PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ThinkPad

brave_ie
27-12-2013, 20:30
سلام دوستان
در این تاپیک تمام مشاوره های مربوط به ThinkPad ها را قرار خواهیم داد
لپ تاپ های این سری یا برای Business یا برای کارای سنگین ساخته شدن
بنده به شخصه آدمای حرفه ای تو دنیای تکنولوژی رو که دیدم درصد خوبیشون از این سری لپ تاپ داشتن
یه سری از این لپ تاپ ها Grandma Proof هستند که برای اطلاعات بیشتر درباره این قابلیت به تیزرهای تبلیغاتی رجوع کنید :n06:
سری های جدید ویژگی های خوبی مثل سبک بودن دارن

مدلی که توجه منو جلب کرده هستش
Lenovo ThinkPad S440
اینم لینک رویو
Review-Lenovo-ThinkPad-S440-Touch-Ultrabook ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

این مدل رو سازگار آورده با قیمت حدود 3100 تبلیغشم زیاد میکنه
از دوستان میخوام اگه نظری دربارش دارن بدن :n11:

chealbar
27-12-2013, 20:43
سلام دوستان
در این تاپیک تمام مشاوره های مربوط به ThinkPad ها را قرار خواهیم داد
لپ تاپ های این سری یا برای Business یا برای کارای سنگین ساخته شدن
بنده به شخصه آدمای حرفه ای تو دنیای تکنولوژی رو که دیدم درصد خوبیشون از این سری لپ تاپ داشتن
یه سری از این لپ تاپ ها Grandma Proof هستند که برای اطلاعات بیشتر درباره این قابلیت به تیزرهای تبلیغاتی رجوع کنید :n06:
سری های جدید ویژگی های خوبی مثل سبک بودن دارن

مدلی که توجه منو جلب کرده هستش
Lenovo ThinkPad S440
اینم لینک رویو
Review-Lenovo-ThinkPad-S440-Touch-Ultrabook ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

این مدل رو سازگار آورده با قیمت حدود 3100 تبلیغشم زیاد میکنه
از دوستان میخوام اگه نظری دربارش دارن بدن :n11:

لپ تاپ های لنوو سری thinkpad از لحاظ کیفیت ساخت در رده ی بالایی قرار دارند و جز لپ تاپ های گران بازار به حساب میان
و خود این گروه دارای سری های مختلفی هستند
سری S این این لپ تاپ ها با این که دارای کیفیت ساخت بالایی هستند ولی به هیچ عنوان به درد لپ تاپ های Business نمیخورند
cpu این سری از سری u خانواده ی اینتل هستند که دارای 2 هسته با فرکاس 1.8 GHz می باشند و برای کارهای Business مناسب نمی باشند
و با وزن کم ، cpu کم مصرف و مانیتور touch به درد وب گردی بیشتر میخورند تا کار های سنگین

mostafa_IT
28-12-2013, 00:13
من خودم میخام سری thinkpad مدل e530 با پردازنده i7 رو خریداری کنم. خیلی مصمم هستم به این کار!

اما توی بازار خیلی کم شده. شنیدم دیگه تولید نمیشه.

من بدی ازش نشنیدم. اما پردازنده s440 زیاد قوی نیست

brave_ie
29-12-2013, 23:25
من امروز رفتم پایتخت
این مدل رو کلا دوتا مغازه داشتن Core i5 قیمتش 3150 و Corei7 قیمتش 3500 بود
یکی از مغازه ها یه مدلی پیشنهاد کرد T431S به نظر منم خوب بود این مغازه خیلی مدل تینک پد داشت
الان تو رویو ها این مدل خیلی تعریف نشده ازش به نظرتون فقط واسه گرافیکشه؟
گرافیک OnBoard و جدا خیلی فرق داره؟
مثلا واسه دیدن فیلم HD فرقی میکنه؟
بازی های ساده با هردوشون اجرا میشه نمیشه؟ وگرنه اون جدا هم خیلی گرافیک خفنی نباید باشه درسته؟

ضمنا این دو مدل هر دو از نظر جنس بدنه عالی بودن فقط فک کنم S440 که آلومینیومی هستش یکم سنگین تر از چیزی که باید به نظر میومد ولی اون مدل خیلی عالی بود

نظر شما بین اینا چیه؟
و اینکه تو این قیمتا بیشتر از این اصلا نباشه این آخرشه تینک پد دیگه ای 14 اینچ به پایین پیشنهاد میدین؟

به نظر میرسه به زودی جنسای جدید شرکت میرسه!

