PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کیسس های گرین هم گارانتی دارن ؟مشکل توی وصل کردن کلید پاور

Mehrdad092000
05-01-2014, 05:31
سلام
دوستان من تازگی یه کیس گرین فالکون گرفتم پلمپ نبود اونجوری چسب 3سانتی بود یه مقدارش اما خود کیسو وسایلاش پلمپ بود
حالا یه سوال این سیم های پاور ریست و ... من طبق دفترچه مین زدم اما روشن نشد جا پاور سویچ با ریست عوش کردم کمه ریست روشن مکنه اما پاور نه ممکنه خراب باشه ؟یا من اشتباه زده باشم؟

EXTREME
05-01-2014, 13:12
سلام
دوستان من تازگی یه کیس گرین فالکون گرفتم پلمپ نبود اونجوری چسب 3سانتی بود یه مقدارش اما خود کیسو وسایلاش پلمپ بود
حالا یه سوال این سیم های پاور ریست و ... من طبق دفترچه مین زدم اما روشن نشد جا پاور سویچ با ریست عوش کردم کمه ریست روشن مکنه اما پاور نه ممکنه خراب باشه ؟یا من اشتباه زده باشم؟

اول از همه میتونید از دفترچه مین استفاده کنید اگه دفترچه نبود با آزمون خطا مکان ریست و پاور رو پیدا کنید که اینکارو میتونید با پیچ گوشتی و اتصال کوتاه بفهمید اگه مکان پاور در جای خودش و با اتصال کوتاه روشن میشه ولی با پاور کیس روشن نمیشه و سیم هم جای خودش است مشکل یا میتونه از دکمه پاور کیس باشه یا سیمش

Mehrdad092000
05-01-2014, 15:54
ممنون توی دفترجه کیس رنک سیم هارو بر عکس زده با رنگ سیم خود کیس
مثلا قرمز زده پاور اما ریستن هستش حالا کاری ندارم به این من این سیم هارو زدم اما نشد
کلا باید این سیم ها باشه دیگه
reset sw
power sw
power led -
power led +
اگه خراب باشه گارانتی داره ینا یا نداره ؟؟

EXTREME
06-01-2014, 10:38
ممنون توی دفترجه کیس رنک سیم هارو بر عکس زده با رنگ سیم خود کیس
مثلا قرمز زده پاور اما ریستن هستش حالا کاری ندارم به این من این سیم هارو زدم اما نشد
کلا باید این سیم ها باشه دیگه
reset sw
power sw
power led -
power led +
اگه خراب باشه گارانتی داره ینا یا نداره ؟؟
شما با اون روش اتصال کوتاه که گفتم تست کردین ؟ اگه تست کرده باشین مکانشو میفهمید اگه مکانش درست باشه و بازم مشکل باشه مشکل یا از دکمه میتونه باشه یا سیم یا اتصال در سیم و دکمه کیس گرین هم گارانتی داره اگه خراب باشه میتونید بفرستید گارانتی

Mehrdad092000
06-01-2014, 23:04
شما با اون روش اتصال کوتاه که گفتم تست کردین ؟ اگه تست کرده باشین مکانشو میفهمید اگه مکانش درست باشه و بازم مشکل باشه مشکل یا از دکمه میتونه باشه یا سیم یا اتصال در سیم و دکمه کیس گرین هم گارانتی داره اگه خراب باشه میتونید بفرستید گارانتی

یکم بیشتر توضیح میدی چه مدلی؟
اخه کارت گارانتیه توی کیس نبود
بعدش برای یه کلید کیسو میگیرن چند روز میمنونه ؟؟؟یا عوض میکننن کیسو ؟بیخیال شم ؟

EXTREME
07-01-2014, 09:32
یکم بیشتر توضیح میدی چه مدلی؟
اخه کارت گارانتیه توی کیس نبود
بعدش برای یه کلید کیسو میگیرن چند روز میمنونه ؟؟؟یا عوض میکننن کیسو ؟بیخیال شم ؟

