PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آسیب دیدگی زانو در فوتبال... اگه میتونی کمک کنی دریغ نکن لطفا

meisam2m2p
04-01-2014, 23:55
سلام دوستان عزیز

4 روز پیش یه مسابقه داشتیم که ما دیر رسیدیم و خیلی گرم نکردیم و سریعا رفتیم تو بازی و اون چیزی که نباید اتفاق میافتاد افتاد
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

.........................

زانوی پای راستم یه حالت خاصی داره! نمیدونم چجوری بگم! به سمت راست خم میشه! (به جلو و عقب که حالت عادی هست و باید خم شه! منظورم به دو طرف هست! یعنی از بغل به بیرون خم میشه! )

توی عکس زیر نشون دادم چجوری: ( جهت فلش سمی هست که ساق به اون طرف میره)

زانوم در حالت عادی هیچ مشکلی نداره! فقط وقتی به بغل روش فشار میارم درد میاد و احساس میکنم خم میشه! توی بازی هم که اگه فشار روش بیوفته البته به بغل، کاملا بی ثبات هست و سریعا خم میشه یا به اصطلاح خالی میکنه و میخورم زمین!

در حالت عادی هم هیچگونه دردی ندارم و فقط از بغل اگه بهش فشار آورده شه درد میاد!

دکتر متخصص هم هفته آینده بهم وقت داده و من تا اون موقع از نگرانی میمیرم
آخه باورتون نمیشه چقدر تمرین کردم توی گرما و سرما!

لطفا اگه میدونید مشکلش چیه و یا تجربه داشتید لطفا بگید...

ممنون

raana
10-01-2014, 23:18
سلام دوست عزیز.....

شما به احتمال زیاد.....مشکل زانو ضربدری داری....این که هیچ.......ولی زانو خالی کردن معمولا دلیلش مشکلات مینیسک هست....البته همیشه نه ولی در اکثر مواقع دلیلش همینه....مثلا از پله و اینا میری پایین یا موقع راه رفتن هم خالی میکنه؟؟؟

اون دردی که با فشار دادن بغل زانو تشدید میشه....به اینعلته که زانو وقتی ضربدری میشه...غضروف یه طرف ساییده میشه و از بین میره و در واقع دو تا استخون رو هم فشار میارن و باعث درد میشه...و یه طرف هم حالت بیرون زدگی پیدا میکنه....

برای زانو ضربدری...تو سنین پایین....کفش و کفی طبی تجویز میشه...در سنین بالاتر....ورزش داده میشه...که فقط باید عضلات 4سر تقویت بشه تا فشار اضافی از روی مفصل زانو برداشته بشه.....
در سنین بالاتر و و قتی غضروف کاملا از بین بره....عمل تعویض مفصل انجام میشه....

دوست عزیز...این تاپیک ها رو هم مطالعه کنید....
درد زانو در اثر فشار شدید ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
برآمدی به سمت بیرون در مفصل زانو... ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
درد زانو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

meisam2m2p
11-01-2014, 22:28
سلام دوست عزیز.....

شما به احتمال زیاد.....مشکل زانو ضربدری داری....این که هیچ.......ولی زانو خالی کردن معمولا دلیلش مشکلات مینیسک هست....البته همیشه نه ولی در اکثر مواقع دلیلش همینه....مثلا از پله و اینا میری پایین یا موقع راه رفتن هم خالی میکنه؟؟؟

اون دردی که با فشار دادن بغل زانو تشدید میشه....به اینعلته که زانو وقتی ضربدری میشه...غضروف یه طرف ساییده میشه و از بین میره و در واقع دو تا استخون رو هم فشار میارن و باعث درد میشه...و یه طرف هم حالت بیرون زدگی پیدا میکنه....

برای زانو ضربدری...تو سنین پایین....کفش و کفی طبی تجویز میشه...در سنین بالاتر....ورزش داده میشه...که فقط باید عضلات 4سر تقویت بشه تا فشار اضافی از روی مفصل زانو برداشته بشه.....
در سنین بالاتر و و قتی غضروف کاملا از بین بره....عمل تعویض مفصل انجام میشه....

دوست عزیز...این تاپیک ها رو هم مطالعه کنید....
درد زانو در اثر فشار شدید ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

برآمدی به سمت بیرون در مفصل زانو... ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

درد زانو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ممنون :)

زانوم از جلو خالی نمیکنه... فقط از بغل وقتی فشار زیاده خالی میکنه! مثلا توی فوتبال وقتی میخوام تغییر جهت بدم!

حتی حرکت اسکات رو به راحتی میتونم انجام بدم و هیچ مشکلی ندارم! ولی حرکت پروانه که پاها باز میشه احساس میکنم همون پای آسیب دیده زیاد از حد به بیرون خم میشه و یخورده درد میگیره! یعنی در کل مشکلی در مورد جلو عقب کردن زانو و خالی کردن از جلو نیست ولی از بغل چرا!

زانو ضربدری هم فکر نمیکنم باشم! ( از کجا میشه فهمید زانو ضربدری هستی یا نه؟؟! تو نت که یه سرچ کردم عکسها رو دیدم خیلی شدید بود!!)

والا موندم مشکل چیه!

میتونه کشیدگی رباطهای جانبی باشه؟!

raana
13-01-2014, 17:04
تغییر جهت با درد همراه باشه..........احتمالا مینیسک دچار مشکل شده....ولی خوب تا معاینه فیزیکی و عکس رادیوگرافی انجام نشه..نمیشه دقیق نظر داد....

فعلا هم از حرکاتی که باعث افزایش فشار رو زانو میشه پرهیز کن..مخصوصا اسکات...خود من الان 1 ساله به خاطر زانو این حرکت رو انجام نمی دم........فعلا انجام نده..تا ببینیم نظر متخصص چیه....

ببین هم مینیسک هم رباط صلیبی به زانو حالت ارتجاعی میدن...برای پریدن و شوت زدن و اینا....حالا با توجه به این که میگی وقتی حرکت پروانه میری یعنی در حالت پرش درد داری....احتمال هر دو آسیب هست....ولی معمولا مینیسک تو فولتبالیست ها به علت تغییر مسیر های ناگهانی بیشتر در معرض آسیب دیدگی هست...

زانو ضربدری هم تشخیصش زیاد مشکل نیست مشخصه.....ممکنه برای شما اونقدر شدید نباشه...ولی خوب کمی مشکل دارید مطمئنا

شما این تاپیک رو خونده باشی...راه تشخیص زانو ضربدری رو هم گفتم

در نهایت امیدوارم چیز خاصی نباشه یه کشیدگی ساده باشه:n01:

meisam2m2p
22-01-2014, 12:24
ممنون :)

رفتم دکتر و گفت رباط جانبی زانوم پاره شده و نیاز به جراحی داره :( و گفت برم Mri بگیرم و نشونش بدم و جراحی :( :(

هفته دیگه باید برم mri بگیرم و نشون دکتر بدم... گفت احتمال 99 دردص جراحی میخواد :(

بعد عمل چند وقته خوب میشه؟! بعد چند وقت میتونم راه برم؟! بعد چند وقت کاملا خوب میشه و میشه ورزش کرد؟!

هزینه جراحی چقدر میشه؟! بیشتر از 15 تومن میشه؟!

raana
24-01-2014, 18:55
معمولا آسیب دیدگی های تاندون یا همون رباط بین 2 تا 4-5 ماه طول میکشه تا ترمیم بشه و به حالت اول برگرده.....

بعد از عمل که باید به احتمال زیاد فیزیوتراپی انجام بدید......ورزش رو هم کم کم برای2 ماه بزارید کنار...بازم نظر پزشکتون ارجح تره...

حالا MRI رو انجام باید بدید ببینید علاوه بر آسیب تاندون آسیب های دیگه ای هم به وجود اومده یا نه....و همین طور میزان آسیب به تاندون جانبی رو بررسی کنن....اگر در حد جزیی یاشه...با چند هفته استراحت بعد از یک ماه به ورزش میتونید برگردید...ولی اگر واقعا نیاز به جراحی باشه...خوب طبیعتا زمان بیشتری خواهد برد........

متاسفانه از هزینه جراحی خبر ندارم دوست عزیز........