PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سیستم رو خاموش میکنم بعد 15 ثانیه دوباره روشن میشه !

ali_ign
14-01-2014, 23:56
سیستم رو از نوروز 91 دارم حدود 1 ساله اینطور شده ! سیستم بعد از 15 ثانیه از شات داون شدن روشن میشه ! بایوس رو آپدیت کردم و به حالت دیفالت بردم اما باز فایده نداشته ! ویندوزم هم اول این مشکل 7 بوده بعد شد 8 و الانم 8.1 هیچ فرقی نکرده !

یه چنتا راه هم واسه LAn بود رفتم اما باز فرقی نکرده !

اینم مشخصات سیستم :

Intel i5-2500k
Msi P67A-GD55 (MS-7681)
8 GB 1600MHZ
POWER : ACBEL 650 WATT

EXTREME
15-01-2014, 09:57
سلام شما ابتدا تنظیمات بایوس رو بررسی کنید ببینید در power managment گزینه ای برای روشن شدن سیستم است یا نه اگه هست غیرفعال کنید

علت بعدی میتونه از الکتریسیته ساکن باشه یعنی به دلیل اتصال بدنه باشه
علت بعدی خالی شدن بایوس است که بیشتر میتونه از باتری مین باشه

علت های دیگر از پاور و خود مین است در آخر

سیستم رو خاموش کردید دکمه پاور رو صفر کنید

ali_ign
15-01-2014, 21:29
سلام شما ابتدا تنظیمات بایوس رو بررسی کنید ببینید در power managment گزینه ای برای روشن شدن سیستم است یا نه اگه هست غیرفعال کنید

علت بعدی میتونه از الکتریسیته ساکن باشه یعنی به دلیل اتصال بدنه باشه
علت بعدی خالی شدن بایوس است که بیشتر میتونه از باتری مین باشه

علت های دیگر از پاور و خود مین است در آخر

سیستم رو خاموش کردید دکمه پاور رو صفر کنید

همه چیز در قسمت پاور منیجمنت خاموشه

بدنه اصلا برق نداره

والا باتری رو اصلا پیدا نکردم !

وقتی سیستم رو خاموش میکنم و پاور رو هم 0 میکنم دیگه روشن نمیشه اما تا دکمه پاور رو میزنم روشن میشه و بعد از 4 ثانیه خاموش میشه بعد دوباره روشن میشه و میره واسه بوت شدن :n21::n30::n28:

keramati110
15-01-2014, 22:04
سلام
دوست عزیز زیر اون قسمتی که گرافیک نصب شده باتری مادربوردتون هست
اول وقتی کهدرش میارین بیرون با یک پیچ گوشتی اون دو تا فلز بهم وصل کن
(البته در حالت کاملا خاموش)
باتری هم عوض کنید

ali_ign
16-01-2014, 10:49
دوستان هنوز سیستم رو باز نکردم اما دیشب با برنامه Auto Shutdowb تونستم سیستم رو راس ساعت 7 صبح خاموش کنم اما مشکل اینجاس من به برنامه گفتم خاموش کنه اما دیدم اسلیپ کرده !

Maghsoud Badpa
16-01-2014, 11:04
سلام
وقتتون بخیر
اقا شما راه های ناظر انجمن رو به دقت انجام بدهید .
بعدش هم اگر براتون مقدور هستش مادر بورد را به طور کامل از case خارج کنید و کابل های پاور را نیز خارج کنید - باتری مادر بورد را هم خارج کنید - سپس به وسیله ی یک شی فلزی مثل نوک پیچ گشتی تمام خازن ها را دشارژ کنید / در ضمن مدل گرافیک دستگاهتون رو ذکر نکردید ؟

یا علی:n12:

ali_ign
16-01-2014, 12:27
سلام
وقتتون بخیر
اقا شما راه های ناظر انجمن رو به دقت انجام بدهید .
بعدش هم اگر براتون مقدور هستش مادر بورد را به طور کامل از case خارج کنید و کابل های پاور را نیز خارج کنید - باتری مادر بورد را هم خارج کنید - سپس به وسیله ی یک شی فلزی مثل نوک پیچ گشتی تمام خازن ها را دشارژ کنید / در ضمن مدل گرافیک دستگاهتون رو ذکر نکردید ؟

یا علی:n12:

ٍInno3d 560 ichill

IRAN_KING
16-01-2014, 16:08
مشکل شما رو خوندم یاد چه چیزی افتادم یکی از دوستانم سیستمش خاموش بود مودمdial up وصل بود وقتی تلفن خونه زنگ میزد این سیستمش روشن میشد ! :n02:

keramati110
16-01-2014, 16:45
مشکل شما رو خوندم یاد چه چیزی افتادم یکی از دوستانم سیستمش خاموش بود مودمdial up وصل بود وقتی تلفن خونه زنگ میزد این سیستمش روشن میشد ! :n02:

سلام دوست عزیز ایراد این دوستتون از خط تلفنش است

EXTREME
16-01-2014, 16:56
سلام دوست عزیز ایراد این دوستتون از خط تلفنش است

این ایراد از تنظیمات بایوس مین هم میتونه باشه که با زنگ خوردن هم سیستم روشن میشه

ali_ign
20-01-2014, 14:30
من باتری رو درآوردم و CMOS رو ریست کردم

سیستم بدون باتری روشن نمیشه ! باتری رو درآوردم و اومدم سیستمو روشن کنم روشن نشد بعد تا باتری رو اومدم بزارم با اولین اتصال سیستم روشن شد !

بعد باتری رو درآوردم و گرافیک رو گزاشتم سیستم روشن نشد

باتری رو با یه باطری دیگه عوض کردم فرقی نکرد

چه کنم ؟ دهنم سرویس شده هر شب که دانلود میزارم (سرعتم 15 مگابیته ) تا 7 صبح رایگانه و بعد دانلود ها استاپ میشه اما سیستم خاموش نمیشه ! واسه همین سحر خیز شدم !