ضمنا سری P سونی هم خیلی خفنه :)

chealbar
30-12-2013, 02:07
من امروز رفتم پایتخت
این مدل رو کلا دوتا مغازه داشتن Core i5 قیمتش 3150 و Corei7 قیمتش 3500 بود
یکی از مغازه ها یه مدلی پیشنهاد کرد T431S به نظر منم خوب بود این مغازه خیلی مدل تینک پد داشت
الان تو رویو ها این مدل خیلی تعریف نشده ازش به نظرتون فقط واسه گرافیکشه؟
گرافیک OnBoard و جدا خیلی فرق داره؟
مثلا واسه دیدن فیلم HD فرقی میکنه؟
بازی های ساده با هردوشون اجرا میشه نمیشه؟ وگرنه اون جدا هم خیلی گرافیک خفنی نباید باشه درسته؟

ضمنا این دو مدل هر دو از نظر جنس بدنه عالی بودن فقط فک کنم S440 که آلومینیومی هستش یکم سنگین تر از چیزی که باید به نظر میومد ولی اون مدل خیلی عالی بود

نظر شما بین اینا چیه؟
و اینکه تو این قیمتا بیشتر از این اصلا نباشه این آخرشه تینک پد دیگه ای 14 اینچ به پایین پیشنهاد میدین؟

به نظر میرسه به زودی جنسای جدید شرکت میرسه!

ضمنا سری P سونی هم خیلی خفنه :)

سلام اگه من بخوام بین لنوو و سونی یک برند انتخاب کنم اون قطعا لنوو خواهد بود
کیفیت ساخت لنوو به مراتب بالاتر از وایو قرار داره
در لنوو هم لپ تاپ های مختلفی با توجه به نیاز و بوجه ی افراد وجود داره
t431s این کمپانی بیشتر به درد مرور گری اینترنت و کارهای ساده و معمولی میخوره و اگر بخواین با این مدل لپ تاپ بازی های سنگین یا
کارهای گرافیکی انجام بدین بهتر که به فکر یک مدل دیگه باشین چون این مدل (که به چند مدل تقسیم میشود) دارای cpu های سری U شرکت اینتل هستند
و این CPU هابرای کار های ساده طراحی شده اند و مصرف باتری کمتری دارند در ضمن این cpu ها گرمای کمتری را تولید میکنند
شما اگه بتونید t 430 این کمپانی رو تهیه کنید به هیچ عنوان از انتخاب خود پشیمان نمیشود

درباره ی سری p کمپانی سونی لپ تاپ های خوب و کم وزنیه ولی ایراد هایی داره که
اولا به علت مقاوم نبودن لولا ها ی مانیتور کار کردن با صفحه ی لمسی لذت بخش نیست
دوما کیبورد این لپ تاپ عمق کافی نداشته و تایپ کردن با آن لذت بخش نیست
سوما به علت گرمای زیادی که این لپ تاپ تولید میکند باید فن آن به حداکثر قدرت کار کند بنابر این زیادیی پر سر و صدا است
در مقابل این لپ تاپ از صفحه ی نمایش با کیفیت full HD با زاویه ی دید بالا ، بلند گو های با کیفیت و سخت افزار قوی هست
در کل این لپ تاپ به درد کار های سبک و معمولی میخوره
شما اید با توجه به نیازی که دارین لپ تاپ مورد نطر خودتون رو چاپ کنین

گرافیک on board گرافیکی است که توسط کمپانی درون cpu قرار داده میشه و معمولا از پس کارهای ساده بر می آیند البته به سری و مدل cpu خیلی مرتیط هست
در واقع لپ تاپ هایی که گرافیک مجزا دارند بهتر بازی ها و کار های گرافیکی رو انجام میدن و این لپ تاپ ها گرمای بیشتری رو تولید میکنند
امیدوارم این مطالب مفید باشه

Xerxes-I
31-12-2013, 15:00
گرافیک آن بورد به درد اجرای بازی نمیخوره.فکر نمیکنم این لپ تاپ مناسب نیاز شما باشه.e531 رو نگاه کن

brave_ie
31-12-2013, 19:21
با تشکر از شما دوستانی که نظراتتون رو گفتید :n16:
من تصمیم گرفتم همون s440 رو بگیرم
یه نکته اینکه تا جایی که من دیدم راجع به پردازنده haswell توی ویکی پدیا گفته 15% گرمای بیشتر از IvyBridge تولید میکنه گویا
من مدل x240 رو هم دیدم خیلی جذاب به نظر میرسه فقط صفحش دیگه خیلی کوچیک میشه :n11:

wildfire.m
03-01-2014, 18:29
دوستان میشه اگه اطلاع دارید بگید تینک پد چه مدلهایش ضد اب و ضد ضربه هست؟
من فکر میکردم همه مدلهاش باشند اما فهمیدم thinkpad edge اینطور نیست مثل e531 !!

ایا واقعا اینطوره؟

brave_ie
03-01-2014, 19:51
بله واقعا E531 ضد آب نیست
در ضمن همه این مدلا تا یه حدی ضد آبن تا یه حدی ضد ضربه ان تو یه رنج دمایی بالاخره کار میکنن
اگر نیاز شما ضدآب و ضد ضربه بودنه باید برید حد تحمل مدلای مختلف رو از تو سایتش بخونید
اکثرشون در مقابل ریختن مایعات رو صفحه کلید البته مقاومند اما نمیشه تو استخر ازشون استفاده کرد مثل گوشیای ضد آب

JU JU
04-01-2014, 10:11
با تشکر از Brave، لپ‌تاپ E531 رو من تا اونجا که در موردش تحقیق کردم، ضد آب است
البته، نه به صورت کامل، برای کیبورد اون منظورمه، و این هم باز به این معنی نیست که می‌تونید وقتی آب روش ریخت، براحتی به ادامه کارتون بپردازید، بلکه به این معنی هستش که می‌تونید اقدامات اولیه برا خشک سازی رو انجام بدین و مطمعن باشید که لپ تاپتون صدمه ندیده

Public Enemy
04-01-2014, 17:32
دوست عزیز Grandma proof اسم یه کلیپ تبلیغاتیه . لپ تاپی به نام (یا مدل هایی ) Grandma proof اصلا وجود نداره .

این نکته ای بود که حتی با سرچ کردن توی گوگل هم می شد فهمید !

brave_ie
05-01-2014, 00:14
مام که حرفی جز این نزدیم عزیز جان
من مسئول گفتار خود هستم اما مسئول برداشت اشتباه شما نیستم

chealbar
05-01-2014, 03:12
تا 4/800/000 از تینک پد چی خوبه؟؟
کیفیت صفحه ی نمایش بالا باشه و پردازنده هم قوی

brave_ie
05-01-2014, 14:11
با توجه به اینکه راجع به سایز صفحه و اینا چیزی نگفتید
من فک میکنم
مدل Lenovo ThinkPad X240 - A رو یه نگاه بکنید نظرتونو راجع بهش بگید کیفیت صفحه عالیه
پردازنده هم به نظر من خوبه برخی دوستان ولی میگن سری قبلی بهتره

brave_ie
10-01-2014, 11:31
دوستان طبق صحبتی که با یکی از فروشندگان تو پایتخت داشتم
آخرای ژانویه سازگار جنس جدید میاره که فکر میکنم رو کاهش قیمت تاثیر به سزایی داشته باشه

