PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمای مصرف ویتامین و مولتی ویتامین

ahoora f
31-01-2014, 10:59
سلام
من هر چند ماه یه امپول Bکمپلکس b12 با ویتامین C تزریق میکنم و روزانه هم معمولا قرص جوشان کلسیم مصرف میکنم

حالا چندتا سوال دارم
1- ایا بهتره از کپسولهای مولتی ویتامین استفاده کنم یا تزریق بهتره؟

2-چه مارکی از مولتی ویتامین الان خوب هست که قیمت مناسبی هم داشته باشه؟

3-ویتامین E به چه صورت مصرف بشه بهتره؟ روزانه با دوز پایین یا دوزبالا ماهانه

raana
31-01-2014, 18:57
سلام دوست عزیز.....

جسارتن میتونم بپرسم مشکلتون چیه که نیاز به تزریق ویتامین دارید؟؟ویتامین c معمولا به صورت خوراکی هست...

خب دوست عزیز......به طور مثال اگر فردی کم خونی و ضعف بدنی شدید داشته باشه.....لازمه که به صورت تزریقی ویتامین رو دریافت کنه....
ولی اگر مشکل خاصی ندارید..میتونی از قرص های مولتی ویتامین استفاده کنی
خود من برند wellwoman استفاده میکنم....خیلی عالیه روی من که تاثیر خوبی داشته.....قیمتش هم 37 تومن هست که داخل جعبه 30 عدد قرصه.....

روزانه بدن میزان ویتامین E مورد نیازش رو از مواد غذایی دریافت میکنه.....
خب معمولا سبک زندگی و رژیم غذایی ما طوری هست که غلات و حبوبات و سبزیجات استفاده میشه و همین طور روغن های گیاهی....

به طور کل تو رژیم غذاییمون اگر میوه و سبزی رو داشته باشیم.....خیلی از نیاز های بدن برطرف میشه و شاید اصلا نیازی به استفاده از مکمل ها نباشه...
شما آزمایش دادین و نشون داده شده که کمبود کلسیم دارین یا همین جوری مصرف میکنید؟؟؟

ahoora f
31-01-2014, 20:12
ممنون از راهنماییتون

مناسفانه رژیم غذایی کاملی ندارم بخاطر شرایط، بهمین دلیل باید ویتامین مصرف کنم ولی مشکل خاصی ندارم جز ضعف بدنی

مارک WellMan رو خیلی تعریف شنیدم
مارک Centrum چطور هست؟ قیمتش مناسبتر هست برای من به نظرتون ارزش داره بگیرم؟تا اونجا که دیدم 2مدل داره یکی با Lutein که 65تومن هست و بدون Lutein که 35تومن هست( بسته های 100تایی)
یعنی Lutein ارزش این فاصله قیمتی رو داره؟ و کلا این مارک خوب هست برای من؟

مارکهای دیگه که قیمت مناسبتری داشته باشن همراه کیفیت خوب دیگه چی پیشنهاد میشه؟

تا اونجا که شنیدم ویتامین bکمپلکس به صورت تزریقی استفاده بشه بهتر هست تا خوراکی روزانه

و یه سوال تخصصی اگر بتونید جواب بدید
این کپسولها با چه مکانیزیمی در بدن جذب میشن در حالی که بعضی ویتامینها محلول در اب هستن و بعضی محلول در چربی؟برام سواله چطور این ویتامینهای مختلف رو با هم ترکیب کردن و در بدن میتونه جذب بشه

raana
01-02-2014, 18:42
خواهش میکنم دوست عزیز.....

زیاد رو برند حساس نباشین......از هر برندی استفاده کنید موثره.....قرص مولتی ویتامین هست داروی خاصی نیست که بخواید روش زیاد حساس باشید....فقط خب طبیعتا ایرانیش موثر نیست.....

بله ب کمپلکس به صورات تزریقی موثره....مخصوصا اگر ضعف بدنی شدید داشته باشید......ولی اگر شدید نباشه با رژیم غذایی مناسب تامین میشه....ویتامین های خانواده B تو غلات...حبوبات....برنج...نان ..سبزیجات...تو همه چیز پیدا میشه.....
و شما قرص مولتی ویتامین هم که مصرف بکبند داخلش ویتامین ها خانواده B موجود هست.....
راجع به کلسیم هم اگر بدنتون واقعا کمبود کلسیم داره...بهتره از قرصش استفاده کنید...قرص جوشان زیاد موثر نیست.....

راجع به سوالتون ....بنده در مورد مکانیزم ساخت و جذب داروها تخصصی ندارم...بهتره از پزشک داروساز بپرسید.....

و یادتون باشه بهترین زمان مصرف مولتی ویتامین در حین یا بعد از وعده ی ناهار هست.....

aftab_azad20
28-04-2014, 09:01
سلام به نظرتون این مولتی ویتامین خوبه
سنتوم(عذاب وجدان دارم که ایرانی خریدم:n02:،قبلا از مولتی دیلی استفاده میکردم)
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

روانپریش
28-04-2014, 12:20
سلام
من هر چند ماه یه امپول Bکمپلکس b12 با ویتامین C تزریق میکنم و روزانه هم معمولا قرص جوشان کلسیم مصرف میکنم

حالا چندتا سوال دارم
1- ایا بهتره از کپسولهای مولتی ویتامین استفاده کنم یا تزریق بهتره؟

2-چه مارکی از مولتی ویتامین الان خوب هست که قیمت مناسبی هم داشته باشه؟

3-ویتامین E به چه صورت مصرف بشه بهتره؟ روزانه با دوز پایین یا دوزبالا ماهانه

کلا داروهای تزریقی خیلی موثرتر و قویتر از نوع خوراکی هستند چون داروهای خوراکی مقدار خیلی زیادیشون توسط اسید معده از بین میره و یه مقدار دیگش هم توسط کبد تجزیه میشه یه مقدار هم توسط کلیه دفع میشه
ولی داروهای تزریقی مستقیم وارد خون میشن و دیگه با اسید معده رو به رو نمیشن
راستی ویتامین سی تزریقی هم هست؟