتوای wordpress ساخته شده. wordpress(وردپرس) امکانات نسبتا خوبی داره و برای موتورهای جستجو هم کاملا بهینه شده است. هزاران افزونه هم داره تو اینترنت هم براش یه عالمه قالب وجود داره. کارباهاش هم عین اب خوردنه.
سایت های پی30 دانلود و میهن دانلود با movable type(موول تایپ) ساخته شده اند.موول تایپ هم شباهت بسیاری به وردپرس داره و در نوع خودش بسیار کامله.
بیشتر سایت ها ازجمله دانلودها از وردپرس که در بالا عرض کردم ساخته شده اند. سایت رسمی وردپرس پارسی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
البته شما می تونید از اسکریپت هم استفاده کنید که نسبت به سیستم های مدیریت محتوا امکانات بیشتری دارند مانند سایت سافت گذرکه از اسکریپت esoft استفاده کرده.
شما می تونید سفارش ساخت یک اسکریپت بدید تا براتون بسازند تازه اسکریپت هرموقع که بخواید می تونید بهش امکانات اضافه کنید.
سیستم های مدیریت محتوا مانند وردپرس هرموقع اپدیت جدیدش اومد خودش یک پیغام نشون میده که وقتی روش بزنید به طور اتوماتیک اپدیت میشه. بقیه هم همینجورهستند.
در ضمن باید بگم joomla(جوملا) امکاناتش نسبت به وردپرس بسیار بیشتره و افزونه و قالب های زیادی هم داره و از نظر امنیتی م در سطح بالایی قرار داره فقط کارباهاش یکم سخته.
شما توی گوگل سرچ کنید درباره وردپرس و جوملا و سایر اسکریپت ها اطلاعات زیادی به دست می اورید.
اگه بخواین برنامه نویسی کنین زبان های بسیار زیادی وجو دارند مانند c# و php و perl و asp.net و html و vb وjquery و css و ...
البته باید گفت که html.jquery.css برای طراحی صفحات وب هستند و سایر زبان هایی که گفته شد برای طراحی و ساخت سیستم مدیریت محتوا.
شما می تونید با هرکدوم از ان ها(لازم نیست همشون رو یاد بگیرین چون با هرکدوم می تونید به طور جداگانه یک سیستم مدیریت محتوا یا اسکریپت طراحی کنید) یک اسکریپت یا سیستم مدیریت محتوا طراحی کنید.
مثلا بنده الان خودم asp.net و php و html رو به صورت حرفه ای بلدم و حالا در حال یاد گیری css هستم.
هر کدام از این زبان ها برای خوشون هزاران قاعده دارند.
برنامه های زیادی برای برنامه نویسی توشون وجو داره که بهترینشون Macromedia dreamware هست.
برای بروز رسانی لازم به ویرایش فایل ها نیست.
تمام سیستم های مدیریت محتوا اطلاعاتشون رو در بانک اطلاعاتی هاست یعنی DtaBase ذخیره می کنند مانند عکس ها.نوشته ها وغیره.
برای طراحی گرافیکی باید فتوشاپ یاد بگیرین.
شما می تونید از طریق گذاشتن تبلیغات در وب سایت تون یا ساختن عضویت vip درامد کسب کنید.
برای معروفیت سایت باید اون رو سئو(seo) کنید.
اول باید سایتتون رو در موتورهای جستجوگر که گوگل ازهمشون معروفتره معرفی کنید(تو اینترنت سرچ کنید تا اموزش این کار رو یاد بگیرید)
بعد باید به سایت الکسا که یک سایتی هست که کل وب سایت های دنیا رو رتبه بندی می کنه برید و یک کد ازشون بگیرید و در قالب سایت بگزارید. بعد باید در گوگل وبمستر ثبت نام کنید.
یک کتاب هست که اموزش کامل سئو رو یاد میده این هم لینکش ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
در ضمن باید قالب و همینطور خود سایت رو بهینه سازی کنید که لازم به بلد بودن برنامه نویسی داره (اون قدرها هم سخت نیست)
می تونید همون موقع که می خواید قالب روبخرید بگید براتون بهینه سازی کنند ولی سایت رو باید بگید تا به صورت جداگانه براتون بهینه سازی کنند.
اگه می خواین از سیستم های مدیریت محتوا استفاده کنید مانند وردپرس و جوملا براشون افزونه برای بهینه سازی کردن وجود داره.

