PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پردازنده ی مناسب برای virtualization

*nvidia*
12-01-2014, 23:52
سلام دوستان

بنده قصد تهیه ی یک سیستم مناسب برای راه اندازه چندین سیستم عامل روی vm ware رو دارم. به نظر شما پردازنده های core i7 بهتر جواب می دهند یا سری xeon .
استفاده ی من آزمایشگاهی هست .

یکی از انتخاب های من پردازنده ی xeon e3-1245-v3 هست.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

و انتخاب دیگر core i7 4770k

آیا پردازنده ی اول رو میشه توی بازار ایران پیدا کرد؟ پردازنده ی دوم می تونه نیازهای من رو برآورده کنه!؟ هزینه هم در حد 1100 و بیشتر نمی تونم هزینه کنم.

با تشکر از راهنمایی های شما دوستان عزیز

amir200812
13-01-2014, 00:51
سلام دوستان

بنده قصد تهیه ی یک سیستم مناسب برای راه اندازه چندین سیستم عامل روی vm ware رو دارم. به نظر شما پردازنده های core i7 بهتر جواب می دهند یا سری xeon .
استفاده ی من آزمایشگاهی هست .

یکی از انتخاب های من پردازنده ی xeon e3-1245-v3 هست.

و انتخاب دیگر core i7 4770k

آیا پردازنده ی اول رو میشه توی بازار ایران پیدا کرد؟ پردازنده ی دوم می تونه نیازهای من رو برآورده کنه!؟ هزینه هم در حد 1100 و بیشتر نمی تونم هزینه کنم.

با تشکر از راهنمایی های شما دوستان عزیز

1:کار شما چی هست؟ چند تا سیستم عامل رو با هم اجرا میکنید که چه کاری انجام بدید؟
*و سیستم عامل ها چی هستند؟
**از چه نسخه vm ware استفاده میکنید؟
2:کل سیستم رو با بودجه 1100 میخوای جمع کنی؟:n04:

*nvidia*
13-01-2014, 14:20
1:کار شما چی هست؟ چند تا سیستم عامل رو با هم اجرا میکنید که چه کاری انجام بدید؟
*و سیستم عامل ها چی هستند؟
**از چه نسخه vm ware استفاده میکنید؟
2:کل سیستم رو با بودجه 1100 میخوای جمع کنی؟:n04:
برای انجام برخی از تست ها نیاز به انجام اینکار دارم. برای مجازی سازی هم از VMware workstation استفاده خواهم کرد یا شاید هم از esxi . می خوام اینقدر توانایی داشته باشه که حداقل یه ویندوز سرور 2012 و یک ویندوز سرور 2008 و یه ابونتو و یک سنت او اس و چندتا سیستم عامل سبک دیگه مثل میکروتیک و ... رو جواب بده . هزینه ی 1100 هم فقط مربوط به پردازنده هست و برای قطعات دیگر هنوز تصمیمی نگرفتم .

amir200812
13-01-2014, 16:56
برای انجام برخی از تست ها نیاز به انجام اینکار دارم. برای مجازی سازی هم از VMware workstation استفاده خواهم کرد یا شاید هم از esxi . می خوام اینقدر توانایی داشته باشه که حداقل یه ویندوز سرور 2012 و یک ویندوز سرور 2008 و یه ابونتو و یک سنت او اس و چندتا سیستم عامل سبک دیگه مثل میکروتیک و ... رو جواب بده . هزینه ی 1100 هم فقط مربوط به پردازنده هست و برای قطعات دیگر هنوز تصمیمی نگرفتم .

مطمعنا 4770 جواب کارت رو میده!
با VMware و پردازنده i3-2350M که مال لپتاپ هست و حداقل 2.5 برابر ضعیفتر از 4770 هست، با 2 تا server 2012 + یک ویندوز 8 کار کردم! بدون هیچ مشکلی! ویندوز هاست هم 8 بود.
(همزمان روی VMware 3 تا سیستم عامل فعال بودن)
برای این کار ، رم خیلی مهم خواهد بود! حداقل باید به 8 گیگ یا بیشتر فکر کنی!

و اینم مهم هست که یک SSD بگیری تا سیستم عامل ها روی اون قرار بگیرن! چون روی هارد دیسک خیلی سیستم رو کند میکنن.
*حتی میتونم بگم اگه شده پردازنده رو i5 بگیر، ولی حتما یک SSD برای سیستم عامل ها تهیه کن.

*nvidia*
13-01-2014, 23:54
ممنون از راهنمایی شما