PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخواست راهنمای خرید سیستم تا 5 تومن

ابوالفضل.ا
31-12-2013, 13:33
دوستان میخوام تا 5 تومن واسه سیستم هزینه کنم . 1 تومن هم مانیتور و کیبورد .

کاربردم هم گیم در حد معمول . فقط میخوام همه بازیا راحت اجرا بشه .

فن سی پی یو نمیدونم چی بگیرم .

مکس کار میکنم ( معماری ) و فتوشاپ . بدلیل محدودیت سیستم الانم تا حالا کار سنگین رندر نگرفتم و نمیدونم دقیقا چه سیستمی جواب کارمو میده .

مانیتورم هم واسم مهمه

چیزی که خودم مد نظرمه اینه . دوستان لطف کنید بیشتر راخنمایی کنید .

hard : Seagate-SATA 3 - 1 TeraByte / 64mb buffer / 7200 RPM -

cpu : Intel Core i7 - 3.5GHz - 4770 -

ram : CORSAIR 8gb 2133mhz -

MOTHERBOARD :ASUS Rampage IV Black Edition LGA 2011 Intel X79 SATA 6Gb/s USB 3.0 Extended ATX Intel Motherboard

graphic : asus - GeForce GTX 760 - 2GB- DDR5

case : green x6 -

power :GREEN 1200

MONITOR: asus - ML238H or vs 238 or vh 238

Hessam 2
31-12-2013, 14:35
سلام - مادربردی که نوشتید، با سایر قطعات انتخابیتون سازگاری نداره! همچنین پاور انتخابیتون هم خیلی زیاده!
بودجه تون کمه! باید 1 میلیون دست کم افزایش بودجه بدید!

ابوالفضل.ا
31-12-2013, 14:39
منظورتون اینه اصلا نمیشه همچین مادربوردی گذاشت ؟ میشه کامل توضیح بدین یه چیزی یاد بگیرم .
رقمو که نمیتونم بیشتر کنم . پیشنهاد شما چیه واسه مادربورد و پاور ؟

Hessam 2
31-12-2013, 14:46
چرا. مادربرد Z87-A با قیمت زیر 600 اوکی هست براش.
مادربرد انتخابی شما از سوکت 2011 هست و پردازنده تون از سوکت 1150!
همچنین پاور 850 وات گرین زیاد هم هست.
از همه ی اینا مهمتر، کولر و اس اس دی هست!
واقعاً کمتر از 6 تومن، شدنی نیست! کار دستتون میده اگر 5 تومن بخرید!
حالا شاید بشه با خرید مانیتور 20 یا 19، 400 کمتر کرد. یعنی 5600! کمتر دیگه واقعاً نمیشه! مگر اس اس دی رو هم حذف کرد بشه 5100. اس اس دی برای رندرینگ، از واجباته!!

ابوالفضل.ا
31-12-2013, 14:49
با مانیتور 6؟

eshraghi2010
31-12-2013, 14:50
منظورتون اینه اصلا نمیشه همچین مادربوردی گذاشت ؟ میشه کامل توضیح بدین یه چیزی یاد بگیرم .
رقمو که نمیتونم بیشتر کنم . پیشنهاد شما چیه واسه مادربورد و پاور ؟

ابوالفضل جان ! منظور داداش حسام اینه که مادربردی که شما نوشتی یعنی Rampage IV Black Edition با سی پی یو 4770 سازگار نیست !
چون سوکتشون فرق می کنه ! مادربرد از سوکت 2011 هست و 4770 از سوکت 1150 !

Hessam 2
31-12-2013, 14:51
آره.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ابوالفضل.ا
31-12-2013, 14:53
اها . خوب اگه یه تومن دیگه بزارم روش یه سیستم دیگه معرفی کنید .
مادربورد سری z87 نیاز منو برآورده میکنه ؟ با این مقدار رم و گرافیک و سی پی یو ؟

Hessam 2
31-12-2013, 14:55
اها . خوب اگه یه تومن دیگه بزارم روش یه سیستم دیگه معرفی کنید .
مادربورد سری z87 نیاز منو برآورده میکنه ؟ با این مقدار رم و گرافیک و سی پی یو ؟

احتمال 99% بله.
به هر حال با این بودجه، بهترین سیستم ممکن هست! چیز بهتر، شدنی نیست قربان.
لیست ارائه شد در پست قبل./

ابوالفضل.ا
31-12-2013, 15:00
اصلا نمیدونستم انقدر ssd مهمه ؟
اگه لطف کنید یه سطح از این بالاتر (ینی همون یه تومن بیشتر )و یه سیستم هم سازگار با اون مادربورد معرفی کنید اقا حسام

Hessam 2
31-12-2013, 15:02
اصلا نمیدونستم انقدر ssd مهمه ؟
اگه لطف کنید یه سطح از این بالاتر (ینی همون یه تومن بیشتر )و یه سیستم هم سازگار با اون مادربورد معرفی کنید اقا حسام

معرفی شد سیستم 6 تومنی در پست قبل!

ابوالفضل.ا
31-12-2013, 15:06
اره اونو دیدم ممنون . منظورم 7 تومنی و اینکه اگه بخوام مادربورد با چیپست x79 بگیرم چقد در میاد و سی پی چی باید بگیرم ؟ چون تو تایپکای دیگه شما و دیگر دوستان گفته بودین اون مادربوردا تخصصی برای رندرینگه

Hessam 2
31-12-2013, 15:08
اره اونو دیدم ممنون . منظورم 7 تومنی و اینکه اگه بخوام مادربورد با چیپست x79 بگیرم چقد در میاد و سی پی چی باید بگیرم ؟ چون تو تایپکای دیگه شما و دیگر دوستان گفته بودین اون مادربوردا تخصصی برای رندرینگه

فرمایشات شما صحیح. برای اینکار، پردازنده رو 4820 کور آی 7 در نظر می گیرید.
مادربرد رو هم ایسوس P9X79 LE. در اینصورت میشه 7 تومن.

سایر قطعات هم همونی که هست باشه.

ابوالفضل.ا
31-12-2013, 15:13
ینی اگه بخوام اون مادربورد ماکسیموس رو بگیرم میشه 8 تومن . میتونم بدم این هزینه رو ولی ارزش داره ؟

Hessam 2
31-12-2013, 15:15
ینی اگه بخوام اون مادربورد ماکسیموس رو بگیرم میشه 8 تومن . میتونم بدم این هزینه رو ولی ارزش داره ؟

بلک ادیشن آخر دی به بازار میاد! قیمتش هم 2 میلیون هست. برای بودجه ی شما، خیر ارزش نداره!
اگر بالای 10 میلیون بود، قطعاً عالی بود. چون این مادربرد، چیزی فراتر از حد و نیاز و تصور شماست و بعضاً رویایه و سایر قطعات شما در کنار این مادربرد حکم فیل و فنجون رو داره!!

ابوالفضل.ا
31-12-2013, 15:19
عجب ...! پس فک کنم همون عکسی که شما گذاشتین خوبه فقط با یه تفاوت جزیی . سی پی یو 4820 و یه مادربورد سازگار با اون ینی چیپست سری x79 . آره درست گفتم ؟

مادربوردای سری rog اسوس خیلی با این مدل
P9X79 LE اختلاف دارن ؟

Hessam 2
31-12-2013, 15:21
عجب ...! پس فک کنم همون عکسی که شما گذاشتین خوبه فقط با یه تفاوت جزیی . سی پی یو 4820 و یه مادربورد سازگار با اون ینی چیپست سری x79 . آره درست گفتم ؟

مادربوردای سری rog اسوس خیلی با این مدل
P9X79 LE اختلاف دارن ؟

درسته.
در اینصورت با همون دو تغییری که در قالب جمله گفتم، سیستم درست میشه از سوکت 2011.
نه. آنچنان زیاد تفاوت ندارن.

ابوالفضل.ا
31-12-2013, 15:25
بین نسل قبل که سوکت lg 1150 داشته با این lg 2011 چی اختلاف خیلی زیاده . ینی به نظر شما همین 7 تومنیه رو بگیرم دیگه ؟

Hessam 2
31-12-2013, 15:31
بین نسل قبل که سوکت lg 1150 داشته با این lg 2011 چی اختلاف خیلی زیاده . ینی به نظر شما همین 7 تومنیه رو بگیرم دیگه ؟

اگر کارتون خیلی سنگینه، باید از مادربرد و چند تا قطعه ی دیگه بزنید و فدای سی پی یو کنید.
اگر خیلی سنگین نیست، می تونید سیستم خیلی منطقی تری با 7 تومن بخرید. چون سی پی یو 12 هسته ای الان نزدیک به 2 تومنه!! اگر 8 هسته ای کارتون راه می ندازه، همین باشه؟!

ابوالفضل.ا
31-12-2013, 15:34
این همونیه که اول نوشته بودم دیگه ؟ قیمتش تو بازار هم همینه یا قیمت تو سایتا الکیه ؟

ابوالفضل.ا
31-12-2013, 15:38
ینی یه مادربورد 600 یا 700 تومنی با یه سی پی یو 12 هسته ای خیلی بهتر از یه مادربورد 1500 با سی پی مثلا 8 هسته ایه ؟
تحت فشار مادربورده نمیسوزه ؟

ابوالفضل.ا
31-12-2013, 15:42
راجع به خنک کننده سی پی همونی که نوشتین خوبه ؟ ینی کافیه ؟

راجع به کیس بین ردمکس بین رنج 200 تا 300 تومن مدلای زیادی داره . چطورن کلا ؟

همه میگن گرین . من تو مدلای گرین x5 . x6 x7 رو خوشم اومد که x6 یه چیز دیگه بود .

کیسی که شما نوشتین بهتره یا x6 ?

ابوالفضل.ا
31-12-2013, 15:43
این همونیه که اول نوشته بودم دیگه ؟ قیمتش تو بازار هم همینه یا قیمت تو سایتا الکیه ؟
اینو دیدین ؟

Hessam 2
31-12-2013, 15:45
من هنوز جواب سوالم رو نگرفتم. 8 هسته ای کار شما رو راه می ندازه که دیگه احتیاج به 12 هسته ای و هزینه ی اضافی نباشه؟!
نه. فشارش زیاد نیست. چون اگر واقعاً 12 هسته ای خیلی زیاد باشه براتون، هزینه ی بی خود هست و می تونید رو سایر قطعات سرمایه گذاری کنید.
قمیت اون مادربرد هم درسته. البته فروش من 1490 هست. رایان صبا یه کوچولو بالا میزنه! :D

ابوالفضل.ا
31-12-2013, 15:51
4820 دوازده هسته ای نیست . .. ؟
نمیدونم والا من تا حالا کار سنگین نزدم ببینم رندرش چقد طول میکشه . کارای خودمم با سیستم یکی دیگه رندر میگیرم که i5 2.4 . البته کارای کوچیک . چون تازه شروع کردم .
شما بهتر میدونیم . واسه کارای معماری تو مکس 8 هسته جواب میده ؟

Hessam 2
31-12-2013, 15:55
4820 دوازده هسته ای نیست . .. ؟
نمیدونم والا من تا حالا کار سنگین نزدم ببینم رندرش چقد طول میکشه . کارای خودمم با سیستم یکی دیگه رندر میگیرم که i5 2.4 . البته کارای کوچیک . چون تازه شروع کردم .
شما بهتر میدونیم . واسه کارای معماری تو مکس 8 هسته جواب میده ؟

8 هسته ای منطقی تره! می دونید چرا؟! چون 1 میلیون شما می تونی سیو کنی و رو تمام قطعات انتخاب بهینه داشته باشید.
اما خرید 12 هسته ای خیلی شما رو محدود می کنه و خیلی از استانداردها برای یه سیستم های اند رعایت نمیشه!
یک چیز فدای 4-5 چیز میشه. اما شما با خرید 8 هسته ای، شاید 4-5 چیز رو فدای یک چیز کردید. خب قطعاً بهتره اینجوری!

ابوالفضل.ا
31-12-2013, 16:01
حرف شما درسته .ولی من و شما از اول بحثمون راجع به سی پی بالاتر از 4820 صحبت نکردیم .

این سوالامو جوال ندادین

راجع به خنک کننده سی پی همونی که نوشتین خوبه ؟ ینی کافیه ؟

راجع به کیس بین ردمکس بین رنج 200 تا 300 تومن مدلای زیادی داره . چطورن کلا ؟

همه میگن گرین . من تو مدلای گرین x5 . x6 x7 رو خوشم اومد که x6 یه چیز دیگه بود .

کیسی که شما نوشتین بهتره یا x6 ?

Hessam 2
31-12-2013, 16:04
اوکی. الان یه لیست براتون اوکی می کنم. خنک کننده و اینا همه چیزش رو عالی می نویسم. همون رو بخرید و تمام. حرف نداره.

کیس هم همون ایکس 6 باشه. بهتره. کیسی که من نوشتم از نظر فنی کمی بهتره. اما همون ایکس 6 می نویسم که خوشتون اومده. خوبه اونم.

ابوالفضل.ا
31-12-2013, 16:07
مرسی . فقط سوال اخرو میپرسم . راجع به مادربورد . تو رنج 1200 واسه مادربورد سری rog بگیرم بهتر نیست . چون خیلی تعریف میکنن

ابوالفضل.ا
حالا دویست بالا پایین مهم نیست . کلا میگم

Hessam 2
مرسی . فقط سوال اخرو میپرسم . راجع به مادربورد . تو رنج 1200 واسه مادربورد سری rog بگیرم بهتر نیست . چون خیلی تعریف میکنن

چرا. با خرید 4820، همه چیز اوکی میشه. الان بهتون میگم.

Hessam 2
31-12-2013, 16:13

ابوالفضل.ا
31-12-2013, 16:18
ممنون . البته رایتر دارم . رم همه میگن فقط corsair ?

ssd 64 کافی نیست ؟ الان ویندوز 8 با کل نرم افزارا 40 گیگ نمیشه. نظر شما چیه ؟

اگه رایتر کم بشه رم corsair بشه و ssd نصف بشه چند در میاد ؟

Hessam 2
31-12-2013, 16:22
ممنون . البته رایتر دارم . رم همه میگن فقط corsair ?

ssd 64 کافی نیست ؟ الان ویندوز 8 با کل نرم افزارا 40 گیگ نمیشه. نظر شما چیه ؟

اگه رم corsair بشه و ssd نصف بشه چند در میاد ؟

رایتر رو الان براتون حذف می کنم.
عزیز جی اسکیل بهترین برند تولید حافظه در جهانه!! کرسیر رده ی دوم رو داره!!! اینو می دونستین؟!!
رکوردهای اورکلاک جهان کی دست کرسیر بوده؟!! همیشه دست جی اسکیل بوده!
اس اس دی 128 گیگ بذارید باشه. شما 4 تا فیلم دانلود کنید، درایور C شما که اس اس دی باشه، پر میشه! بعد باید خالیش کنید.
تمامی کارهای رندرینگ شما باید در اس اس دی انجام شه. اگر ورودی و خروجی پردازش می کنید، باید هر دوشون در اس اس دی باشه.
64 گیگ سرعتش کمتره! 128 آینده دار تر هم هست.

راستی از همون مشهد می خرید؟!

ابوالفضل.ا
31-12-2013, 16:23
نه نمیدونستم ;)
باشه ممنون . واقعا لطف کردین خیلی چیزی یاد گرفتم

Hessam 2
31-12-2013, 16:34
نگفتین از مشهد می خرین سیستم رو؟!
لیست رو ویرایش کردم: رایتر حذف شد و کولر انرمکس که بهتر هست، اضافه شد.

raeesi
31-12-2013, 17:16
درود

دوست عزیز شما باتوجه به کاربرد سیستم اصلا نیازی به رم حرفه‌ای نداری. من رم کرسیر پیشنهاد می‌کنم که برای نیاز شما عالیه
ضمنا میزان رم ارتباط مستقیم با ورتکس‌های شما داره. هرچی تعداد ورتکس‌ها بیشتر بشن فضای بیشتری از رم رو اشغال می‌کنند و معمولا برای طراحی خارجی ۸ گیگ زیاد میاد و برای طراحی داخلی هم اگه در حد طراحی‌های معموله که تا کارشناسی دانشگاه میطلبه باز هم بنظرم زیاده ولی اگه از آبجکت به تعداد زیاد استفاده می‌کنین، میزان رم بیشتری رو میطلبه.

گرافیک هم سری گیم با رندرگیری نرم‌افزارهای مهندسی اصلا و ابدا یکی نیستن. گرافیک مناسب برای نرم‌افزارهای مهندسی سری Quadro از شرکت Nvidia هستند که من توی بازار ایران فقط محصولات شرکت PNY رو دیدم که سری Quadro داشته باشن هرچند توی بازار جهانی مارک‌های دیگه‌ای هم هستند ولی خوب بازار ما با جهان فرق داره!
Quadro 600 که یک گرافیک رده پایین سری Quadro هست هم سرعت عمل بیشتری توی نرم‌افزارهای گرافیکی داره تا اینی که شما انتخاب کردین. توصیه من Quadro 2000 با قیمت حدود ۲ تومنه
اینم مد نظرت باشه که کارت گرافیک توی کل پروسه طراحی وظیفه پردازش ویوپورت‌های شمارو داره پس گرافیک شما حتی بیشتر از رم توی پروسه طراحی دخیله!

برای SSD هم اصلا شک نکن. توصیه من یه هارد SSD مدل AData XPG SX900 128GB SATA3 SSD پیشنهاد می‌کنم.
ضمنا اینکه میخواین از حجم SSD بزنین من اصلا زیر ۱۲۰ گیگ توصیه نمی‌کنم. شما فقط این چند مورد رو در نظر بگیر:

۱- ویندوز برای تسریع کارهاش و کاهش فشار به رم یه مقدار از هارد رو به برنامه‌های در حال اجرا اختصاص میده و معمولا تا ۲ برابر رم رو برای اون میذاره (بسته به کاربرد و نرم‌افزارها و همچنین فضای موجود روی هارد). یه مقداری هم به ایندکس کردن فایل‌ها که توی سرچ بتونه سریع‌تر پاسخ بده (ایندکس‌فایل و پیج‌فایل)
حالا یه مقدار هم برای دانلود و آپلود و ... در نظر بگیر که همون کش روی هارد هست و یه مقداری هم به ویندوزآپدیت و فایل‌های موقتی که خودت توی سیستم میذاری. می‌بینی که پایین‌تر از ۱۲۰گیگ نذاشتنش معقول‌تره.

شما مادربرد حرفه‌ای هم نیاز نداری پس خرید یه مادربرد گیمینگ اصلا کار عاقلانه‌ای نیست و بنظرم هزینه‌شو برای قطعات دیگه بذار

در کل من سوکت ۱۱۵۰ رو بیشتر توصیه می‌کنم تا ۲۰۱۱ چون شما با این بودجه میتونی یه سیستم خیلی قوی‌تر با سوکت ۱۱۵۰ ببندی.

سیستم پیشنهادی من:

Price
Description
Item

480,000
ASUS Z87-K LGA1150 Z87 MB
Mainboard

940,000
Intel core i7 4770
CPU

1,720,000
PNY Nvidia Quadro K2000
VGA

480,000
AData XPG SX900 128GB SATA3 SSD
Storage

190,000
WD Blue 1 TB 7200Rpm 64MB SATA3 HDD
Storage

560,000
CORSAIR XMS3 DDR3 1600 4X4=16GB
Memory

400,000
Cooler Master GX-650W PSU
PSU

310,000
Green X6
Case

1,000,000
Asus VX239H
Display

6,050,000

Total

اول از همه بگم که من با در نظر گرفتن نوسان قیمت‌ها یکم بالاتر از قیمت دیروز بازار این‌هارو قیمت گذاشتم
ولی اگه باز هم قیمت نهایی بازار بالاتر از ۶ تومن شد بنظر من با این اولویت‌بندی از قطعات بزنین:

۱- میزان رم رو بجای ۱۶ گیگ به ۸ گیگ تقلیل بدین
۲- کیس رو یه مدل ارزونتر مثل X5 که کیس خیلی قوی‌یی هم هست عوض کنین
۳- پاور رو با یه برند دیگه که خوشنام باشه (مثل Topower) عوض کنین که الآن حدود ۱۱۰ تومن از پاوری که براتون انتخاب کردم ارزون‌تره
۴- هارد وسترن رو بجای ۱ ترا به ۵۰۰ گیگ تقلیل بدین.

قطعاتی که اگه کارتون واقعا با مکسه ابدا تعویضشون توصیه نمی‌شه:

۱- گرافیک
۲- مانیتور
۳- SSD

کولر هم هزینه الکیه که میخواین بکنین. بنظر من پولیه که دارین دور میریزین چون با این کامبینیشن قطعات و کیس با تهویه مناسبی که انتخاب کردین، هیچوقت و هیچوقت سیستمتون نیاز به کولر پیدا نمیکنه

Hessam 2
31-12-2013, 17:39
جناب رئیسی کاملاً اشتباه می کنید!!

1- برای آینده نگر بودن و ارتقا، مادربرد بیش از 1 میلیون تومان، ضروریست و با توجه به امکاناتی که داره، ارزش خرید بالایی داره. حالا گیمینگ نشد، خیلی مهم نیست. ما طبق نظر خریدار عمل می کنیم و با مشورت ایشون لیست ارائه میدیم.

2- ابداً سوکت 1150 آینده نگر نیست! چرا؟! چون آخرین پردازنده ای که براش اومده 8 هسته ای 4770 هست و دیگر نخواهد آمد. در حالی سوکت 2011 پیشنهادی از سوی خود کمپانی اینتل برای کاربری های ورک استیشن و رندرینگ هست. قابل ارتقا به پردازنده ی 12 هسته ای هم هست در آینده!

3- کارت کورادو یک بازی فیفا رو هم رو ضعیف ترین تنظیمات گرافیکی نمی تونه اجرا کنه!!! اصلاً برای بازی نمیشه استفاده کرد! ایشون اینو بخره، خرید بازی منتفی هست. مگر بازی های کوچک فلش کودکانه!!!!
فراموش نکنید که کارت گرافیک نقش کاملاً غیرمستقیم و فرعی رو در راستای کمک رسانی به پردازنده به صورت مکمل ایفا می کنه و در پردازش های رندرینگ به کمک CPU میره! تاثیر آنچنانی هم نداره در تست هایی که ازش به عمل اومد! (بر خلاف تصور عموم!)
ضمناً کارت کواردو 2000 هم کمترین نسبت قیمت به کارایی رو در بین تمامی کارت های جهان داره! به گونه ای که کارت 660 انویدیا، بهتر از اون عمل می کنه! خواستید، بهتون با مدارک موسق اثبات می کنم به گونه ای که چاره ای جز پذیرفتن نامناسب بودن این کارت نداشته باشید!

4- کی گفته کولر مهم نیست؟! شما موقع یه رندر سنگین، دمای پردازنده تا 75 درجه با بهترین کولرهای دنیا میره! کولر نباشه، رسماً پردازنده رو به فنا میده در عرض چند دقیقه CPU خیلی راحت و سریع می سوزه!!! چون کولر استوک اینتل بسیار ضعیف هست و کولرهای زیر 300 اصلاً جواب نمیده! مگر اینکه رندر سنگین نباشه!!

5- هارد سیگیت نوشته شده، بهتر از اون هارد وسترنی هست که نوشتید! علی رغم اینکه طرفدار پر و پا قرص وسترن دیجیتال هستم. از نظر سرعت، کم میاره! خواستید، این رو هم به شما با مدارک موسق اثبات می کنم!

6- پاور 650 وات کاملاً لب مرز هست. هیچ آینده ای نداره! در طول زمان هم کارایی لازم رو از دست میده در طی فشار کاری بالای که لذا حداقل باید 850 وات در نظر بگیرید! اگرچه مصرف اون سیستم بیش از 650 وات نیست! اما این هرگز دلیل مناسب و قانع کننده ای برای خرید پاور ارزون و کم وات نیست!

7- مادربرد انتخابیتون هم، ارزان ترین Z87 موجود هست که پتانسیل فشار بالای کاری رو نداره در طول زمان نداره و به مرور زمان خیلی بیش از حالا کارایی لازمش رو از دست میده!

8- سیستم 7 تومن، پردازنده اش از سری K نباشه؟!!!

9- رم های ایکس ام اس 3 از معمولی ترین رم های موجود در بازار هستن و در فشار کاری بالا، حرارت بسیار زیادی تولید می کنن و اصلاً مناسب چنین کار های اندی نیستن!
فراموش نکنید که برای رندرینگ حتی نیمه حرفه ای، 16 گیگ رم بیش از 2000 مگاهرتز، حداقل شرایط برای یک سیستم رندرینگ هست! کارایی مگاهرتز مگاهرتزِ فرکانس رم، در ریندرینگ، کاملاً محسوس هست در کارایی + در کنار تایمینگ پایین!

raeesi
31-12-2013, 18:04
متأسفانه با حرفاتون مخالفم!

گرافیک ارتباط مستقیمی حین کار داره. من بالا هم گفتم توی ویوپورت نه توی رندرگیری!
شما یه گرافیک گیم خیلی قوی رو با یه گرافیک ارزون سری کوادرو ببند روی ۲تا سیستم با مشخصات سخت‌افزاری یکسان و با هردو شروع کن به طراحی یک پلن با متریال، آبجکت و ورتکس‌های عینا مشابه
وقتی حجم کار از یه حدی بیشتر شد اونوقت متوجه میشی که کارت گیمینگ چقدر از کوادرو کندتر عمل می‌کنه!
نرم‌افزارهای مهدسی بصورت خطی کار میکنن و سری کوادرو هم بر همین اساس ساخته شدن و اگه غیر این بود بین کاربران مهندسی کل دنیا اینهمه محبوبیت نداشتن. البته با اینکه Quadro 2000 توی بازی ضعیفه کاملا موافقم
قبلش هم گفتم، گرافیک‌های مهندسی اصلا با گرافیک‌های گیمینگ در یک راستا نیستند.

مدل گرافیک رو هم اصلاح می‌کنم بجای quadro 2000 مدل K این سری یعنی Quadro K2000 با پارت‌نامبر VCQK2000-PB توصیه میشه که جدیدتر، کارآتر با حافظه بیشتر و قیمت پایین‌تر الآن توی بازار هست.

من اصلا، اصلا و باز هم میگم اصلا سیگیت توصیه نمی‌کنم. کار مهندسی به یک ثانیه بنده و هارد سیگیت ۴ مورد دست من، دوست‌دخترم و یکی از دوستام رو موقع تحویل پروژه‌هامون توی حنا گذاشت!
بعد از پرس و جو و جستجو توی نت و بین دوستان و اشنایان فهمدیم که این یه مشکل شایع توی سری باراکودا هست.
ضمن اینکه وقتی ایشون یه هارد SSD داره تهیه می‌کنه پس به سرعت خیلی بالایی برای هارد دوم نیاز نداره و نه‌تنها سری بلو بلکه حتی سری گرین هم جوابگو هست کاملا.

پاور رو اگه بخوایم مطابق قاعده ۳۰٪ اضافه انتخاب کنیم، باهاتون موافقم چون توان مصرفی این سیستم حدودا ۶۰۰ واته و ۸۰۰ وات یه پاور عالی برای این سیستم خواهد بود که همیشه از مصرف سیستم طی حادترین مصارف هم بیشتر خروجی میده

در مورد مادربرد و رم اصلا جای بحثی وجود نداره چون سیستم‌های مهندسی اصلا به سری‌های حرفه‌این این ۲ قطعه نیاز ندارند. من حتی هیت‌سینک رو هم برای رم ضروری نمی‌دونم برای یه سیستم مهندسی.
امتحانش راحته شما یه هارد معمولی بدون هیت‌سینک بذار روی سیستم و یه رم فوق‌حرفه‌ای گیمینگ و توی کارکرد مساوی مقایسه‌شون کن. اگه تفاوتی حس کردین، من حرفمو پس می‌گیرم.
برای مادربرد اگه بخوان هزینه بیشتری کنند، من بجای اینکه سراغ سری گیمینگ برن توصیه می‌کنم مادربردی تهیه کنند که دوال‌پروسسور ساپورت باشه که بعدا اگه پردازش قی‌تری نیاز داشتن، یه CPU دیگه بذارن کنارش و از قدرتش لذت ببرند.

در مورد سری K هم با عرض پوزش ولی اصلا حرفتون منطقی نیست حسام عزیز.
ایشون اگه میخواد اورکلاک کنه خوب سری K مناسبه در غیر این صورت داره پولشو دور میریزه با خرید سری K

کولر هم باز من میگم نیازی نیست. من روی X5 تابحال کمترین گرمای اضافی حس نکردم با اینکه یوقتایی سیستم تا ۸-۹ ساعت زیر رندر سنگین بوده
کیس تهویه مناسبی داشته باشه تا حد زیادی همون فن میتونه گرما رو دفع کنه.

ولی اگه بخوایم بگیم که همون گرمای معمول هم نباید روی CPU باشه، پس میشه پیشنهاد یه کولر با تغذیه نیتروژن رو هم پیشنهاد کرد که همیشه دمای منفی روی سطح CPU باشه و CPU هنوز گرم نشده یخ بزنه D-:

خدا به منم یه مایه آنچنانی بده یه مک‌پرو بخرم با ۴ CPU سری زئون و ۳۲ گیگ رم و ۲تا کوادرو و ۴ ترابایت هارد بشینم هی باهاش رندر بگیرم ببینم بالاخره داغ میکنه یا نه؟ D-:

Hessam 2
31-12-2013, 18:11
ممنون از بیان دیدگاهتون.

خب لازم دیدم مدارک موسق رو رو کنم!!

در مورد کارت گرافیک و هارددیسک هست! من خودم بارها شنیدم اینقدر از وسترن بد میگن که آمار سوختگیش بالاست و ... باورم نمیشه! چون من هم تا حالا با وسترن مشکلی نداشتم! اما به هر حال لینک فوق، نشان از برتری سیگیت میده! حتی از خاویار بلک هم برتره!!!
البته 1 ماه پیش ما خودمون یه خاویار بلک فروختیم، بعد از 2 روز بی دلیل سوخت و طرف برد گارانتی تعویض کرد!!
اما از نظر کارایی کارت گرافیک و هارد، سه لینک فوق خلاف نظر شما رو اثبات می کنه!
ضمناً کورادو 2000 با 2000K هم چندان تفاوتی نداره!

در مورد سایر موارد هم خیلی طولانی میشه بخوایم بحث کنیم. اجازه بدید خود خریدار تصمیم بگیره بهتره.
تجربه ی بنده بهم اینا رو میگه که گفتم. هر کسی یک برداشت و تجربه ای داره. طبیعیه دیدگاه های متفاوت همیشه هست. ما بهشون احترام میذاریم. این مورد از اصول مشتری مداری و حرفه ای بودن هست که برای خودم شخصاً خیلی ارزشمنده.

raeesi
31-12-2013, 18:21
ممنون از بیان دیدگاهتون.

خب لازم دیدم مدارک موسق رو رو کنم!!

در مورد کارت گرافیک و هارددیسک هست! من خودم بارها شنیدم اینقدر از وسترن بد میگن که آمار سوختگیش بالاست و ... باور نمیشه!
البته 1 ماه پیش ما خودمون یه خاویار بلک فروختیم، بعد از 2 روز بی دلیل سوخت و طرف برد گارانتی تعویض کرد!!
اما از نظر کارایی کارت گرافیک و هارد، سه لینک فوق خلاف نظر شما رو اثبات می کنه!
ضمناً کورادو 2000 با 2000K هم چندان تفاوتی نداره!

در مورد سایر موارد هم خیلی طولانی میشه بخوایم بحث کنیم. اجازه بدید خود خریدار تصمیم بگیره بهتره.
تجربه ی بنده بهم اینا رو میگه که گفتم. هر کسی یک برداشت و تجربه ای داره. طبیعیه دیدگاه های متفاوت همیشه هست. ما بهشون احترام میذاریم. این مورد از اصول مشتری مداری و حرفه ای بودن هست که برای خودم شخصاً خیلی ارزشمنده.

مشکل دقیقا همینجاست!
شما بر اساس بنچ‌مارک صحبت میکنین و من بر اساس تجربه عملی
مثال ساده‌ای میزنم. روی کاغذ همیشه محصولات سامسونگ از محصولات اپل توی زمینه پست‌پی‌سی و گهگاه حتی پی‌سی از محصولات اپل قوی‌تر و سریع‌ترن ولی آیا توی عمل هم اینطوره؟
فاکتورهای مختلفی توی عمل دخیلن که توی بنچ‌مارک‌ها نمیشه اون‌هارو نمایش داد.
بنچ‌مارک بین نوع متفاوت رندرگیری این ۲ کارت تفاوتی قایل نمیشه و روی هر دو نوع یک جور تست رو اعمال میکنه.
در مورد هارد دیسک هم من تجربه شخصی رو گفتم و موارد بسیاری که دیدم (چه برای خودم، دوستام و توی فاروم‌ها)
روزهای اول این هاردها عالی عمل میکردن برام و واقعا ازشون راضی بودم ولی بعد؟؟

شما یه بنچ‌مارک اگه تونستی نشونم بده که تجربه کاربری رو بتونه نمایش بده!

شما باتوجه به مستندات و گفته‌های خودت حرف صحیحی داری میزنی و من قبول دارم اما دیدگاهی که برای استفاده از این سیستم نیاز هست، با بنچ‌مارک جلو نمیره بلکه به عملی وابسته‌ست.

بهرحال گفته نهاییتون رو هم قبول دارم. در نهایت انتخاب با خریداره و اینکه ایشون میخواد چی بخره. من دانسته‌های تجربی و کاری و شما دانسته‌های مبتنی بر مدارک و مستندات رو در اختیارشون گذاشتین و حالا انتخاب با خودشونه که به کدوم سمت برن.
هرچند اگه مایلن که از بازی‌های متوسط به بالا روی این سیستم بهره ببرن، کفه ترازو بسمت گرافیک پیشنهادی شما سنگین‌تره ولی اگه بخوان سیستم مهندسی تهیه کنند، با گذشتن از بازی‌های سنگین و نیمه‌سنگین پیشنهاد من سر جاشه :-)

faramarz_mit
31-12-2013, 19:16
مشکل دقیقا همینجاست!
شما بر اساس بنچ‌مارک صحبت میکنین و من بر اساس تجربه عملی
مثال ساده‌ای میزنم. روی کاغذ همیشه محصولات سامسونگ از محصولات اپل توی زمینه پست‌پی‌سی و گهگاه حتی پی‌سی از محصولات اپل قوی‌تر و سریع‌ترن ولی آیا توی عمل هم اینطوره؟
فاکتورهای مختلفی توی عمل دخیلن که توی بنچ‌مارک‌ها نمیشه اون‌هارو نمایش داد.
بنچ‌مارک بین نوع متفاوت رندرگیری این ۲ کارت تفاوتی قایل نمیشه و روی هر دو نوع یک جور تست رو اعمال میکنه.
در مورد هارد دیسک هم من تجربه شخصی رو گفتم و موارد بسیاری که دیدم (چه برای خودم، دوستام و توی فاروم‌ها)
روزهای اول این هاردها عالی عمل میکردن برام و واقعا ازشون راضی بودم ولی بعد؟؟

شما یه بنچ‌مارک اگه تونستی نشونم بده که تجربه کاربری رو بتونه نمایش بده!

شما باتوجه به مستندات و گفته‌های خودت حرف صحیحی داری میزنی و من قبول دارم اما دیدگاهی که برای استفاده از این سیستم نیاز هست، با بنچ‌مارک جلو نمیره بلکه به عملی وابسته‌ست.

بهرحال گفته نهاییتون رو هم قبول دارم. در نهایت انتخاب با خریداره و اینکه ایشون میخواد چی بخره. من دانسته‌های تجربی و کاری و شما دانسته‌های مبتنی بر مدارک و مستندات رو در اختیارشون گذاشتین و حالا انتخاب با خودشونه که به کدوم سمت برن.
هرچند اگه مایلن که از بازی‌های متوسط به بالا روی این سیستم بهره ببرن، کفه ترازو بسمت گرافیک پیشنهادی شما سنگین‌تره ولی اگه بخوان سیستم مهندسی تهیه کنند، با گذشتن از بازی‌های سنگین و نیمه‌سنگین پیشنهاد من سر جاشه :-)

ميگن رندر سيستم قوي ميخواد ولي نه در اين حد كه بخواد از اين گرافيك استفاده كنه
يه كارت معمولي هم راحت جواب كاراي رندر ميده اكه اين كارتاي معمولي جواب نميده اون موقع بايد يه سيستم در حد 15 ميليون جمع كنه
با همين كارتي كه حسام معرفي كرد واسه رندر زياد هم هس
دوستمون ميخواد هم گيم بازي كنه هم رندر بگيره پس كارتي بايد بگيره كه نياز هردو جواب بده

Hessam 2
31-12-2013, 19:28
البته ما با بودجه ی 7 تومن جمعش کردیم! وگرنه اصولی بخواید باشه، از 10 میلیون شروع اینگونه سیستم ها هست تا 150 میلیون!

raeesi
31-12-2013, 19:44
ميگن رندر سيستم قوي ميخواد ولي نه در اين حد كه بخواد از اين گرافيك استفاده كنه
يه كارت معمولي هم راحت جواب كاراي رندر ميده اكه اين كارتاي معمولي جواب نميده اون موقع بايد يه سيستم در حد 15 ميليون جمع كنه
با همين كارتي كه حسام معرفي كرد واسه رندر زياد هم هس
دوستمون ميخواد هم گيم بازي كنه هم رندر بگيره پس كارتي بايد بگيره كه نياز هردو جواب بده

دوست عزیز قبلا هم گفتیم
هم من و هم حسام عزیز که کارت گرافیک توی رندر گرفتن تأثیرش چندان محسوس نیست! نرم‌افزارهای مهندسی فقط برای حین کار از قدرت گرافیک استفاده می‌کنند و رندر گرفتن رو به CPU محول می‌کنند.
فکر نکنم دیگه بحثی روی این موضع باشه.
من خودم ترجیه میدم سیستمی بخرم که یک کار اصلیم رو به بهترین نحو ممکن انجام بده و قبلا هم عرض کردم اگه دوستمون میخواد سیستمی با کانفیگ گیم تهیه کنه این گرافیک مناسب کارش نیست ولی اگه اولویت اصلیش استفاده بعنوان سیستم مهندسیه، این گرافیک توصیه میشه که با انتخابش باید دور گیم سنگین رو خط بکشه.
نحوه رندرگیری گرافیکی که من توصیه کردم با گرافیکی که حسام عزیز توصیه کردن کاملا متفاوته. گرافیکی که من معرفی کردم تخصصی نرم‌افزار مهندسی و گرافیکی که حسام عزیز معرفی کردن، چندمنظوره و در واقع برای گیم ساخته شده.

برای رندرگیری اگه بخوایم سیستم جمع کنیم، باید از خیلی از این قطعات که همین الآن روشون سرمایه‌گذاری شده زد و به قطعات دیگری بهای بیشتری داد. برای رندرگیری بصورت حرفه‌ای نیاز به یک رندرفارم هست نه یک کامپیوتر عادی.
شما با حدود ۳۰ تا بینهایت میلیون تومن میتونی برای راه‌اندازی یک رندرفارم اقدام کنی.

ابوالفضل.ا
31-12-2013, 20:47
من با سیستم آقای حسام موافق ترم آقای رئیسی . از راهنمایی شما ممنونم و تا 8 ماه آینده اگه تو ویوپورت به مشکل خوردم یه کارت گرافیک دیگه میگیرم.

اره حسام خان سیستمو میخوام از مشهد بگیرم

Hessam 2
31-12-2013, 20:53
من با سیستم آقای حسام موافق ترم آقای رئیسی . از راهنمایی شما ممنونم و تا 8 ماه آینده اگه تو ویوپورت به مشکل خوردم یه کارت گرافیک دیگه میگیرم.

نیازی نیست شما کارت دیگه بگیری! می تونی همون رو SLI کنی و یکی دیگه بخری.

خب در موردش مشهد خیلی حواستون باشه! قطعاتی که خدمت شما معرفی کردم، همشون در بازار با گارانتی های اصلی موجوده!
هشدار جدی به شما میدم اولاً با گارانتی متفرقه اصلاً نخرید و همچنین مبادا فروشنده ای خدایی نکرده مختون رو بزنه بگه اینا آشغاله! بیا بهترش رو بدم؟!!!
اینا شگرد فروشندگیه. شما نمی دونی! ما یه عمر تو بازار بودیم از این چیزا خیلی زیاد دیدیم و طبیعیه!
یه جور مختون رو میزنن خیلی ببخشید نفهمید از کجا خوردید و واقعاً مجذوبشون می شید!!!!

البته جسارت نمی کنم به شما! بهتون فقط هشدار میدم حواستون باشه و اجازه ندید با وعده های پوچ و دروغین مختون رو بزنن به موجودی های خودشون و بگن اینا بهتره!

قیمت هم فیکس شده 7 میلیون! یعنی سیستم + مانیتور با اسمبل و تست سیستم و کانفیگ سخت افزاری و ... همه چی کلاً بیشتر از 7 تومن از شما بگیرن، گرون فروشیه! کمتر گرفتن که خب چه بهتر، فبح المراد! اما بیشتر نباید باشه!

خلاصه از ما گفتن بود! امیدوارم در نهایت مختون رو نزنن! ما از این چیزا خیییییییلی زیاد دیدم که مخ مشتری رو مثل هلو زدن! یارو هم ساده لوح چه می دونست؟! فکر می کرد واقعاً بهتره!!

ابوالفضل.ا
31-12-2013, 20:59
اره منظور منم از یکی دیگه همون بود . اره قبلا سر این این موضوع مخ زدن زیاد کشیدم . واسه همین الان قبل خرید حسابی تحقیق میکنم .

بازم هزار تشکر

Hessam 2
31-12-2013, 21:04
اره منظور منم از یکی دیگه همون بود . اره قبلا سر این این موضوع مخ زدن زیاد کشیدم . واسه همین الان قبل خرید حسابی تحقیق میکنم .

بازم هزار تشکر

خواهش می کنم. :)
ایشالله همین قطعات با گارانتی اصلی گیرتون بیاد. گارانتی های اصلی هر کدوم رو هم جلوشون نوشتم. عکس رو سیو کنید.

:)

راستی اگر از سوکت 1150 هم خواستین، کافیه پردازنده رو Core i7 4770K انتخاب کنید.

مادربرد این باشه. ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

کارت گرافیک هم این. ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

رم هم کرسیر ونجنس (2 تا 8 گیگ 2133)

بقیه ی قطعات، همونی که الان هستن، ok هست. :)

پیشاپیش مبارکتون باشه و ایشالله که به سلامتی ازش استفاده کنید و فن هاش واستون بچرخه.

موفق باشید./

faramarz_mit
31-12-2013, 21:18

بازم هزار تشکر

از يه جاي مطمين خريد كن
آخه داري 7تومن هزينه ميكني از كسي بخري كه مطمين باشه خيلي بهتره
اشالا همه قطعات هم داشته باشن تو اين بازار قطعات خوب كم پيدا ميشه

ابوالفضل.ا
31-12-2013, 22:39
خواهش می کنم. :)
ایشالله همین قطعات با گارانتی اصلی گیرتون بیاد. گارانتی های اصلی هر کدوم رو هم جلوشون نوشتم. عکس رو سیو کنید.

:)

راستی اگر از سوکت 1150 هم خواستین، کافیه پردازنده رو Core i7 4770K انتخاب کنید.

مادربرد این باشه. ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

کارت گرافیک هم این. ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

رم هم کرسیر ونجنس (2 تا 8 گیگ 2133)

بقیه ی قطعات، همونی که الان هستن، ok هست. :)

پیشاپیش مبارکتون باشه و ایشالله که به سلامتی ازش استفاده کنید و فن هاش واستون بچرخه.

موفق باشید./

ممنون. اره سیو کردم . لینکایی که دادین باز نشد .

Hessam 2
31-12-2013, 22:41
ممنون. اره سیو کردم . لینکایی که دادین باز نشد .

لینک سالمه. سرور سایتش قطع و وصل میشه. چندین بار باید تست کنید.
با ف*ل*ت*ر شکن کلیک کنید، باز میشه. :)

raeesi
31-12-2013, 23:15
نیازی نیست شما کارت دیگه بگیری! می تونی همون رو SLI کنی و یکی دیگه بخری.

خب در موردش مشهد خیلی حواستون باشه! قطعاتی که خدمت شما معرفی کردم، همشون در بازار با گارانتی های اصلی موجوده!
هشدار جدی به شما میدم اولاً با گارانتی متفرقه اصلاً نخرید و همچنین مبادا فروشنده ای خدایی نکرده مختون رو بزنه بگه اینا آشغاله! بیا بهترش رو بدم؟!!!
اینا شگرد فروشندگیه. شما نمی دونی! ما یه عمر تو بازار بودیم از این چیزا خیلی زیاد دیدیم و طبیعیه!
یه جور مختون رو میزنن خیلی ببخشید نفهمید از کجا خوردید و واقعاً مجذوبشون می شید!!!!

البته جسارت نمی کنم به شما! بهتون فقط هشدار میدم حواستون باشه و اجازه ندید با وعده های پوچ و دروغین مختون رو بزنن به موجودی های خودشون و بگن اینا بهتره!

قیمت هم فیکس شده 7 میلیون! یعنی سیستم + مانیتور با اسمبل و تست سیستم و کانفیگ سخت افزاری و ... همه چی کلاً بیشتر از 7 تومن از شما بگیرن، گرون فروشیه! کمتر گرفتن که خب چه بهتر، فبح المراد! اما بیشتر نباید باشه!

خلاصه از ما گفتن بود! امیدوارم در نهایت مختون رو نزنن! ما از این چیزا خیییییییلی زیاد دیدم که مخ مشتری رو مثل هلو زدن! یارو هم ساده لوح چه می دونست؟! فکر می کرد واقعاً بهتره!!

آخ آخ که گفتی حسام جان
یاد لیون کامپیوتر افتادم که یه مورد تلفنی داشتم سیستم جمع میکردم و دستم از اینترنت کوتاه بود چه کلاه گشادی سرم گذاشت هنوز دارم میسوزم!
گرافیک و بردی بهم انداخت که مفت نمی‌ارزیدن!
بجای msi gtx560 ti hawk بهم گیگابایت gtx 560 انداخت منم نتونستم بررسی کنم انقدر بهم گفت هیچ فرقی نمیکنه منم گفتم باشه
روز سوم گرافیک سکته کرد! آقا زیر بار معیوب بودن گرافیک نرفت ولی آواژنگ همون لحظه مه گرافیکو دیدن حرغمو تأیید کردن که اشتباه کردم با خرید اون گرافیک!
جالب برخورد بی‌ادبانه بعدش بود که خودم حضوری رفتم اونجا
اسم خوبشون هم ظاهرا فقط توی حیطه اینترنته و توی بازار هرجا اسمشو آوردم هیچکی یه کلمه هم از خوبیش نمی‌گفت!

در کل که اولین و آخرین بارم بود که به حرف فروشنده اعتماد کردم اونم با اینکه همیشه میگفتم به حرف هیچ‌فروشنده‌ای نباید اعتماد کرد

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

raeesi
31-12-2013, 23:17

خواهش می‌کنم دوست عزیز
طبیعتا امتخاب نهایی با شماست
امیدوارم سیستمت سالیان سال برات بدون نیاز به تعویض هر قطعه‌ای کار کنه

animsprite
01-01-2014, 10:25
wow....چه خبر اینجا کلا از روال یه جورایی خارج شدین
استارتر هم که اول پست یه کاربرد رو مطرح کردن وگیم رو اولویت کار خودش گفته و 3dmaxo رندرینگ و .... رو جز کارای بعدی اعلام کردن و اونم با هزیه 5تومن وای حالا به ۷تومن رسیده تمام کامنت هایی که گذاشتین رو خوندم وفقط بگم که این وسط داره اصراف کاری صورت میگیره ...بهترین سیستم برای کتربرد شما همون اولین سیستم بود که اقای حسام پیشنهاد دادن همه جوره جوابگوست
در مورد رم های G.skillاصلا شک نکنید
در مورد گرافیک هم همون gtx570عالبه لازم نیست بری سریه کوادرو دار برداری الان تمام سیستم هایی که برای این منظور تو این سال ها به دوستان پیشنهاد دادیم از همین سریه گیم amdوnvidiaبوده و تا حالا که هیچ مشکلی نداشتن .شاید شما بگید شرایط بنچمارک ها چیز دیگری رو میگه ولی تجربه ما میگه بنچ ها در رده های بعدی قرار میگیره.الان هستن دوستانی که با یه gtx560 داره فوتوشاپ ....3dmaxکار میکنه ومشکلی هم نداره
بازم مشکلی بود در خدمتم

raeesi
01-01-2014, 16:16
wow....چه خبر اینجا کلا از روال یه جورایی خارج شدین
استارتر هم که اول پست یه کاربرد رو مطرح کردن وگیم رو اولویت کار خودش گفته و 3dmaxo رندرینگ و .... رو جز کارای بعدی اعلام کردن و اونم با هزیه 5تومن وای حالا به ۷تومن رسیده تمام کامنت هایی که گذاشتین رو خوندم وفقط بگم که این وسط داره اصراف کاری صورت میگیره ...بهترین سیستم برای کتربرد شما همون اولین سیستم بود که اقای حسام پیشنهاد دادن همه جوره جوابگوست
در مورد رم های G.skillاصلا شک نکنید
در مورد گرافیک هم همون gtx570عالبه لازم نیست بری سریه کوادرو دار برداری الان تمام سیستم هایی که برای این منظور تو این سال ها به دوستان پیشنهاد دادیم از همین سریه گیم amdوnvidiaبوده و تا حالا که هیچ مشکلی نداشتن .شاید شما بگید شرایط بنچمارک ها چیز دیگری رو میگه ولی تجربه ما میگه بنچ ها در رده های بعدی قرار میگیره.الان هستن دوستانی که با یه gtx560 داره فوتوشاپ ....3dmaxکار میکنه ومشکلی هم نداره
بازم مشکلی بود در خدمتم

آقا دمت گرم منو وادار کردی یبار دیگه پست استارترو بخونم!
الآن تازه فهمیدم اصرار من نابجا بود!
من تا الآن فکر می‌کردم ایشون نیاز اصلیش 3ds max و بازی توی فرعیاته!!
الآن که مجدد خوندم دیدم در اصل ایشون سیستم گیم میخوان و در کنارش مایله طراحی سه‌بعدی هم انجام بده

ولی سر حرفم بابت سوکت ۱۱۵۰ همچنان وایسادم :))

در نهایت داداش انتخاب با خودته و سوکت ۲۰۱۱ هم که انتخاب کردی مبارکت باشه

منم بابت جابجا خوندن نیازت عذر میخوام که سر گرافیک اصرار نابجا کردم

evani
08-01-2014, 18:47
سلام دوستان من حدود 5 تومن واسه کیس می خوام هزینه کنم. این سیستم پیشنهادی هست.

Intel Core i7 - 3.5GHz - 4770k ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
ASUS - MAXIMUS VI EXTREME ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
ASUS - GeForce GTX780 TI - 3GB ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
CORSAIR - 16GB - 2133-2x8GB ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
GREEN - Falcon ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
GREEN - GP1200B-OC ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

هارد هم نمی خوام. این سیستمتا 5 تومن جمع میشه یا نه؟ نظرتونم بگین.
رم رو هم می دونم کمه ولی چند ماه بعد اضافه خواهم کرد.

Hessam 2
08-01-2014, 18:51
سلام دوستان من حدود 5 تومن واسه کیس می خوام هزینه کنم. این سیستم پیشنهادی هست.

Intel Core i7 - 3.5GHz - 4770k ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
ASUS - MAXIMUS VI EXTREME ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
ASUS - GeForce GTX780 TI - 3GB ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
CORSAIR - 16GB - 2133-2x8GB ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
GREEN - Falcon ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
GREEN - GP1200B-OC ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

هارد هم نمی خوام. این سیستمتا 5 تومن جمع میشه یا نه؟ نظرتونم بگین.
رم رو هم می دونم کمه ولی چند ماه بعد اضافه خواهم کرد.

خودتون هم یه جمع بزنید، 6800 رو رد می کنه. پاور خیلی بالاست. یه 850 وات هم زیاده.
کارت گرافیک هم غیررفرنس هست و دمای بالایی داره. اگر طولش بیش از 29 سانت باشه، تو کیس فالکون جا نمیشه!
بقیه اوکی هست.

evani
08-01-2014, 18:57
اگه پاور بیارم پایین و گرافیکم 780 ساده ایسوس بندازم چقدر پایین میاد؟

Hessam 2
08-01-2014, 19:00
اگه پاور بیارم پایین و گرافیکم 780 ساده ایسوس بندازم چقدر پایین میاد؟

5800...........

evani
08-01-2014, 19:08
حسام جان ممنون . خوب در کل با 5800 به نظرت سیستم خوبی هست؟
سایز 780 رو دیدم 27 سانت هست.

Hessam 2
08-01-2014, 19:09
حسام جان ممنون . خوب در کل با 5800 به نظرت سیستم خوبی هست؟
سایز 780 رو دیدم 27 سانت هست.

خواهش می کنم.
بله عالیه.
البته با یه خنک کننده هم حساب کنید، میشه 6 تومن.

ابوالفضل.ا
08-01-2014, 22:42
منظورتون از
غیررفرنس چیه ؟

Hessam 2
08-01-2014, 22:48
منظورتون از
غیررفرنس چیه ؟

به زبان ساده:
رفرنس: (اورکلاک نشده اس، نسخه ی معمولی، خنک کننده ی معمولی، قیمت ارزان تر)

غیررفرنس: (اورکلاک شده اس. قوی تره. خنک تره. گران تره)

animsprite
09-01-2014, 22:15
تفاوت مدل مرجع یا همون رفرنس با مدل غیر رفرنس در کارایی نهایت به 10 درصد برسه که باتوجه با قیمت ها همون مدل مرجع بهترین گزینه هست اصلا توصیه نمی کنم که هزینه به مدل غیر مرجع بدبن بهتره این مقدار هزینه بی مورد رو روی یک گرافیک قویتر بگذارید نتیجه بهتر خواهد بود :n27:

ابوالفضل.ا
17-01-2014, 22:24
این صبر من باعث شده هم قیمتا بیاد پایین هم بودجه من افزایش پیدا کنه

الان سیستم مد نظرم شده این
motherboard : rampage iv exteme or giga x79s up5 or msi big bang 2011 or rampage iv formula or asus x79 delux or x79 pro
تو همین مادربورد بدجوری گیر کردم

cpu : 4930
vga : gtx 760 asus یا اگه بودجه رسید gtx 770 گیگا
ram : corsair یا g skill 2133 4*4 زیاد فرقی نداره (باید ببینم چی تو بازاره )
power :green 850 oc
ssd : 128 adata یا corsair
هاردو رایترو اینا دارم
monitor : mx229
case : x6 chalenger

دوستان راهنمایی آخرو بکنید ؟

Hessam 2
17-01-2014, 22:26
الان سقف بودجه تون چقدر شده؟
پردازنده ی 4930 هرگز بودجه تون نمی رسه و نمی تونید در صورت خرید این پردازنده، سیستم خیلی خوب و اصولی و منطقی خریداری کنید! چون در اینصورت باید از هزار جاش بزنید تا اینو بذارید و منطقی نیست اصلاً! مگر اینکه افزایش بودجه ی قابل توجهی داده باشید!

ابوالفضل.ا
17-01-2014, 22:39
حسام جان دروغ که نمیگم . بودجمو رسوندم به 7600 . از طرفی شما همیشه رو قیمتا قیمت هارد و رایترو هم میزنید که اگه اونا هم حذف بشه حله .

Hessam 2
17-01-2014, 22:43
حسام جان دروغ که نمیگم . بودجمو رسوندم به 7600 . از طرفی شما همیشه رو قیمتا قیمت هارد و رایترو هم میزنید که اگه اونا هم حذف بشه حله .

ما جسارت نکردیم عزیز! بنده نگفتم شما دروغ میگی!!

الان میشه این سیستم:

ابوالفضل.ا
17-01-2014, 22:52
حسام جان گفتم gtx 760 بعد نوشتم اگه بودجه رسید میکنم 770 که با قیمتی که دادین مشخصه نمیرسه :)
به همون 760 بسنده میکنم . حله دیگه ؟ حسام جان پس نظر شما مادربورد گیگاست بین اونایی که نوشتم ؟ صددرصد ؟

Hessam 2
17-01-2014, 22:54
حسام جان گفتم gtx 760 بعد نوشتم اگه بودجه رسید میکنم 770 که با قیمتی که دادین مشخصه نمیرسه :)
به همون 760 بسنده میکنم . حله دیگه ؟ حسام جان پس نظر شما مادربورد گیگاست بین اونایی که نوشتم ؟ صددرصد ؟

کارت رو 760 گیگا کنید، 250 کم میشه. میشه 7750.

در مورد مادربرد، بله. چون یک ماهه پیش قیمتش 1500 بود! الان شده تا مرز 1200! فوق العاده اس با توجه به قیمت بسیار مناسبش، کاملاً قابل توجیه جهت خرید. و این بسیار عالی و منطقیه.

ابوالفضل.ا
17-01-2014, 23:00
بازم ممنون . یه سری دوستان از x79 delux خیلی تعریف میکردن . نظرتون راجع بهش با یه گرافیک 760 اسوس چیه ؟ قیمتی یکه در میاد ولی بازده رو من نمیدونم شما بگید ؟

Hessam 2
17-01-2014, 23:01
بازم ممنون . یه سری دوستان از x79 delux خیلی تعریف میکردن . نظرتون راجع بهش با یه گرافیک 760 اسوس چیه ؟ قیمتی یکه در میاد ولی بازده رو من نمیدونم شما بگید ؟

گیگا خنک تره. گارانتی بهتری داره. قیمتش هم ارزون تر و منطقی تره. (البته به جز کارت گرافیک)
کارت گرافیکش هم کمی بهتره. (هم قدرتی و هم خنک کنندگی)

evani
24-01-2014, 23:33
سلام این سیستم نهاییم هست .فقط چندتا از برندها رو شک دارم . اگه لطف کنید و راهنمایی کنین ممنون میشم

Intel Core i7 - 4770k ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) - 3.5GHz ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
ASUS - MAXIMUS VI EXTREME ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) OR Z87-Delux/Dual
ASUS - GeForce GTX770 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])DC2 OC
CORSAIR OR G.Skill - 16GB - 2400-2x8GB ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
GREEN - ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])X7
GREEN - GP1000B-OC ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
Crosair H80i

اکه قیمت تقریبی هم بدین ممنون میشم. در ضمن محصولات Corsair با چه گارانتی معتبری داخل هست؟

Hessam 2
25-01-2014, 00:01
شما ترجیحاً یک تاپیک جدید ایجاد کنین و سقف بودجه تون رو بفرمایین...!
کیس ایکس 7 با کولر اچ 80 سازگار نیست! چون مانع از نصب کارت گرافیک بر روی اسلات 16x مادربرد خواهد شد! لذا بهره وری کاهش خواهد یافت! ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) مگر اینکه کولر ایر خریداری کنید و یا این اسلات از اسلات 2 به بعد مادربرد شروع بشه که کمی بعید هست.

اگر اهل اورکلاک سنگین نباشید خیلی، نیازی به H80 نیست.

هارد و اس اس دی و رایتر چرا ننوشتید؟!
کاربریتون گیم هست دیگه؟

faramarz_mit
25-01-2014, 00:04
سلام این سیستم نهاییم هست .فقط چندتا از برندها رو شک دارم . اگه لطف کنید و راهنمایی کنین ممنون میشم

Intel Core i7 - 4770k ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) - 3.5GHz ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
ASUS - MAXIMUS VI EXTREME ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) OR Z87-Delux/Dual
ASUS - GeForce GTX770 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])DC2 OC
CORSAIR OR G.Skill - 16GB - 2400-2x8GB ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
GREEN - ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])X7
GREEN - GP1000B-OC ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
Crosair H80i

اکه قیمت تقریبی هم بدین ممنون میشم. در ضمن محصولات Corsair با چه گارانتی معتبری داخل هست؟
پاور 850 كافي هست

evani
25-01-2014, 00:24
بودجه 5 تومن هست
بله گیم و البته سالیدورکز و کتیا
چه کیسی پیشنهاد میدین به جای X7 ؟
شاید بعداً برم سراغ ارتقاء رم و Sli .

faramarz_mit
25-01-2014, 00:28
بودجه 5 تومن هست
بله گیم و البته سالیدورکز و کتیا
چه کیسی پیشنهاد میدین به جای X7 ؟