PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Asus N550JV با صفحه تاچ و براق یا صفحه مات و بلوری؟

BestDev
15-01-2014, 18:26
دوستان سلام

بین خرید این دو مدل موندم هر دو قیمت یکسان دارند.

کدوم یکی و چرا؟ در ضمن برای کارهای گرافیکی و گیم میخوام ولی از طرفی بلوری هم واسم مهمه.

147milad
15-01-2014, 19:03
به نظر من که مات و براق بودن زیاد تاثیری نداره بین این دو اما میمونه تاچ بودن و یا بلوری.
تاچ:اگه تاچ رو انتخاب کنی با توجه به رویه ماکروسافت که داره کم کم ویندوز هارو از اون حالت قدیمی در میاره و رابط مترو رو توسعه میده دراینده و با اومدن وین 9 و... صفحه تاچ 1 مزیت خوب و پرکاربرد هست.
بلوری:اگه میتونه رایت هم کنه خب اینم امکان خوبی هست.اگه نمیتونه بلوری رایت کنه تاچ بهتره اما اینم بگم الان پلیر های جدید مثل پاور دی وی دی میتونه بلوری پخش کنه و شما میتونی این فایل هارو با فلش و دیگر وسایل به سیستمت انتقال بدی و ببینی اما تاچ رو نمیتونی دیگه به لبتاپ اضافه کنی.
من باشم تاچ رو میگیرم.

BestDev
15-01-2014, 19:50
مشکلم اینکه قبل از خرید نمیتونم لپتاپو ببینم از دوستانی که هر دو مدلو تجربه کردن یا دارن میخوام بپرسم که کیفیت رنگ صفحه مات و براق چقدر تفاوت کیفیت داره؟ ارزش داره از بلوری بگذرم و صفحه براق و لمسی رو بگیرم ؟

*M!L4D*
15-01-2014, 19:55
بلوری:اگه میتونه رایت هم کنه خب اینم امکان خوبی هست.اگه نمیتونه بلوری رایت کنه تاچ بهتره

یعنی واقعا انتظار دارید یه بلو-ری رام بلو-ری رایت کنه ؟! سی دی هم نمی تونه رایت کنه ...

شما هم صد در صد تاچ رو بگیر اگه بلو-ری رام هم خواستی بعدا میتونی جای دی وی دی رایتر بزاریش یا فوقش بلو-ری رام اکسترنال بگیری.
در مورد کیفیت تصاویر هم مسلما براق بهتره چون روکش ماتی که میزارن روی صفحه کیفیت رنگ ها رو پایین میاره تا حد ملموسی .
و البته صفحه براق هم بدی های خودشو داره مثلا نمی تونی خیلی راحت جلوی تابش نسبتا شدید نور کار کنی .

147milad
15-01-2014, 19:59
یعنی واقعا انتظار دارید یه بلو-ری رام بلو-ری رایت کنه ؟! سی دی هم نمی تونه رایت کنه ...

شما هم صد در صد تاچ رو بگیر اگه بلو-ری رام هم خواستی بعدا میتونی جای دی وی دی رایتر بزاریش یا فوقش بلو-ری رام اکسترنال بگیری.
دوست عزیز من اطلاع زیادی از سیتم های بلوری ندارم برای همین نوشتم اگه بتونه رایت کنه!!!!کلا الان دیگه همه یا 1 هارد اکسترنال دارن یا برای جا به جای فایل از فلش استفاده میکنن و سی دی دیگه داره کاربرد خودشو از دست میده.

5ajad
19-01-2014, 01:32

در مورد کیفیت تصاویر هم مسلما براق بهتره چون روکش ماتی که میزارن روی صفحه کیفیت رنگ ها رو پایین میاره تا حد ملموسی .
و البته صفحه براق هم بدی های خودشو داره مثلا نمی تونی خیلی راحت جلوی تابش نسبتا شدید نور کار کنی .
سلام میلاد خان:دی
The optical drive can read and write any kind of DVD or CD and can read Blu-ray disks.

red_avalanche
21-01-2014, 14:42
همون مات و بلو ری رو بگیر، یه درایو بلو ری برا لپتاپ نزدیک چهارصد تومنه، همینطور صفحه
مات نور محیطی رو رفلکت نمیکنه و چشماتون کمتر خسته میشه

graphic1
21-01-2014, 19:07
سلام
من هم میخوام این لپ تاپ رو بگیرم، برای کارهای گرافیکی ، برنامه نویسی، و خیلی کم بازی در حد pes
لمسی بودن اصلا برام مهم نیست! ولیکیفیت رنگ و زاویه دید صفحه نمایش خیلی مهمه.

1- قیمت صفحه براق-لمسی با مات هیچ فرقی نداره؟!
2- آیا با صفحه براق و بدون لمسی هم ارائه شده؟
3- شنیدم صفحه مات کیفیت رنگ پایین تری داره، این درسته؟
4- یکی از بزرگترین دغدغه هام باتری این لپ تاپه! ممکنه بخوام باهاش کارهای طولانی انجام بدم و همزمان با کار ، آداپتور به برق وصل باشه، این باعث ضعیف شدن باتری نمیشه؟
5- اگه برای باتری مشکلی پیش بیاد قابل تعویض هست؟

ممنون میشم به جواب های من پاسخ دقیق بدید...

red_avalanche
22-01-2014, 14:03
کیفیت رنگ آنها فرقی ندارند چون فقط روکش رویی صفحه فرق داره،
سیستم رنگ سازی و نور دهی آنها یکیه.
به برق وصل باشه بعد شارژ کامل شدن جریان به باطری قطع میشه و
مستقیم از آداپتور جریان کشی میشه، پس اصلن کاری با باطری نداره،
باطری آن هم قابل تعویضه

graphic1
29-01-2014, 01:12
قیمت باتری این لپ تاپ چقدره؟

red_avalanche
30-01-2014, 11:53
هنوز پیش نیمده برا کسی خراب شه بره بخره، اما تو این رنج باطری قیمتش حدود 100-120 باید باشه

darkside92
17-02-2014, 13:06
کمک فوری
با سلام دوستان من میخوام n550 را بخرم به نظرتون با گرافیک 2 بدون صفحه لمسی بخرم با گارانتی اصلی 2 ساله با قیمت 3400 یا همین مدل با گارانتی شرکتی 1 ساله 3300 . یا مدل 4 گیگ گرافیک بدون لمسی با گارانتی 1 ساله سریر به قیمت 3550 لطفا راهنمایی کنید امروز دیگه میخوام بخرم
مرسی

biostar
19-02-2014, 00:59
من با هر دو مدل کار کردم

کیفیت و شفافیت رنگ های مات بالاتر هست و لذت کار با اون بیشتر
تاچ کیفیتش پایین تر هست ولی کیفیتش قابل قبول و خوبه (برایتنس کمتر هست)

hamedpur
10-03-2014, 16:33
توبازارموجودنیست .!فعلا البته .