PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کدوم کانفیگ؟

sma6871
01-02-2014, 00:47
از بین این لپ تاپ ها کدوم به نظرتون بهتر چواب میده و ارزش داره؟
توجه هر دو لپ تاپ دقیقا یک مدل هستند و فقط تفاوت های زیر رو دارند

1:
رم: 16 گیگ
هارد: 1 ترابایت
مانیتور : تاچ
وزن: 2.5 کیلوگرم

2:
رم: 8 گیگ
هارد: 256 گیگ SSD
مانیتور: معمولی
وزن: 2 کیلوگرم

mohammad ahmadi
01-02-2014, 10:12
دومی چون ssd داره...سرعت این سیستم خیلی بیشتر از اون اولیست

javad2015
01-02-2014, 12:44
من بودم اولی رو میگرفتم و بعداً یه ssd اظاف میکردم.

mohammad ahmadi
01-02-2014, 12:46
نظر خوبیه ولی قیمت یه ssd 256 گیگ حدود 800 هزار تومنه... بعدا دیگه اضافه کردنش سخته

sma6871
01-02-2014, 21:34

دلیل این انتخابتون چیه؟

امیر تتلو
02-02-2014, 12:16
اولی رو میگرفتم چون صفحش تاچه و رمش هم 16 گیگ هست

sma6871
02-02-2014, 13:38
اولی رو میگرفتم چون صفحش تاچه و رمش هم 16 گیگ هست

صفحه تاچ به چه درد میخوره؟

hamidchi
02-02-2014, 16:28

به نظر میرسه اضافه کردن رم 8 به دومی راحت تر باشه تا اضافه کردن ssd به اولی
----------------------------
از قیمت این دو حرفی نزدید ! که آیا یکی هست یا نه
بستگی به نیاز هر فرد داره
اگه هر دو سیستم در آن واحد فقط بتونن از یک نوع هارد پشتیبانی کنن ، واقعا باید ببینید کدوم به کارتون بیشتر میاد
ولی اگه قصد آرشیو کردن اطلاعات رو نداشته باشید و نرم افزار یا کاری که رم بالای 8 بخاد هم انجام نمیدید سیستم 2 بهتره چون سرعتش خیلی بیشتره، در ضمن سبک تره

تاچ بودن صفحه به نظر نمیتونه چندان در انتخاب موثرباشه، البته دوستانی که صفحه تاچ استفاده میکنن بیشتر میتونن راهنمایی کنن

همون طور که گفتم بسته به کارایی مورد نیاز ، انتخاب افراد میتونه متفاوت باشه
اگه میشه دو تا مدلی که این کانفیگ رو دارن نام ببرید تا بهتر بشه اظهار نظر کرد

sma6871
02-02-2014, 16:41
به نظر میرسه اضافه کردن رم 8 به دومی راحت تر باشه تا اضافه کردن ssd به اولی
----------------------------
از قیمت این دو حرفی نزدید ! که آیا یکی هست یا نه
بستگی به نیاز هر فرد داره
اگه هر دو سیستم در آن واحد فقط بتونن از یک نوع هارد پشتیبانی کنن ، واقعا باید ببینید کدوم به کارتون بیشتر میاد
ولی اگه قصد آرشیو کردن اطلاعات رو نداشته باشید و نرم افزار یا کاری که رم بالای 8 بخاد هم انجام نمیدید سیستم 2 بهتره چون سرعتش خیلی بیشتره، در ضمن سبک تره

تاچ بودن صفحه به نظر نمیتونه چندان در انتخاب موثرباشه، البته دوستانی که صفحه تاچ استفاده میکنن بیشتر میتونن راهنمایی کنن

همون طور که گفتم بسته به کارایی مورد نیاز ، انتخاب افراد میتونه متفاوت باشه
اگه میشه دو تا مدلی که این کانفیگ رو دارن نام ببرید تا بهتر بشه اظهار نظر کرد

قیمت این دو مدل تقریبا یکی میشه

هر دو لپ تاپ HP Envy 15.6 هستن با CPU Core i7 4700MQ و گرافیک 740

دومی دقیقا همون اولی هستش که با کم کردن رم و حذف تاچ مانیتور و هارد 1TB قیمتش کم میشه (مجموع 700 تومن) و میشه هارد SSD 256 خرید که در این صورت قیمت هر دوتاش یکی میشه

کارایی هم هرچی که بگید ممکنه پیش بیاد اما بیشتر کارم برنامه نویسی و بازی سازیه
البته یه مقداری بازی هم میکنم :n20:

hamidchi
02-02-2014, 21:23
چند تا سوال :
یعنی دومی 700 ارزونتر هست ؟
اون دومی حداکثر رمی که ساپورت میکنه چقدره؟ 16 هست یا کمتره ؟
تو بازار موجود هستن ؟ لینکی ازشون دارین ؟
قیمت هر دو رو هم بفرمایید ؟
-------------------------------------------
بهتره با کسی که هم رشته و هم حرفه خودتون هست هم مشورت کنید ولی من اگه بخام با شرایط و نیازی که گفتین انتخاب کنم فاکتور های زیر رو در نظر میگیرم

1- اگه قابلیت اینو ندارن که هم HDD و هم SSD همزمان داشته باشن ، من ترجیح میدم هارد با ظرفیت بیشتر رو انتخاب کنم یعنی سیستم اول ، درسته که SSD ها سرعت شون چند برابر بیشتر از HDD هست و سرعت لود شدن و انتقال اطلاعات و . . . زیاد میشه ولی حجمش کمه . با توجه به حجم بازی ها و بعضا فیلم و سریال ها ، شما اگه چند تا فیلم و بازی و نرم افزار رو سیستم بریزی پر میشه

2 - فکر میکنم برای بازی سازی و رندرینگ رم بالاتر بیشتر به کار بیاد تا سرعت هارد بیشتر پس بازم سیستم اول بهتره

3- در مورد صفحه تاچ هم که گفتم واسم مهم نیست داشته باشه یا نه

4- وزن هم فاکتور مهمی هست و اگه لپ تاپ رو زیاد جابجا میکنید و سبکی هم مهمه خب سیستم 2 بهتره

--------------------

sma6871
02-02-2014, 22:15
چند تا سوال :
یعنی دومی 700 ارزونتر هست ؟
اون دومی حداکثر رمی که ساپورت میکنه چقدره؟ 16 هست یا کمتره ؟
تو بازار موجود هستن ؟ لینکی ازشون دارین ؟
قیمت هر دو رو هم بفرمایید ؟
-------------------------------------------
بهتره با کسی که هم رشته و هم حرفه خودتون هست هم مشورت کنید ولی من اگه بخام با شرایط و نیازی که گفتین انتخاب کنم فاکتور های زیر رو در نظر میگیرم

1- اگه قابلیت اینو ندارن که هم HDD و هم SSD همزمان داشته باشن ، من ترجیح میدم هارد با ظرفیت بیشتر رو انتخاب کنم یعنی سیستم اول ، درسته که SSD ها سرعت شون چند برابر بیشتر از HDD هست و سرعت لود شدن و انتقال اطلاعات و . . . زیاد میشه ولی حجمش کمه . با توجه به حجم بازی ها و بعضا فیلم و سریال ها ، شما اگه چند تا فیلم و بازی و نرم افزار رو سیستم بریزی پر میشه

2 - فکر میکنم برای بازی سازی و رندرینگ رم بالاتر بیشتر به کار بیاد تا سرعت هارد بیشتر پس بازم سیستم اول بهتره

3- در مورد صفحه تاچ هم که گفتم واسم مهم نیست داشته باشه یا نه

4- وزن هم فاکتور مهمی هست و اگه لپ تاپ رو زیاد جابجا میکنید و سبکی هم مهمه خب سیستم 2 بهتره

--------------------

همونطور که گفتم دو لپ تاپ دقیقا از یک سری هستن فقط یکی تاچ داره و دیگری نداره که این حدود 300-400 تومن اختلاف ایجاد میکنه

این لینک اولی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]!tab=specs)

اینم لینک دومی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]!tab=specs)

دومی قیمتش 500 هزار تومن ارزونتره که من با فروش هاردش میتونم یه SSD 256 بخرم

من اهل آرشیو نیستم و اگه لازم شد بعدا یه هارد میگیرم کنارش

رم هم دومی یه اسلات خالی داره و تا 16 ساپورت میکنه

من توی یه شرکت کار میکنم که واردات لپ تاپ هم داریم، مورد اولی رو داریم که قیمتش 4 میلیون و 200 هزار تومنه اما هیچ سایتی ندیدم داشته باشه

من بیشتر نظرم به گزینه دوم نزدیکه :n02: چون هر تغییری میتونم بعدا توش بدم اما برای گزینه اول تاچش فکر میکنم بیشتر آزار دهنده باشه با وزن و قیمتش

بازم ممنون از راهنماییت

hamidchi
02-02-2014, 22:52
خاهش میکنم
اگه برند خاصی مد نظر تون نیست به y510 لنوو هم میشه فکر کرد ،که قیمت مناسب تری داره و رمش هم احتمالا تا 16 ساپورت کنه و قابلیت نصب همزمان دو نوع هارد رو داره . البته باید پیگیری کرد که آیا SSD که به جای درایوش میشه گذاشت از همین SSD های رایج هست یا نه

lord mysterious
02-02-2014, 23:22
یه نکته رو در نظر نگرفتین
ویندوز 8 اوریجینال که روی هارت اصلی ریخته شده
شما که داری پول ویندوز رو میدی حیفه الکی از دستش بدی
هرچند اون هم راه حل داره اما خب بازم حیفه

sma6871
02-02-2014, 23:46
خاهش میکنم
اگه برند خاصی مد نظر تون نیست به y510 لنوو هم میشه فکر کرد ،که قیمت مناسب تری داره و رمش هم احتمالا تا 16 ساپورت کنه و قابلیت نصب همزمان دو نوع هارد رو داره . البته باید پیگیری کرد که آیا SSD که به جای درایوش میشه گذاشت از همین SSD های رایج هست یا نه

Y510 حافظه SSD معمولی ساپورت نمیکنه و فقط mSata پشتیبانی میکنه که همین HP هم این امکان رو داره، قیمت این SSD هم خیلی بالاست، 128 گیگ 700 تومن میشه

یه نکته رو در نظر نگرفتین
ویندوز 8 اوریجینال که روی هارت اصلی ریخته شده
شما که داری پول ویندوز رو میدی حیفه الکی از دستش بدی
هرچند اون هم راه حل داره اما خب بازم حیفه

ویندوز اورجینال رو روی همین SSD هم میتونم نصب کنم