PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل بوق زدن

امید رض
21-01-2014, 13:35
باسلام یک مشکلی که به وجودامده این هست که یک دفته دستگاه ری استارت شد بعد رفت برای لود ویندوز گیرکرد بعدازدوباره خودم ری استارت کردم چندتا بوغ بلند بعدازچندثانیه چندثانیه ی پشت سر هم میزد دستگاه خاموش کردم ببینم مشکل ازچیه بعد دیگه دستگاه روشن نشد کابل پاورکه به برق وصل میشد روعوض کردم روشن شد ولی بازهم بوق می زد ازدوباره کابل قبلی رووصل کردم بازروشن نشد ولی باپورتی که پاور به مادربورد وصل می شه روتکون می دادم هی پاورروشن یاخاموش می شد وفن سیپیو کارمی کرد ازدوباره تکون دادم تابالاخره دستگاه روشن شد ورفت توویندوز الان فعلا مشکلی ندارم دارم کارمی کنم می خواستم بدونم مشکل ازچیه چون پورت پاورکه به مادربورد وصله کیپه کیپه

TREASURES
21-01-2014, 14:00
باسلام یک مشکلی که به وجودامده این هست که یک دفته دستگاه ری استارت شد بعد رفت برای لود ویندوز گیرکرد بعدازدوباره خودم ری استارت کردم چندتا بوغ بلند بعدازچندثانیه چندثانیه ی پشت سر هم میزد دستگاه خاموش کردم ببینم مشکل ازچیه بعد دیگه دستگاه روشن نشد کابل پاورکه به برق وصل میشد روعوض کردم روشن شد ولی بازهم بوق می زد ازدوباره کابل قبلی رووصل کردم بازروشن نشد ولی باپورتی که پاور به مادربورد وصل می شه روتکون می دادم هی پاورروشن یاخاموش می شد وفن سیپیو کارمی کرد ازدوباره تکون دادم تابالاخره دستگاه روشن شد ورفت توویندوز الان فعلا مشکلی ندارم دارم کارمی کنم می خواستم بدونم مشکل ازچیه چون پورت پاورکه به مادربورد وصله کیپه کیپه
سلام
احتمالا 24 پین پاور اتصالی داره باید چک بشه..... باید طوری تنظیمش کنید که بتونه خوب به پرت برد اتصال داشته باشه....

امید رض
21-01-2014, 15:03
پس اون بوق هابخواطرپاورهست یاسخت افزاردیگه هم مشکل داره

EXTREME
21-01-2014, 17:09
اگه بازم اینطوری شد با یک پاور دیگه سیستم رو بررسی کنید اون بوق فکر کنم به خاطر این است که ولتاژ کافی به سی پی یو نمیرسه

امید رض
23-01-2014, 18:03
من 24پین پاوررو چک کردم مشکلی نداشت تکون دادم سیم پاوربازمشکلی نداشت حالا بازیه مشکلی که پیش اومده دستگاه 3ساعت 3ساعت ری استارت میشه اخه تازه پاورخریدم همش مشکل داره لطفا بگیدمشکل ازچیه

EXTREME
23-01-2014, 18:54
خیلی علت داره یک میتونه از رم باشه دمای قطعات پاور مین ...

ویندوز و ... که سالمه ؟ یعنی از نطر نرم افزاری مطمئنید سیستم مشکلی نداره ؟

امید رض
23-01-2014, 19:35
ایانرم افزاری هست که دمای قطعات بانشان دادن هشداردمایاغیره باشه

EXTREME
23-01-2014, 22:43
ایانرم افزاری هست که دمای قطعات بانشان دادن هشداردمایاغیره باشه

نرم افزار زیاد است اگه میخواین توش هشدار دما هم باشه نرم افزار argus monitor است میتونید طوری تنظیم کنید که وقتی دمای سی پی یو به یک مقدار رسید به شما آلارم دهد

امید رض
23-01-2014, 23:04
نه یه برنامه می خوام که وقتی برق قطعه ای کم بودwarningو وقتی برق قطعه ای خوب بودgoodبزنه همچین برنامه ای هست

