PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک در راه اندازی شبکه ی داخلی

شـیـفــو
02-01-2014, 17:48
سلام دوستان
ما تو ساختمون ادازه حدود 10 تا سیستم داریم که همه تو طبقه اول هستند ، چند تا هم حدود 5 تا پراکنده تو ساختمون مثلا طبقه چهارم و سوم و دوم هستند . (کلا 4 طبقه هست)
می خواستیم یه شبکه بسازیم که اولا همه اینا رو به هم وصل کنیم دو تا هم پرینتر داریم ، بعد یه سیستم مدیر داشته باشیم که روی همه نظارت کنه یا اینکه با دایرکت ادمین به هرکس یه نام کاربری بدیم که ازون استفاده کنه .
قسمت مهمش اینه که هرکسی هم خواست از اینترنت استفاده کنه با وای فای شبکه داخلی ما رو جستجو کنه و بتونه به عنوان مهمان وارد شه .
حالا این پیشنهادیه که خود چندتا از مسئولای اونجا داادن ولی اگه طرح دیگه و بهتری باشه اونکارو انجام میدیم .
این مسئله ، راه حل چیه ؟ چیکار باید کرد ؟ چه تجهیزاتی لازمه ؟
ممنونم .

شـیـفــو
04-01-2014, 17:04
یه ایده ای پیشنهادی کمکی راه حلی خاکی گلی ...... کمک :n28:

8086
04-01-2014, 19:21
چقدر میخواین هزینه کنین ؟
میتونین چند تا سوییچ بخرین یا میخواین با حداقل امکانات کار انجام بشه ؟

شـیـفــو
04-01-2014, 20:15
ببینید فعلا به من گفتند یه طرح بهشون بدم ببینن صرفه ی این طرح چقدر هست همونقدر بودجه بدن ، یعنی هرچی امکانات بیشتری بتونم بهشون نشون بدم بودجه هم بالاتر میره ، از حداقل 400 تومن تا 3 تومن .
فقط باید این رو رو کاغذ بیارم و کاملا توجیح کنمشون .
جالب اینجاست که طرح رو خودشون دادند اما هیچ ایده ای براش ندارند .

hraeissi
05-01-2014, 08:35
پیاده سازی و طراحی توپولوژی شبکه به همن راحتی که گفتید نیست بایستی خیلی موارد از جمله نوع کاربری،پیش بینی های آینده ،سرویس های درگیر و بقیه موارد در نظر گرفته شود تا بهترین ایده در اختیار قرار گیرد

به نظر من با کمی هزینه و استفاده از یک مشاور و کارشناس در این خصوص میتوانید شبکه خود را برای 15 سال بیمه کنید

موفق باشید

8086
07-01-2014, 13:10
برادر من اینجا ایرانه ها!! من خیلی جاها کار کردم . هرجا یه solution استاندارد دادم و یکم قیمت رفت بالا همه قهر کردن.
البته یه سری جاها واسشون مهمه که بهترین هارو واسشون کار کنی!
حالا این آقا بیاد کاربریشو بگه و از این جور حرفها. آخرش به یه سوییچ 10/26 dlink راضی میشن.
حالا شما بگین کاربریتون چیه من چندتا solution بهتون میدم.
با تشکر

hraeissi
07-01-2014, 13:24
خوب وقتی ما اینو بگیم همین میشه دیگه
من به شخصه کار نمی کنم چون بعدش اعتبارم خراب میشه و تا امروز هم هر جا طرح دادم همه پذیرفتند به جز 3 مورد که پروژه کلاً کنسل شد
ولی سوء تفاهم نشه دوستان ،ولی خیلی از دوستان همکار فکر میکنند که با یک Network + خوندن میتوانند طرح بدن که همینی که شما فرمودید می شود
بنده تجربه داشتم که ساحتمانی در حال ساختن بود که یکی آمده بود طرح داده بود و هزینه وحشتناک شده بود ،دیدم توی ساختمان از کابل های SFTP می خواد استفاده کند و کلی هزینه بالا رفته بود حالا پیش خودش گفته بود چون گرونتره پس بهتره ولی من پروژه کابل کشی همانجا را با استاندارد iso 11801 ansi بستم با 3/5 قیمت قبل
مهم اینه که بدونید چی و برای چه کاری خوبه
موفق باشید

8086
07-01-2014, 21:51
من خودم شخصا کابل کشی نمیکنم. کارو میدم دست پسیو کارا
من کلا عادت دارم cisco کار کنم.
واسه همین قیمت هارو که مقایسه میکنن میگن سیسکو نه.
درضمن من ccnp r & s دارم.
با تشکر