شما با پیچ گوشتی میتونید تست کنید دو سر پین پاور سوئیچ در f-panel رو میتونید اتصال بدید تا متوجه شید فکر کنم کلیدشو بدن اگه خراب باشه شاید هم شما جای دکمرو اشتباه زده باشید

Mehrdad092000
07-01-2014, 13:57
شما با پیچ گوشتی میتونید تست کنید دو سر پین پاور سوئیچ در f-panel رو میتونید اتصال بدید تا متوجه شید فکر کنم کلیدشو بدن اگه خراب باشه شاید هم شما جای دکمرو اشتباه زده باشید

الانن بر عکس شده پاور ریست میکنه و ریست روشن :D جاشونم عوض میکنم عمل نمیکننن جالبه

ess_1362
07-01-2014, 14:24
شما یک دیود led از یک مغازه الکترونیک بخرید و با یک باتری 1.5 ولت قلمی یک تستر ساده درست کنید بدین صورت:
سر مثبت دیود را به سر مثبت باطری وصل کنید و از سر منفی باطری یک سیم بکشید و آزاد باشه
حالا اگر سیم منفی را به قسمت منفی دیود وصل کنی روشن میشه
حالا سیم ها را دو به دو تست کن بدین صورت که یکسر سیم به دیود و سر دیگه به قطب منفی باطری وصل کنید
حالا اگر دکمه ریست یا پاور را بزنید و اگر دیود روشن شد اون سیم ها مربوط به ریست یا پاور میشه و طبق دستورالعمل مادربرد می تونید به مادربرد وصل کنید به همین سادگی
چون این سری از محصولات گرین فروش بالایی دارند و همچین موردی تا به حال گزارش نشده من حدس می زنم شما طبق دستورالعمل مادربرد عمل نمی کنی و یکجایی را داری اشتباه می کنی

لازم به ذکره که قیمت دیود باید حدود 500 تا 1000 ریال باشه و قیمت باطری قلمی را هم متاسفانه اطلع ندارم:n02:

EXTREME
07-01-2014, 18:38
الانن بر عکس شده پاور ریست میکنه و ریست روشن :D جاشونم عوض میکنم عمل نمیکننن جالبه

مثبت منفی ها شو درست گذاشتین ؟

Mehrdad092000
07-01-2014, 20:33
شما یک دیود led از یک مغازه الکترونیک بخرید و با یک باتری 1.5 ولت قلمی یک تستر ساده درست کنید بدین صورت:
سر مثبت دیود را به سر مثبت باطری وصل کنید و از سر منفی باطری یک سیم بکشید و آزاد باشه
حالا اگر سیم منفی را به قسمت منفی دیود وصل کنی روشن میشه
حالا سیم ها را دو به دو تست کن بدین صورت که یکسر سیم به دیود و سر دیگه به قطب منفی باطری وصل کنید
حالا اگر دکمه ریست یا پاور را بزنید و اگر دیود روشن شد اون سیم ها مربوط به ریست یا پاور میشه و طبق دستورالعمل مادربرد می تونید به مادربرد وصل کنید به همین سادگی
چون این سری از محصولات گرین فروش بالایی دارند و همچین موردی تا به حال گزارش نشده من حدس می زنم شما طبق دستورالعمل مادربرد عمل نمی کنی و یکجایی را داری اشتباه می کنی

لازم به ذکره که قیمت دیود باید حدود 500 تا 1000 ریال باشه و قیمت باطری قلمی را هم متاسفانه اطلع ندارم:n02:

ممنون برم ببینم
اره احتمالا اشتباه زدم اما طبق مین زدم من
khhhhhhhhh :n02::n02::n02: باتری کشیده بالا قیمتش

Mehrdad092000
07-01-2014, 20:34
مثبت منفی ها شو درست گذاشتین ؟

+و- کدوم ها ؟ریست سویچ یا پائر سویچ یا led پاور ها

EXTREME
07-01-2014, 21:15
+و- کدوم ها ؟ریست سویچ یا پائر سویچ یا led پاور ها

ریست و پاور سوئیچ رو میگم led ها رو برعکس بزنی که روشن نمیشه

Mehrdad092000
07-01-2014, 21:36
ریست و پاور سوئیچ رو میگم led ها رو برعکس بزنی که روشن نمیشه

