PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خرید هارد اکسترنال

mehdia1968
23-12-2013, 15:36
سلام
من میخوام هارد اکسترنال (قابل حمل 2.5 اینچی ) بخرم.دوستان اگه میشه یه راهنمایی کلی راجب برندها ، ظرفیت ، نوع و... و نکته های موقع خرید و نوع گارانتی بهم بدین خیلی ممنون میشم

یه سوال هم اینکه من نظرم راجب ظرفیت 2 ترابایت هستش ولی بیرون میگن 2 ترا نخر چون تازه اومده و هنوز مثله 1 ترا جوابشو پس نداده ، چیکار کنم به نظرتون؟؟؟؟؟:n13:

ممنون

amir_t6262
23-12-2013, 18:41
سلام
من میخوام هارد اکسترنال (قابل حمل 2.5 اینچی ) بخرم.دوستان اگه میشه یه راهنمایی کلی راجب برندها ، ظرفیت ، نوع و... و نکته های موقع خرید و نوع گارانتی بهم بدین خیلی ممنون میشم

یه سوال هم اینکه من نظرم راجب ظرفیت 2 ترابایت هستش ولی بیرون میگن 2 ترا نخر چون تازه اومده و هنوز مثله 1 ترا جوابشو پس نداده ، چیکار کنم به نظرتون؟؟؟؟؟
:n13:

ممنون

هارد 2 ترابایت پاسپورتی، چندان هم جدید نیستند.

اما در مورد مارک، بنظرم بین seagate و WD میتوانی انتخاب کنی.
اگر انواع به اصطلاح ضدضربه را میخواهی ADATA.

در مورد WD میتوانی مدل My passport Ultra را خریداری کنی. گارانتی هم دقت کن. من هاردی داشتم که مشکل داشت و گارانتی سازگار ارقام بود. بعد که بردم گارانتی، چون تازه 24 ساعت بود که خریده بودم، همان جا برایم عوض کرد و هارد دیگری دادند.

شما هم حتما هاردی بخر که گارانتی اش شناخته شده باشد.

mehdia1968
26-12-2013, 19:17
میخواستم بدونم موقع خرید هارد باید به چه نکاتی تو بسته بندی و گارانتی و.... توجه کنم و چک کنم؟؟؟چطور بفهمم سالمه سالمه؟؟
و قضیه تست کردن و اینا چیه؟چجوری باید انجام بدم؟اصلا لازمه وقتی تازه میخرم تستی چیزی بزنم؟؟؟
ممنون

amir_t6262
26-12-2013, 19:51
موقع خرید جعبه اش را خوب بررسی کرد که اثری از ضربه و فرو رفتگی روی جعبه مقوایی هارد نباشد.
گارانتی اش هم که بستگی به برند هارد دارد ولی حتما از برندهای معروف و شناخته شده باشد.
فاکتور خرید هم حتما از فروشنده بگیر.

بعد از اینکه هارد را باز کردی برای تست آن میتوانی از برنامه HD Tune Pro استفاده کنی. هارد را به کامپیوتر متصل کن و این برنامه را اجرا کن. در قسمت health نرم افزار، وضعیت هارد به نمایش در میاد.

ضرر که نداره. همان اول که خریدی یک بار تستش کن.

موقع اتصال هارد به کامپیوتر هم حتما هارد یک جای محکم و ثابت باشد و اول کابل را به هارد وصل کن و بعد به usb کامپیوتر وصل کن.
در زمانی که هارد به کامپیوتر وصل است، به هیچ عنوان هارد را جا به جا نکن و یا بهش ضربه نزن.

mehdia1968
26-12-2013, 23:08
موقع خرید جعبه اش را خوب بررسی کرد که اثری از ضربه و فرو رفتگی روی جعبه مقوایی هارد نباشد.
گارانتی اش هم که بستگی به برند هارد دارد ولی حتما از برندهای معروف و شناخته شده باشد.
فاکتور خرید هم حتما از فروشنده بگیر.

بعد از اینکه هارد را باز کردی برای تست آن میتوانی از برنامه HD Tune Pro استفاده کنی. هارد را به کامپیوتر متصل کن و این برنامه را اجرا کن. در قسمت health نرم افزار، وضعیت هارد به نمایش در میاد.

ضرر که نداره. همان اول که خریدی یک بار تستش کن.

موقع اتصال هارد به کامپیوتر هم حتما هارد یک جای محکم و ثابت باشد و اول کابل را به هارد وصل کن و بعد به usb کامپیوتر وصل کن.
در زمانی که هارد به کامپیوتر وصل است، به هیچ عنوان هارد را جا به جا نکن و یا بهش ضربه نزن.

ممنون از توضیحات کامل و مفیدت
این نرم افزاری که گفتین رو باید دانلود کنم دیگه؟آره؟ یا داخل هارد هست؟

ata.royalfalcon
26-12-2013, 23:53
ممنون از توضیحات کامل و مفیدت
این نرم افزاری که گفتین رو باید دانلود کنم دیگه؟آره؟ یا داخل هارد هست؟

این نرم افزار باید دانلود شود . میتونید از لینک زیر هم دانلود کنید .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mehdia1968
04-01-2014, 20:37
سلام
یه سوال داشتم:
این هاردهای اکسترنال portable رو میشه مثله فلش به تلویزیون و دستگاه های مشابه وصل کرد و اطلاعاتش رو خوند یا نه؟؟؟نرم افزار میخواد؟

ata.royalfalcon
04-01-2014, 20:45
سلام
یه سوال داشتم:
این هاردهای اکسترنال portable رو میشه مثله فلش به تلویزیون و دستگاه های مشابه وصل کرد و اطلاعاتش رو خوند یا نه؟؟؟نرم افزار میخواد؟

سلام .

میتونید مثل فلش مموری به TV و یا سایر دستگاههای مشابه متصل کنید و نیازی به نرم افزار نیست . ولی احتمال اینکه شناسایی نشه وجود دارد . پیشنهاد میکنم دفترچه راهنمای TV را مطالعه کنید مثلاً نوع فایل سیستمی که TV پشتیبانی میکنه (FAT32 یا NTFS) و ...

amir_t6262
04-01-2014, 20:49
بله. میتوانی هارد را به تلویزیون وصل کنی و از روی آن فیلم یا موسیقی پخش کنی و یا عکسهای روی هاردت را تماشا کنی.
نرم افزاری هم نمیخواهد.
البته بستگی به تلویزیونت هم دارد. مثلا تلویزیونهای سونی فقط فرمتهای خاصی از فیلم ها و موسیقی را پخش میکند.

شـیـفــو
04-01-2014, 21:01
من اگه می خواستم هارد بخرم یک جا هارد دو نمی گرفتم که اگه یکوقت بلایی سرش اومد درجا دو ترا رو نابود کنم ، دو تا یک ترا می خریدم ، چون اکثر اوقات همون یک ترا هم کار آدم رو راه میندازه ، همینطور اگه گم شه یا بسوزه و .... مخصوصا این پاسپورتی ها رو که اگه یه موقع به فیکس دو ترا نیاز داشتی هر دو تو یه جیب هم جا میشه . حالا از جهات دیگه مثلا ویروسی بشه سیستمت و یهو دو ترا رو ویروسی کنه ، حالا بدتر از اون اسکن این دو ترا هست یا مثلا بخوای یه بدکستور رو فیکس کنی یا ...... فقط صرف اقتصادی نداره (بدون در نظر گرفتن مشکلات بعدی) البته قرار نیست این اتفاق ها 100% پیش بیاد ، هارد 250 سیگیتی رو که سال 87 خریدم هنوز سالم دارمش . ولی در کل هارد خیلی حساس تره نسبت به بقیه اکسترنال ها مثل رایتر یا مودم .
من موقعی هارد 3 خریدم که میخواستم فقط ماهی پنج شش بار جابجا بشه برای همین یه جا 3 ترا ظرفیت خریدم .
از نظر سلامت هارد هم که توی 24 ساعت اول باید زیر و بمش رو بکشی بیرون ، چون بعد اون اگه بفهمی سخت تر میشه قضیه .
داخل بسته بندی هم چیزی جز یه کابل نیست ، یه کیف محافظ هم بخر براش ، کارت گارانتی هم که به جعبه چسبیده .
کلا زیاد حساس نشو ، من تا حالا 68 تا لپ تاپ برای شرکت و بچه های شرکت و دوستان و اقوام و ..... خریدم (چون یه کپی از فاکتورشون نگهمیدارم آمارشون دقیقه) هیچ مشکلی نداشتند و حتی بعضیا یکی دیگه برای کس دیگه ای هم خواستند بخرم ، اما برای یه بنده خدایی بودند بچه محلمون اومدن رفتیم نمایشگاه یه لنوا خریدیم ، خیلی حساسیت بخرج دادند با اینکه چیزی سردرنمیآوردند اما پدر همرو حریف شدند ، خلاصه همون هفته اول که خریدند داستان این لپ تاپه شروع شد تا .... هنوزم که می بینمشون از مشکلاتش تعریف می کنند .