EXTREME
23-01-2014, 23:37
نه یه برنامه می خوام که وقتی برق قطعه ای کم بودwarningو وقتی برق قطعه ای خوب بودgoodبزنه همچین برنامه ای هست

همچین برنامه ای ندیدم

امید رض
23-01-2014, 23:46
چون توبعضی ازتایپیک های اوورکلاک دیده بودم اسمشونمی دونم چون یه برنامه بود یکی صفحه نرم افزاروگذاشته بود همین جوری که من گفتم دماووات قطعات وباwarningیاgoodنشون میداد ولی اسم برنامشونمی دونم

EXTREME
24-01-2014, 00:53
چون توبعضی ازتایپیک های اوورکلاک دیده بودم اسمشونمی دونم چون یه برنامه بود یکی صفحه نرم افزاروگذاشته بود همین جوری که من گفتم دماووات قطعات وباwarningیاgoodنشون میداد ولی اسم برنامشونمی دونم

شاید منظورتون نرم افزار prime95 برای تست پایداری است ؟ اون سی پی یو رو تحت فشار قرار میده که پایداری سیستم بعد از اور مشخص بشه نرم افزار مانیتورنیک نیست

امید رض
24-01-2014, 14:14
عجب مشکل عجیبیه هاحالا همه قطعات وچک کردم درست بوده دیگه اون مشکلایی روکه دیروزداشته هیچ کدومو نداره الا مشکل جدید اینه که توویندوز دارم فیلم یاکارای دیگه میکنم دستگام بوق های بلند پشت سرهم میزنه ولی توویندوزمشکلی به وجودنمیاره ولی یه بندبوق بلند میزنه بازاگه میشه بگید مشکل ازچیه

امید رض
27-01-2014, 17:32
دوست عزیز ایرادازهارد هم می تونه باشه علت بوغ زدن های بلند چون موقع بوغ زدن نگاه به سیستم می کنم هاردانگاربوغ های بلندمی زنه

EXTREME
27-01-2014, 21:02
دوست عزیز ایرادازهارد هم می تونه باشه علت بوغ زدن های بلند چون موقع بوغ زدن نگاه به سیستم می کنم هاردانگاربوغ های بلندمی زنه

بله بوق زدن از هارد هم است با چه فاصله ای بوق میزنه ؟

امید رض
28-01-2014, 00:05
درست اندازه 20ثانیه بوق گیریاقطع میشه صداش زیاده بعداز2یا3ساعت گاهی همینجوری میشه:n27:

EXTREME
28-01-2014, 00:15
با یک پاور دیگه سیستم رو بررسی کنید درست نشد ممکنه ایراد از هد یا پارکینگ هد هارد باشه

امید رض
28-01-2014, 20:15
پاورقبلیم وصل کردم دیگه صدانداد بایه پاوردیگه وصل کردم بازصداداد الان پاورخودمو وصل کردم دیگه بوغ قطع نمی شه گیرکرده البته گاهی تومحیط ویندوزمیرم اینترنت 2یا3ساعت یه باربوغ میزنه ولی یه بازی رواجرامیکنم وستای بازی روغ گیرمیکنه دیگه قطع شدنش دست خداست مشکل ازچیه دیگه کلافه شدم بوغ سلامتی رومیزنه رم وازاول جااینداختم نکنه مشکل داشته باشه همه کارکردم

امید رض
28-01-2014, 20:56
چجوری میشه هدیاپارکینگ هدهاردودرست کرد چون نمی خوام هارددیگه بخرم راستی گوشموروهارددستگاه می زارم صداش خیلی شدیده دست به هاردمی زنم میلرزه موقع بوغ زدن

EXTREME
28-01-2014, 21:16
چجوری میشه هدیاپارکینگ هدهاردودرست کرد چون نمی خوام هارددیگه بخرم راستی گوشموروهارددستگاه می زارم صداش خیلی شدیده دست به هاردمی زنم میلرزه موقع بوغ زدن

بهتره با یک هارد دیگه سیستم رو تست کنید که مطمئن بشید ایراد از هارد است اگه مشکلی نبود هاردتون رو باید ببرید برای تعمیر

امید رض
28-01-2014, 22:02
دوست عزیزاین جورکه بوش میاد اشتباهی هاردبیچاررو بهش انگ خرابی زدیم تویه دستگاه دیگه صدانمی ده یه هارددیگه وصل کردم به کامپیوترم بازصدا داشت جویامیشدم صداازطرفای گرافیک وسیپیومیاد بوقیه که قعطی نداره اونم موقع بازی رو بوغ گیرمیکنه

EXTREME
29-01-2014, 09:18
دوست عزیزاین جورکه بوش میاد اشتباهی هاردبیچاررو بهش انگ خرابی زدیم تویه دستگاه دیگه صدانمی ده یه هارددیگه وصل کردم به کامپیوترم بازصدا داشت جویامیشدم صداازطرفای گرافیک وسیپیومیاد بوقیه که قعطی نداره اونم موقع بازی رو بوغ گیرمیکنه

میتونید یک صدای ضبط شده از این بوق بدید ؟

امید رض
29-01-2014, 19:57
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]اینم صدای ضبط شده واقعا کلافم کرده موقع بازی این بوغ ازدستگاهم میاد حالت معمول 2یا3ساعت 2تابوغ میزنه ولی این بوغ گیرمیکنه قطع نمی شه

EXTREME
29-01-2014, 20:44
لینک متاسفانه برام باز نمیشه

امید رض
29-01-2014, 21:07
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

EXTREME
29-01-2014, 21:39
این الان تو محیط بازی است که این صدا میاد؟ با کندن اسپیکر باز هم صدا میاد ؟

امید رض
29-01-2014, 21:46
میگم توحالت بازی 10دقیقه که تموم میشه بوغ شروع میشه وتوحالت های غیرازبازی 2یا3ساعت 11ثانیه اینجوری میشه قطع میشه راستی اسپیکرخوب کارمی کنه کیس بوغ می زنه

امید رض
30-01-2014, 12:07
دوست عزیز اگه بوغشوشنیدی می تونی بگی مشکل ازچیه چون مادربوردموقع بوغ نگاه میکنم انگارهمه قطعات داره بوغ میزنه راستی این مشکل ربطی به چراغ های کیس نداره چون تازه داشتم وصل میکردم فرداش این مشکل پیداشد قبل ازاون این مشکل ونداشت

امید رض
30-01-2014, 15:34
بالاخره این بوغ کارخودشوکرددیگه کامپیوترروشن نمی شه فکرکردم پاورسوخته بایک پاوردیگه تست کردم روشن نشد اصلاهیچ اثارسوختگی نیست درکامپیوترههمروچک کردم

amirmahmod
30-01-2014, 16:03
دقیقا این موضوع برای من هم پیش اومده لطفا راهنمایی کنید.

امید رض
30-01-2014, 17:57
کسی هست به ماکمک کنه

TREASURES
30-01-2014, 19:02
کسی هست به ماکمک کنه
دوست عزیز شما باید با دیباگر سیستم رو تست کنید..... ببینید چه کدی رو بهتون نشون میده

امید رض
30-01-2014, 19:21
دیابگرچی هست وازازچه جاهی بخرم منظورماز الکتریکی هایاغیره ازچه جورجاهایی راستی اصلا کل سیستم دیگه روشن نمی شه اگه مادربوردیابایوس هم سوخته باشه بازپاورکه کارمی کنه 24پین روبرای دوتاپاوری که دستگاه وصل کردم چک کردم نه اتصالی نه سیاهی انگارسالیان ساله این دستگاه نبض نداره روشن نمی شه

TREASURES
30-01-2014, 19:25
دیابگرچی هست وازازچه جاهی بخرم منظورماز الکتریکی هایاغیره ازچه جورجاهایی راستی اصلا کل سیستم دیگه روشن نمی شه اگه مادربوردیابایوس هم سوخته باشه بازپاورکه کارمی کنه 24پین روبرای دوتاپاوری که دستگاه وصل کردم چک کردم نه اتصالی نه سیاهی انگارسالیان ساله این دستگاه نبض نداره روشن نمی شه
همون تستر مادربرده !!
میتونید از مغازه های تعمیر یا فروش سیستم سفارش بدید براتون بیارن قیمتشم زیر 100 تومنه البته مدل به مدله !! یا اصلا چرا این کارو بکنید بدید با تستری که خودشون دارن امتحانش کنن تا مشکلش مشخص بشه...
کاابل های برق سیستم رو هم چک کنید

