PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تفاوت اکسس پوینت و adslروتر

amin tala
25-01-2014, 23:17
سلام
تفاوت اکسس پوینت و adslروتر در چیه؟
اخه من میخوام چند رایانه رو شبکه کنم.حالا نمیدونم از اکسس استفاده کنم یا از روتر؟
خیلی هم تحقیق کردم اما تفاوتشون رو نفهمیدم اما اگه اشتباه نکنم میشه با هر دوشون این کار رو کرد.پس جه فرقی دارند؟
با تشکر

Armin.Computer
26-01-2014, 01:04
سلام
طبق نظر شخصی
این دو لینک رو بخونید:
اکسس پوینت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] D8%AA_%D8%A8%DB%8C%E2%80%8C%D8%B3%DB%8C%D9%85)
روتر (رهیاب) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
مودم دی اس ال ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] A7%D8%B3%E2%80%8C%D8%A7%D9%84)

هر جال سوال داشتی بگو تا توضیح بدم
+
شبکه ها با هم فرق دارن شما با یک مودم ADSL یا قیمت 60 هزار تومن هم می تونی یک شبکه داشته باشی

smss.exe
26-01-2014, 06:41
سلام

فرقش توی بحث Routing هست.
مودم ADSL میتونه یه IP رو که از ISP بگیره Route کنه ولی Access Point به تنهایی نمیتونه و نیاز به مودم ADSL داره؛ مگر اینکه Access Router باشه یعنی یه مودم ADSL باشه که Wireless هم داشته باشه بشه به عنوان Access Point ازش استفاده کرد. (این تیکه یه کم تخصصی شد ببخشید اگر خواستید بگید بیشتر توضیح بدم)
در ضمن این رو در نظر بگیرید که مودمی که قرار سرویس ADSL رو بگیره میتونه یه مودم معمولی باشه و قابلیت اتصال به سیستم ها به صورت Wireless رو نداشته باشه؛ در صورتی که Access Point به غیر از این که میتونه با کابل به سیستم ها وصل بشه میتونه قابلیت اتصال به صورت Wireless رو هم بده

شما میتونید از یه مودم ADSL استفاده کنی که Access Point هم باشه (یعنی Wireless هم داشته باشه). اینجوری هم شبکه داخلی رو داری و هم به سیستم های داخلی شبکه میتونی اینترنت هم بدی

amin tala
26-01-2014, 14:29
اتفاقا توضیح تخصصی شما خیلی به دردم خورد.فقط چند تا سوال برام باقی موند.
1.یعنی این مودم های وایرلس همون access router هست یعنی اکسس پوینت + روتر adsl؟
2.و چرا قیمت هر دو دستگاه تقریبا یکیه در حالی که access router کارایی بالاتری داره؟
3.مشکل سومم نام این دستگاه هاست.اخه خیلی جا ها اسمشون رو اشتباه میگن.
مثلا modem router یا Wireless adsl یا چی هستند.
ببخشیدکه سوالام زیادشد.

smss.exe
26-01-2014, 16:25
سلام

1. درسته یکی هستد.

2. از نظر قیمت که درسته بعضی از مدل ها با هم کی هستند ولی این رو هم باید در نظر بگیرید که Access Point ها فقط برای سرویس های Wireless ساخته شده اند؛ برای جاهایی که سرویس Wireless مهمه از این فقط استفاده می کنند؛ ضمناً ما Access Point هایی هم داریم که نسبت کارایی و نوع سرویس Wireless که میدن قیمت های خیلی گرون هم دارن.
حالا این که بعضی از مدل های این دو با هم قیمت یکسان داره دلیل بر کارایی یکسان نیست.

3. اینم توی ایرانه دیگه. به این توجه نکن که به چه اسمی صداش می زنن؛ مشخصات رو بپرس که خودت متوجه بشی. (البته اون اسم هایی که من گفتم دست بود ولی خب فروشنده ها بعضاً اطلاعی ندارن و یا اشتباه می کنند؛ در مورد نوشته های روی جعبه اونا هم هینطوره؛ البته بعضی از این اسم ها هم می تونه درست باشه مثل Modm Router ولی خب اسم اصلی رو توی همه جا باید به کار برد)

amin tala
02-02-2014, 21:39
از توضیحات شما بسیار متشکرم.اما دوتا سوال برام باقی مونده؟
1.اول اینکه میشه در یک شبکه وایر لس از دو اکسس پوینت(یا اکسس روتر)استفاده کرد یا هر شبکه فقط یک دستگاه باید باشه؟
2.اگه بخوام یک دستگاه دیجیتال مثل گیرنده دیجیتال یا موبایل فاقد وای فای رو به شبکه وایرلس وصل کنم (مثل کارت شبکه برای رایانه)با چی میشه این کار رو کرد؟

smss.exe
02-02-2014, 21:47
از توضیحات شما بسیار متشکرم.اما دوتا سوال برام باقی مونده؟
1.اول اینکه میشه در یک شبکه وایر لس از دو اکسس پوینت(یا اکسس روتر)استفاده کرد یا هر شبکه فقط یک دستگاه باید باشه؟
2.اگه بخوام یک دستگاه دیجیتال مثل گیرنده دیجیتال یا موبایل فاقد وای فای رو به شبکه وایرلس وصل کنم (مثل کارت شبکه برای رایانه)با چی میشه این کار رو کرد؟

سلام

در مورد سوال اول: بله میشه در یک شبکه از چند Access Router استفاده کرد؛ البته باید یه سری تنظیمات انجام بدی. این معمولا برای شبکه های بزرگه؛ مثلا یه شبکه میتونه چندین Access Point داشته باشه توی محیط اجرایی اون شبکه، که همه ی اونا برای یک شبکه باشند.

در مورد سوال دوم: در مورد موبایل که قائدتا نمیشه؛ چون سخت افزار اون کار رو نداره؛ ولی در مورد دستگاه دیجیتال نمیدونم. (هر چند که اینم قضیه ی مشخصی داره و با وجود اینکه بعضی از این دستگاه ها دارای ورودی USB هستند ولی این ورودی صرفا برای وصل کردن حافظه ها تعبیه شده و استفاده دیگه ای نداره)

amin tala
03-02-2014, 12:42
باز هم از توضیحات شما متشکرم.

navid6384
04-02-2014, 18:15
ببخشید اینجور که شما میگید پس کاربرد اکسس پوینت کجاس؟

smss.exe
04-02-2014, 18:54
سلام

کاربرد Access Point به صورت خاص فقط توزیع سرویس Wireless در شبکه هست.

navid6384
04-02-2014, 19:16
میشه بیشتر توضیح بدین؟یا یک مقاله به من معرفی کنید در این مورد؟
لطف میکنید

smss.exe
04-02-2014, 19:53
سلام

این دو لینک رو ببینید:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]