PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره خرید لپتاپ فنی

mostafa-z
18-01-2014, 00:24
سلام دوستان
بنده چند سال پیش یک لپتاپ با سی پی یو core2duo 2.66 با کش 6 و رم 4 خریده بودم که تا به امروز راضی بود
اما الان مشکل سنگینی وزن و کم بود رم و طولانی شدن محاسباتم رو دارم
اولویت اولم سبکی لپتاپ هست که حتما زیر 2 کیلوگرم باشه و بعد سی پی یو و رم و البته کیفیت صفحه!
عمدتا با matlab , maple کار میکنم در نتیجه نیازی به گرافیک بالا ندارم.
سوال اولم اینه که یه دید به من در مقایسه core i7 dual core با کش 3 یا 4 در مقابل سی پی یو قبلیم یعنی core2duo 2.66 با کش 6 و core i7 quad core بدید که تفاوتهاشون در چه حده؟

دوم اینکه کش سی پی سو در چه حد در سرعت محاسبات تاثیر گذاره؟ چرا که با یکcor2dou با کش 3 که کار میکردم سرعتش به نظرم خیلی کمتر از سیستم خودم بود ایا عمومیت داره؟

سوم اینکه سیستم پیشنهادی شما چی میتونه باشه؟ (به نظر اگر quad core , dual core در سی پی یو های جدید تفاوت قابل ملاحظه ای نداشته باشند انتخاب های زیادی دارم مثل مکبوک ایر یا رتینا 13 اینچی و سونی سری t , ... و اما اگر تفاوت قابل ملاحظه باشه سه تا سیستم دیدم مثل msi GE40 ,vaio svs1511 ,gigabayte p34g که شناختی روی اینها ندارم)

هزینه هم حداکثر تا 1500$
با تشکر

V i r u s e r
18-01-2014, 02:01
کش پردازنده تاثیر داره ولی کلاک پردازنده و تعداد هسته ها بیشتر تاثیر داره. رم هم چون قابل ارتقا هست مهم نیست و اولویت برای شما پردازنده هست
اگر لپتاپ سبک می خواهید باید برید سراغ الترابوک ها که خیلی سبک و نازکن. البته پردازنده هاشون معمولا از سری U هستن که مقدار کمی از سری M ضعیف تر هستند. این که بین لپتاپ سبک تر یا قدرتمند تر کدومو انتخاب کنید بستگی به خودتون داره ولی بگم که من خودم الترابوک دارم و سری U خیلی هم از سری M ضعیف تر نیستن. اما الترابوک ها معمولا گرافیک مجزا ندارن یعنی کلا قید بازی و کار های گرافیکی سنگین رو با اون ها باید بزنید.
بنده شخصا پیشنهاد خاصی نمیدم. منتظر باشید تا اساتید پیشنهاد هاشون رو بگن.
در نهایت پیشنهاد می کنم هر دستگاهی خریدید حتما یه درایو جامد SSD روش سوار کنید که در سرعت خیلی تاثیر داره
موفق باشید

mostafa-z
18-01-2014, 15:20
کش پردازنده تاثیر داره ولی کلاک پردازنده و تعداد هسته ها بیشتر تاثیر داره. رم هم چون قابل ارتقا هست مهم نیست و اولویت برای شما پردازنده هست
اگر لپتاپ سبک می خواهید باید برید سراغ الترابوک ها که خیلی سبک و نازکن. البته پردازنده هاشون معمولا از سری U هستن که مقدار کمی از سری M ضعیف تر هستند. این که بین لپتاپ سبک تر یا قدرتمند تر کدومو انتخاب کنید بستگی به خودتون داره ولی بگم که من خودم الترابوک دارم و سری U خیلی هم از سری M ضعیف تر نیستن. اما الترابوک ها معمولا گرافیک مجزا ندارن یعنی کلا قید بازی و کار های گرافیکی سنگین رو با اون ها باید بزنید.
بنده شخصا پیشنهاد خاصی نمیدم. منتظر باشید تا اساتید پیشنهاد هاشون رو بگن.
در نهایت پیشنهاد می کنم هر دستگاهی خریدید حتما یه درایو جامد SSD روش سوار کنید که در سرعت خیلی تاثیر داره
موفق باشید
ممنون
بدلیل مشکلات جسمی قطعا دنبال سیستم سبک هستم وهرچه سبکتر بهتر. به هیچ وجه اهل بازی با لپتاپ نیستم و همینطور کار گرافیکی حداکثر مثلا کار با catia یا solid
اما قدرت پردازش نقش مهمی داره برام. مثلا ران گرفتن از متلب و در کنارش کار با میپل و کتیا، البته سیستم قبلی در اجرای همزمان مشکل زیادی نداشت اما ران متلب خیلی طولانی میشد و مشکل کمبود رم پیدا می کردم!
سیتمهایی که بهم پیشنهاد شده اینها بوده
duo 13 i5
vaio svs1511
macbook pro retina 13 i5
air i7
msi ge40
vaio pro 13
درسته که اینها هرکدوم کاربری خاص خوشون رو دارند اما خب من نیاز من رو رفع کنه برام کفایت می کنه

mostafa-z
19-01-2014, 12:56
از اساتید خبری نیست انگار؟!

NOR-1
19-01-2014, 16:03
این خیلی خوبه شما برای کاری مشخص انتخاب مشخصی دارین برای همین لپ تاپ های اپل تو الویت اول قرار بدین چون مطمئنم سیستم عامل مک تجربه کاربری به مراتب بهتری ارائه می ده همینطور نرم افزار ها برای مک بهینه شده
البته نمیدونم این نرم افزار هایی که گفتین برای مک چطور امکاناتی ارائه میده ولی به هر حال مک هم بی نقص نیست و محدودیت هایی داره که اکثر کاربر هارو از خریدش منصرف میکنه
به نظرم اگه از ویندوز میخواین استفاده کنین از این مدل ها تهیه کنین:
hp envy Touchsmart 15
Lenovo z510-Z410
Asus k46-K56

mostafa-z
22-01-2014, 20:27
در نهایت به این دوتا لپتاپ رسیدم

SVS15136PG/Corei7، 3632QM/8GB ram-640M LE GPU (2GB)/Intel 4000/full hd 15.5 -----2kg
و
sony vaio pro svp1321/i7-4500U/8gb ram/1 kg/Intel 4400

آیا دومی مناسبه برای من یا صرفا جهت امور روزانه کاربرد داره؟

IIRezaII
22-01-2014, 23:38

SVS15136PG/Corei7، 3632QM/8GB ram-640M LE GPU (2GB)/Intel 4000/full hd 15.5 -----2kg
و

دومی سبک تر ، گرون تر و قدرت پردازش بیشتری داره

NOR-1
23-01-2014, 00:16

و

اولی مشخصات قویتری داره فکر کنم بالای 5 تومان قیمتشه که بیشتر از بودجه شماست و ارزش خرید نداره مگر این که از ظاهرش خوشتون اومده باشه
اما مدل های بهتری هم هستن که قیمت کمتری دارن مثل اونایی که گفتم
تو سونی F15 A18 خوبه

mostafa-z
23-01-2014, 00:31
اولی مشخصات قویتری داره فکر کنم بالای 5 تومان قیمتشه که بیشتر از بودجه شماست و ارزش خرید نداره مگر این که از ظاهرش خوشتون اومده باشه
اما مدل های بهتری هم هستن که قیمت کمتری دارن مثل اونایی که گفتم
تو سونی F15 A18 خوبه

سلام
والا من اولین و مهمترین اولویتم وزن کم هست که سیستمهایی که شما فرمودید سنگینن
آره اولی 5 و خورده ای هست و قیمتش زیاده!
دارم به اولترابوک ها فکر میکنم مثل همین وایو پرو یا یوگا و ... آیا i7 4500u از پس کارایی که گفتم بر می آد؟ اگر آره چه مدلی پیشنهاد می کنید؟
+
msi ge40 چطوره از لحاظ کیفیت؟

mostafa-z
23-01-2014, 00:32
دومی سبک تر ، گرون تر و قدرت پردازش بیشتری داره

والا طوری که به من گفتند اولی 4 هسته ای و خیلی قوی تر از اولی که دو هسته ایه هست اما هم وزنش زیاده و هم گرونه!

NOR-1
23-01-2014, 11:47
سلام
والا من اولین و مهمترین اولویتم وزن کم هست که سیستمهایی که شما فرمودید سنگینن
آره اولی 5 و خورده ای هست و قیمتش زیاده!
دارم به اولترابوک ها فکر میکنم مثل همین وایو پرو یا یوگا و ... آیا i7 4500u از پس کارایی که گفتم بر می آد؟ اگر آره چه مدلی پیشنهاد می کنید؟
+
msi ge40 چطوره از لحاظ کیفیت؟

سمت msi نرو
vaio fit 14E SVF142190X
lenovo Thinkpad S440
asus x450 i7