PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : windows failed to start

Azizi87
26-12-2013, 14:04
با سلام
میخوام روی pc وینوز 7 نصب کنم که با گذاشتن Dvd وینوز بعد از لود شدن فایل ها پیام زیر میاد و وارد هیچ قسمتی از جمله safe mode نیز نمیتوانم بشم.با فلش هم امتحان کردم باز همینجور بود.xp نیز.
windows failed to start
.
.
.
file:windows\system32\boot\winload.exe
status:0xc0000001
چند قطعه مثل کارتusb و کارت گرافیک را جدا کردم ولی باز تکرار میشه.
با سپاس.

جاسم کدخدایی بنت
26-12-2013, 14:45
سلام

شما وقتی ویندوز 7 رو بوت کردید install windows را نزنید بلکه repair windows بزنید

از اونجا recovery میاد اون رو بزنید کنار و از منوی باز شده startup repair رو بزنید بعد از ری استارت وارد ویندوز که شدید دوباره سیستم restart کنید و ویندوزتون رو نصب کنید.

اگه جواب نداد شما اگه گرافیک آنبورد دارید اون رو دربیارید و اگه مادربردتون گرافیک داره کابل رو روی اون بذارید و نصب ویندوز رو تست بزنید.

Azizi87
26-12-2013, 17:03
اصلا وارد قسمت انتخاب زبان و...نمیشه که بعد وارد instal و ...بشم.با گرافیک انبورد هم همین میشه.چه جور میشه فهمید هارد مشکل داره؟

vissoto
26-12-2013, 17:12
چند تا رم دارید؟ با یکی از رم ها امتحان کنید

هارد را به پورت دیگری وصل کنید

با cdهای live مانند hiren بوت شوید(mini windows) ببینید ایا می توانید هارد خود را مشاهده کنید؟(درایوها را)

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Azizi87
26-12-2013, 18:01
با ی mini windows xpوارد هارد شدم و این موارد دیده شد.ی درایو B:Ramdrive 199-197(free
C:که فرمت نشده و وارد که میشی میپرسه میخواهی فرمت کنی؟
.
.
.
G:که به نظر میرسه درایو ویندوزی روش نصب باشه ولی102-101(free)
X:mini xp
حالا باید چه کار کنم؟درایو ویندوز خودم کدومه؟

vissoto
27-12-2013, 08:39
mini xp که مربوط به هایرن است .و پس از رستارت از بین می رود .

وارد تک تک درایوهای خود شوید و پس از انتخاب یک درایو مناسب که اطلاعات شما درون ان نباشد . ان را فرمت کنید .

اگر هارد شما خالی است که بهتر . وارد disk managment شوید .(در مینی ویندوز) و یک درایو برای نصب ویندوز اماده کنید )(ntfs و

activeو ....)

به هیچ عنوان درایوهایی با حجم های یکسان ایجاد نکنید !

اگر اطلاعات مهمی در هارد دارید و نمی دانید در کدام درایو است . احتیاط کنید .از نظر من صبر کنید تا اساتید دیگر راهنمایی کنند.

Azizi87
27-12-2013, 21:53
سلام خدمتvissoto
ممنون از راهنماییتون،نخست
درایو c رو فرمت کردم و ویندوز را روش نصب کردم.البته مثل اینکه مشکل اصلی از رم بود که ی رم پیدا کردم و عوض کردم، دوم
در موقع نصب خیلی دیر وارد قسمت انتخاب زبان شد(3دقیقه)بعد برای اومدن صفحه انتخاب نوع سیستم عامل نیز 5دقیقه طول کشید.به نظرتون مشکل از چیه؟،سوم
ویندوز نصب شده است.

vissoto
28-12-2013, 17:57
سلام بر azizi87 بزرگوار

بستگی به dvd ویندوز 7 شما دارد .اگر ویندوز شما از انهایی است که دارای نسخه های مختلف 64و 32بیت است این اعداد طبیعی هستند و در حداقل از نظر من 3دقیقه تا انتخاب زبان زمان خوبی است.
اگر میزان رم سیستم شما در حد قابل قبول است و dvd ram شما هم مشکل خاصی ندارد این اعداد و زمان ها طبیعی و نرمال می باشند.(مگر این که قبلا با سرعت بالاتری ویندوز شما نصب می شده است)