این هم یک نمونه ساده کد برای بهینه سازی برای موتورهای جستجو

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

کد زیر رو هم اگه در قالب وبلاگ یا وب سایت خود قرار بدهید باعث افزایش بازدید وب تون میشه.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

به جای گزینه your meta tag یک ابر برچسب برای وبلاگ خود بنویسید.
به جای گزینه your adress ادرس سایت یا وبلاگتون رو بنویسید با www

به جای کلمه meta tag می توانید ابر برچسب خود را (کلمه کلیدی اصلی برای موتورهای جستجو) بنویسید. مانند کتاب
به جای tag می توانید کلمه کلیدی زیر مجموعه ابر برچسب را بنویسید مانند کتاب زبان یا کتاب برنامه نویسی
کلمات کلیدی به کلماتی می گویند که وقتی تو موتور جستجو یک کلمه مانند کتاب رو سرچ می کنیم موتور جستجو اون سایت هایی رو که همچین کلمه کلیدی رو دارند رو نشان می ده البته سایت ها رو بسته به رتبه الکسا و پیج رنک در صفحات اول تا اخر نشون می ده.
پیج رنک (page rank) یک رتبه ای هست که گوگل به تمام سایت ها از شماره 1تا 10 یک شماره ای میده که به اون رتبه پیج رنک می گن .سایت هایی که پیج رنک بالاتری داشته باشند در صفحات اول نشون داده می شن .
تاحالا فقط خود گوگل و فیسبوک و فکر می کنم یاهو رتبه 10 رو اوردن .
البته شما باید کار با سی پنل یا دایرکت ادمین بسته به نوع نیازتون رو یاد بگیرین .
به اون ها میگن کنترل پنل هاست که برای نصب این سیستم مدیریت محتواها و اسکریپت ها استفاده می شن. که بهترین و معروفترین کنترل پنل سی پنل هست.
تو اینترنت اموزش کار با کنترل پنل ها و سیستم های مدیریت محتوا هست کافیه بگردین.
این کتاب هم اصول اولیه ساخت سایت بهتون اموزش میده. اینجا لینکش هست. ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ali 2990
03-02-2014, 19:09
خیلی ممنون داداش گل کاشتی فقط یه چیز دیگه من الان وردپرس نصب کردم، طراحی قالب برای وردپرس همونه یا فرق میکنه؟قالب رو که طراحی کردیم و تو هاست اپلود کردیم دیگه تموم شد لازم نیست برنامه نویسی کنیم؟یا بازم لازمه؟

حالا اینا به کنار من که از برنامه نویسی هچی نمیدونم چقدر طول میکشه یاد بگیرم؟مطالبش زیاده؟سخته یا آسون؟سایت های آموزشی رو در این مورد معرفی کنید؟برای ورد پرس کدوم زبان ها رو باید یاد بگیرم؟فتو شاپ چی کدوم ورژنش بهتره؟یادگیری فتوشاپ چطوره؟

kian98
03-02-2014, 20:27
با سلام. قابلی نداشت.
منظورتون رو از طراحی قالب برای وردپرس همونه یا فرق میکنه؟ رو نفهمیدم! لطفا یکم بیشتر توضیح بدید.
بعدش هم قالب رو نباید تو هاست اپلود کنید. وقتی وردپرس رو نصب کردید می رید تو بخش پوسته ها . تو قسمت افزودن روی دکمه بار گذاری می زنید و اون رو از توی کامپیوتر قالب رو انتخاب می کنید و پس از اپلود روی فعال کردن قالب کلیک می کنید تا فعال بشه.

افزونه ها هم همینطور. تو بخش افزونه ها می رید. روی گزینه افزودن می زنید و بعد روی گزینه بارگذاری و اون رو هم مثل پوسته از توی کامپیوتر انتخاب کرده و اپلودش می کنید و بعد هم که اپلود شد روی گزینه فعال سازی می زنید.
با فعال شدن هر افزونه ممکنه یک گزینه به منوی وردپرس یا به بخش تنظیماتش اضافه بشه که برای تنظیمات اون افزونه هست.
قالب رو هم که اپلود کردید دیگه نیاز به کد نویسی ندارید. چون خود قالب کد داره. یک چیز دیگه هم اینه که بعضی از قالب ها همراه خودشون ابزارک دارند مانند ابزارک امارگیر وب سایت. البته موقعی که می خواید قالب سفارش بدید می تونید بگید براتون یک ابزارک اختصاصی طراحی کنن و توی قالبتون بزارن.
برای برنامه نویسی بستگی به هوشتون داره. html و css که مثل اب خوردنند ولی راجع به asp.net باید زبان هایی مانند c# و vb رو بلد باشید.
php هم مقداری سخته و perl هم مثل php.
البته باید تلاش کنید.
اولین بار که کتاب شون رو ببینید ممکنه بترسید که این چه قدر سخته. ولی باید صبر کرد و تلاش کرد.
تک تک کدهای زبان های برنامه نویسی به هم ربط دارن. شما یک کد رو وقتی یاد بگیرین امکان داره توی 100 کد دیگه کاربرد داشته باشه. در زبان های برنامه نویسی تمام کد ها به هم ربط پیدا می کنند.ولی راحته. من موقعی که تازه کار بودم از روی یک کتاب pdf تونستم در عرض یک ماه یک قالب برای وبلاگم طراحی کنم. html کاملا ساده است.اصل کاری css هست که با اون می تونید به صفحات وب شکل و زیبایی بدید
وگرنه html رو که توی یک ماه ادم فول میشه.
به جز html مطالب بقیه زبان ها زیاد هستند.
بهترین سایت اموزشی زبان های برنامه نویسی تحت وب کنسرسیوم جهانی وب [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هست.
تو اینترنت سرچ کنید کتاب های زیادی برای اموزش هست.
برای وردپرس هم باید زبان php رو یاد بگیرید. فتوشاپ بهترین ورژنش که جدیدترینش هم هست cs6 هست که از همه کامل تره. فتوشاپ رو تو عرض یکی دو ماه یاد می گیری.

