PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پرتو کاتدی به خط راست حرکت میکند.

riazirah
13-01-2014, 01:36
چگونه ثابت می شود که پرتوکاتدی به خط راست حرکت می کند؟

sasansamiri
13-01-2014, 06:08
برو ازمایشگاه امتحان کن.

riazirah
13-01-2014, 09:43
نیومدم گپ بزنم دنبال جواب سوالاتم هستم . لطفا جدی باشید.

hermione
13-01-2014, 11:34
چگونه ثابت می شود که پرتوکاتدی به خط راست حرکت می کند؟

اثبات اینکه نور به خط راست حرکت میکنه ایجاد سایه هست . احتمالا اثبات این هم به همین صورته . مرئی کردن نورشم با فلورسنس باید باشه .

خودت فکر کن روش .

riazirah
13-01-2014, 11:53
اثبات اینکه نور به خط راست حرکت میکنه ایجاد سایه هست . احتمالا اثبات این هم به همین صورته . مرئی کردن نورشم با فلورسنس باید باشه .

خودت فکر کن روش .
ممنونم hermione ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) عزیز. اما من خودم هم یه سری فرضیات دارم و هم یه سری اطلاعات. منتها جواب دقیق رو نمیدونم .:n01:

hermione
13-01-2014, 12:01
ممنونم hermione ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) عزیز. ما من خودم هم ری فرضیات دارم و هم یه سری اطلاعات. منتها جواب دقیق رو نمیدونم .:n01:

دقیقش اینه : گذاشتن یه جسم توی تیوب کاتدی و تشکیل سایه روی صفحه ای از ماده ی فلورسنس (با اون چیزی که گفتم فرقی نداره) .

به عکس پایین نگاه کن :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

منبع : ویکیپدیا

riazirah
13-01-2014, 12:11
یه توضیح دیگه هم هست که نمیدونم درسته یا نه .
استفاده از ماده ی فلوئورسنت در انتهای لوله و آند سوراخدار که موجب شد تنها نقطه ی مقابل آن منفذ روشن شود.
نظری دارید؟

hermione
13-01-2014, 12:16
یه توضیح دیگه هم هست که نمیدونم درسته یا نه .
استفاده از ماده ی فلوئورسنت در انتهای لوله و آند سوراخدار که موجب شد تنها نقطه ی مقابل آن منفذ روشن شود.
نظری دارید؟

والا من کلا در این زمینه علمی ندارم و صرفا جواب سوال اول رو میدونستم .

riazirah
13-01-2014, 12:34
متشکرم hermione ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) عزیز :n26:

کسی نظری راجع سوالم نداره؟

([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])