PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : شماوره جهت خرید سیستم گیم

palazgolakh
17-01-2014, 20:49
با سلام و احترام

خواستم دوستان منو برای خرید یه سیستم گیم تا بودجه 2.700.000 راهنماییم کنند

قبلش می خواستم یه چی عرض کنم
بنده می خواستم لپ تاپ بخرم با این بودجه اونم acer v3 عمده کار بنده کار با برنامه فتوشاپ و گیم هستش دیدم شاید لپ تاپ مناسب نباشه درست عرض می کنم یا نه لپ تاپ خوبه؟؟؟؟

الان می خوام بدونم با 2.700.000 می شه یه سیستم گرفت که تا حداقل 3 سال اینده تموم بازی هارو مثل قناری اجرا کنه بازی ها هم از کال اف بگیر تا ریوالس و روم 2 و الی اخر به نظرتون خوبه تا 2.700.000
اگه اره که برام میگید چه نوع سیستمی مد نظرتونه تا بهتر راهنمایی شم

مرسی ممنونم

امیر تتلو
17-01-2014, 21:19
تا سه سال دیگه با این بودجه نمیتونید بازی ها رو مثل کفتر هم اجرا کنید چه برسه قناری @! ولی اگه به رزولوشن medium قانع میشید بحسش فرق داره

palazgolakh
17-01-2014, 22:54
امیر جان درود بر شما
اول از همه باید بدونیم که با 2700 می شه کاری کرد یا خیر
فوقش الان یه سیتمی می گیری تا دیدی داره کم میاره ارتقائ داده میشه الان مهمه چه کانفینگی رو بگیریم درسته؟
شما با این بودجه چیرو پیش نهاد می کنیی؟

vahid-suarez
17-01-2014, 22:56
سلام ٢/٧٠٠ فقط كيس ؟ يا با مانيتور و وسايل ديگه سيستم ؟

palazgolakh
17-01-2014, 23:09
مونیتور دارم ولی ال ای دی نیست دوست داشتم مونیتورمو عوض کنم که.....
بقیه وسایل هم دارم ولی کیس و فقط می خوام ارتقا بدم ارتقا که نه می خوام سیستم جدید بگیرم مخصوص گیم

vahid-suarez
17-01-2014, 23:36
motherboard:Asus B85-plus : 330/000 toman

cpu: Intel® Core i5-4570 Processor : 580/000 toman

ram:Kingston HyperX Blu 1600MHz 4GB DDR3 x2 : 244/000 toman

hdd: Seagate Barracuda 1TB 7200Rpm 64MB Buff HDD : 180/000 toman

power: GREEN GP600A : 220/000 toman

vga: Asus GTX 760 2GB GDDR5 : 950/000 toman

case : Green x3 gaming 200/000 toman

All : 2/700/000
اگه رزولوشن مانيتورتون كمتر از full hd باشه تا ٣ سال بازي ها رو مثل قناري اجرا ميكنه :n02:

palazgolakh
18-01-2014, 16:33
اقا ممنونم ازت بابت نوشتن
دوست عزیز یه سوال داشتم از خدمت گلت اونم اینه که این سیستمی که شما برای ما لطف کردی نوشتی بعد ها اگه قصد داشتیم این قناریمونو از 4 گیگ رم بکنیم 8 یا هاردی رو بکنیم 2tb ویا سی پی یو رو بکنیم I7 این پاورمون باید عوض شه یا خیر ؟؟؟ مادربرد چی؟؟؟؟

vahid-suarez
18-01-2014, 16:47
خواهش ميكنم از بابت رم و هارد كه هيچ مشكلي پيش نمياد ولي اگه cpu رو بعدا بخواي i7 كني به احتمال زياد بايد پاور هم عوض كنيد ولي از نظر مادربورد مشكلي پيش نمياد !
البته cpu i7 كه ميخوايد تهيه كنيد بعدا بايد از نسل هاسول باشه تا بتونه رو مادربوردتون سوار بشه !
راستي رزولوشن مانيتورتون چنده ؟

palazgolakh
18-01-2014, 17:03
برادر گلم یکی از برو بچه های اشنا داره برام LED Samsung 22'' می گیره رزولوشن رو در جریان نیستم
مگه فرق می کنه ؟؟؟؟ منظورم اینه که مونیتور مثلا فول اچ دی باشه مگه تو کیفیتشون فرق نداره تو کانفینگ و سی پی یو و اینا که زیاد نباید به اون صورت فرق کنه درسته؟

vahid-suarez
18-01-2014, 17:31
خوب ١٠٠ ٪ رزولوشن تصوير رابطه مستقيمي با كيفيت تصوير داره و هر چي رزولوشن تصوير بالا ميره فشار بيشتري به سخت افزار مياد .
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
يه نگاه به لينك بالا بندازيد ! اين لينك عملكرد كارت گرافيكتون رو تو رزولوشن هاي مختلف تو بازي هاي مختلف نشون ميده !( اگه تعداد فريم ها زير ٣٠ باشه تو بازي lag ديده ميشه )
البته كارت گرافيك شما تو رزولوشن فول اچ دي تمام بازي هايي كه تا حالا اومده رو به خوبي اجرا كرده ولي خوب توي بازي هيتمن ميبينيد كه تعداد فريم ها٣٢ تا هست و لب مرزه يعني اينكه سيستم شما تو رزولوشن فول اچ دي در بازي هاي سال بعد به احتمال زياد به مشكل بربخوره ( البته تو تعداد خيلي كمي از بازي ها ) !
فكر كنم بعد يكي دو سال مجبور بشيد تو بازي ها رزولوشن تصوير رو پايين بياريد !

palazgolakh
18-01-2014, 18:18
بله متوجه شدم درست عرض می کنید ولی نمی دانم که چه رزولوشنی داره بعید می دونم Full Hd باشه مونیتور
پس یه دو سال دیگه کلاس این سیستم تا حدودی کنسل میشه

باید بگم من زیاد گیمر حرفه ای نیستم ها در حد فوتبال و کالاف و با گرافیک زیاد هم زندگیم نمی گزره که بگم الان برام 150% مهمه که افت فریم داشته باشه

raeesi
18-01-2014, 18:23
بنظر من با این بودجه بجای اینتل شما باید بری سراغ پلتفرم AMD و سیستم خوبی می‌تونی در این زمینه جمع کنی
هم APU و هم GPU جفتشو از AMD انتخاب کن با قیمت کمتر کارآیی بیشتری دارن.

palazgolakh
18-01-2014, 18:25
بنظر من با این بودجه بجای اینتل شما باید بری سراغ پلتفرم AMD و سیستم خوبی می‌تونی در این زمینه جمع کنی
هم APU و هم GPU جفتشو از AMD انتخاب کن با قیمت کمتر کارآیی بیشتری دارن.

سلام ممنونم ولی باور کن تا به امروز با AMD کار نکردم به همین دلیل می ترسم برم سمت این پردازنده چون هیچی نمی دونم ازش نمی دونم اصلا به نسبت اینتل خوبه یا نه
یکمی از این پردازنده می تونی توضیحی بدی و بگی که برای گیم کارایی داره یا خیر
بازم پوزش

vahid-suarez
18-01-2014, 18:33
بله متوجه شدم درست عرض می کنید ولی نمی دانم که چه رزولوشنی داره بعید می دونم Full Hd باشه مونیتور
پس یه دو سال دیگه کلاس این سیستم تا حدودی کنسل میشه

باید بگم من زیاد گیمر حرفه ای نیستم ها در حد فوتبال و کالاف و با گرافیک زیاد هم زندگیم نمی گزره که بگم الان برام 150% مهمه که افت فریم داشته باشه
در اين صورت فكر نكنم مشكلي با اين سيستم داشته باشيد ! :n06:

palazgolakh
18-01-2014, 18:41
در اين صورت فكر نكنم مشكلي با اين سيستم داشته باشيد ! :n06:

وحید جان لطف کردی داداش ممنونم ازت ولی الان یه سوالی برام پیش اومد گفتم اینکاره ازت پرسیده باشم

وحید خان ما لپ تاپی امروز گرفتیم برا یکی از اشناها این لپ تاپ داس هستش و می خواد ویندوز عوض کنه

مدل لپ تاپ LENOVO g580 هستش نمی دونم براش چی نصب کنم این بشر اهل بازی هستش
ویندوز 7 یا 8.1 ؟؟؟
ویندوز 7 تو لنوو خوب کار می کنه اخه دوستان میگن نه خوب نیس از طرفی هم 8.1 نمی دونم خوبه برا بازی یا نه
مرسی از لطفت بازم عزیز

mnh40
18-01-2014, 18:47
سلام ممنونم ولی باور کن تا به امروز با AMD کار نکردم به همین دلیل می ترسم برم سمت این پردازنده چون هیچی نمی دونم ازش نمی دونم اصلا به نسبت اینتل خوبه یا نه
یکمی از این پردازنده می تونی توضیحی بدی و بگی که برای گیم کارایی داره یا خیر
بازم پوزش

نظر منو میخوای بدونی در اینمورد بهت میگم amd نخر الان کلا سیستم من بر پایه amd هست زیاد راضی نیستم در ضمن الان یکسری از نرم افزار هارو میخوام نصب کنم بهم ارور سی پی یو (ssse3) میده حتی تو سی پی یو های 4 هسته ایش هم همینطور ولی همون نرم افزار تو سی پی یو اینتل مدل 5500 که قدیمی هم هست نصب میشه این خودش یه فاجعس از نظر من:n04:
در ضمن اگه نظر منو بخوای میتونی لپ تاپ lenovo y510 pi7 بگیری فکر کنم تا سه سال اینده زیاد مشکل نداشته باشی قیمتشم تقریبا 2800 تا 2900 هست مشخصاتشم برو اینجا ببین [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] که اگه محل زندگیت تهران هست برو ولیعصر پاساژ ایران بود نمیدونم ایرانیان بود اونجا طبقه اخر قیمت مناسب گیر میاری اگرم که نمیتونی صد , صدو پنجاه بزاری رو پولت لنوو z500 بگیر که اونم تقریبا قیمتش2500 هست :n16:

palazgolakh
18-01-2014, 18:51
نظر منو میخوای بدونی در اینمورد بهت میگم amd نخر الان کلا سیستم من بر پایه amd هست زیاد راضی نیستم در ضمن الان یکسری از نرم افزار هارو میخوام نصب کنم بهم ارور سی پی یو (ssse3) میده حتی تو سی پی یو های 4 هسته ایش هم همینطور ولی همون نرم افزار تو سی پی یو اینتل مدل 5500 که قدیمی هم هست نصب میشه این خودش یه فاجعس از نظر من:n04:
در ضمن اگه نظر منو بخوای میتونی لپ تاپ lenovo y510 pi7 بگیری فکر کنم تا سه سال اینده زیاد مشکل نداشته باشی قیمتشم تقریبا 2800 تا 2900 هست که اگه محل زندگیت تهران هست برو ولیعصر پاساژ ایران بود نمیدونم ایرانیان بود اونجا طبقه اخر قیمت مناسب گیر میاری اگرم که نمیتونی صد , صدو پنجاه بزاری رو پولت لنوو z500 بگیر که اونم تقریبا قیمتش2500 هست :n16:

برادر عزیزی

منم تا حدودی تعریف amd رو بد شنیدم

لپ تاپ هست دستم خواستم عوض کنمش یه acer v3 بگیرم cpu: i7 و ram: 8 و vga: gf 740 IIII gb real دیدم در میاد 2700 و از z510 هم باید بالا باشه ولی دیدم بابا من 2700 می خوام بدم که چی کنم لپ تاپ رو حداقل من که می خوام بازی کنم با این بودجه سیستم گیم می گیرم بازم نمی دونم فعلا دست به کار نشدم به نظرت سیستم گیم بگیرم یا نه لپ تاپ ؟؟؟؟

raeesi
18-01-2014, 18:54
بهرحال دوست عزیز من برای کار شما جز AMD توصیه نمی‌کنم و سیستم پیشنهادی من هم اینه:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

vahid-suarez
18-01-2014, 18:57
والا من خودم رو windows 7 بازي ميكنم چون تا اونجا كه من اطلاع دارم بعضي از بازي ها تو windows 8 اجرا نميشن يا به مشكل برميخورن ! اگه كاربرد اصليش گيم باشه من windows 7 رو پيشنهاد ميكنم !
راستش تو اين مورد اطلاعاتم خيلي كمه بهتره از بقيه دوستان هم بپرسي ! :n02:

palazgolakh
18-01-2014, 18:58
بهرحال دوست عزیز من برای کار شما جز AMD توصیه نمی‌کنم و سیستم پیشنهادی من هم اینه:

بینهایت لطف کردی از لطفت ممنونم :n12:

palazgolakh
18-01-2014, 19:00
والا من خودم رو windows 7 بازي ميكنم چون تا اونجا كه من اطلاع دارم بعضي از بازي ها تو windows 8 اجرا نميشن يا به مشكل برميخورن ! اگه كاربرد اصليش گيم باشه من windows 7 رو پيشنهاد ميكنم !
راستش تو اين مورد اطلاعاتم خيلي كمه بهتره از بقيه دوستان هم بپرسي ! :n02:

نزن این حرفارو مهندس همین که یه سیستم قناری نشونمون دادی خودش طوفانیه :n02:

mnh40
18-01-2014, 19:04
برادر عزیزی

منم تا حدودی تعریف amd رو بد شنیدم

لپ تاپ هست دستم خواستم عوض کنمش یه acer v3 بگیرم cpu: i7 و ram: 8 و vga: gf 740 IIII gb real دیدم در میاد 2700 و از z510 هم باید بالا باشه ولی دیدم بابا من 2700 می خوام بدم که چی کنم لپ تاپ رو حداقل من که می خوام بازی کنم با این بودجه سیستم گیم می گیرم بازم نمی دونم فعلا دست به کار نشدم به نظرت سیستم گیم بگیرم یا نه لپ تاپ ؟؟؟؟

لنوو بگیری بهتره از ایسر
اینم تجربه دارم که میگم برای خواهرم ایسر گرفتم زیاد خوشم نیومده مثلا زده cor i7 u درواقع من اول فکر میکردم که مثل پی سی cor i7 ها همشون از 4 هسته به بالا هست در صورتی که این مدلش دوهسته ای بود اولش زیاد باورم نشده بود ولی بعدا فهمیدم که دو هسته ای هست و دوتا هم هسته مجازی داره خیلی مسخرس در واقع اومده اون i7 رو نوشته که تو هم فکر کنی 4 هسته ای هست ولی کلا کیفیت تصویر لنوو هم بهتره نصبت به ایسر
برای بازی هم مشکل دار نمیشی الان با لپتاپ کارهای گرافیکی سنگین هم انجام میدن که هیچ مشکلی هم نداره
:n16:

vahid-suarez
18-01-2014, 19:04

سيستم خوبيه اگه امكانش هست قيمت قطعات رو هم ذكر كنيد خيلي خوب ميشه !
ولي چون كارت گرافيك پيشنهاديتون از ٧٦٠ ضعيفتره به نظرم واسه گيم زياد مناسب نيست !

vahid-suarez
18-01-2014, 19:16
لنوو بگیری بهتره از ایسر
اینم تجربه دارم که میگم برای خواهرم ایسر گرفتم زیاد خوشم نیومده مثلا زده cor i7 u درواقع من اول فکر میکردم که مثل پی سی cor i7 ها همشون از 4 هسته به بالا هست در صورتی که این مدلش دوهسته ای بود اولش زیاد باورم نشده بود ولی بعدا فهمیدم که دو هسته ای هست و دوتا هم هسته مجازی داره خیلی مسخرس در واقع اومده اون i7 رو نوشته که تو هم فکر کنی 4 هسته ای هست ولی کلا کیفیت تصویر لنوو هم بهتره نصبت به ایسر
برای بازی هم مشکل دار نمیشی الان با لپتاپ کارهای گرافیکی سنگین هم انجام میدن که هیچ مشکلی هم نداره
لپ تاپ ها اصولا از لحاظ كارت گرافيك ضعيفا و بدرد گيم به هيچ وجه نميخورن براي گيم يا كنسول پيشنهاد ميشه يا pc !

mnh40
18-01-2014, 19:34
لپ تاپ ها اصولا از لحاظ كارت گرافيك ضعيفا و بدرد گيم به هيچ وجه نميخورن براي گيم يا كنسول پيشنهاد ميشه يا pc !

یعنی nvidia gt750 2g up to 4 g خیلی ضعیفه ؟؟؟؟؟؟؟:n19:

من با ضعیف تر از این کارت گرافیک سنگین ترین کارهای تدوین رو انجام دادم بازی کال اف هم نصب کردم و بازی کردم حتی ساعتها ولی هیچ مشکلی هم برام پیش نیومده چه جوریاس :n13:

raeesi
18-01-2014, 20:15
سيستم خوبيه اگه امكانش هست قيمت قطعات رو هم ذكر كنيد خيلي خوب ميشه !
ولي چون كارت گرافيك پيشنهاديتون از ٧٦٠ ضعيفتره به نظرم واسه گيم زياد مناسب نيست !

بله در مورد گرافیک حق با شماست. ضعیف‌تره ولی خوب بودجه دوستمون نمی‌کشید که بیشتر از این روی گرافیک هزینه بشه
اگه مادربرد رو یه مدل ارزون‌تر انتخاب کنند میشه گرافیک قوی‌تری انتخاب کرد ولی من توصیه می‌کنم هرجور شده بودجه‌رو افزایش بدن چون این برد چند سال بخوبی جوابگو خواهد بود در صورتیکه بردهای قوی‌تر طبیعتا از کارآیی میزنند و برای گیمر بنظرم انتخاب برد ارزون‌قیمت منطقی نیست.

قیمت‌ها هم حدودا توی همین بازه‌ست:

لنوو بگیری بهتره از ایسر

برند چندان مهم نیست دوست من
شما موقع خرید به صرف i7 بودن خریدی پس تقصیر شرکت سازنده نیست و اینجا تقصیر به شما وارده که در مورد قطعه تحقیق نکردی (خیلی راحت توی وب‌سایت خود اینتل هم مشخصات فنی رو میتونستی ببینی)
اگه قراره اینجا شما ایراد بگیری و بخوای ایراد رو بر شخص دیگه‌ای غیر از خودت وارد کنی، اون مقصر شرکت اینتله نه ایسر چون CPU رو ایسر که خودش تولید نکرده بلکه از اینتل خریده :-)
من بجز کیفیت ساخت هیچ ایرادی به محصولات ایسر وارد نمی‌بینم که صدالبته در مقابل قیمتی که محصولات این شرکت دارن، بی‌انصافیه اگه بگیم کیفیت ساختش بده چون با اون رنج قیمت شما محصول باکیفیت‌تر مشابه نمی‌تونی هم پیدا کنی.
ایسر اولین شرکت چینی بود که توی بازار جهانی مورد استقبال قرار گرفت و امیدوارم که بزودی به روزهای خوبش برگرده و یک رقیب جدی دیگه هم توی بازار وجود داشته باشه

من با ضعیف تر از این کارت گرافیک سنگین ترین کارهای تدوین رو انجام دادم بازی کال اف هم نصب کردم و بازی کردم حتی ساعتها ولی هیچ مشکلی هم برام پیش نیومده چه جوریاس :n13:

من با حرف دوستمون موافقم. لپتاپ برای گیمر انتخاب مناسبی نیست اونم باتوجه باینکه ایشون میخواد چند سال از این سیستم استفاده کنه و لپتاپ دست شمارو توی انتخاب انقدر محدود می‌کنه که با بستن تفاوتی نداره.

vahid-suarez
18-01-2014, 20:20
خيلي ممنون اقاي raeesi به خاطر قيمت ها :n16:

vahid-suarez
18-01-2014, 20:28

دوست عزيز به طور مثال gt 750m تو بازي كرايسيس تو رزولوشن فول اچ دي با تنظيمات روي high ١٠ فريم بيشتر نميده ولي gtx 760 ٥٨ تا فريم ميده ! يا تو بازي bioshock تو تنظيمات بالا gt750m ١٥ تا فريم ميده ولي gtx 760 ٦٨ تا فريم ميده فكر كنم الان تفاوت اونقدري زياد هست كه حتي به gt 750m هم ضعيف بگيم نه ؟!