PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آیا میشه فقط با روتر به نت مخابرات وصل شد.

جاسم کدخدایی بنت
07-01-2014, 23:04
سلام

من یک روتر دارم tplink tl-mr3420

آیا میشه با خط تلفن مستقیم و بدون استفاده از مودم به اینترنت مخابرات(adsl) وصل شد؟ چطوری؟

اگه نمیشه من یک مودم tp link 8151n دارم چطوری این دو مودم به هم وصل و بعد به رایانه وصلش کنم.؟

hraeissi
08-01-2014, 08:29
اولاً مودم ADSL کارش یک چیزه ،روتر چیز دیگر در نتیجه امکانش نیست و در خصوص سئوال 2 هم متوجه نشدم

m.m.m5651
08-01-2014, 18:58
اگر منظورتون اینه که اول مودم ای دی اس ال رو به تلفن وصل کنید و بعدش روتر رو به مودم وصل کنید و بعدش کامپیوتر رو به روتر، بله میشه. با یه کابل اترنت. من هم الان همین کار رو کردم. یه مودم ایسوز به روتر وایرلس دی لینک وصل کردم.

Armin.Computer
09-01-2014, 01:33
بله
میشه اکسس پوینت روتر رو به مودم ADSL وصل کرد
در صورت خاموش کردن مودم ADSL همچنان شبکه ی داخلی خانگی شما برقراره
من خودم انجام دادم

8086
09-01-2014, 10:40
با سلام
جواب سوال 1 : در مورد سوال اول هم چون کار مودم تبدیل سیگنال آنالوگ به دیجیتال و بالعکس و اینکه خطوط DSL از پهنای باند 16 با بالا استفاده میکنه اما تلفن از پهنای باند 0 تا 4 استفاده میکنه ( مثل dial up که از همون پهنای باند 0 تا 4 استفاده میکرد و خط اشغال بود. ) برای همین مودم نقل و انتقالش روی اون پهنای باند مربوط به DSL هست و شما نمیتونین به صورت مستقیم وصل بشین.
MODEM : MOdulator DEModulator

جواب سوال 2 : مودم خودتون رو در حالت PPPoE تنظیم کرده تا به صورت خودکار و بدون نیاز به connection به اینترنت وصل شه تا هر device که بهش وصل میشه ( چه ارتباط از طریق کابل و چه از طریق Wi-Fi ) به صورت خودکار اینترنت داشته باشه.
سپس پورت wan اون access point مورد نظر رو به پورت خروجی DSL MODEM وصل کنین، در این صورت هر دستگاهی که به مودم وصل بشه دارای اینترنت هستش.

نکته : عدد هایی که برای پهنای باند ذکر کردم به صورت ذهنی بود، فکر کنم درست باشه، دقیق نمیدونم اعدادش این اعداد باشند. :n01:
با تشکر

جاسم کدخدایی بنت
11-01-2014, 10:09
بله
میشه اکسس پوینت روتر رو به مودم ADSL وصل کرد
در صورت خاموش کردن مودم ADSL همچنان شبکه ی داخلی خانگی شما برقراره
من خودم انجام دادم

سلام
میشه مراحل انجام کار رو بهم بگید به شکل ساده توضیح بدید.

Armin.Computer
11-01-2014, 14:50
سلام
میشه مراحل انجام کار رو بهم بگید به شکل ساده توضیح بدید.

راستش من خودم یک اکسس پوینت تی پی لینک دارم
و یک مودم تی پی لینک
زیاد سخت نیست
پورت مخصوص رو خود اکسس پوینت بود
یک سری تنظیمات ساده هم انجام دادم
تنظیم شد