PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : شارژ شدن کامل باطری لپ تاپ

Mr.foad
11-01-2014, 20:37
سلام.
لپ تاپ من y510p هست.
وقتی باطری وصل هست و میزنمش به برق باطری شروع به شارژ میکنه و تا 99% میره ولی همچنان میزنه درحال شارژ
چطور میتونم کاری کنم که مثلا بعد از شارژ شدن به اندازه ی به طور مثال 70% دیگه بیشتر از این شارژ نشه و مسنقیم از برق استفاده کنه و به عبارتی پروفایل به High Performance تغییر پیدا کنه ؟!
ویندوزم 8.1 هست !
به غیر از اون چطوری میشه درحالی که که داره شارژ میکنه شارژ رو قطع کنم طوری که دیگه بیشتر شارژ نکنه و مستقیم از برق استفاده کنه ؟!

Public Enemy
11-01-2014, 22:16
سلام.
لپ تاپ من y510p هست.
وقتی باطری وصل هست و میزنمش به برق باطری شروع به شارژ میکنه و تا 99% میره ولی همچنان میزنه درحال شارژ
چطور میتونم کاری کنم که مثلا بعد از شارژ شدن به اندازه ی به طور مثال 70% دیگه بیشتر از این شارژ نشه و مسنقیم از برق استفاده کنه و به عبارتی پروفایل به High Performance تغییر پیدا کنه ؟!
ویندوزم 8.1 هست !
به غیر از اون چطوری میشه درحالی که که داره شارژ میکنه شارژ رو قطع کنم طوری که دیگه بیشتر شارژ نکنه و مستقیم از برق استفاده کنه ؟!

دوست عزیز در صورتی که نرم افزار Lenovo energy management می تونین تنظیم کنین که میزان شارژ تا 60 % ثابت بمونه .
در صورتی که Lenovo energy management رو نصب کردین ، برنامه رو باز کنین ( بستگی به تنظیمات شما ، آرم دوچرخه یا ماشین یا قطار داره ) . سپس تنظیمات رو روی Optimized battery health قرار بدین .

در صورتی هم که ندارین ، لینک دانلود برای ویندوز 8.1 :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

احتمال داره به این درایور هم نیاز پیدا کنین :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

در حالت اتصال به برق هم لپ تاپ فقط و فقط از برق استفاده می کنه و کاری به باتری نداره . چه باتری رو 0 % باشه چه 60 % چه 100 % در هنگام اتصال به برق ، از باتری استفاده نمی شه

Mr.foad
12-01-2014, 00:42
در حالت اتصال به برق هم لپ تاپ فقط و فقط از برق استفاده می کنه و کاری به باتری نداره . چه باتری رو 0 % باشه چه 60 % چه 100 % در هنگام اتصال به برق ، از باتری استفاده نمی شه

مرسی ، ولی مال من وقتی به برق وصل میشه باطری شروع میکنه به شارژژ شدن و رو 99% ثابت میمونه و همچنان میزنه درحال شارژ !

Public Enemy
12-01-2014, 02:43
مرسی ، ولی مال من وقتی به برق وصل میشه باطری شروع میکنه به شارژژ شدن و رو 99% ثابت میمونه و همچنان میزنه درحال شارژ !

این مشکل در لپ تاپ های مشابه لنوو مانند Z500 نیز وجود داره . تا 99 % خوب شارژ می شه . سپس حدود 1 تا 1.5 ساعت طول می کشه تا به 100 % برسه !!!!! ( شایدم بیشتر !!!!!!!!! )

امیدوارم لنوو هر چه زودتر این مشکل رو برطرف کنه .

با نرم افزار Batterycare چک کردم لپ تاپ در این حالت ( یعنی گیر کردن روی 99 % ) شارژ یا دشارژ نمی شد

Mr.foad
12-01-2014, 02:56

بعد از اینکه این برنامه رو نصب کردم درست شد !
البته موقع نصب درایور هاش نصبش کرده بودم ولی دیدم کارش دقیقا عین همون کاریه که پاور پلن های خود ویندوز انجام میدن، همین شد که پاکش کردم ! ولی ظاهرا حکم درایور داره ! :n02:
فقط نمیدونم چرا وقتی به برق وصل میشه دیگه شرع به شار نمیکنه تا به 60 برسه بعد قطع بشه ! نمیشه کاریش کرد ؟! مثلا نمیشه این 60 رو به 70 و 80 و اینا تغییر داد ؟!