PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی برای خرید رم و ارتقا این سیستم؟؟

Glad Boy
02-01-2014, 10:53
سلام دوستان

این سیستم من هستش :

M.B : asus m4n78 am
CPU : amd athlon II x4 620
VGA : gigabyte GTS250 1Gb OC
Ram : Kingmax 2Gb 800
HDD : Seagate Barracuda 1t 7200.14
Power : Memonex Silent EX L.N 540W

می خواستم بدونم اگه یه رم 2 دیگه بهش اضافه کنم، یا اینو رد کنم دوتا رم 2 دیگه بذارم روی این سیستم و
سیستم رو 64 بیتی کنم، در کل تاثیری داره روی کارایی و پرفرمنسش ؟؟ مثلا گرافیک سیستم و سرعت اون
تغییر آنچنانی میکنه یا نه ؟ می خوام بدونم ارزش داره این کار رو بکنم یا نه؟؟
اگر جواب مثبت هست قیمت قطعه معرفی شده رو هم بفرمایید.

Ali*Reza
02-01-2014, 12:56
سلام.
برای سیستم و نرم افزارهای امروزی به نظر من داشتن حداقل 4 گیگ رم لازم هست و مسلما ارتقا و اضافه کردن رم موثر خواهد بود.
مادربورد شما از رمها بصورت دوال چنل پشتیبانی میکنه. برای استفاده حداکثری از این قابلیت بهتره که رمی که تهیه میکنین مشابه رم فعلیتون باشه.
رمهای DDR2 بعلت قدیمی شدن یه مقدار در بازار کمیاب شده اند و قیمتهای عادلانه ای ندارن !

Glad Boy
02-01-2014, 13:03
سلام.
برای سیستم و نرم افزارهای امروزی به نظر من داشتن حداقل 4 گیگ رم لازم هست و مسلما ارتقا و اضافه کردن رم موثر خواهد بود.
مادربورد شما از رمها بصورت دوال چنل پشتیبانی میکنه. برای استفاده حداکثری از این قابلیت بهتره که رمی که تهیه میکنین مشابه رم فعلیتون باشه.
رمهای DDR2 بعلت قدیمی شدن یه مقدار در بازار کمیاب شده اند و قیمتهای عادلانه ای ندارن !

یعنی باید یه رم عین رمی که الان روی سیستممه بگیرم ؟ من فکر می کردم که رم های دوال چنل با رم های معمولی فرق دارن!
الان همین رم سیستم خودم اگه گیرم بیاد قیمتش چقدره توی بازار ؟

اگه بخواین دوتا رم 2 گیگی که به مادر بورد من بخوره و الان توی بازار موجوده بهم معرفی کنید، چی میتونه مناسب من باشه؟؟
لطف کنید قیمت هم بفرمایید.

Ali*Reza
02-01-2014, 13:08
همونطور که گفتم برای استفاده حداکثری از قابلیت دوال چنل بهتره که مشخصات رمها یکسان باشن.
وگرنه لزومی نداره که مشخصات یکسان باشن و در حالتی مشخصات رمها متفاوت باشن هم نصب و ساپورت میشه و مشکلی نیست.
رمهای DDR2 یه مقدار کمیاب هستند و قیمت دقیق هم ندارن.
به عنوان نمونه میتونین Apacer 2GB 800 DDR2 رو تهیه کنین با قیمت تقریبی 120 . البته از موجودیتش در بازار اطمینان ندارم.

Glad Boy
02-01-2014, 14:04
همونطور که گفتم برای استفاده حداکثری از قابلیت دوال چنل بهتره که مشخصات رمها یکسان باشن.
وگرنه لزومی نداره که مشخصات یکسان باشن و در حالتی مشخصات رمها متفاوت باشن هم نصب و ساپورت میشه و مشکلی نیست.
رمهای DDR2 یه مقدار کمیاب هستند و قیمت دقیق هم ندارن.
به عنوان نمونه میتونین Apacer 2GB 800 DDR2 رو تهیه کنین با قیمت تقریبی 120 . البته از موجودیتش در بازار اطمینان ندارم.

ممنون.
من میگردم مشابه همون رم خودم رو پیدا می کنم میذارم روی سیستم. قیمتشمش که پرسیدم گفتن 110-120 هستش...

ولی یه چیزی، مادر بورد سیستم من رم ddr3 بهش میخوره ؟؟ قیمت رم های ddr3 چطوریه؟ ارزون تر از ddr2 هستن؟؟

Ali*Reza
02-01-2014, 14:22
مادربورد شما از رمهای DDR2 پشتیبانی میکنه و رمهای DDR3 رو ساپورت نمیکنه.
رمهای DDR3 قیمتهای پایینتری دارن و عملکرد بهتری هم دارن.

Glad Boy
02-01-2014, 14:44
آهان. ممنونم.
پس تنها راهش اینه که یه رم دیگه مثل رمی که روی سیستم خودمه پیدا کنم.

Sent from my LT28h using Tapatalk

Ali*Reza
02-01-2014, 14:46
آهان. ممنونم.
پس تنها راهش اینه که یه رم دیگه مثل رمی که روی سیستم خودمه پیدا کنم.

Sent from my LT28h using Tapatalk

بله. برای بهره بردن از قابلیت دوال چنل باید مشخصات رمها یکسان باشن.