PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : انالیز یه رشته ؟

apadana34
04-01-2014, 22:08
من دنبال رشته ای هستم که مورد علاقم باشه .
در اینکه چطور یه رشته را انالیز کنم و ببینم که با علاقم می خوره یا نه ماندم .بیشتر توی اینترنت می چرخم و چون به بازار کارم اهمیت می دم تا مطلبی در مورد بی کاری ان رشته می خوانم ناامید می شم و می رسم سراغ دیگری . بعضی از سایتها هم انقدر بی خودن که فقط یاس تزریق می کنند . واقعا چطوری می تونم یه رشه را بشناسم

office2007
04-01-2014, 22:26
در درجه اول بهتره ببینید به کدوم یک از دروس دبیرستان علاقه بیشتر داشتین.
اگر تجسم سه بعدی و هندسی خوبی دارین میتونین به دنبال مکانیک بروید.
اگر از کُد نویسی و مدار و... لذت میبرین رشته هایی مثل برق و کامپیوتر.
اگر از مدیریت و بازاریابی خوشتون میاد رشته هایی نظیر صنایع.
اگر از طرح زدن و گرافیک و... لذت میبرین رشته هایی نظیر معماری.

بازار کار هم فرق خاصی نمیکنه اگر توی یک رشته موفق نباشی و صرفا مدرک بگیری.
پس بهتره دنبال علاقتون برین.

apadana34
06-01-2014, 15:18
در درجه اول بهتره ببینید به کدوم یک از دروس دبیرستان علاقه بیشتر داشتین.
اگر تجسم سه بعدی و هندسی خوبی دارین میتونین به دنبال مکانیک بروید.
اگر از کُد نویسی و مدار و... لذت میبرین رشته هایی مثل برق و کامپیوتر.
اگر از مدیریت و بازاریابی خوشتون میاد رشته هایی نظیر صنایع.
اگر از طرح زدن و گرافیک و... لذت میبرین رشته هایی نظیر معماری.

بازار کار هم فرق خاصی نمیکنه اگر توی یک رشته موفق نباشی و صرفا مدرک بگیری.
پس بهتره دنبال علاقتون برین.

من فکر می کنم برای رشته هایی که گفتید پارامترهای دیگه ای هم باشه مثلا خوب بودن ریاضی و فیزیکت یا اهل کارای عملی بودن و غیره
اما در مورد خودم در دبیرستان به فیزیک خصوصا مکانیک ان علاقه داشتم و ریاضی و فیزیکم بهتره از زبان فارسی ام بود و کلا به دروس تئوری بیشتر علاقه داشتم تا حفظی
تجسم سه بعدی وهندسی یعنی چی ؟ لازم به گفتن من با نرم افزارهای سه بعدی مثل مایا و مکس کار کردم و علاقه بشون هم دارم فکر کنم تجسم سه بعدی خوبی داشته باشم
یه زمانی برنامه نویسی می کردم و هنوز هم به برنامه نویسی علاقه دارم البته نه بانکهای اطلاعاتی یا وب سایت که الان توی بازار هست
مدیریت علاقه ندارم
از طرح زدن و گرافیک هم خوشم می اد و با فتوشاپم کار کردم و از نماهای دکوراسیون داخلی هر چند که عکس هست و واقعی نیست خوشم می اد
از دروس تئوری مثل فیزیک و شیمی هم خوشم میاد
نتیجه اینکه گستردگی علاقه من می تونه چن رشته باشه که این باعث شده من سرگردان بمانم بخاطر همین می خوام رشته ها را انالیز کنم تا بیشتر به یک انتخاب برسم
من بارای انتخاب رشته می خوام شغلی که دوست دارم و استعداد دارم انتخاب کنم برای انتخاب شغل می خوام استعداد خواندن ان شغل را داشته باشم و از استعداد هم می خوام به علاقه برسم
نتیجه اینکه ابتدا باید علاقه خاصم را پیدا کنم

office2007
07-01-2014, 00:27
من فکر می کنم برای رشته هایی که گفتید پارامترهای دیگه ای هم باشه مثلا خوب بودن ریاضی و فیزیکت یا اهل کارای عملی بودن و غیره
اما در مورد خودم در دبیرستان به فیزیک خصوصا مکانیک ان علاقه داشتم و ریاضی و فیزیکم بهتره از زبان فارسی ام بود و کلا به دروس تئوری بیشتر علاقه داشتم تا حفظی
تجسم سه بعدی وهندسی یعنی چی ؟ لازم به گفتن من با نرم افزارهای سه بعدی مثل مایا و مکس کار کردم و علاقه بشون هم دارم فکر کنم تجسم سه بعدی خوبی داشته باشم
یه زمانی برنامه نویسی می کردم و هنوز هم به برنامه نویسی علاقه دارم البته نه بانکهای اطلاعاتی یا وب سایت که الان توی بازار هست
مدیریت علاقه ندارم
از طرح زدن و گرافیک هم خوشم می اد و با فتوشاپم کار کردم و از نماهای دکوراسیون داخلی هر چند که عکس هست و واقعی نیست خوشم می اد
از دروس تئوری مثل فیزیک و شیمی هم خوشم میاد
نتیجه اینکه گستردگی علاقه من می تونه چن رشته باشه که این باعث شده من سرگردان بمانم بخاطر همین می خوام رشته ها را انالیز کنم تا بیشتر به یک انتخاب برسم
من بارای انتخاب رشته می خوام شغلی که دوست دارم و استعداد دارم انتخاب کنم برای انتخاب شغل می خوام استعداد خواندن ان شغل را داشته باشم و از استعداد هم می خوام به علاقه برسم
نتیجه اینکه ابتدا باید علاقه خاصم را پیدا کنم

من خودم فارغ التحصیل ارشد مکانیک از دانشکده فنی تهران هستم.
مکانیک نیاز به تجسم بالا داره، یعنی ذهن شما شبیه یک کتابخانه ای باید باشه که یک مسئله خیلی بزرگ رو بتونه به ریزترین جزئیات تقسیم کنه و سپس همه اجزارو تحلیل کنه و در نهایت مونتاژ تئوریک یا عملی انجام بده.
اگر مذکر هستین، رشته مکانیک و شاخه تاسیسات و انرژی در حال حاضر یکی از پر در آمدترین هاست.
حتی میتونین تو زمینه پایپینگ و تحلیل مخازن و... در نیروگاه ها و صنایع دیگر خیلی کار انجام بدین.

از طرفی مکانیک معمولا سنخیتی با معماری و... نداره، معماری کار هنری و نبوغیه و خودت هستی و خودت.
اما تو مکانیک باید درگیر صنعت بشی و ارتباط برقرار کنی و... سختی های خودش رو هم داره، ریاضیات مهندسی تقریبا سنگین داره ولی خوب شیرینه.
به قول داوینچی مکانیک بهشت ریاضیات است.
در مورد سایر رشته ها هم با متخصص همون رشته صحبت کنید بهتر میتونن راهنماییتون کنن.

apadana34
08-01-2014, 21:11
من خودم فارغ التحصیل ارشد مکانیک از دانشکده فنی تهران هستم.
مکانیک نیاز به تجسم بالا داره، یعنی ذهن شما شبیه یک کتابخانه ای باید باشه که یک مسئله خیلی بزرگ رو بتونه به ریزترین جزئیات تقسیم کنه و سپس همه اجزارو تحلیل کنه و در نهایت مونتاژ تئوریک یا عملی انجام بده.
اگر مذکر هستین، رشته مکانیک و شاخه تاسیسات و انرژی در حال حاضر یکی از پر در آمدترین هاست.
حتی میتونین تو زمینه پایپینگ و تحلیل مخازن و... در نیروگاه ها و صنایع دیگر خیلی کار انجام بدین.

از طرفی مکانیک معمولا سنخیتی با معماری و... نداره، معماری کار هنری و نبوغیه و خودت هستی و خودت.
اما تو مکانیک باید درگیر صنعت بشی و ارتباط برقرار کنی و... سختی های خودش رو هم داره، ریاضیات مهندسی تقریبا سنگین داره ولی خوب شیرینه.
به قول داوینچی مکانیک بهشت ریاضیات است.
در مورد سایر رشته ها هم با متخصص همون رشته صحبت کنید بهتر میتونن راهنماییتون کنن.

چه خوب یکی از برنامه های من برای انتخاب رشته صحبت با کسانی است که ان ان رشته را خوانده باشند
دنبال شغلی هستم که تنوع، تجزیه و تحلیل ، طراحی و اختراع در ان باشه چون از طراحی خصوصا اگه گرافیکی و با نرم افزار باشه و نواوری و اختراع خوشم می اد یکی از گزینه هایی که به من پیشنهاد کردند ارشد مکانیک طراحی کاربردی بود
من همیشه در انتخاب مکانیک با یه مشکل روبرو هستم که بین انتخابش و یا رها کردنش می گذاردم .
من از یه قسمتهایی از مکانیک خوشم می اد و از قسمتی دیگرش نه . اینطور که توی دبیرستان من از فیزیک مکانیک خوشم میامد و سوالاتشو هم می فهمیدم و هم علاقه داشتم یعنی سرعت شتاب و نیرو . از ربات ، ماهواره ، اتومبیل و ظاهرا هرمتحرکی خوشم می اد . چون از طراحی کامپیوتری هم خوشم می اد از کار با نرم افزارهای مکانیک برای طراحی این وسایل خوشم می اد اول فکر می کردم مکانیک یعنی این . اما از یه قسمتهای دیگر مکانیک متنفرم از کار در محیط کثیف و جوشکاری کارخانه از ساخت مخزن و شفت و این چیزهای خشک و غیر جذاب . بخاطر همین در برزخ انتخاب یا عدم انتخاب ان ماندم

office2007
08-01-2014, 22:54
چه خوب یکی از برنامه های من برای انتخاب رشته صحبت با کسانی است که ان ان رشته را خوانده باشند
دنبال شغلی هستم که تنوع، تجزیه و تحلیل ، طراحی و اختراع در ان باشه چون از طراحی خصوصا اگه گرافیکی و با نرم افزار باشه و نواوری و اختراع خوشم می اد یکی از گزینه هایی که به من پیشنهاد کردند ارشد مکانیک طراحی کاربردی بود
من همیشه در انتخاب مکانیک با یه مشکل روبرو هستم که بین انتخابش و یا رها کردنش می گذاردم .
من از یه قسمتهایی از مکانیک خوشم می اد و از قسمتی دیگرش نه . اینطور که توی دبیرستان من از فیزیک مکانیک خوشم میامد و سوالاتشو هم می فهمیدم و هم علاقه داشتم یعنی سرعت شتاب و نیرو . از ربات ، ماهواره ، اتومبیل و ظاهرا هرمتحرکی خوشم می اد . چون از طراحی کامپیوتری هم خوشم می اد از کار با نرم افزارهای مکانیک برای طراحی این وسایل خوشم می اد اول فکر می کردم مکانیک یعنی این . اما از یه قسمتهای دیگر مکانیک متنفرم از کار در محیط کثیف و جوشکاری کارخانه از ساخت مخزن و شفت و این چیزهای خشک و غیر جذاب . بخاطر همین در برزخ انتخاب یا عدم انتخاب ان ماندم

شما الان چه مقطعی و چه گرایشی تحصیل میکنید؟
اون بخشی که از مکانیک بدتون میاد مکانیک ساخت و تولید هست که بیشتر کارگاه داره و عملیه.
ریاضیاتتون باید خیلی خوب باشه برای رشته هایی مثل طراحی کاربردی و... و باید قشنگ روابط و مفاهیم ریاضی رو درک کنید.

ولی خوب میتونین رشته هایی مثل طراحی صنعتی رو هم ادامه بدین که ریاضیش کمتره ولی خلاقیت و هنرش بیشتر.

apadana34
10-01-2014, 12:01
شما الان چه مقطعی و چه گرایشی تحصیل میکنید؟
اون بخشی که از مکانیک بدتون میاد مکانیک ساخت و تولید هست که بیشتر کارگاه داره و عملیه.
ریاضیاتتون باید خیلی خوب باشه برای رشته هایی مثل طراحی کاربردی و... و باید قشنگ روابط و مفاهیم ریاضی رو درک کنید.

ولی خوب میتونین رشته هایی مثل طراحی صنعتی رو هم ادامه بدین که ریاضیش کمتره ولی خلاقیت و هنرش بیشتر.

دیپلم ریاضی فیزیک - ریاضیاتم خصوصا حدو مشتق و انتگرال خوبه .فیزیک رو با اینکه توی خدمت بودم 60 درصد زدم لیسانس مدیریت دارم و همیشه دوست داشتم به سمت رشته ای که دوست دارم یعنی فنی ومهندسی
بیام . دارم تحقیق می کنم ببینم که ایا مکانیک همان رشته ای هست که بش علاقه دارم یا استعداد دارم
اگه اینطور باشه با کار کردن روی پایه می خوام ارشد مکانیک را شرکت کنم .
نمی دانم از چی مکانیک خوشم امده وابتدا فکر می کردم مکانیک همان فیزیک مکانیک دبیرستان است اما همانطور که گفتم از جوشکاری و محیط کثیف روغن و ساخت وسایلی مثل مخزن واز این قبیل
باعث می شه بدم بیاد . اما همان ماهواره و معادلات حرکت ان و ربات و تنظیم قوانین نیرو و حرکت ان
طراحی اتومبیل و حساب وکتاب حرکت باسرعت بالاش و موشک و از این قبیل مورد علاقم هستش . همیشه تا اینجا که می رسم چون اطلاعاتم در این حد است بین انتخاب و عدم انتخابش می مانم چون یا باید دل و به دریا بزنم و مشغول به خواندش بشم و وسط راه ببینم که انی که می خوام و استعدادشو دارم نیست یا اینکه از انتخابم لذت ببرم . علت اصلی عدم اگاهی ما است و اینکه چطوری بدستش بیاریم
از چرخ زدن توی تایپیکها فکر نکنم چیزی عایدم بشه