PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی جهت خرید هارد اینترنال با سرعت بالا

behbod1
24-01-2014, 17:58
با درود خدمت اساتید
میخوام یه سیستم جمع کنم در مورد هارد اطلاعات زیادی ندارم
1-معیارهای یک هارد خوب جدا از برند چیه؟
2-حداکثر سرعت هارد های اینترنال چقدره؟ سرعت بالاتر از 7200 هم وجود داره؟
3-تا چقدر بافر وجود داره؟
ممنون میشم توضیحات کاملی در این باره ارائه بدین.

ata.royalfalcon
24-01-2014, 20:00
با درود خدمت اساتید
میخوام یه سیستم جمع کنم در مورد هارد اطلاعات زیادی ندارم
1-معیارهای یک هارد خوب جدا از برند چیه؟
2-حداکثر سرعت هارد های اینترنال چقدره؟ سرعت بالاتر از 7200 هم وجود داره؟
3-تا چقدر بافر وجود داره؟
ممنون میشم توضیحات کاملی در این باره ارائه بدین.

1. معیارهای یک هارد خوب بستگی به نیازهای کاربر دارد . فرض کنید اولویت اصلی و درجه اول کاربر این هست که سیستم عامل بوت سریعتری داشته باشد . در این حالت ، کاربر باید انتظاراتی مانند میزان صدا و مصرف انرژی و گرمای تولیدی را نادیده بگیرد . یا اینکه کاربر انتظار دارد هارد مورد نظر کم صدا باشد در نتیجه باید از سرعت بالا صرف نظر کند . اگر تمام مزایا را بطور یکجا میخواهید مثل سرعت بالا در بوت سیستم عامل ، لودینگ سریعتر بازی ، گرمای تولیدی پایین ، بیصدایی و ... باید SSD درایو بخرید .
2. اگر منظور شما از سرعت rpm باشد که تا 15K (یا 15000) هم هست . این مدلها بیشتر در دیتاسنترها و موارد مشابه اسفاده میشود .
3. تا 128MB موجود هست البته نه در مدلهای عادی .

اگر طالب هارد دیسک پرسرعتی برای یک سیستم غیر سروری هستید بطوریکه IOPS بالاتری هم داشته باشه میتونید WD Black بخرید .

behbod1
24-01-2014, 21:30
تشکر از توضیحات کاملتون
من قیمت های 2 هارد WD black رو با WD green مقایسه کردم تفاوت خیلی زیادی دارن الان هارد WD Caviar Black 1 TB رو قیمت زدن 405/000
ولی هارد WD Caviar Green 1TB رو قیمت زدن 200/000
این تفاوت بخاطر چیه؟ black و green چه تفاوتی با هم دارن؟

ata.royalfalcon
24-01-2014, 22:20
تشکر از توضیحات کاملتون
من قیمت های 2 هارد WD black رو با WD green مقایسه کردم تفاوت خیلی زیادی دارن الان هارد WD Caviar Black 1 TB رو قیمت زدن 405/000
ولی هارد WD Caviar Green 1TB رو قیمت زدن 200/000
این تفاوت بخاطر چیه؟ black و green چه تفاوتی با هم دارن؟

WD Black پرفورمنس و کارایی بالایی (نه در حد SSD درایو) دارد و کاملاً مناسب برای نصب سیستم عامل ، بازیها و نرم افزار ها و اجرای آنها هست . ولی WD Green سرعت پایینی دارد و بیشتر مناسب برای آرشیو دیتا و نصب بعنوان هارد دوم سیستم هست . اگر قیمت WD Black برای شما بالا هست میتونید سیگیت از سری 7200.14 (مدل نامبر ST1000DM003) بخرید .

behbod1
25-01-2014, 00:03
یعنی WD Green مناسب نیست؟ و کارایی خوبی نداره؟ البته اینم باید بگم که من کارم کامپیوتره و خیلی پای سیستم میشینم ممکنه روزی 15-16 ساعت سیستم روشن باشه با این وجود اگر این هارد رو بگیرم دچار مشکل میشم؟
چون الان یکی از دوستانم که اونم خیلی سیستمش روشنه WD Green خریده و حدود 1 سالی هست داره به خوبی جواب میده براش هم بازی هم سیستم عامل
چون نمیتونم بالای 200 برای هارد هزینه کنم
در ضمن اطلاع دارید rpm این مدل چنده؟ همون 7200؟ یا کمتر؟
بازم از راهنماییتون ممنون دوست عزیز:n16:

ata.royalfalcon
25-01-2014, 00:22
یعنی WD Green مناسب نیست؟ و کارایی خوبی نداره؟ البته اینم باید بگم که من کارم کامپیوتره و خیلی پای سیستم میشینم ممکنه روزی 15-16 ساعت سیستم روشن باشه با این وجود اگر این هارد رو بگیرم دچار مشکل میشم؟
چون الان یکی از دوستانم که اونم خیلی سیستمش روشنه WD Green خریده و حدود 1 سالی هست داره به خوبی جواب میده براش هم بازی هم سیستم عامل
بازم از راهنماییتون ممنون دوست عزیز:n16:

rpm این مدل (WD Green) به هرحال 7200 نیست ، به اصطلاح IntelliPower هست که تفسیرهای متفاوتی برداشت میشه . جالب اینجاست که rpm چهارترابایتی های WD Green دقیقاً 5400rpm هست ولی کمپانی وسترن بازهم از اصطلاح IntelliPower استفاده میکند !!!

پیشنهاد میکنم یکبار پشت سیستم دوستتان بنشینید و عملکرد کلی سیستم از جمله سرعت لودینگ ویندوز و لودینگ بازیها (نه اجرای بدون لگ بازیها که به گرافیک مربوط هست) و سرعت اجرای نرم افزارها را بررسی کنید . اگر مطمئن هستید که سرعت WD Green کفایت میکنه ، خب مشکلی نیست میتونید همین مدل را بخرید . اگر سرعت راضی کننده نیست میتونید Seagate Barracuda 7200.14 بخرید که در همان محدوده قیمتی (نهایت 200 تومان) هست. همچنین 7200rpm هم هست .

behbod1
28-01-2014, 22:09
دوستان در مورد هارد WD blue یکم صحبت کنید شنیدم سرعتش از green بیشتره و بهتره
من امروز هارد 1 ترا گرین خریدم نمیدونستم blue سرعتش بیشتره ولی مثل اینکه بافرش کمتره
حالا یکم ناراحتم چون شنیدم green کنده و مناسب نصب ویندوز و بازی و اینا نیست
حالا اگر ممکنه گرین رو با blue مقایسه کنید
الان blue تو بازار هست ؟ چون من تو مرکز کامپیوتر اصفهان پیدا نکردم WD فقط همین green تو بازار بود black که کلا میگفتن نیست

ata.royalfalcon
28-01-2014, 23:03
من امروز هارد 1 ترا گرین خریدم نمیدونستم blue سرعتش بیشتره ولی مثل اینکه بافرش کمتره
حالا اگر ممکنه گرین رو با blue مقایسه کنید
الان blue تو بازار هست ؟ چون من تو مرکز کامپیوتر اصفهان پیدا نکردم WD فقط همین green تو بازار بود black که کلا میگفتن نیست

ولی مثل اینکه بافرش کمتره

از نظر سرعت (به مفهوم کلی) از هاردهای WD Green بیشتر هست . مدلهای 64MB هم موجوده . دقت کنید Cache تنها عامل تعیین کننده در کارایی ، سرعت هارد نیست .

چرا نارحت هستید برادر عزیز ؟ در پست چهارم این تاپیک هم اشاره کردم که هاردهای WD Green سرعت بالایی ندارند و مناسب برای آرشیو دیتا و یا نصب بعنوان هارد دوم سیستم هست .

در پست پنجم هم فرمودید که (نقل و قول زیر) :

جوابی که در پست ششم دادم (نقل و قول زیر) :

پیشنهاد میکنم یکبار پشت سیستم دوستتان بنشینید و عملکرد کلی سیستم از جمله سرعت لودینگ ویندوز و لودینگ بازیها (نه اجرای بدون لگ بازیها که به گرافیک مربوط هست) و سرعت اجرای نرم افزارها را بررسی کنید . اگر مطمئن هستید که سرعت WD Green کفایت میکنه ، خب مشکلی نیست میتونید همین مدل را بخرید . اگر سرعت راضی کننده نیست میتونید Seagate Barracuda 7200.14 بخرید که در همان محدوده قیمتی (نهایت 200 تومان) هست. همچنین 7200rpm هم هست

behbod1
29-01-2014, 00:07
داداش متاسفانه ایشون هم نمیدونست هاردش چه رنگیه تا امروز در کیسش رو که باز کرد گفت آبیه یعنی همون blue بخاطر همین ناراحتم چون هنوز سیستم رو نبستم میترسم هارد سرعتش خیلی پایین باشه و کل کارایی سیستم رو تحت تاثیر قرار بده اون موقع مجبورم با نصف قیمت بفروشم برم یه هارد دیگه بخرم با اینکه الان هارد حتی بستش هم باز نشده:n28:
الان هارد wd blue تو بازار هست؟ چون من ندیدم حالا فردا یه زنگ میزنم میپرسم ولی تا جایی که دیدم توشیبا - وسترن دیجیتال گرین و سیگیت تو بازار هست حالا شاید من نپرسیدم شاید blue هم بوده:n03:

ata.royalfalcon
29-01-2014, 08:11
داداش متاسفانه ایشون هم نمیدونست هاردش چه رنگیه تا امروز در کیسش رو که باز کرد گفت آبیه یعنی همون blue بخاطر همین ناراحتم چون هنوز سیستم رو نبستم میترسم هارد سرعتش خیلی پایین باشه و کل کارایی سیستم رو تحت تاثیر قرار بده اون موقع مجبورم با نصف قیمت بفروشم برم یه هارد دیگه بخرم با اینکه الان هارد حتی بستش هم باز نشده:n28:
الان هارد wd blue تو بازار هست؟ چون من ندیدم حالا فردا یه زنگ میزنم میپرسم ولی تا جایی که دیدم توشیبا - وسترن دیجیتال گرین و سیگیت تو بازار هست حالا شاید من نپرسیدم شاید blue هم بوده:n03:

اگر WD Blue پيدا نكرديد ميتونيد Seagate Barracuda 7200.14 انتخاب كنيد .

molanAA
22-03-2014, 14:43
نوروز رخت دیدم خوش اشک بباریدم / نوروز چنین باران باریده مبارک باد
سسسلام
سال نو مبارک
منم یه سوال دارم در مورد برند هارد اینترنال نمیدونم چه برندی رو انتخاب کنم:n13:
یه هارد 2 ترا میخوام اینم مدل مادربرد منه P5GC-MX/1333 فضای ذخیره سازی برام مهم و اینکه خراب نشه
سایتهای زیادی رو دیدم تفاوتها رو مطالعه کردم.میدونم سبز و آبی و سیاه چه فرقی دارن سیاه گرون فکر کنم سبز بهتر باشه.در حدود 300000 قیمت داشته باشه.در مورد برند مشکل دارم.
شما در مورد هارد 2 ترا کدوم مارک وچه مدلی رو پیشنهاد میکنید؟؟؟
ممنون .کمک عجله دارم برای خرید
:n02:بفرمایین آجیل
:n16:

ata.royalfalcon
22-03-2014, 17:24
نوروز رخت دیدم خوش اشک بباریدم / نوروز چنین باران باریده مبارک باد
سسسلام
سال نو مبارک
منم یه سوال دارم در مورد برند هارد اینترنال نمیدونم چه برندی رو انتخاب کنم:n13:
یه هارد 2 ترا میخوام اینم مدل مادربرد منه P5GC-MX/1333 فضای ذخیره سازی برام مهم و اینکه خراب نشه
سایتهای زیادی رو دیدم تفاوتها رو مطالعه کردم.میدونم سبز و آبی و سیاه چه فرقی دارن سیاه گرون فکر کنم سبز بهتر باشه.در حدود 300000 قیمت داشته باشه.در مورد برند مشکل دارم.
شما در مورد هارد 2 ترا کدوم مارک وچه مدلی رو پیشنهاد میکنید؟؟؟
ممنون .کمک عجله دارم برای خرید
:n02:بفرمایین آجیل
:n16:

سلام .

با توجه به بودجه ای که در نظر گرفتید ، اگر هارد دیسک پرسرعت میخواهید میتونید Seagate Barracuda 7200.14 انتخاب کنید ولی اگر برای آرشیو کردن اطلاعات (نصب بعنوان هارد دیسک دوم سیستم) میخواهید میتونید WD Green با مدل نامبر WD20EZRX انتخاب کنید .

molanAA
22-03-2014, 18:41
سلام .

با توجه به بودجه ای که در نظر گرفتید ، اگر هارد دیسک پرسرعت میخواهید میتونید Seagate Barracuda 7200.14 انتخاب کنید ولی اگر برای آرشیو کردن اطلاعات (نصب بعنوان هارد دیسک دوم سیستم) میخواهید میتونید WD Green با مدل نامبر WD20EZRX انتخاب کنید .

من درمورد برند Seagate چندجا چیزای بدی خوندم.به نظر شما قابل اطمینان؟
البته وقتی با این پول بتونم یه چیز باسرعت بیشتر بگیرم ترجیح میدم.میشه بهم بگین که این برند خرابیش زیاد یا کم؟
ضمنا" مادربرد من سرعت 3gb/s رو پشتیبانی میکنه
ممنون از جواب سریعتون:n16:

ata.royalfalcon
22-03-2014, 19:30
من درمورد برند Seagate چندجا چیزای بدی خوندم.به نظر شما قابل اطمینان؟
البته وقتی با این پول بتونم یه چیز باسرعت بیشتر بگیرم ترجیح میدم.میشه بهم بگین که این برند خرابیش زیاد یا کم؟
ضمنا" مادربرد من سرعت 3gb/s رو پشتیبانی میکنه
ممنون از جواب سریعتون:n16:

خرابی و در نتیجه از دست دادن اطلاعات در هر مدل و از هر برندی وجود دارد . کاملاً اشتباه هست بگیم که تولیدات Western Digital از هر لحاظی برتر از Seagate هست . بهترین راه این هست که با گارانتی معتبرتری بخرید . ضمن اینکه باید بصورت اصولی نگهداری و استفاده شود تا احتمال خرابی به حداقل برسد. به هر حال اگر حتماً میخواهید از برند Western Digital بخرید و اگر میخوهید سرعت آن بالا باشد چاره ای جزء خرید WD Black ندارید که قیمت آن بیشتر از بودجه فعلی شما هست . WD Blue هم دوترابایت ندارد یا اینکه میتونید از کارایی و سرعت بالا صرف نظر کنید و WD Green بخرید .

مادربرد من سرعت 3gb/s رو پشتیبانی میکنه

مشکلی نیست . با وجودیکه اکثر هارد دیسکهای موجود در بازار (انواع 3.5 اینچی) بصورت SATAIII هستند قابل نصب بروی مادربردهای SATAII هم هست .

molanAA
24-03-2014, 22:28
سلام
ممنون بابت راهنمایی
من با مطالعه بیشتر و راهنمایی شما تصمیم گرفتم Seagate Barracuda 7200.14 رو بخرم
فقط یه مشکلی دارم نمیدونم powrer من مناسب این هارد هست یا نه
روش نوشته
power perfect :ac input:230v 7/4A 60/50Hz Real output 300w
model 600v-F12-8p

فکر کنم این باشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ممنون میشم آخرین راهنمایی رو هم بکنین
اگه این پاور مناسبش نیست چه هاردی بگیرم که با این پاور سازگار باشه
ممنون :n16:

behbod1
11-05-2014, 10:32
با درود
به عنوان استارتر تاپیک یه تجربه تلخی رو که بهش رسیدم در اینجا براتون مینویسم
برخلاف گفته های دوستان از جمله استاد ata.royalfalcon ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رفتم هارد 1 ترا وسترن دیجیتال گرین خریدم
آکه آک وقتی باز کردم روی سیستم بستم پارتیشن بندی کردم و ویندوز نصب کردم هارد دچار مشکلات شدیدی شد که عملا غیر قابل استفاده شد
(در همون روز اول) و کارش کشید به گارانتی که هنوزم معلوم نیست چی میشه
الان تصمیم گرفتم کاری رو که از اول باید انجام میدادم رو انجام بدم و برم سیگیت بخرم
در آخر به همه توصیه میکنم اگر از سیستم استفاده زیاد دارید اگر با سیستم همه کاری میکنید (گیم - نت - و...) بهتره طرف وسترن گیرین نرید که مثل من دچار مشکل میشید.

afshin b
11-05-2014, 11:41
با درود
به عنوان استارتر تاپیک یه تجربه تلخی رو که بهش رسیدم در اینجا براتون مینویسم
برخلاف گفته های دوستان از جمله استاد ata.royalfalcon ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رفتم هارد 1 ترا وسترن دیجیتال گرین خریدم
آکه آک وقتی باز کردم روی سیستم بستم پارتیشن بندی کردم و ویندوز نصب کردم هارد دچار مشکلات شدیدی شد که عملا غیر قابل استفاده شد
(در همون روز اول) و کارش کشید به گارانتی که هنوزم معلوم نیست چی میشه
الان تصمیم گرفتم کاری رو که از اول باید انجام میدادم رو انجام بدم و برم سیگیت بخرم
در آخر به همه توصیه میکنم اگر از سیستم استفاده زیاد دارید اگر با سیستم همه کاری میکنید (گیم - نت - و...) بهتره طرف وسترن گیرین نرید که مثل من دچار مشکل میشید.

مشکلی که برای هارد شما پیش آمده ممکنه برای هر هارد دیگه ای پیش بیاد. نمیشه گفت هارد وسترن گرین خوب نیست.
اما اینکه گرین بیشتر برای کاربری آرشیو هست تا سیستم عامل، درسته.
اگه کسی علاقه به مارک وسترن داره، برای سیستم عامل یا باید سری بلو بگیره یا اگه بودجش رو داره سری بلک.
من که خودم سیگیت گرفتم و کاملا راضیم ازش

Sent from my HUAWEI G700-U10 using Tapatalk

behbod1
11-05-2014, 12:51
صحبت شما کاملا درسته منم طبق تحقیقاتی که امروز کردم به این نتیجه رسیدم که سیگیت بگیرم چون هم شاکی کمتری داره و هم سرعت بالاتری و از همه مهمتر همون مکستور خودمونه ولی وسترن نمیدونم چرا اینجوریه الان دیگه اگه گارانتی هارد نو هم بم بده باهاش کار نمیکنم.

molanAA
12-05-2014, 17:34
سلام
من حدود دوماه که این هارد رو خریدم به پیشنهاد دوستان(ممنون) Seagate Barracuda 7200.14 خیلی ازش راضی ام
سرعت بوت عالیه ماشین مجازیم که میسازمم کارش حرف نداره 64mb کش داره خیلی خوبه خلاصه

symphonys
01-06-2014, 23:37
سلام دوستان آیا اگه من یک هارد 320 رو به عنوان هارد اولم بذارم و ویندوز روش نصب کنم و یک هارد 2ترا رو کنارش به عنوان هارد دوم مشکلی پیش میاد؟؟؟؟