PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشكل لحيم سردي چيپ گرافيك لپتاپ توشيبا

Amirtxd
26-01-2014, 22:13
<p>
عرض سلام و خسته نباشيد به همه ي دوستان عزيز،يه مشكلي هست ممنون ميشم راهنمايي بفرماييد. يه لپتاپ توشيبا هست مدل sattlite m30 (خيلي قديمي)،وقتي كه روشن ميشه بعد از چند دقيقه رنگ هاي صفحه بهم ميره و صفحه مدام ميپره و خط خطي ميشه.به احتمال زياد چيپ گرافيك دچار لحيم سردي شده، و چيپش هيچ جايي گير نمياد.(اگر دوستان جايي سراغ دارند كه ميشه پيدا كرد ممنون ميشم راهنمايي بفرمايند) مدل چيپ nvidia fx 5200 با وجودي كه لپتاپ قديمي هست اما از اونجايي كه كاملا تميز هست دلم نمياد ازش بگذرم. ميخواستم بدونم راهكارش چي هست؟ با ريبال يا هيت دادن چقدر دوام داره؟ ميتونه مشكل از چيزه ديگه اي باشه؟ حدود هزينه واسه تعميرش چقدر هست؟</p>

mehrdad8086
27-01-2014, 16:39
به نظر من هیت بدید.چون گرافیکش نسل قدیم هست راحتتر میشه این کارو کرد.خصوصا اینکه ابعاد چیپش و استایلش بزگتره.

چیپش خیلی کمیابه.درست هیت ببینه حالا حالا ها کار می کنه:n12:

Amirtxd
27-01-2014, 21:55
به نظر من هیت بدید.چون گرافیکش نسل قدیم هست راحتتر میشه این کارو کرد.خصوصا اینکه ابعاد چیپش و استایلش بزگتره.

چیپش خیلی کمیابه.درست هیت ببینه حالا حالا ها کار می کنه:n12:

منم نظرم همین بود اما یه جا شنیدم که اثر ریبال خیلی بهتره و هیت اصلا کار اصولی نیست،ولی خوب مشکل اینجاست که هزینه ریبال فوق العاده بالاست!!!!!!

این عکس چیپ هست که قرار دادم بنظرتون با اون هیتری که توی عکس دیگه هست میتونم هیتش بدم؟یا باید با BGA و IR باشه؟

یه سوال دیگه هم داشتم:اون چیپ کناری گرافیک چی هست؟ میتونه مشکل بهم ریختن گرافیک از اون باشه؟چطور متوجه بشم دقیقا از کدومه؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ممنون که پاسخ میدین.

bijandarbari
27-01-2014, 22:20
سلام

من یک گرافیک 5200 دارم.به دردتون میخوره؟؟

Amirtxd
28-01-2014, 08:51
سلام

من یک گرافیک 5200 دارم.به دردتون میخوره؟؟

دقیقا این چیپی هست که توی عکس هست؟

bijandarbari
28-01-2014, 09:12
دقیقا این چیپی هست که توی عکس هست؟

سلام

باید هیت سینکش رو در بیارم.
ولی کارت گرافیک قدیمی fx5200 هستش.که هنوز سالمه.
اگه می خواین در بیارمش ازش عکس بگیرم.

Amirtxd
28-01-2014, 09:20
سلام

باید هیت سینکش رو در بیارم.
ولی کارت گرافیک قدیمی fx5200 هستش.که هنوز سالمه.
اگه می خواین در بیارمش ازش عکس بگیرم.

ممنون میشم عکسش رو بهم بدین.چون هزار مکان و زمان دنبالش رفتم.

bijandarbari
28-01-2014, 12:27
اینم عکسش:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mehrdad8086
28-01-2014, 12:50
اصولا ابعاد 5200 کارتی با اونی که روی برد لب تاب هست متفاوته.
ولی خب اگر بشه که پیدا کردن کارت 5200 کار سختی نیست:n02:

این BGA فکر نکنم بخواد همون هیتر و سشوار(صنعتی ! نه خونگی !!!!) از زیر یحتمل جواب بگیری!!!!!

Amirtxd
28-01-2014, 15:35
اینم عکسش:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این چیپ روی برد لپتاپ هست یا برد گرافیک؟

Amirtxd
28-01-2014, 15:38
اصولا ابعاد 5200 کارتی با اونی که روی برد لب تاب هست متفاوته.
ولی خب اگر بشه که پیدا کردن کارت 5200 کار سختی نیست:n02:

این BGA فکر نکنم بخواد همون هیتر و سشوار(صنعتی ! نه خونگی !!!!) از زیر یحتمل جواب بگیری!!!!!

خوب پس با همون هیتر توی عکس میشه ردیفش کرد.فقط چنتا سوال؟

هیتر رو روی چه دمایی تنظیم کنم؟و چند دقیقه هیتش بدم؟نیاز به روغن فلکس یا چیزه دیگه ای هست؟

راستی اون چیپ کناری رو اطلاع دارین چی هست؟(کنار گرافیک)