PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل حذف نشدن کارت گرافیک ATI Radeon از ویندوز 7

javadco
14-01-2014, 00:00
با سلام خدمت اساتید محترم و مدیران سایت و انجمن بزرگ p30world.com

بنده جواد ، مهندس نرم افزار هستم.

با مشکلی عجیب در سیستم کارت گرافیک شخصی خودم روبرو شده ام.

مشخصات کارت گرافیک :

ATI RADEON
HD
4670 Model
1GB
DDR3
Dual DVI
PCI Express
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

مونیتور :
Samsung LCD
Sync Master 2033
مشکل:

زمانی که کامپیوتر خانگی رو روشن میکنم /Win7 32Bit / به راحتی ویندوز بالا میآد پس از 5 ثانیه صفحه سیاه و سفید میشه و دوباره به ویندوز برمیگرده و پیغام:

Display Driver Card Is Stoped
And Successfully Recovered Back On System
میدهد.
سپس کلیه عملیات های ماوس و صفحه بکلی کند و تقریباً غیر قابل دستیابی میشوند و تمامی رنگ های صفحه به هم میریزند و اَشکال رنگی عجیبی درست میشود.

زمانی که از طریق Device Manager درایورِ کارتِ گرافیک رو غیرفعال یا حذف میکنم صفحه به حالت گرافیکی اولیه ویندوز برمیگرده و کاملا میشه با سیستم کار کرد.

بیشتر حالات حذف درایور کارت گرافیک رو امتحان کردم ، از جمله:

حذف از طریق Device Manager و Display Driver چه در حالت Safe Mode و چه در حالت معمولی ، و چه در حالت Dos ولی متاسفانه درایور خراب پاک نمیشه.

حتی ویندوز رو پاک کردم و دوباره نصب کردم و درایو ویندوز رو فرمت کردم ولی بعد از بالا آمدن ویندوز جدید باز هم همان درایور قبلی رو نمایش میده.

برای اطلاع بیشتر خدمت اساتید بگم که فایل های درایور در System32 , Drivers در پوشه Windows رو هم پاک میکنم ولی باز هم از یک پایگاه داده غیر قابل ردیابی درایور ها رو میشناسه و باز درایور خراب رو جایگزین میکنه.

آخرین نسخه درایور کارت گرافیک رو از سایت دانلود کردم و به مشکل جدیدتری برخوردم :

در برنامه AMD Catalyst Manager

پس از نصب درایور جدید ، کنترل دو درایورِ کارت گرافیک رو به من میداد!

حتی BIOS سیستم رو هم Reset کردم باز هم درایور کارت گرافیک حذف نمیشه و حتماً باید در حالت گرافیکی اولیه ویندوز باشم تا مشکلی پیش نیاد.

چندین بار خود کارت رو بیرون آوردم و تمیز کردم و جای اون رو هم از گرد و خاک آری کردم ولی هنوز مشکل سرجای خود میباشد.

ازکلیه دوستان و اساتید خواهشمندم به اینجانب کمک بفرمائید.

پیشاپیش از جواب های شما کمال تشکر را دارم.

EXTREME
14-01-2014, 10:27
تو سیف مود درایور رو چطوری پاک میکنید از دیوایس مینیجر

شما آخرین ورژن درایور رو نصب کنید و به روش have disk یک بار درایور رو بشناسونید

قابلیت aero peek , uac رو غیرفعال کنید و بایوس مین رو به روز کنید و دوباره تست کنید
چک کنید سیستم ویروسی نباشه

javadco
14-01-2014, 21:49
تو سیف مود درایور رو چطوری پاک میکنید از دیوایس مینیجر

شما آخرین ورژن درایور رو نصب کنید و به روش have disk یک بار درایور رو بشناسونید

قابلیت aero peek , uac رو غیرفعال کنید و بایوس مین رو به روز کنید و دوباره تست کنید
چک کنید سیستم ویروسی نباشه

با تشکر از EXTREME عزیز

در سیف مود ، دوایس منیجر ، کلیک راست بروی Display driver و Uninstall بروی آن ، اگر اشتباه است لطفاً راهنمایی کنید.

در مورد ویروس سیستمی به حضورتون عرض کردم که قبل از نصب ویندوز جدید ویروسی وجود نداشت.

چگونگی حالت Have Disk توضیح دهید.

لطف بفرمائید درباره غیرفعال کردن قابلیت aero peek , uac توضیح بدهید.

بسیار از توجه شما و پاسخ سریع جنابعالی کمال تشکر را دارم.

absineh
14-01-2014, 23:09
یکبارمن هم مشکل مشابه شماداشتم خیلی ازراهها رفتم نشدتااینکه سی دی ویندوزجدید تهیه کردم وویندوز را عوض کردم مشکل حل شد .

EXTREME
15-01-2014, 09:52
با تشکر از EXTREME عزیز

در سیف مود ، دوایس منیجر ، کلیک راست بروی Display driver و Uninstall بروی آن ، اگر اشتباه است لطفاً راهنمایی کنید.

در مورد ویروس سیستمی به حضورتون عرض کردم که قبل از نصب ویندوز جدید ویروسی وجود نداشت.

چگونگی حالت Have Disk توضیح دهید.

لطف بفرمائید درباره غیرفعال کردن قابلیت aero peek , uac توضیح بدهید.

بسیار از توجه شما و پاسخ سریع جنابعالی کمال تشکر را دارم.

روی تسک بار راست کلیک کنید peroperties از اونجا aero peek رو غیرفعال کنید uac هم داخل user account در کنترل پنل است
زمانی که درایور نصب شد برید تو دیوایس مینیجر روی درایور راست کلیک کنید update driver و حالت دستیش یعنی دومی رو انتخاب کنید و have disk بزنید و درمسیری که درایور نصب شده برید و فایل .inf شو پیدا کنید و دوبار روش کلیک کنید اگه نشد قبل از نصب درایور هم این روش رو تست کنید درست نشد با یک ورژن دیگه ویندوز هم تست کنید ببینید چی میشه

javadco
18-01-2014, 11:42
با سلام خدمت کلیه دوستان عزیز.
مشکل حل شد.
در چند سایت مختلف خوانده بودم که اگر کارت گرافیک کوچکترین مشکل سخت افزاری داشته باشه ، کلاً تصویر مونیتور رو از دست خواهید داد.
اما برای اینجانب به گفته این سایت ها اتفاق نادری افتاده بود.
کارت گرافیک را از سیستم باز کردم و به دقت نگاه کردم.
دو خازن با مشخصات :

Capacitor 1000uF 10V

متاسفانه در برد کارت گرافیکم باد کرده بودند و دوده سیاهی روی آنها نشسته بود.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

با یکی از دوستانم که مهندس الکترونیک بود تماس گرفتم و آنها را با خازن هایی با مشخصات :

Capacitor 1000uF 16V

تعویض نمودم . و الان با همان سیستم قبلی که مشکل داشت برای شما اتفاقات را شرح میدهم.

احتمالا یک شوک و یا تکان ناخواسته و یا مشکل در برق باعث از بین رفتن این دو خازن شده بود.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]$(KGrHqV,!pcFB(p3gvUCBQdc)(IOIg~~60_58.JPG

با تشکر از تمامی دوستان :
EXTREME و absineh عزیز و انجمن P30WORLD

EXTREME
18-01-2014, 20:11
بعضی اوقات ممکنه یک سوختگی در برد باشه که این مشکل پیش اومده و خازن نشتی میکنه اگه دوباره نشتی داشت یا از دمای بالا است یا همون موردی که گفتم