PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دور فن پایین صدا بالا ،دور فن بالا صدا پایین!

mjorh
24-12-2013, 10:04
سلام

من فن های کارت گرافیکم(GTX560TI) اخیرا وقتی کامپیوتر رو روشن می کنم بجور صدا میدن ، انگار مثلا به جایی میخورن ! باز کردم دیدم هیچ مشکلی ندارن و تو گیمینگ هم باز مشکلی ندارم ....تو گیم که میرم دور فن میره بالا اون صدای اولیه ی خر خر رو نداره دیگه ولی تو حالت عادی صدا میده ....ممنون میشم راهنمایی کنید .

y53d
24-12-2013, 10:32
سلام.
این روش رو توی کارت گرافیک تست نکردم ولی توی فن های معمولی و سی پی یو و پاور جواب میده . ( اونم روی فن هایی که با یه ضربه تقریبا تا بیس سی ثانیه صداشون کم میشد )

اگه برچسبی روی موتور فن هست ( یا امکان باز کردن فن (بدون ریسک) هست) روی رتور فن ( همون میله ( فک کنم استیله ) که وسط موتوره ) رو ببینید اگه مو یا گرد و غبار داشته باشه تمیز کنین و بعد اسپری روغنی بهش بزنین. و در نهایت گریس نسوز ( خیلی کم ) بزنین.

EXTREME
24-12-2013, 10:35
سلام

من فن های کارت گرافیکم(GTX560TI) اخیرا وقتی کامپیوتر رو روشن می کنم بجور صدا میدن ، انگار مثلا به جایی میخورن ! باز کردم دیدم هیچ مشکلی ندارن و تو گیمینگ هم باز مشکلی ندارم ....تو گیم که میرم دور فن میره بالا اون صدای اولیه ی خر خر رو نداره دیگه ولی تو حالت عادی صدا میده ....ممنون میشم راهنمایی کنید .

گرافیک رو خاک گیری کنید و باروغن چرخ خیاطی فن رو روغن کاری کنید

mjorh
24-12-2013, 18:41
مرسی

خاک گیری کردم ولی روغن کاری نه ....روغن رو به پره ها بایدبزنم ؟

EXTREME
24-12-2013, 20:05
مرسی

خاک گیری کردم ولی روغن کاری نه ....روغن رو به پره ها بایدبزنم ؟

نه باید فن رو باز کنید و داخلش بریزید به اندازه دو قطره

mjorh
24-12-2013, 23:46
یه نکته ی جالب ....دستمو که میزارم رو سر پاور ،رو کیس درواقع ، صدا از بین میره ! الان یه چی سنگین گزاشتم رو کیس اصن صدا نمیده ! فک کنم اصن از کارت گرافیک نباشه .....الان این شی سنگین بمونه روش؟ !دی!

EXTREME
25-12-2013, 00:36
یه نکته ی جالب ....دستمو که میزارم رو سر پاور ،رو کیس درواقع ، صدا از بین میره ! الان یه چی سنگین گزاشتم رو کیس اصن صدا نمیده ! فک کنم اصن از کارت گرافیک نباشه .....الان این شی سنگین بمونه روش؟ !دی!

شاید از فن پاور است یا پاور خوب سفت بسته نشده ؟

mjorh
25-12-2013, 13:11
شاید از فن پاور است یا پاور خوب سفت بسته نشده ؟

نمیدونم ولی پاور سفت بسته شده ...این روغن کاری رو امتحان میکنم امیدوارم جواب بده ، تاثیری تو دما میزاره این روغن زدن ؟

EXTREME
25-12-2013, 15:38
نمیدونم ولی پاور سفت بسته شده ...این روغن کاری رو امتحان میکنم امیدوارم جواب بده ، تاثیری تو دما میزاره این روغن زدن ؟

نه .......... فقط فن روون تر کار میکنه

bijandarbari
25-12-2013, 16:05
مشکل شما اینه که چیزی داخل کیس لقه.
وقتی دور فن پایینه ، لرزش کیس بیشتره و ارتعاش اون چیز صدا تولید میکنه.

mjorh
25-12-2013, 19:25
مشکل شما اینه که چیزی داخل کیس لقه.
وقتی دور فن پایینه ، لرزش کیس بیشتره و ارتعاش اون چیز صدا تولید میکنه.

کارت گرافیک یه کم لقه ولی هرجاش که نگاه کردم چیزی نبود که سفتش کنم ، اما نه در اون حد لق ...

+

صدا رو هم ضبط کردم : 500کیلوبایت

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

EXTREME
25-12-2013, 19:43
مگه گرافیک پیچ نشده ؟ اگه گرافیک درست جا رفته باشه و پیچ شده باشه ناید لق باشه

mjorh
25-12-2013, 19:45
مگه گرافیک پیچ نشده ؟ اگه گرافیک درست جا رفته باشه و پیچ شده باشه ناید لق باشه

چرا پیچ شده و جا هم افتاده ولی به سفتی رم نیست ، مثلا به رم که دست میزنم خیلی سفت و محکمه ولی این تهش یه کم لق میزنه ...

امیر تتلو
13-01-2014, 22:41
کیستو یه جا نشون بده کلا سرویسش کن