kian98
03-02-2014, 20:32
CTRL+M سایه روشن وسیاه کردن تصاویر.

CRTL+B رنگ کردن انتخاب شده ها وتصویرها
CTRL+V جایگزین کردن تصاویرکپی شده.
CTRL+Z برگرداندن تصویربه یک فریم قبل.
SHIFT+Z برای زوم بر روی تصاویر.
CTRL+N برای ساخت صفحه جدید .
CTRL+" برای خانه بندی مربعی تصویر .

CTRL+L برای پررنگ کردن تصاویر.
CTRL+K برای ورود به تنظیمات.
CTRL+J برای کپی کردن Layer
CTRL+A برای انتخاب کل تصویر
CTRL+P برای پرینت کردن تصویر.
ALT+BACKSPACE برای رنگ کردن قسمت انتخاب شده به هررنگ انتخاب شده
CTRL+O برای پیداکردن تصویرجدید از داخل کامپیوتر.
CTRL+I برای قهوه ای کردن هرقسمتی که انتخاب شده .
CTRL+U برای تغییر رنگ کل تصویر .
CTRL+T برای بریدن قسمت انتخاب شده
CTRL+R برای اضافه کردن خط کش به صفحه .
CTRL+W برای خروج وانتخاب ذخیره کردن یا ذخیره نکردن .
CTRL+3,4,5,6 برای سیاه و سفید کردن تصاویر.
CTRL+2 برای برگرداندن تصاویر از حالت سیاه و سفید .
CTRL++ برای زوم روی تصاویر .
CTRL+- برای ZOOM OUT بر روی تصاویر .
CTRL+SHIFT+X برای سایرتغییرات بر روی تصاویر .
CTRL+SHIFT+N برای ساخت لایر جدید .
F برای فول اسکرین کردن تصویر .
CTRL+1,3,4,5,6,7,8,9,0 برای تنظیم Opacity
CTRL+SHIFT+S برای ذخیره فایل PSD در داخل کامپیوتر .
SHIFT+CTRL+A برای ورودبه صفحه Adaptive Wide Angle
CTRL+SHIFT+R برای ورودبه صفحه Lens Correction
گرفتن دکمه ALT برای گرفتن رنگ به کار رفته درتصویر .
وقتی بر رویMOVETOOL کلیک کنیم وسپس ALT رابگیریم تصویر راچندین لایه می کند .
با گرفتن CTRL می توانیم تصویر را حرکت دهیم.

f12 برای برگرداندن تصویر به حالت اول

Ctrl+Alt و زدن روی z هر بار تصویر را به فریم قبل تر می برد.

ali 2990
03-02-2014, 20:48
سلام ممنون.یعنی برای ورد پرس html css به درد نیمخوره؟php کابردش به جای html هست یا css ؟ jquery چیه؟ لطفا یه سایت فارسی برای آموزش اینها معرفی کنید؟یه چیزی من با برنامه artisteer یه قالب ساختم ولی وقتی سیوش میکنم به فرمت خود برنامه ذخیره میشه ججوری باید به سایت تبدیلش کنم؟

kian98
03-02-2014, 21:06
برای طراحی قالب html و css لازمه ولی برای افزونه ها خیر. php برای هردو کاربر داره.طریقه کار php اینه که در سرویس پردازنده تبدیل به کدهای html می شه و بعد به مرورگر ارسال می شه تا ببینیدش.
jquery یک زبان برنامه نویسی مانند css هست. این کتاب رو دانلود کنید تا اموزش کامل artister رو یاد بگیرید. ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
لطفا تا اخر بخونید تا کاملا به قول معروف استاد بشید.

ali 2990
04-02-2014, 14:25
سلام.حالا من که نیمخام سایتم زیاد حرفه ای بشه همین که یه قالب ساده مثل قالب دانلود ها طراجی کنم کافیه.کدوم cms و زبان ها برای من مناسبه؟html و css کافیه؟بدون یادگیری php میتونم سایت بسازم؟

یه سوال دیگه در مورد فتوشاپ:کار فتوشاپ فقط طراحی بنر و عکس برای سایت هست؟ یا برای طراحی هم کابرد داره؟ اگه برای طراحی کابرد داره پس تکلیف html و css چی میشه؟

لینکت برای artisteer خرابه

kian98
04-02-2014, 15:09
لینک رو درست کردم. بهترین cms برات که هم ساده هست و هم قوی وردپرسه. فقط css و html برات مناسبه. اگه بخوای از سیستم مدیریت محتوا استفاده کنی نیازی به php نداری. فتوشاپ هم هزاران کاربرد داره. برای ساخت انیمیشن.باری گذاشتن جلوه های ویژه روی فیلم ها.برای طراحی لوگو و بنر و عکس.حتی همین شکل ظاهری نرم افزارها رو با فتوشاپ طراحی میکنن و یا عکس هایی که روی همین خوراکی ها هستند و یا همین تبلیغاتی که توی سایت ها هستند رو عکس هاشو با فتوشاپ طراحی می کنن. اصلا این جوری بگم فتوشاپ اصلی ترین نرم افزار گرافیکی هست و کلا هرچیزی که در رابطه با گرافیک هست فتوشاپ توش کاربرد داره. ببین مثلا من می خوام یه قالب برای سایتم بسازم .من که نمیتونم به صورت حفظی و از روی فکرم یه چیزی بسازم باید اول تو فتوشاپ یک شکل کلی بسازم تا بگم که اقا این قالب منه بعد با کد html قالب رو می سازم و بعد با css هر تیکه رو توی یه جای خاصی از قالب می ذارم. همین طور باید مثلا با فتوشاپ یه پس زمینه برای قالبم بسازم یا مثلا می خوام یه تصاویری تو قالبم به کار ببرم که نمیشه با برنامه نقاشی کشید و باید با فتوشاپ بسازمش. پس این طوری بهت بگم با فتوشاپ اجزای قالب رو به صورت گرافیکی می سازم و بعد با html و css این اجزا رو توی قالبم به صورت کد می چینم. بعدا اگه کلاس html و css رفتی تمام این ها رو به طور تمام و کمال می فهمی. حالا من هر چی توضیح بدم تا تو کلاسش رو نری یاد نمی گیری. کلاس فتوشاپ هم که رفتی با کاربردهای دیگه فتوشاپ اشنا می شی.

ali 2990
04-02-2014, 15:35
بدون کلاس رفتن تو اینترنت از طریق کتاب آموزشی وسایت میشه یاد گرفت؟

kian98
04-02-2014, 15:39
تقریبا میشه . ولی تا کلاس نری فایده ای برا ت نداره.

Thor God
16-07-2014, 11:13
تقریبا میشه . ولی تا کلاس نری فایده ای برا ت نداره.

موافق نيستم ! بدون كلاس با پيكج هاي انگليسي موجود در اينترنت مثله شركت ليندا و پي اچ پي اكادمي + w3schools راحت ميشه يك طراح يا برنامه نويس حرفه اي شد

موفق باشيد

kian98
16-07-2014, 12:48
سلام

خودتون در همین انجمن شاهد هستید که بسیاری از کاربران سوال های عجیب و غریب درباره برنامه نویسی می پرسند و چیزهایی رو می خواهند که توی هیچ (عطارخونه ای پیدا نمی شه) حالا چه طور که نرم افزار می تونه به سوالاتشون پاسخ بده؟ این نرم افزارها و فیلم ها فقط میان و اون زبان برنامه نویسی رو یاد می دهند نه بیشتر و نه کم تر.

باتشکر

Thor God
16-07-2014, 13:07
در اين مورد بايد مراجعه بشه به سايت هاي تخصصي پرسش و پاسخ مثل استك اورفلو، در ظمن منكر اين نيستم كه به تنهايي سخت ميشه چيزي رو يادگرفت و بهتره يك مشاور وارد داشته باشيم + براي يادگيري اگر دو نفري أقدام كنيم يادگيري رقابتي و شيرين تر ميشه ! :n26: