PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل stop working بازی با لپ تاپ lenovo z510

hoka1731
16-01-2014, 00:36
سلام دوستان

من یک لپ تاپ z510 lenovo core i7 گرفتم با گرافیگ 740m

مشکلی دارم اینه که وقتی باهاش بازی سنگینی میکنم بعد از چند دقیقه بازی استاپ میشه و مینویسه stop working و از بازی میاد بیرون .
با اینکه از نظر قدرت اصلا کم نمیاره توی بازی ای

من همون چند روز پیش که گرفتشم اول از همه درایور گرافیکش رو به آخرین ورژن اپدیت کردم

فکر کردم مشکل از داغ کردن باشه که وقتی چک کردم سی پی یو در دمای 50 60 درجه بود موقعی که از بازی اومد بیرون

مشکل از کجا میتونه باشه دوستان ؟ حداکثر قدرت سی پی یو رو هم تنظیم کردم روی 60 ولی فرقی نکرد و دوباره میومد بیرون

و اینکه چرا سرعت فن وقتی دما بالا میره زیاد نمیشه ؟ یا صداش همینقدر هست کلا

hoka1731
16-01-2014, 11:18
ممنون میشم اگه کسی راهنمایی داره بهم بگه که مشکل رو حل کنم

امیر تتلو
16-01-2014, 15:32
خیلی از بازی ها استاپ وورکینگ میدن احتمالا مشکل از لب تاب نیست . اگه لطف کنید بازی ها رو نام ببرید ممنون میشم . و ایا اگه شما ان ها رو رو LOW تنظیم کنید هم این طوری میشه؟

hoka1731
16-01-2014, 16:36
خیلی از بازی ها استاپ وورکینگ میدن احتمالا مشکل از لب تاب نیست . اگه لطف کنید بازی ها رو نام ببرید ممنون میشم . و ایا اگه شما ان ها رو رو LOW تنظیم کنید هم این طوری میشه؟
NFS RIVALS
BF4

بقیه بازی های رو که نصب کردم رو هم اجرا نکردم . نمیدونم چرا اینطوری میشه . بله تنظمیات رو هم اگه LOW کنم باز هم همین مشکل پیش میاد . فکر کنم از زمانی که درایور رو آپدیت کردم اینطوری شده :(

در کل وقتی تو بازی هستم هیچ مشکلی نیست لگ هم نمیزنه و اوکی هست همچی ولی بعد از چند دقیقه میاد بیرون

biostar
17-01-2014, 19:00
مشکل سخت افزاری نیست

نرم افزاری حلش کنید

قدم اول هم ویندوز هست.

هارد دستگاه هم چک کنید که بد سکتور داره یا نه

امیر تتلو
17-01-2014, 20:52
اره مشکل از سخت افزار نیست به نظرم یه بار ویندوزو عوض کن ببین چی میشه

hoka1731
20-01-2014, 14:00
مشکل سخت افزاری نیست

نرم افزاری حلش کنید

قدم اول هم ویندوز هست.

هارد دستگاه هم چک کنید که بد سکتور داره یا نه

سخت افزاری که نیست درسته چون لپ تاپ رو تازه گرفتم

با دانگرید درایور کارت گرافیک به پیشفرضی که توی سی دیش بود مشکل حل شد . فقط الان موقع داغ شدن بعد از یکساعت از بازی میاد بیرون . نمیدونم چرا سرعت فن در هنگام بازی فرق نمیکنه و ثابت هست

میدونید این مشکل رو چطوری میشه حل کرد ؟ انرژی منیجر رو آپگرید کردم به اخرین ورژن ولی باز هم درست نشد

اره مشکل از سخت افزار نیست به نظرم یه بار ویندوزو عوض کن ببین چی میشه

امیر تتلو
23-01-2014, 22:31
با برنامه ی speed fan سرعت فن هارو بالا ببر اما حتما لب تابو به شارژر بزن موقع این کار:n21: