PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نحوه بک آپ گرفتن فایلها

najee
30-12-2013, 17:26
دوستان کسی میدونه چطور میشه مثلا رو یه فایل آفیس که معمولا اکسل و وورد باشه یه عملیاتی انجام بشه وجای دیگه هم همون تغییرات اعمال بشه .
نمیخوام مثل brief case باشه که بری گزینه آپدیت و بزنی تا تغییرات اعمال بشه
چه کاری کپی ریپلیس میکنی مطمئن تره میخوام یه ججوری باشه اگه یادت رفت بک
آپ برداری خودش تغییرات رو اعمال کنه synschorize بشه .خیلی برام مهمه بارها شده واسه فایلهایی آفیسم مشکل بوجود اومده

Ahmad24
30-12-2013, 19:01
یه فایل متنی ساده به اسم one.txt تو ریشه درایو D ایجاد کنید و یه خط توش وارد کنید.حالا تو درایو D یه پوشه به اسم Backup برای تست ایجاد کنید
خط فرمان رو باز کنید . بافشردن کلید ترکیبی لوگوی ویندوز و R کادر run باز میشه تایپ کنید cmd و اینتر رو بزنید تا خط فرمان باز بشه.
تو خط فرمان تایپ کنید :D و اینتر رو بزنید.اینطوری به ریشه درایو D میرید.حالا تو خط فرمان تایپ کنید cd Backup با این دستور به پوشه Backup که تازه ایجاد کردید و خالیه میریم.تایپ کنید(کپی پیست کنید) :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
یه فایل به نام two.txt تو پوشه Backup ایجاد میشه که یه لینک سخت به فایل D:\one.txt یعنی هیچ حجم اضافه ای تو درایو اشغال نمیکنه و فقط یه لینک به فایل اصلیه.
حالا روی فایل D:\Backup\two.txt دابل کنید باز میشه و محتویات فایل D:\one.txt رو میبینید! حالا همونطور که notepad بازه یه خط توش بنویسید.فایل رو ذخیره و ببندید.
حالا روی فایل اصلی یعنی D:\one.txt دابل کلیک کنید.۲ خط در اون میبینید.
حالا فایل D:\one.txt رو shift Delete کنید تا کلا پاک بشه و به سطل زباله هم نره.اگر فایل D:\Backup\two.txt رو باز کنید ۲ خط نوشته شده رو میبینید.!!!
من از لفظ فایل اصلی استفاده کردم.اما هیچکدام از این ۲ فایل ایجاد شده اصلی و اون یکی فرعی یا لینک نیست ! فقط ۲ تا node به یه فایل فیزیکی ایجاد شده و تا هر ۲ تا node حذف نشند فضای فایل به free space تبدیل نمیشه.
میتونید 1000 تا هارد لینک و بیشتر هم میتونید ایجاد کنید فقط یه محدودیت هست.تمام لینکهای سخت باید روی یک پارتیشن باشند علتش هم تو خط قبلی مشخصه.
مسلما نرم افزار برای ایجاد hardlink داریم ولی بهتره ویندوز رو یاد بگیرید.من ویندوز 8.1 دارم.ویندوز با نصب نرم افزارهای جدید سنگین و خراب میشه.هر چی کمتر نرم افزار اضافه نصب کنید بهتره.

ak313
01-01-2014, 00:04
دوستان کسی میدونه چطور میشه مثلا رو یه فایل آفیس که معمولا اکسل و وورد باشه یه عملیاتی انجام بشه وجای دیگه هم همون تغییرات اعمال بشه .
نمیخوام مثل brief case باشه که بری گزینه آپدیت و بزنی تا تغییرات اعمال بشه
چه کاری کپی ریپلیس میکنی مطمئن تره میخوام یه ججوری باشه اگه یادت رفت بک
آپ برداری خودش تغییرات رو اعمال کنه synschorize بشه .خیلی برام مهمه بارها شده واسه فایلهایی آفیسم مشکل بوجود اومده

من به شما دوتا کار رو پیشنهاد می کنم
1- توی اسکای داریو مایکروسافت عضو شو و برنامشو دانلود کن تا خودش اتوماتیک پوشه ای رو که انتخاب می کنی با فضای رایگان اسکای درایو سینک کنه. هم پشتیبان داری هم از جای دیگه بهش دسترسی داری
2-
ایجاد پشتیبان سریع و آسان از اطلاعات مهم goodsync ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])