امید رض
30-01-2014, 20:54
الان که رفتم هیچکدوم ندارن اصلا قعطی انگارخودشون هم ندارن نمیشه حالایهراهنمایی کنید دیگه دارم نابودمیشم داش کارمیکرداخاموش کردم این سیم power swرودراوردم بعدازدوباباره سرجاش گذاشتم دیگه کامپیوترروشن نشد که نشد دیگه راه دیگه نداره اگه تایپیک خونده باشید یاصدای ضبط شده ای که گذاشتم بتونید یه راه اسان بگید راستی مادربوردبسوزه پاورکارمیکنه

TREASURES
30-01-2014, 21:50
الان که رفتم هیچکدوم ندارن اصلا قعطی انگارخودشون هم ندارن نمیشه حالایهراهنمایی کنید دیگه دارم نابودمیشم داش کارمیکرداخاموش کردم این سیم power swرودراوردم بعدازدوباباره سرجاش گذاشتم دیگه کامپیوترروشن نشد که نشد دیگه راه دیگه نداره اگه تایپیک خونده باشید یاصدای ضبط شده ای که گذاشتم بتونید یه راه اسان بگید راستی مادربوردبسوزه پاورکارمیکنه
تعجبه که ندارن مگه شما کدوم شهر هستید؟؟
یه کاری کنید.... شما با نوک پیچ گوشتی به همون پین SW POWER روی برد ضربه بزنید شاید سیستم روشن شه .....

امید رض
30-01-2014, 22:20
تعجبه که ندارن مگه شما کدوم شهر هستید؟؟
یه کاری کنید.... شما با نوک پیچ گوشتی به همون پین SW POWER روی برد ضربه بزنید شاید سیستم روشن شه .....

ماتهرانیم منطقه10اصلا هیچکی نداشتکلا4تابیشتر مغازه کامپیوترنداره نداشتن تست کنن راستی sw powerمگه برای کلید روشن خاموش نیست خراب نمیشه اونی که شمامی گید کجای کامپیوترفوقش فردامی برم الکتریکی بادستگاه اهم مترتست کنه ببینه برقش کارمی کنه این کارومی تونم بکنم یانه

TREASURES
30-01-2014, 22:24
ماتهرانیم منطقه10اصلا هیچکی نداشتکلا4تابیشتر مغازه کامپیوترنداره نداشتن تست کنن راستی sw powerمگه برای کلید روشن خاموش نیست خراب نمیشه اونی که شمامی گید کجای کامپیوترفوقش فردامی برم الکتریکی بادستگاه اهم مترتست کنه ببینه برقش کارمی کنه این کارومی تونم بکنم یانه
شما باید برید پاساژ ایران یا رضا ... حالا مهم نیست
بله میشه ببرید که براتون تست کنن
با اون کاری هم که بهتون گفتم مشکلی پیش نمیاد نگران نباشید...
راستی شما چرا مستقیم نمی برید تعمیر سیستم نشونش بدید؟؟

M O H A MM A D
30-01-2014, 22:30
صدا رو شنیدم این مشکلو حدود دو سه سال پیش با pc خودم داشتم.
به این صورت که بعد از کوچک ترین تکان خوردن یکی از سیم هایی که به کیس وصل بودند یک بوق ممتد ایجاد میشد که یا می بایست ریست می کردم یا اینقد با سیم ور میرفتم تا صدا قطع شه ولی بازم فایده نداشت چون بعده بوق کامپیوتر هنگ می کرد.
نظر من اینه که ببریش تعمیرگاه

امید رض
30-01-2014, 22:31
ایامادربورد سوخته باشه پاورکارنمی کنه دیگه راستی هنوز 5ماه ازگارانتیش مونده چون تازه خریده بودم

TREASURES
30-01-2014, 22:33
ایامادربورد سوخته باشه پاورکارنمی کنه دیگه راستی هنوز 5ماه ازگارانتیش مونده چون تازه خریده بودم
خیر ربطی نداره به پاور
پاور کار خودشو میکنه
ببرید گارانتی نشونش بدید پس

