PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال درباره پردازنده هاسول

Raqner
21-01-2014, 01:28
سلام ..دوستان میخوام پردازنده i7‎ ‎4770سری معمولیش رو بگیرم با توجه به اینکه میگن دمای پردازنده های سری هاسول فوق العاده بالاست این منو خیلی نگران کرده کولر هم واسش مدل Enermax etd t60-vdرو میخوام بگیرم اما با این حال بازم نگرانم ..دماش تو کارای سنگین جقده ؟ در دراز مدت مشکل ساز میشه ؟ همیشه باید با این پردازنده با احتیاط کار کنی تا دماش بالا نره ؟خواهشا راهنمایی کنید.

amir200812
21-01-2014, 09:59
سلام ..دوستان میخوام پردازنده i7‎ ‎4770سری معمولیش رو بگیرم با توجه به اینکه میگن دمای پردازنده های سری هاسول فوق العاده بالاست این منو خیلی نگران کرده کولر هم واسش مدل Enermax etd t60-vdرو میخوام بگیرم اما با این حال بازم نگرانم ..دماش تو کارای سنگین جقده ؟ در دراز مدت مشکل ساز میشه ؟ همیشه باید با این پردازنده با احتیاط کار کنی تا دماش بالا نره ؟خواهشا راهنمایی کنید.

مطمعن باش با یک کولر مناسب،بدون هیچ مشکلی کار میکنه!
*هر چی باشه، طراحی شده برای همین کار دیگه...

Raqner
21-01-2014, 17:45
بنظرتون من با نخریدن cpuسری kضرر کردم ؟ الان مثلا تو گوگل i7‎ ‎4770میزنی هیچی از سری معمولی پیدا نمیکنه همش فقط سری k..تو فرکانسشون خیلی تفاوته ؟

Ali*Reza
21-01-2014, 18:14
پردازنده با پسوند کا تنها تفاوتش با مدل معمولی در باز بودن ضریب پردازنده هست که برای کاربرد اورکلاکینگ مناسبه.
در واقع انتخاب پردازنده ضریب باز یک انتخاب آینده نگر خواهد بود.

Raqner
22-01-2014, 13:06
ایا ارزش دارد برای برادول صبر کنم؟ برادول قراره با فناوری 14 نانومتری فک کنم اوایل خرداد یا اوایل تیر حدود 4ماه دیگه بیاد همراه رمهای ddr4..اونایی که برادول دارن با دمای پایینش و کارایی بالاش حال میکنن اما من اگه الان هاسول بگیرم باید با دمای بالاش همیشه کلانجار برم! الان توجیهی هست هاسول بگیرم ؟

amir200812
23-01-2014, 11:14
ایا ارزش دارد برای برادول صبر کنم؟ برادول قراره با فناوری 14 نانومتری فک کنم اوایل خرداد یا اوایل تیر حدود 4ماه دیگه بیاد همراه رمهای ddr4..اونایی که برادول دارن با دمای پایینش و کارایی بالاش حال میکنن اما من اگه الان هاسول بگیرم باید با دمای بالاش همیشه کلانجار برم! الان توجیهی هست هاسول بگیرم ؟

1: اگه بخوای منتظر سری جدید باشی، هیچ وقت نمیتونی خرید کنی! چون تا 50 60 سال بعد هم ، همیشه یک سری جدیدی در راه خواهد بود.
2:درسته که 5 6 ماه بعد سری جدید میاد، ولی مدتی هم طول میکشه که وارد بازار ایران بشه! مدتی هم طول میکشه قیمتش به تعادل برسه.
3:فکر کنم DDR4 فقط برای سرور ها میاد.(یه همچین اطلاعیه ای از طرف اینتل بود! حالا نمیدونم نظرشون عوض شده یا نه...)
فکر کنم متنش این بود:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Raqner
27-01-2014, 09:52
اینایی که شما میگی در جد حدس و گمانه از کجا معلوم طول بکشه وارد ایران بشه؟ از کجا معلوم قیمتش زیاد شه ؟ چیزی که شما میگی نمیشه روش حساب کرد اصلا گیریم که اینطوری که شما میگی بشه! مگه پردازنده تو ایران گارانتی داره ؟ من فامیلامون هم ترکیه هستن هم اذربایجان میگم از اونجا بخرن بیارن.وقتی قراره کمتر از 5ماه دیگه پردازنده ای با فناوری 14 نانومتری وارد بازار بشه کدوم ادم عاقلی میره هاسول 22نانومتری اونم با اون دمای وحشتناکش که سیستمو داغون میکنه میگیره ؟؟ !در ضمن برادول 40درصد کاراییش نسبت به هاسول بیشتره در حالی که هاسول فقط 10درصد قدرتش نسبت به ایوی بریج بیشتر بود!!!

amir200812
27-01-2014, 10:15
اینایی که شما میگی در جد حدس و گمانه از کجا معلوم طول بکشه وارد ایران بشه؟ از کجا معلوم قیمتش زیاد شه ؟ چیزی که شما میگی نمیشه روش حساب کرد اصلا گیریم که اینطوری که شما میگی بشه! مگه پردازنده تو ایران گارانتی داره ؟ من فامیلامون هم ترکیه هستن هم اذربایجان میگم از اونجا بخرن بیارن.وقتی قراره کمتر از 5ماه دیگه پردازنده ای با فناوری 14 نانومتری وارد بازار بشه کدوم ادم عاقلی میره هاسول 22نانومتری اونم با اون دمای وحشتناکش که سیستمو داغون میکنه میگیره ؟؟ !در ضمن برادول 40درصد کاراییش نسبت به هاسول بیشتره در حالی که هاسول فقط 10درصد قدرتش نسبت به ایوی بریج بیشتر بود!!!

1: از کجا معلوم طول نکشه؟
2:از کجا معلوم سری اولی که میاد، مشکل دار نباشه؟(قبلا موارد مشابهی بوده)
3:قیمت ترکیه و آذربایجان دست کمی از ایران نداره!
پردازنده i7-4770 که در ایران بقیمت حدود 1 میلیون فروخته میشه، در یکی از معتبر ترین فروشگاه های ترکیه 1000 لیر قیمت خورده! (هر لیر حدود 1300 تومنه و این میشه 1 میلیون و 300 هزار تومن)
رم CORSAIR 4GB Vengeance DDR3 1600MHz CL9 در ایران خدود 160 هزار تومن هست، ولی در ترکیه حدود 155 لیر که میشه حدود 200 هزار تومن.
تازه این قیمت ها، از فروش ویژه با 20% تخفیف هستند! یعنی در فروش معمولی 20% بیشتر از اینا هست...

4: عزیز این جمله خودتون هست"دوستان میخوام پردازنده i7‎ ‎4770سری معمولیش رو بگیرم" ! خودتون گفتید میخواهید این پردازنده رو بگیرید! کسی به شما پیشنهاد نداده ...

Raqner
27-01-2014, 14:47
دوست عزیز اولا من اون پردازنده هاسول رو اول میخواستم بگیرم ولی بعد اینکه کلی ریویو درباره هاسول بعدش برادول خوندم از تصمیم منصرف شدم دوما من نگفتم حتما صدرصد از ترکیه یا اذربایجان میگیرم اون موقع اگه ایران بود که هیچی اما اگه نبود میگم از اونجا بیارن درباره قیمتش هم قیمتای اینجا و اون ورو مقایسه میکنم هر کدوم به صرفه تر بود میگیرم البته اگه اینجا بود و گرنه بخاطر دیویست سیصد اصلا صبر نمیکنم که وارد ایران شه.

mohsen0000000000
28-01-2014, 09:19
دوست عزیز اولا من اون پردازنده هاسول رو اول میخواستم بگیرم ولی بعد اینکه کلی ریویو درباره هاسول بعدش برادول خوندم از تصمیم منصرف شدم دوما من نگفتم حتما صدرصد از ترکیه یا اذربایجان میگیرم اون موقع اگه ایران بود که هیچی اما اگه نبود میگم از اونجا بیارن درباره قیمتش هم قیمتای اینجا و اون ورو مقایسه میکنم هر کدوم به صرفه تر بود میگیرم البته اگه اینجا بود و گرنه بخاطر دیویست سیصد اصلا صبر نمیکنم که وارد ایران شه.

الان من نفهمیدم دقیقا مشکل شما چیه؟

Raqner
28-01-2014, 10:58
دوست عزیز مشکلی نیست سوال من این بود آیا به خاطر برادول ارزش دارد صبر کنم یا نه که طبق تجقیقایی که کردم فهمیدم ارزششو دار 5-4ماه صبر کنم.مطمعنا از خرید برادول کسی ضرر نمیکنه.