جاشونو عوض کردم کار نکردن الان دکمه ها جاشون عوض شده بیخیال زیادم مهم نیست حالا بازش میکنم ببینم
راستی همراه کیس سیم های دیگه بود برای usb اینا
یه سیم برای صدا بود hd audio بعدشم یه Ac97 وصل بود بهش من فقط hdزدم اونکی برای مادربودر قدیمیاس؟
سیم ساتارم که وصل کردم -فقط برق ساتا نداشت ؟(برای هارد های اکسترنال با اینترفیس ساتاس نه ؟)
یه سیسم برای usb3 بودش این جریانش چیه ؟گذاشته بزارم بیروونه کیس؟؟؟

Mehrdad092000
23-01-2014, 23:41
این عکس مربوط هستش
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

راهنمایی کنید

EXTREME
24-01-2014, 00:52
این عکس مربوط هستش
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

راهنمایی کنید

تو این عکس که f-panel کامل مشخصه و مشکلی نداره
سیم یو اس بی 3 باید ببینید مینتون یو اس بی 3 برای جلو داره بزارید یا نه تعداد سیم هاش از یو اس بی 2 بیشتره
هارد اکسترنالی که شما تهیه میکنید با یو اس بی به سیستم وصل میکنید منطورتون رو متوجه نشدم

Mehrdad092000
24-01-2014, 04:11
دوست عزيز من طبق اينا زدم اما ريست روشن ميكنه پاور ريست ميكنه !!؟
براي جلو كيس هم درست زدم هم صدا هم usbكار ميكنه
منظورم يه سيمي گذاشته توي كيس usb3هستش اونو گذاشته اضافه؟!بزارم بيرون كيس
در مورد ساتا هم مشكلم حل شد اون esataبود براي هارد هاي اداپتوري من با اينتر فيس كيس x6اشتباه گرفتم

Sent from my iPod touch using Tapatalk ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

EXTREME
24-01-2014, 10:15
دوست عزيز من طبق اينا زدم اما ريست روشن ميكنه پاور ريست ميكنه !!؟
براي جلو كيس هم درست زدم هم صدا هم usbكار ميكنه
منظورم يه سيمي گذاشته توي كيس usb3هستش اونو گذاشته اضافه؟!بزارم بيرون كيس
در مورد ساتا هم مشكلم حل شد اون esataبود براي هارد هاي اداپتوري من با اينتر فيس كيس x6اشتباه گرفتم

Sent from my iPod touch using Tapatalk ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

خوب جاشو من بهتون گفتم برعکس کنید تا درست بشه
هاردهای کنسولی esata هم برقش از طریق آداپتور تامین میشه

برای یو اس بی 3 هم گفتم اگه کیس این سیم رو داره مین هم روش باید پنلش رو داشته باشه نداشته باشه قابل استفاده نیست

Mehrdad092000
26-01-2014, 02:57
خوب جاشو من بهتون گفتم برعکس کنید تا درست بشه
هاردهای کنسولی esata هم برقش از طریق آداپتور تامین میشه

برای یو اس بی 3 هم گفتم اگه کیس این سیم رو داره مین هم روش باید پنلش رو داشته باشه نداشته باشه قابل استفاده نیست

اخه مشکل اینجاس عوض میکنم دیگه روشن نمیشه :D
اره esata رو فهمیدم
داره مینم فکر کنم اینو برای پورت اضافه گذاشته وصل نکردم
فن بی صدا چی هست 140 میلی با رنگ ثرمز؟
بعدش ترکیب رنگ قرمز و ابی خوب میشه ؟
led هستن نواری ها اونو ادم چطوری به پاور وصل کنه ؟
ممنون

EXTREME
26-01-2014, 18:30
اخه مشکل اینجاس عوض میکنم دیگه روشن نمیشه :D
اره esata رو فهمیدم
داره مینم فکر کنم اینو برای پورت اضافه گذاشته وصل نکردم
فن بی صدا چی هست 140 میلی با رنگ ثرمز؟
بعدش ترکیب رنگ قرمز و ابی خوب میشه ؟
led هستن نواری ها اونو ادم چطوری به پاور وصل کنه ؟
ممنون