Xerxes-I
10-01-2014, 17:01
دوستان طبق صحبتی که با یکی از فروشندگان تو پایتخت داشتم
آخرای ژانویه سازگار جنس جدید میاره که فکر میکنم رو کاهش قیمت تاثیر به سزایی داشته باشه
منظورتون مدل های جدید تینک پده؟یعنی e531 هم میاد؟

brave_ie
10-01-2014, 17:39
تا جایی که میدونم محتویات بار شفاف نیست و دلیل هم داره تو بازار
اما مساله اینه که جنسای جدید هم قراره بیاد و جنسایی که الان تو بازار کم باشه اون موقع قیمتش پایین میاد احتمالا

lord mysterious
10-01-2014, 20:07
محصولات سری W هم وارد ایران میشه؟؟؟
W530 وارد شده؟ (منتظر ورود W540 هستم اما اگه سری قبلش نیومده باشه امیدی به سری جدید هم نیست)

brave_ie
10-01-2014, 23:44
راجع به سری W باید بگم که به شدت قوی هستن این لپ تاپا
اما مساله اینه که حداقل نزدیک 3 کیلو وزن دارن در عین حال به شدت هم گرونقیمت هستن و اگه دلار رو تبدیل کنی زیر 4600 نخواهند بود به هیچ وجه در بازار ایران.
بنابراین به بازار حق بدید که طرف این مدل نره با رقبایی که در قدرت و وزن داره (البته نه در ماندگاری) :n11:

lord mysterious
11-01-2014, 00:07
چون هم قوی هستند و هم به شدت سخت جون دنبالشم
وزنشم توی w540 کمتر از 2.5 کیلو رفته

نمیدونم چرا توی ایران اصلا به سری workstation بها داده نمیشه
توی هیچ برندی
نه برند دل ما سری های latitude و precision میبینیم
نه HP شاهد سری zbook یا elitebook هستیم
و سری W

مطمئنا هستند افرادی مثل من که حاضرند لپتاپ هایی بسیار قدرتمند که بتونه ماهها روشن بمونه و تحمل محیط های سخت کارگاهی رو داشته باشه
بدون در نظر گرفتن هزینه بخرند (شخصا اگه چیزی که دنبالش هستم رو پیدا کنم حاضرم تا 7 تومن هم پول بدم)

وزن زیر 3 کیلو
15 اینچ
پروسسور 4700 یا 39** به بالا (چهار هسته ای با کش 6 مگ و بالاتر)
صفحه نمایش ips فول اچ دی یا بالاتر
پورت msata
گرافیک 750 یا k1100 یا قویتر )DDR5)
داشتن اسلات pci express
صفحه کلید همراه با اعداد
حداقل 4 تا پورت usb

همینطور که گفتم بتونه توی سفر و حمل و نقل و روشن بودن یکسره طاقت بیاره
همه اینها با هم ارزش هزینه های سنگین (اما معقول) رو داره

متاسفانه تک وارد کردن خیلی هزینش زیاد میشه و برای یه لپتاپ 1800 دلاری نزدیک 7 میلیون هزینه داره

brave_ie
11-01-2014, 01:01
بله قطعا افرادی مثل شما وجود دارند که حاضر باشند بابت این هیولاها پول بدن
اما این نکته رو هم در نظر بگیرید که اگه تعدادشوون کم باشه همونطور که خودتون فرمودین برا شرکت به صرفه نیست پولشو تو این مدلا بخوابونه
تازه فکر کنید همه این سری هایی که شما اشاره کردید هم تو بازار باشه اونوقت همین تقاضای محدود باید بره سمت دستگاه های مختلف که بیشتر این کار رو از صرفه اقتصادی دور میکنه
بنابراین در هر زمان منطقی هست که یه مدل از این مدلا تو بازار باشه یا تعدادی کم که فک کنم الان لپ تاپ high end تو بازر موجود باشسه به هر حال با این که نمیدونم دقیقا چه مدلی :n16:

lord mysterious
11-01-2014, 01:49
الان بیشتر لپتاپ های high end رفته سراغ محصولات مخصوص گیم و desktop replacement
توی سری صنعتی دستگاه با این سخت افزار نمیبینیم (قویترین سخت افزار غیر گیم که وجود داره در حال حاضر n550 هست که خب این لپتاپ کجا و یک لپتاپ صنعتی از نظر کارایی و کیفیت در کجای کار قرار میگیره)