PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره برای خرید high-end

love4love
25-01-2014, 14:30
سلام به همه دوستان
مبلغی رو برای خرید یه سیستم کامل شامل مانیتور و کیس و سیستم صوتی کنار گذاشتم که شامل 10 میلیون هست.

اهداف اصلی از خرید سیستم:
بازی با بهترین شرایط
کارهای محاسباتی سنگین مثل برنامه نویسی های سنگین

* امکان خرید از خارج کشور هم دارم . برای همین با در نظر گرفتن قیمت های مرجع تصمیم بگیرید.

** نکته بعدی اینه که استفاده من ازین سیستم از دو سه ماه بعد شروع میشه.

پس میخواستم ببینم تو این سه ماه قراره خیلی تغییرات انجام بشه؟
مثلا شایعاتی مثل عرضه GTX 790 با قیمتی حول و حوش 1000 دلار هست . یا ورود رم های DDR4 . یا شایعاتی مبنی بر ورود سری جدید سی پی یو ها

اگه به نظر شما این شایعات تا 3-4 ماه اتفاق می افته میتونم صبر کنم.
نکته بعدی اینه که احساس میکنم مبلغ زیادی کنار گذاشتم . چون بیشترین هزینه برای کارت گرافیک و سی پی یو و مادربرد هست که مجموعا فکر نکنم به 2500 دلار برسه . مثلا یه SSD 256 برای من کفایت میکنه.

Hessam 2
25-01-2014, 15:21
خیر. رم های دی دی آر 4، پردازنده ی سری بردول اینتل و GTX 790 حداقل حداقل تا 6 ماه آینده هم وارد بازار نمیشن!
البته شاید 790 زودتر وارد بشه که رفرنس هست و دو هسته ای با دمای بالا. شما دو تا 780 بخرید، خیلی بهتر و خنک تر خواهد بود!
البته امروزه، یک عدد 780 تی آی کفایت می کنه! حالا اگر نکرد، می تونید دو تاش کنید با قیمت گرون تر.

این سیستم چطوره؟
حدود همون بودجه تون در میاد. قابل ارتقا هم هست و در صورت نیاز می تونید دو عدد کارت گرافیک خریداری کرده و SLI کنید. اما خداست! مشابه همین رو هفته ی گذشته فروش داشتیم! یارو هنوز تو توهمه! :D

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

love4love
30-01-2014, 21:24
آقا حسام دستت درد نکنه

خودم یه سیستم انتخاب کردم که اینا رو بر میدارم . موس و کیبورد تامین شد . هارد هم اکسترنال دارم و فعلا نمیخوام.

Motherboard: Asus maximus VI Hero
CPU: Intell Core i7 4770k
VGA: Asus GTX 780ti DC2OC
Ram: Gskill TridentX 4gb*2
SSD: Corsair Force 128
PSU: Green GP850B-OC
Case: Green X9 Predator
Monitor: Asus 27" MX279H LED-IPS-FullHD

اینا در حدود 7.5 در میاد .
هدفم ازین چیدمان اینه که رم رو میشه ارتقا داد ، مانیتور از اول خوب باشه ، کارت گرافیک از اول خوب باشه، قدرت محاسباتی بالایی داشته باشه .

فقط یه نکته: اهل اور کلاک نیستم . چون با این هزینه فکر نکنم احتیاجی باشه

چند سوال:
1. فرق کارت گرافیک گیگا با ایسوس خیلی زیاده؟
2. این مادربورد خوبه؟
3. منبع 850 کفایت میکنه ؟
4. مانیتور بهتر ازین هم تو این رنج قیمت هست؟

ممنون

Hessam 2
30-01-2014, 21:29
به جز مانیتور، سایر قطعاتی که فرمودید، از انتخاب بنده دارای سطح پایین تری هستن!! البته به جز پردازنده هم که یکی هست!

شما بودجه ی خوبی دارید، لذا باید بهترین های گیمینگ رو خریداری کنید.

گیگابایت، علاوه بر قیمت کمتر، دارای کیفیت برتر، خنک کنندگی بهتر و کم صداتر و گارانتی بهتر هست.

دلایل سایر انتخاب های بنده هم تقریباً به همین صورت هست که شما علی رغم داشتن بودجه ی خیلی خوب، قطعات سطح پایین تری انتخاب کردید که لایق سیستم های زیر 6 میلیون هست و نیمه حرفه ای تلقی میشن و نه ایده آل!

هارد و موس و کیبرد هم از لیست اینتجانب، حذف گردیدند.

love4love
30-01-2014, 21:33
آخه پولم پریده :(
نمیتونم دیگه مثل قبل هزینه کنم .
زیره 8 تومن میتونم هزینه کنم . از طرفی هم قطعات برام مهم هستن . برای همین مثلا از هارد گذشتم . رم 16 رو 8 بر میدارم.
ممنون میشم به اینصورتی که هست حدودا نظرتون رو بگین.

Hessam 2
30-01-2014, 21:40
آخه پولم پریده :(
نمیتونم دیگه مثل قبل هزینه کنم .
زیره 8 تومن میتونم هزینه کنم . از طرفی هم قطعات برام مهم هستن . برای همین مثلا از هارد گذشتم . رم 16 رو 8 بر میدارم.
ممنون میشم به اینصورتی که هست حدودا نظرتون رو بگین.

ok. سیستم 8 میلیونی جایگزین شد. باز هم الان به نظرم بهتر از شرایط انتخابی شماست.
شما که چنین بودجه ای دارید، نباید بخش عظیمی از بودجه تون رو به کیس و مانیتور اختصاص بدید و اینکار اشتباه محض هست!

امیر تتلو
31-01-2014, 20:20
بله بهتر هست که پول اضافی رو خرج گرافیک و رم و ..... بکنید و صرف مانیتور و اینجور چیزا نکنید باز هم از حسام جان جهت اطلاعات مفیدشان تشکر میکنم

love4love
31-01-2014, 20:23
سیستم انتخاب شده

Motherboard: Asus maximus VI Hero = 300$
CPU: Intell Core i7 4770k Haswell 4-gn = 385$
VGA: Gigabyte GT780 Ti Ghz edition = 805$
Ram: Gskill TridentX 4gb*2 2400Mhz = 107$
SSD: Samsung 840 pro 256 Gb = 200$
Monitor: Asus 27" MX279H LED-IPS-FullHD = 300$

این سیستم رو از ایران خریداری نمیکنم . پس اگه تغییری میخواید بدید که قبلا به خاطر موجود نبودن در ایران پیشنهاد ندادین بگید.

ممنون

امیر تتلو
31-01-2014, 20:59
خوبه توش مشگلی نمیبینم زیر 8 تا در میاد اگه به نرخ دلار امروز حساب کنی:n02:

Hamed DC
02-02-2014, 16:18
Motherboard: Asus maximus VI Hero
CPU: Intell Core i7 4770k
VGA: Asus GTX 780ti DC2OC
Ram: Gskill TridentX 4gb*2
SSD: Corsair Force 128
PSU: Green GP850B-OC
Case: Green X9 Predator
Monitor: Asus 27" MX279H LED-IPS-FullHD

دروود.....
این سیستم بر مبنایی چیده شده که هدف اصلی از پیشنهاد اون در حالی باید باشه که یوزر یک آورکلاکر در نظر گرفته شده باشه.
با این اوصاف، و کیفیت قطعات در آورپذیری و به طبع اون، خرید این پاور اصلا توصیه نمیشه!!!
پاورهای گرین، به صورت کاملا اسمی توان گذاری میشن و اصولا از چیزی که نام گرفتم کمتر توان خروجی دارن!
بهتره به سمت خرید یک پاور با کیفیت تر بری دوست خوبم.

love4love
02-02-2014, 18:30
دروود.....
این سیستم بر مبنایی چیده شده که هدف اصلی از پیشنهاد اون در حالی باید باشه که یوزر یک آورکلاکر در نظر گرفته شده باشه.
با این اوصاف، و کیفیت قطعات در آورپذیری و به طبع اون، خرید این پاور اصلا توصیه نمیشه!!!
پاورهای گرین، به صورت کاملا اسمی توان گذاری میشن و اصولا از چیزی که نام گرفتم کمتر توان خروجی دارن!
بهتره به سمت خرید یک پاور با کیفیت تر بری دوست خوبم.

ممنون میشم نظرتون رو بگید در مورد سیستم آخری که نوشتم . البته هنوز برای پاور و خنک کننده و کیس تصمیم نگرفتم . ممنون میشم موارد پیشنهادی خودتون رو بگید.

Hamed DC
02-02-2014, 19:28
ممنون میشم نظرتون رو بگید در مورد سیستم آخری که نوشتم . البته هنوز برای پاور و خنک کننده و کیس تصمیم نگرفتم . ممنون میشم موارد پیشنهادی خودتون رو بگید.

برای کیس یا پاور یا سیستم خنک کننده؟؟؟
تا چه حد قراره سیستم زیر فشار باشه؟؟؟
آورکلاک بصورت 24/7هستش یا بصورت مقطعی؟؟؟