برای fpanel اگه سیم ها درست سرجاش نصب شده و بازم مشکل است میتونه مشکل از کیستون باشه گفتید با اتصال پیچ گوشتی مشکلی نداره و سیستم درست روشن و ریست میشه ؟
فن 14 سانتیمتری سایلنت است ولی رنگش دیگه به سلیقه خودتون برمیگرده شما میخواین فن پاور رو عوض کنید ؟

Mehrdad092000
27-01-2014, 06:43
برای fpanel اگه سیم ها درست سرجاش نصب شده و بازم مشکل است میتونه مشکل از کیستون باشه گفتید با اتصال پیچ گوشتی مشکلی نداره و سیستم درست روشن و ریست میشه ؟
فن 14 سانتیمتری سایلنت است ولی رنگش دیگه به سلیقه خودتون برمیگرده شما میخواین فن پاور رو عوض کنید ؟

راستش هنوز led نگرفتم یا پیچ گوشتی تست کنم باز کردم باید این کارو کنم
نه فن بقله کیسو شایدم عوض نکردم اخه یکمی صدا داره میه روی اعصاب اما فکر کنم طبیه نه ؟
یه فن پاور هستش یه فن 140 بقل کیس یکی جلوی کیس یکی پشت یکیم بالایه کیس

EXTREME
27-01-2014, 09:12
راستش هنوز led نگرفتم یا پیچ گوشتی تست کنم باز کردم باید این کارو کنم
نه فن بقله کیسو شایدم عوض نکردم اخه یکمی صدا داره میه روی اعصاب اما فکر کنم طبیه نه ؟
یه فن پاور هستش یه فن 140 بقل کیس یکی جلوی کیس یکی پشت یکیم بالایه کیس

فن رو خاک گیری و روغن کاری کنید درست نشد برید یک فن تهیه کنید اون مورد رو با پیچ گوشتی حتما تست کنید تا معلوم بشه مشکل از کجاست

Mehrdad092000
27-01-2014, 14:34
فن رو خاک گیری و روغن کاری کنید درست نشد برید یک فن تهیه کنید اون مورد رو با پیچ گوشتی حتما تست کنید تا معلوم بشه مشکل از کجاست

فنه اخه تازس کاریش نکردم هنوز بیخالش شذم
ممنون اونم میرم تست میکنم ببینم چجوریه

Mehrdad092000
27-01-2014, 22:54
راستی یه سوالم دارم
این فن های کیس جز قسمت پاور یه قسمتم داره برای وصل شدن به مین بورد اونم برای بره یا برای کنترل فنه؟

EXTREME
28-01-2014, 00:05
راستی یه سوالم دارم
این فن های کیس جز قسمت پاور یه قسمتم داره برای وصل شدن به مین بورد اونم برای بره یا برای کنترل فنه؟

بله اگه از اون طریق وصل کنید میتونید دور فن رو کنترل کنید اگه 4 سیمه باشه و سیم کنترل فن داشته باشه به یک 4پینه بزنید از بایوس دورش قابل تنظیم است وگزنه از طریق نرم افزار speed fan میتونید دورشو تنظیم کنید همچنین با نرم افزارهای مانیتورینگ میتونید دور فن رو هم مشاهده کنید

Mehrdad092000
28-01-2014, 07:52
بله اگه از اون طریق وصل کنید میتونید دور فن رو کنترل کنید اگه 4 سیمه باشه و سیم کنترل فن داشته باشه به یک 4پینه بزنید از بایوس دورش قابل تنظیم است وگزنه از طریق نرم افزار speed fan میتونید دورشو تنظیم کنید همچنین با نرم افزارهای مانیتورینگ میتونید دور فن رو هم مشاهده کنید

اها پس خوبه اینجوری سرعتش بیادپایین صدام میاد پایین
فرق نداره که کجای مین بزنم؟ چنتا جایه فن داره خواستی یه عکس بزارم
بعدش اتوماتم میتونه انجام بده؟

EXTREME
28-01-2014, 08:58
اها پس خوبه اینجوری سرعتش بیادپایین صدام میاد پایین
فرق نداره که کجای مین بزنم؟ چنتا جایه فن داره خواستی یه عکس بزارم
بعدش اتوماتم میتونه انجام بده؟

پین فن معلومه 3 پینه است کنارش نوشته sys-fan

Mehrdad092000
02-02-2014, 13:03
پین فن معلومه 3 پینه است کنارش نوشته sys-fan

ممنون 3تا system-fan بود روی مین 2تاش نزدیک هم و 4 پین بود اما قسمت ریل پشتش روی 3تا بود یکی هم با اون 2تا فاضله داشت sys-fa3 بود و3پین بود
من زدم به همون 1 دیگه بهش کابل برق وصل نکردم مشکلی نیست که؟
رفتم توی بایوس هم چند جور تنظیم داشت normal- siletn-manule هم فرقی نکرد صداش اما به نظرم کمتره شده صدایه فنه

EXTREME
02-02-2014, 14:54
ممنون 3تا system-fan بود روی مین 2تاش نزدیک هم و 4 پین بود اما قسمت ریل پشتش روی 3تا بود یکی هم با اون 2تا فاضله داشت sys-fa3 بود و3پین بود
من زدم به همون 1 دیگه بهش کابل برق وصل نکردم مشکلی نیست که؟
رفتم توی بایوس هم چند جور تنظیم داشت normal- siletn-manule هم فرقی نکرد صداش اما به نظرم کمتره شده صدایه فنه

نه مشکلی نداره برقش رو از طریق همون مین تامین میکنه فن اگه سه سیمه باشه سیم کنترل فن نداره و از بایوس قابل تنظیم نیست باید با نرم افزار speed fan دورشو تنظیم کنید

Mehrdad092000
03-02-2014, 14:13
نه مشکلی نداره برقش رو از طریق همون مین تامین میکنه فن اگه سه سیمه باشه سیم کنترل فن نداره و از بایوس قابل تنظیم نیست باید با نرم افزار speed fan دورشو تنظیم کنید
بعدش برقشم وصل کنم اونم توش باشه مورد داره نه ؟به مین که فشار نمیاد؟
یعنی برای 4تا تنظیم داره ؟ اها من میگم چرا توی بایوس system fan3 نیست نگو اون سه پینه
برنامه speedfan مه نشکلی ایجاد نمیکنه
مرسی بابت اطلاعات جالب

EXTREME
03-02-2014, 15:45
بعدش برقشم وصل کنم اونم توش باشه مورد داره نه ؟به مین که فشار نمیاد؟
یعنی برای 4تا تنظیم داره ؟ اها من میگم چرا توی بایوس system fan3 نیست نگو اون سه پینه
برنامه speedfan مه نشکلی ایجاد نمیکنه
مرسی بابت اطلاعات جالب
شما وقتی کابل فن رو میزنید به مین برقشم تامین میشه لازم نیست دیگه اون رو به پاور هم بزنید
نه به مین فشاری وارد نمیاد

Mehrdad092000
03-02-2014, 23:49
شما وقتی کابل فن رو میزنید به مین برقشم تامین میشه لازم نیست دیگه اون رو به پاور هم بزنید
نه به مین فشاری وارد نمیاد

مرسی
فن های 4 پین چه فن هایی هستن ؟

EXTREME
04-02-2014, 07:53
مرسی
فن های 4 پین چه فن هایی هستن ؟

اگه مدل میخواین من مدل ندارم ولی فن هایی هستند که سیم کنترل فن هم دارند و میشه از بایوس دورشو تنظیم کرد

Mehrdad092000
04-02-2014, 12:25
اگه مدل میخواین من مدل ندارم ولی فن هایی هستند که سیم کنترل فن هم دارند و میشه از بایوس دورشو تنظیم کرد
مرسی ممنون بابت اطلاعاتتون