PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد اتحاد

samira_love_saman
24-01-2014, 23:00
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

javad2015
24-01-2014, 23:43
از طرف دوم معادله مخرج مشترک میگیریم.و با توجه به اینکه مخرج های دو طرف معادله برابرند.پس شرط برابری میشه مساوی بودن صورت ها.بعد از مخرج مشترک گیری صورت کسر دوم این جوری میشه:
چون ضریب x^2 در اون طرف یک هست پس A هم یک میشه.چون اون طرف عدد 4 رو داریم که به متغیر x وابسته نیست.پس این طرف هم B که به هیچ متغیری وابسته نیست.میشه 4.
و چون اون طرف x نداریم این طرف هم ضریب x باید صفر بشه.که 4A-B میشه صفر.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

samira_love_saman
24-01-2014, 23:58
از طرف دوم معادله مخرج مشترک میگیریم.و با توجه به اینکه مخرج های دو طرف معادله برابرند.پس شرط برابری میشه مساوی بودن صورت ها.بعد از مخرج مشترک گیری صورت کسر دوم این جوری میشه:
چون ضریب x^2 در اون طرف یک هست پس A هم یک میشه.چون اون طرف عدد 4 رو داریم که به متغیر x وابسته نیست.پس این طرف هم B که به هیچ متغیری وابسته نیست.میشه 4.
و چون اون طرف x نداریم این طرف هم ضریب x باید صفر بشه.که 4A-B میشه صفر.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

من تو این موندم که ضریب Ax باید یه چی مثل 4x بشه نه x^2!!!

javad2015
25-01-2014, 00:01
شما اگه ax رو در x-4 ضرب کنی همینی که من گفتم به دست میاد چیز دیگه ای به دست نمیاد

samira_love_saman
25-01-2014, 00:06
شما اگه ax رو در x-4 ضرب کنی همینی که من گفتم به دست میاد چیز دیگه ای به دست نمیاد

همیشه تو همین سوالای ساده گیر میکنم اونایی که خیلی سختن اینقد وقتمو نمیگیرن !!!!! عجیبه نه:n01:

samira_love_saman
25-01-2014, 00:09
همیشه تو همین سوالای ساده گیر میکنم اونایی که خیلی سختن اینقد وقتمو نمیگیرن !!!!! عجیبه نه:n01:

اوکی حل شد دستت مرسی