PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چطوری میتونم یک شی را به صورت انحنا دار و پیچ در پیچ ببرم و دربیارم؟

david-ebi
19-01-2014, 16:11
با سلام.من اگه خواسته باشم دور تا دور یک شی را در عکس انتخاب کنم(مثل موقعیکه با تیغ یا قیچی دورتادور یک شی را فیت فیت توی عکس میبریم) باید از چه گزینه ای در فتوشاپ استفاده کنم به طوریکه پس از حذف آن پس زمینه اش طبیعی و دست نخورده باشد؟آخه این ابزار انتخاب فتوشاپ همش به شکل مستطیل و مربع است و نمیشه بهش انحنا داد.متشکرم. :n16:

david-ebi
19-01-2014, 16:42
خوب دوستان خودم فهمیدم که با ابزار کمند میتونم دورتادور شی مورد نظر را علامت بزنم خوب حالا بعدش بعد از اینکه گزینه پاک کن را انتخاب کردم تا اون قسمتهایی از زمینه که اشتباها با عکس برش خورده من در اومده را حذف کنم هرچه چپ کلیک میکنم و پاک کن را در اون قسمتهای اضافه تکون میدم هیچی پاک نمیشه.آیا باید بعد از انتخاب دور شی مورد نظر با ابزار کمند کاری میکردم تا پاک کن بتونه نواحی ناخواسته برش خورده را پاک کنه؟

david-ebi
19-01-2014, 17:15
آقا اصلا هردو تا پست قبلیم را فراموش کنید. :blush: :whistle:در یک کلام.من چطوری میتونم پس زمینه یک عکس را تغییر بدم.اگه لطف کنید درباره این ترفند توضیح بدید یا یک لینکی از آموزش این ترفند بذارید.یک آموزش معروفی هست که همه جا هم همینو میزارن.اینم لینکش: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] اما یک جورایی گنگ.مثلا یکجا گفته حالا لایر 0 را حذف کنید و لایر جدیدتان را روی کار بیاورید.خوب چطوری باید لایر 0 را حذف کرد و لایر جدید خودمان را روی کار بیاوریم؟بعدشم توی این آموزش موقعیکه دورتا دور عکس را با کمند درمیاره بقیه عکس شطرنجی میشه ولی من که انجام دادم بقیه عکس همونطور باقی موند.لطفا اگر غیر از این چیزی دارید بگید. :n16:

raeesi
20-01-2014, 12:19
آقا اصلا هردو تا پست قبلیم را فراموش کنید. :blush: :whistle:در یک کلام.من چطوری میتونم پس زمینه یک عکس را تغییر بدم.اگه لطف کنید درباره این ترفند توضیح بدید یا یک لینکی از آموزش این ترفند بذارید.یک آموزش معروفی هست که همه جا هم همینو میزارن.اینم لینکش: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] اما یک جورایی گنگ.مثلا یکجا گفته حالا لایر 0 را حذف کنید و لایر جدیدتان را روی کار بیاورید.خوب چطوری باید لایر 0 را حذف کرد و لایر جدید خودمان را روی کار بیاوریم؟بعدشم توی این آموزش موقعیکه دورتا دور عکس را با کمند درمیاره بقیه عکس شطرنجی میشه ولی من که انجام دادم بقیه عکس همونطور باقی موند.لطفا اگر غیر از این چیزی دارید بگید. :n16:

متأسفانه الآن فتوشاپ دم دست ندارم که عینا بگم چکار باید کرد ولی نگاهی که به لینک شما انداختم همه‌چیز خوب توضیح داده شده. هرچند ممکنه بدلیل نوشتار که به گویش افغانی هست شما توی خوندنش دچار مشکل شده باشی
شما لابد یجای کار داری اشتباه می‌کنی
اول از همه اینکه شما نباید لایه‌ای جز اون لایه عس داشته باشید یعنی کلا باید ۱ لایه توی پالت لایه‌ها باشه
وقتی با ابزار Lasso شما دور سوژه رو انتخاب و بعدش Ctrl+Shift+J رو می‌زنید، قسمتی که انتخاب کردین به یک لایه جدید منتقل میشه
حالا شما از پالت لایه‌ها روی لایه بک‌گراند که همون تصویر اولیه شماست کلیک کرده و حذفش می‌کنی

اینهارو شما انجام بده و اگه جایی به مشکل خوردی بگو باز بهمره دوستان سعی در رفعش می‌کنیم.

david-ebi
20-01-2014, 14:39
متأسفانه الآن فتوشاپ دم دست ندارم که عینا بگم چکار باید کرد ولی نگاهی که به لینک شما انداختم همه‌چیز خوب توضیح داده شده. هرچند ممکنه بدلیل نوشتار که به گویش افغانی هست شما توی خوندنش دچار مشکل شده باشی
شما لابد یجای کار داری اشتباه می‌کنی
اول از همه اینکه شما نباید لایه‌ای جز اون لایه عس داشته باشید یعنی کلا باید ۱ لایه توی پالت لایه‌ها باشه
وقتی با ابزار Lasso شما دور سوژه رو انتخاب و بعدش Ctrl+Shift+J رو می‌زنید، قسمتی که انتخاب کردین به یک لایه جدید منتقل میشه
حالا شما از پالت لایه‌ها روی لایه بک‌گراند که همون تصویر اولیه شماست کلیک کرده و حذفش می‌کنی

اینهارو شما انجام بده و اگه جایی به مشکل خوردی بگو باز بهمره دوستان سعی در رفعش می‌کنیم.با تشکر.تقریبا میتونم بگم که روش حذف یک بکگراند از تصویر را یاد گرفتم(هنوز عملی انجام ندادم.اگه به مشکل خوردم حتما از خدمتتون میپرسم).حالا میخواهم بدونم وقتی که بکگراند را حذف کردم اگه بخواهم تصویر دلبخواه خودم رو به جای اون بذارم باید چکار کنم؟.متشکر میشم اگه راهنمایی کنید؟ :n16:

raeesi
20-01-2014, 17:18
اگه فقط میخوای عکس جدید رو بذاری توی پس زمینه که راحت‌ترین روش اینه که شما از توی کامپیوترت فایل رو انتخاب می‌کنی و میکشی و میاری توی همین صفحه که الآن عکس شما بدون بک‌گراند قرار گرفته رهاش می‌کنی، بعد از اینکه ابعاد و اندازه‌ش به اندازه دلخواه رسید، دکمه Enter کیبورد رو می‌زنی
حالا عکسی که باید بک‌گراند میشد، فورگراند شده و سوژه شما رفته زیرش که برای حل این مشکل، خیلی راحت جای ۲ لایه‌رو از پالت لایه‌ها جابجا می‌کنی و سوژه رو میبری بالاتر از بک‌گراند جدید و مشکل حل میشه
یکم ریزه‌کاری هم روش اعمال می‌کنی تا تصویر ظاهر بهتر و هماهنگ‌تری بخودش بگیره

david-ebi
20-01-2014, 21:32
خوب لینک آموزشی که براتون اینجا گذاشتم چند جاش به مشکل برخوردم(موقع حذف بکگراند)اولین جا در مرحله ای که میگه از منوی ادیت گزینه fill را انتخاب کنید و use را روی with بذارید و اکی را بزنید و بعد پس زمینه اش در آن آموزش سیاه میشه و در دل اون قسمت برش خورده به رنگ سفید دیده میشه مال من اینکار نمیشه و کل صفحه سفید میشه.(قسمت برش خورده ای دیده نمیشه) :n23:وتازه با فرض اینکه تمام این مراحل را به درستی تا آخر رفتیم.من نفهمیدم که از آخر چطوری کل پس زمینه را میتونیم با یک رنگ دلخواه بپوشونیم.اسم یک گزینه ای در پایین پالت لایه ها را آورده که اصلا تو نرم افزار من(cs5.1)وجود نداره. :n29:لطفا تو این دو تا مورد کمک کنید.

david-ebi
20-01-2014, 22:08
اگه فقط میخوای عکس جدید رو بذاری توی پس زمینه که راحت‌ترین روش اینه که شما از توی کامپیوترت فایل رو انتخاب می‌کنی و میکشی و میاری توی همین صفحه که الآن عکس شما بدون بک‌گراند قرار گرفته رهاش می‌کنی، بعد از اینکه ابعاد و اندازه‌ش به اندازه دلخواه رسید، دکمه Enter کیبورد رو می‌زنی
حالا عکسی که باید بک‌گراند میشد، فورگراند شده و سوژه شما رفته زیرش که برای حل این مشکل، خیلی راحت جای ۲ لایه‌رو از پالت لایه‌ها جابجا می‌کنی و سوژه رو میبری بالاتر از بک‌گراند جدید و مشکل حل میشه
یکم ریزه‌کاری هم روش اعمال می‌کنی تا تصویر ظاهر بهتر و هماهنگ‌تری بخودش بگیره

آقا من اینکاری که شما میگی کردم اما عکسی را که درگ کردم و آوردم توی فنوشاپ نشست روی عکسی که من زمینه اش را حذف کردم.یعنی برعکس شد به جای اینکه اون عکسی که زمینه اش را حذف کردم روی کار باشه عکسی که به عنوان پس زمینه توی برنامه درگش کردم شد روکار.حالا چطوری اونو ببرم زیرکار(پس زمینه اش کنم)؟ببخشید حالا دیدم که درباره این مشکل هم توضیح دادی فقط مساله اینجاست که لایه ها جایشان با هم جابجا نمیشوند.یک مقدار تو این زمینه دقیقتر توضیح بدید لطفا. :n16:

raeesi
21-01-2014, 03:05
آقا من اینکاری که شما میگی کردم اما عکسی را که درگ کردم و آوردم توی فنوشاپ نشست روی عکسی که من زمینه اش را حذف کردم.یعنی برعکس شد به جای اینکه اون عکسی که زمینه اش را حذف کردم روی کار باشه عکسی که به عنوان پس زمینه توی برنامه درگش کردم شد روکار.حالا چطوری اونو ببرم زیرکار(پس زمینه اش کنم)؟ببخشید حالا دیدم که درباره این مشکل هم توضیح دادی فقط مساله اینجاست که لایه ها جایشان با هم جابجا نمیشوند.یک مقدار تو این زمینه دقیقتر توضیح بدید لطفا. :n16:

خیلی راحته دوست من
توی تقریبا همه نرم‌افزارهای گرافیکی که با لایه‌های مختلف کار می‌کنند، شا میتونی با درگ کردن جای لایه‌هازو باهم عوض کنی
شما لایه سوژه رو انتخاب کن و با ماوس بکش بالای لایه بک‌گراند جدیدی که الآن آوردی داخل فتوشاپ
موقع درگ کردن توی پالت لایه‌های فتوشاپ، اگه اشتباه نکنم خود لایه رو جابجا شدنش رو‌اون لحظه نشون نمیده فقط وقتی رسید به بالای لایه مورد نظر، بالای همون لایه یک خط مشکی نشون میده

دقیق الآن توی ذهنم نیست چون از آخرین باری که با فتوشاپ کار کردم مدت خیلی زیادی میگذره ولی از فتوشاپ ۷ که من باهاش آشنا شدم تا آخرین نسخه‌ای که من باهاش کار کزدم، همینجوری لایه‌هارو جابجا می‌کردم هرچند دکمه‌هایی هم براش وجود داره ولی این سریع‌ترین روش موجوده که من میشناختم

راستی برای اون مورد fill و اینا من راستش دقیق متوجه منظور شما نشدم اما تا جاییکه یادمه فتوشاپ به رنگ‌های foreground و background حساسه توی اینجور موارد
توصبه می‌کنم همون اول کار که شما فایل تصویر حاوی سوژه‌ای که میخوای جدا کنی رو باز کردی، کلید D از کیبرد بزن تا رنگ‌های fg و bg انتخابی به مشکی و‌سفید تغییر پیدا کنند.

بازم مشکلی بود اینجا مطرح کن سعی می‌کنیم با کمک همدیگه حلش کنیم

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk