PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : به هم خوردن زمان و تاریخ سیستم

khoshchehre13
02-01-2014, 01:14
با سلام
من رو تنظیمات بایوس لپ تاپم یه رمز گذاشته بودم و تا حالا هم یادم نیومده. واسه همین گفتم شاید سیستم لپ تاپ هم مثل pc هستش و باتری کوچیک روی مادربرد رو درآوردم تا رمز بایوس پاک بشه، ولی رمز بایوس پاک نشد هیچ، تنظیمات زمان و تاریخ سیستمم هم به هم خورده و هر زمان که سیستم رو خاموش کنم موقع روشن شدن بایوس یک بوق میزنه و پیغام میده که تاریخ و زمان سیستم تنظیم نشده و باید هر بار تو ویندوز تنظیم کنم چون بایوسم رمز داره و نمی تونم واردش بشم.(من شنیدم تک بوق یعنی رمم مشکل داره:n30:)
اما از زمانی که ویندوز 8 رو نصب کردم هر بار که سیستم رو خاموش میکنم و از برق جدا میکنم دیگه بالا نمیاد و باید پشت لپ تاپ باز بشه و باتری بایوس و باتری لپ تاپ رو در بیارم و دوباره جا بندازم تا سیستم بالا بیاد و وقتی وارد ویندوز میشم زمان و تاریخ سیستمم مال همون زمانیه که سیستم رو خاموش کردم.

می بخشید اگه سوالم یه کم طولانی و گنگه.:n04:
حالا از اساتید و دوستان کسی میتونه به داد من بخت برگشته برسه؟؟؟:n27:

مدل بایوس AMI هستش

با تشکر از کسانی که وقت گذاشتند برای خوندن مسئله من

absineh
02-01-2014, 13:43
با اهمتراز باطری ولتاژبگیر احتمالا باطری خرابه توی پی سی کلیرسیموس هست که با اتصال توسط جامبر دیفالت میشه توی لپ تاب اگرنبود معمولا با بیرون آوردن باطری بمدت کمتراز یک دقیقه وجازدن مجدد بایوس دیفالت میشه وپسورد حذف میشه اگرسیستم خیلی وقته که دارید باطری را عوض کنید.

EXTREME
02-01-2014, 18:55
با سلام
من رو تنظیمات بایوس لپ تاپم یه رمز گذاشته بودم و تا حالا هم یادم نیومده. واسه همین گفتم شاید سیستم لپ تاپ هم مثل pc هستش و باتری کوچیک روی مادربرد رو درآوردم تا رمز بایوس پاک بشه، ولی رمز بایوس پاک نشد هیچ، تنظیمات زمان و تاریخ سیستمم هم به هم خورده و هر زمان که سیستم رو خاموش کنم موقع روشن شدن بایوس یک بوق میزنه و پیغام میده که تاریخ و زمان سیستم تنظیم نشده و باید هر بار تو ویندوز تنظیم کنم چون بایوسم رمز داره و نمی تونم واردش بشم.(من شنیدم تک بوق یعنی رمم مشکل داره:n30:)
اما از زمانی که ویندوز 8 رو نصب کردم هر بار که سیستم رو خاموش میکنم و از برق جدا میکنم دیگه بالا نمیاد و باید پشت لپ تاپ باز بشه و باتری بایوس و باتری لپ تاپ رو در بیارم و دوباره جا بندازم تا سیستم بالا بیاد و وقتی وارد ویندوز میشم زمان و تاریخ سیستمم مال همون زمانیه که سیستم رو خاموش کردم.

می بخشید اگه سوالم یه کم طولانی و گنگه.:n04:
حالا از اساتید و دوستان کسی میتونه به داد من بخت برگشته برسه؟؟؟:n27:

مدل بایوس AMI هستش

با تشکر از کسانی که وقت گذاشتند برای خوندن مسئله من

یعنی با برداشتن باتری مین رمز بایوس برداشته نمیهش ؟
ممکنه مشکل از باتری باشه باید باتری رو بررسی کنید یعنی با یک باتری دیگه تست کنید

khoshchehre13
02-01-2014, 23:56
من لپ تاپم رو سال 1388 گرفتم و تا اونجایی که دیدم رمز بایوس رو یه چیپست ذخیره میشه که ربطی به در آوردن باطری نداره.
تازه مشکل من الان این هنگ کردنهای سیستمه که دلیلش رو نمیدونم و مجبورم هر دفعه برای راه اندازی سیستم پشت لپ تاپ رو باز کنم و باطری بایوس و باطری لپ تاپ رو در بیارو و دوباره جا بندازم تا سیستم بالا بیاد بدون اینکه رمز بایوس پاک شده باشه.

تو سوالم توضیح دادم.

EXTREME
03-01-2014, 11:09
من لپ تاپم رو سال 1388 گرفتم و تا اونجایی که دیدم رمز بایوس رو یه چیپست ذخیره میشه که ربطی به در آوردن باطری نداره.
تازه مشکل من الان این هنگ کردنهای سیستمه که دلیلش رو نمیدونم و مجبورم هر دفعه برای راه اندازی سیستم پشت لپ تاپ رو باز کنم و باطری بایوس و باطری لپ تاپ رو در بیارو و دوباره جا بندازم تا سیستم بالا بیاد بدون اینکه رمز بایوس پاک شده باشه.

تو سوالم توضیح دادم.

بدون باتری لپ تاب با برق شهر هم هنگ میکنه ؟

khoshchehre13
03-01-2014, 19:50
کلا برای راه اندازی دوباره سیستم باید برق و باتری همگی قطع بشن و دوباره وصل بشن.