PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال از حرفه اي ها

yebordi
22-08-2006, 18:42
با سلام به همه دوستان ... كسي مي دونه كه چجوري مي شه كاري كرد كه گزينه Rename يه فايل يا 1 فولدر رو غير فعال كرد ..... منظورم اينه كه نه وقتي روي فايل F2 مي زني و نه وقتي كه رو فايل كليك راست مي كني دستور rename اجرا نشود .... راستش من با برنامه هاي زيادي براي محدوديت كار كردم اما توي هيچ كدام اين گزينه نبود ..... حتي 1 نگاهي تو Group Policy خود ويندوز هم انداختم اما چيزي نديدم ....
در ضمن تو Security خود ويندوز ( Permissions ) هم چك كردم اگر در اين حالت write يك درايو مثلا درايور D رو Deny كني ديگه نمي شه فايل كپي و پاك كرد و عملا درايو فقط Read Only مي شود .....
ايا راهي هست كه از طرف رجيستري و يا هر راه ديگه فقط دستور Rename كردن تمامي فايل ها و فولدرها تو ويندوز رو برداشت ....
ممكنه بپرسيد اين ترفند به چه دردي مي خوره ..... و يا تو اين حالت ويندوز خفه مي شه .... راستش من اين ترفند رو براي محدود كردن ( حرفه اي ) ويندوزهاي كامپيوتر ها در كافي نت مي خواستم .... اشتباه نكنيد ... من با اكثر برنامه هاي محدوديت مثل PC Security و Administrator Security كار كردم و با محدود كردن اين نوع برنامه ها كاملا اشنايي دارم .... اما اين برنامه ها 1 باگ خيلي زشت دارند اونم اينه كه وقتي ما به اين نوع برنامه ها چندين فايل Exe سالم مثل ( ypager.exe ) و چندين و چند برنامه ديگه رو معرفي مي كنيم و اصطلاحا بقيه exe ها رو قفل مي كنيم كافيه كه يكي از مشتري ها 1 فايل exe مثلا trojan.exe رو دانلود كنه و يا داشته باشه و خيلي ساده اون رو به ypager.exe تغيير نام بده و چون ما قبلا اين exe رو به برنامه معرفي كرديم فايل هر چيزي كه مي خواد باشه باز مي شه .... مي دانم انتي ويروس اپديت شده ( مثل كسپر اسكاي و NOD ) تمامي تروجان ها و ويروس ها مي شناسند .... اما مشتري با اين ترفند مي تواند روي سيستم برنامه اي نصب كند و تمامي محدوديت هاي ما را غير فعال كند ....
كسي تا حالا نتوانسته جواب اين سوال رو بده اميدوارم شما دوستان بتوانيد راهنماييم كنيد .

masoud_35_teh
22-08-2006, 20:38
دوست عزیز بهترین کار در این زمینه اینه که اصلا هیچ نوع فایلی رو برای اجرا نشدن بهش معرفی نکنی چون فایده نداره بهترین کار اینه بعد از این که با گروپ پولیسی یه سری محدودیت هارو اعمال (نصب نکردن هیچ برنامه ای ،از کار انداختن پرامت داس ،از کار انداختن رجیستری وکارهای دیگه )کنی و برای هر سیستم یه یوزر تعریف کنی و نوع اون رو لیمیتد بزاری .بااین کار ها البته نه صددرصد بلکه 95 درصد میشه امنیت رو بالا برد .

yebordi
23-08-2006, 02:32
دوست عزیز بهترین کار در این زمینه اینه که اصلا هیچ نوع فایلی رو برای اجرا نشدن بهش معرفی نکنی چون فایده نداره بهترین کار اینه بعد از این که با گروپ پولیسی یه سری محدودیت هارو اعمال (نصب نکردن هیچ برنامه ای ،از کار انداختن پرامت داس ،از کار انداختن رجیستری وکارهای دیگه )کنی و برای هر سیستم یه یوزر تعریف کنی و نوع اون رو لیمیتد بزاری .بااین کار ها البته نه صددرصد بلکه 95 درصد میشه امنیت رو بالا برد .
دوست عزيزم سلام ... ممنون بابت توجهت ... منظور من رو متوجه نشدي ... من فايلي رو براي باز نشدن معرفي نكردم .... اگر در گروپ پليسي هم اين كار رو كني بايد چند تا فايل سالم رو معرفي كني يا نه ؟ مثلا ypager.exe و ixplorer.exe كافيه اين 2 تا اظافه بشه كه باز شوند به راحتي مي شه 1 Rename كرد و بازشون كرد..... مشكل اصلي من rename است ....