PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : جابه جایی jackهای back panel صدای کامپیوتر یا استفاده از سایر jackها

hasti1370
26-01-2014, 16:46
دوستان کسی میتونه راهنمایی کنه که آیا این کار شدنی هست یا نه؟
این که من تو پنل پشتی صدای کیس ام جک سبزرنگ که برا ی پخش صدا هستش بخاطر قطعه ای که داخلش گیر کرده بود و درآوردیمش خراب شده، حالا میشه از طریق نرم افزاری یه کاری کرد که صدا از طریق یه جک دیگه ای از این پنل پخش بشه یا نه؟مثلا به جای سبز فیش رو به مشکی وصل کنم و صدا پخش بشه؟
واین که اصن بقیه ی این جک ها بجز سبز و صورتی کاربردشون برای کی و کجا هستش؟

EXTREME
26-01-2014, 18:32
فکر نکنم بشه اینکارو کرد بهتره برید یک کارت صدا تهیه کنید

hassanshaikhi
26-01-2014, 20:08
اگه کارت صدات realtek باشه امکان پذیر هست. خروجی هر جک رو میشه تغییر داد. بقیه جک ها واسه خروجی چند کاناله هست
کارت صدای فعلی خودم Realtek نیست الان که آدرس دقیق بدم ولی توی برنامه realtek audio manager قسمت speaker configuration سمت راست روی جک ها کلیک کن و پورت خروجیش رو تغییر بده

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

amir200812
26-01-2014, 20:11
دوستان کسی میتونه راهنمایی کنه که آیا این کار شدنی هست یا نه؟
این که من تو پنل پشتی صدای کیس ام جک سبزرنگ که برا ی پخش صدا هستش بخاطر قطعه ای که داخلش گیر کرده بود و درآوردیمش خراب شده، حالا میشه از طریق نرم افزاری یه کاری کرد که صدا از طریق یه جک دیگه ای از این پنل پخش بشه یا نه؟مثلا به جای سبز فیش رو به مشکی وصل کنم و صدا پخش بشه؟
واین که اصن بقیه ی این جک ها بجز سبز و صورتی کاربردشون برای کی و کجا هستش؟

این کار با احتمال زیاد ،شدنی نیست! ولی احتمالا می تونید از طریق کانکتور های روی برد، از پنل جلویی کیس استفاده کنید.

hassanshaikhi
26-01-2014, 20:15
این کار شدنی هست قبلا با کارت صدای قدیمی realtek ac 97 این کار رو انجام دادم دو خروجی micو lineout رو خروجی lineoute گذاشتم و از اسپیکر 5.1 استفاده کردم و کاملا هم جواب داد

hasti1370
26-01-2014, 22:38
اگه کارت صدات realtek باشه امکان پذیر هست. خروجی هر جک رو میشه تغییر داد. بقیه جک ها واسه خروجی چند کاناله هست
کارت صدای فعلی خودم Realtek نیست الان که آدرس دقیق بدم ولی توی برنامه realtek audio manager قسمت speaker configuration سمت راست روی جک ها کلیک کن و پورت خروجیش رو تغییر بده

مرسی از راهنماییتون
برای منم فکرکنم Realtekباشه فقط این صفحه ای که بازکردید(The current connected device is) رو برای front panel تونستم بیارم ولی برای back panel هرچی روی جک ها کلیل میکنم اتفاقی نمیفته،ممنون میشم راهنماییم کنید:n01:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

back panelخیلی وقته که خراب شده،تا الان از front panel استفاده میکردم که الان متاسفانه اونم از کار افتاده و نمیدونم مشکلش ازچیه:-( کابل هاشوهم چک کردم ولی نمیدونم چرا از کار افتاده!

hassanshaikhi
26-01-2014, 23:08
اسپیکر رو به پشت وصل کنید بعد توی برنامه سمت راست روی جکی که وصل شده دابل کلیک کنید باید منو ظاهر بشه.
البته همه مدل ها این قابلیت رو ندارن و ممکنه کارت صدا شما از jack retasking پشتیبانی نکنه. مدل دقیق مادربوردتون چی هست؟

hasti1370
26-01-2014, 23:38
اسپیکر رو به پشت وصل کنید بعد توی برنامه سمت راست روی جکی که وصل شده دابل کلیک کنید باید منو ظاهر بشه.
البته همه مدل ها این قابلیت رو ندارن و ممکنه کارت صدا شما از jack retasking پشتیبانی نکنه. مدل دقیق مادربوردتون چی هست؟

واقعا ممنون از کمکتون آقای hassanshaikhi ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
به پورت های پشت که وصل میکنم وقتی کلیک میکنم این صفحه باز نمیشه،مدل مادربوردم P5QL PRO هستش،
من هردوتا پورتِ فرانت پنل رو گذاشتم speaker out بالاخره صداش دراومد(یکی شونو میذارم صدا نداره و باید هردو رو بذارم!)،فقط بنظرتون توی این Realtek audio manager مادربورده من میشه جک های پشتی رو تبدیل به speaker out کرد؟

hassanshaikhi
26-01-2014, 23:44
توی سایت asus که چیزی ننوشته در مورد retasking احتمالا پشتیبانی نمیکنه

Realtek ALC1200 8 -Channel High-Definition Audio CODEC
- Support Jack Detection and Multi-streaming
- Coaxial S/PDIF out ports at back I/O
- ASUS Noise Filter

مثلا این بورد این قابلیت رو داره

Realtek 6 -Channel High Definition Audio CODEC
Coaxial / Optical S/PDIF out ports