امید رض
01-02-2014, 19:38
دوستان واقعا حالم ازهرچی گارانتی ومادربوردسوکت amdبهم میخوره یه چیزی که هست میگه سوخته باشه گارانتی قبول نمی کنه موقعی قبول میکنه که اتصالی یاجریان برق براش مشکل درست کرده باشه اصلامعلوم نیست گارانتی کدوم شرکتیه سیپیوهاش هم اصلا توبازارگیرنمیاد میخوام یه مادربورداینتل بگیرم میترسم مثل خرید این مادربوردamdضررکنم

امید رض
11-02-2014, 22:58
خیر ربطی نداره به پاور
پاور کار خودشو میکنه
ببرید گارانتی نشونش بدید پس

دوست عزیز بردم گارانتی مشکلی نداشت سالم بود فقط درهنگام بازی بوغ شروع میشه حالا چیکارکنم میشه تنظیمات بایوس روبطورمعمولی توحالت ثابتش بنویسید وبگید تایه چک کنم شایدربطی نداشته باشه حالابگیدممنون میشم برای یاداوری وایا بانصب ویندوز جدیدوپاک کردن ویندوزقبلی بایوس قبلی هم پاک میشه ونصب ویندوزجدیدبایوس هم جدیدمیشه

TREASURES
12-02-2014, 21:21
دوست عزیز بردم گارانتی مشکلی نداشت سالم بود فقط درهنگام بازی بوغ شروع میشه حالا چیکارکنم میشه تنظیمات بایوس روبطورمعمولی توحالت ثابتش بنویسید وبگید تایه چک کنم شایدربطی نداشته باشه حالابگیدممنون میشم برای یاداوری وایا بانصب ویندوز جدیدوپاک کردن ویندوزقبلی بایوس قبلی هم پاک میشه ونصب ویندوزجدیدبایوس هم جدیدمیشه
خب میتونید داخل بایاس گزینه ی LOAD OPTIMIZED DEFAULT رو بزنید تا به حالت اول برگرده
داخل برد رو نگاه کنید اگه BUZZER به صورت جدا به برد وصل شده اونو قطع کنید
ویندوز عوض کردن هم تاثیری در بایاس نداره

امید رض
13-02-2014, 21:16
الان تازه کامپیوترروشن کنم روشن شد ولی تصویر نداد 4تابوق 10ثانیه 10ثانیه میزد هردفه فکرکردم ازهارده ولی نبودولی مانیتوروشن نمی شد جای یکی ازرم هارو دراوردم عوض کردم یه جای دیگه زدم دستگاه روشن شد وراستی صدا ازاسپیکرمادربورد صدا ازسیم کیس پورت اسپیکرکه وصل میشه به مادربوردبود وایا این اسپیکرودربیارم مشکلی برای کامپیوترایجادنمی کنه چون الان بوغ سلامتی میزنه ولی دربازی این اسپیکرمادربوردصدامیده امکان داره که خراب شده باشه

TREASURES
13-02-2014, 23:46
الان تازه کامپیوترروشن کنم روشن شد ولی تصویر نداد 4تابوق 10ثانیه 10ثانیه میزد هردفه فکرکردم ازهارده ولی نبودولی مانیتوروشن نمی شد جای یکی ازرم هارو دراوردم عوض کردم یه جای دیگه زدم دستگاه روشن شد وراستی صدا ازاسپیکرمادربورد صدا ازسیم کیس پورت اسپیکرکه وصل میشه به مادربوردبود وایا این اسپیکرودربیارم مشکلی برای کامپیوترایجادنمی کنه چون الان بوغ سلامتی میزنه ولی دربازی این اسپیکرمادربوردصدامیده امکان داره که خراب شده باشه
نه مشکلی پیش نمیاد میتونید جداش کنید....

امید رض
14-02-2014, 13:04
او بالاخره درست شد راحت شدم دیگه بوغ سلامتی رونمی زنه اونم بخواطر دراواوردن اسپیکرشه دیگه صدانمی ده