PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل مچ نبودن قطعات.راهنمایی میخوام

savashy
23-12-2013, 15:13
با عرض سلام و خسته نباشید.من چنماهی هست که درگیر ارقا سیستمم هستم و هربار به دلیل کم بودن اطلاعاتم قطعاتم مچ نبودن و دچار مشکل شدم.نهایتا مشخصات سیستمم شده این:
MB:giga H61m usb3
CPU:cori5 3470
RAM:8gig 2*4 corsair
VGA:gigateron nvidia gforce gt 630 4 gig
power:green 430w
مشکلم هم اینه که تو بازیهایی که سیستم قبلیم به راحتی وبدون افت فریم اجرا میکرد الان دچار مشکلم و به شدت افت فریم دارم.دوتا بازی هم که تست زدم pes 014 و fifa 2014.نمیدونم کدوم قطعه با بقیه سیستمم مچ نیست که حداقل کارایی سیستم قبلی هم نداره.
تمام قطعاتم هم سالم هستن.جدیدترین درایورها هم دانلود کردم.
یکی از دوستان تو یگی از فروم ها میگفت سیستم از گزافیک آن برد استفاده میکنه

Hessam 2
23-12-2013, 15:22
سلام
بررسی کنید که کابل مانیتور شما از پشت کیس به کارت گرافیک متصل شده باشه و نه به پورت VGA Or D-Sub مادربرد:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

savashy
23-12-2013, 15:30
دوست عزیز اینکارها رو کردم.کامپیوترم چند روز تو خدماتی پیش یه آشنا بوده.
خواهش میکنم تو باب مچ بودن قطعات بهم اطلاعات بدین

Hessam 2
23-12-2013, 15:33
دوست عزیز اینکارها رو کردم.کامپیوترم چند روز تو خدماتی پیش یه آشنا بوده.
خواهش میکنم تو باب مچ بودن قطعات بهم اطلاعات بدین

از نظر فنی قطعات مچ هستن و مشکلی نیست.
یه کارت گرافیک دیگه رو رو سیستم تست کنید که بهتر باشه. ببینید آیا باز هم همینطور هست یا نه؟
مثلاً GT 640 از برند ایسوس یا گیگابایت رو تست کنید بر روی سیستم.
همچنین کارت گرافیک خودتون رو رو یه سیستم دیگه تست کنید و ببینید وضعیت چطوره.

هیچکسی علم غیب نداره که بگه دقیقاً مشکل از کجاست! باید دونه دونه قطعات یا موردهای مشکوک نرم افزاری رو تست کرد تا بشه عیب یابی کرد.

TREASURES
23-12-2013, 15:34
سلام
شما این گزینه تو بایاس رو به حالت DISCRETED GRAPHIC تغییر بدید :
البته اگه مشکل از این بشه....
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] t400%2Fswitchable_gfx%2Fimages%2Ft400-bios-diispaly-1.gif&ei=ESa4Uo34C8e_rgfZhIAI&psig=AFQjCNFXi-jbqrYsjBvIA5fHSKL-umwZSw&ust=1387886481292186

savashy
23-12-2013, 15:35
شما فکر میکنید پاور و سی پیو و مادربردم با هم و با گرافیکم مچ هستن؟

savashy
23-12-2013, 15:36
این گزینه ای که فرمودید چه کاری انجام میده ؟

Ali*Reza
23-12-2013, 15:36
کارت گرافيک قبليتون چى بوده؟
در گيمهاى ديگه هم اين افت فريم رو دارين؟
دماى قطعات رو هم يه چک بکنين.

savashy
23-12-2013, 15:40
یه خدماتی آشنا بود کامپیوترم رو بردم پیشش گفت گذاشته زیر نرم افزار تمام قطعاتم سالم هستن.گرافیک قبلیم ati radeon hd 5550 2 gigبود .اون موقع cpu هم cori3 3220 بود پاور هم معمولی تر.مادربردم هم ایسوس اچ 61.کاراییش تو بازیها خیلی بهتر بود .
تو اینترنت یه مطلبی میخوندم که نوشته بود شرکت nvidia کارتهای GT رو برای بازی نزده.

TREASURES
23-12-2013, 16:53
یه خدماتی آشنا بود کامپیوترم رو بردم پیشش گفت گذاشته زیر نرم افزار تمام قطعاتم سالم هستن.گرافیک قبلیم ati radeon hd 5550 2 gigبود .اون موقع cpu هم cori3 3220 بود پاور هم معمولی تر.مادربردم هم ایسوس اچ 61.کاراییش تو بازیها خیلی بهتر بود .
تو اینترنت یه مطلبی میخوندم که نوشته بود شرکت nvidia کارتهای GT رو برای بازی نزده.
دوست عزیز 630 گرافیکی نیست که تو بازی های سبکی مثل FIFA&PES کم بیاره.....

savashy
23-12-2013, 17:04
خوب سوال من همینه که چرا سیستمم با این مشخصات تو بازیهای سبکی مثل فیفا و pes به شدت افت فریم داره؟خواهش میکنم راهنماییم کنید.شما بیشتر عیب رو از کدوم قطعه میبینید؟
شای شما به افراد متخصص تر دسترسی داشته باشید برادری کنید یه جوابی برام پیدا نید

TREASURES
23-12-2013, 17:19
خوب سوال من همینه که چرا سیستمم با این مشخصات تو بازیهای سبکی مثل فیفا و pes به شدت افت فریم داره؟خواهش میکنم راهنماییم کنید.شما بیشتر عیب رو از کدوم قطعه میبینید؟
شای شما به افراد متخصص تر دسترسی داشته باشید برادری کنید یه جوابی برام پیدا نید
اگه گفته های من و بقیه دوستان رو در مورد آنبورد گرافیک چک کرده باشید باید برید سراغ قضیه ی نرم افزاری سیستم مثلا ویندوز یا ویروسی بودن اون
با یک آنتی ویروس قوی و آپدیت سیستم رو چک کنید و اگه نتیجه نداد برید سراغ دوباره نصب کردن ویندوز (با یک نسخه ی دیگه امتحان کنید)

savashy
23-12-2013, 17:28
من تمام نسخه های ویندوز از جمله xp /7/8/8.1 را امتحان کرده ام.تقریبا هیچ شکی ندارم مشکل باید از مچ نبودن یکی از قطعات باشهولی نمیدونم دقیقا عیب میتونه از نارسایی کدوم قطع در مقابل بقیه قطعات باشه

TREASURES
23-12-2013, 17:47
من تمام نسخه های ویندوز از جمله xp /7/8/8.1 را امتحان کرده ام.تقریبا هیچ شکی ندارم مشکل باید از مچ نبودن یکی از قطعات باشهولی نمیدونم دقیقا عیب میتونه از نارسایی کدوم قطع در مقابل بقیه قطعات باشه
پس باید تک تک قطعات تست بشن
از این نرم افزار هم کمک بگیرید:
BURN IN TEST PRO
قطعات رو چک میکنه که اروری وجود نداشته باشه

savashy
23-12-2013, 17:50
مرسی استفاده میکنم.البته الان سر کارم به سیستم خودم دسترسی ندار.ولی یه نکته بگما که تو خدماتی که بردمش گفت گذاشتم زیر نرم افزار تمام قطعات سالم هستن.
به نظر شما کدوم قطعه میتونه در حد بقیه نباشه ؟یا اینطوری بگم کدوم قطعه ممکنه برای بقیه سنگینی کنه ؟

TREASURES
23-12-2013, 17:55
مرسی استفاده میکنم.البته الان سر کارم به سیستم خودم دسترسی ندار.ولی یه نکته بگما که تو خدماتی که بردمش گفت گذاشتم زیر نرم افزار تمام قطعات سالم هستن.
به نظر شما کدوم قطعه میتونه در حد بقیه نباشه ؟یا اینطوری بگم کدوم قطعه ممکنه برای بقیه سنگینی کنه ؟
والا هر چی به سیستم نگاه میکنم مشکلی نمی بینم !!!
ولی احتمال داره که پاور نتونه واتاژ تامین کنه
با پاور واتاژ بالاتر تست کنید

savashy
23-12-2013, 17:58
رو کارتون کارت گرافیکم یه جمله نوشته بود بااین مضمون که این کارت برای cpu های cori7 پایه ریزی شده.نگرانیم سر اینه چون واقعا نمیتونم دیگه هزینه کنم برای cori7.
وتو یه تاپیک دیگه یکی از دوستان اشاره کرده بود که با تعویض مادربورد مشکلم حل میشه. نظر شما چیه؟

Ali*Reza
23-12-2013, 18:04
فکر میکنم اگر به گفته های دوستان عمل کنین به نتیجه خواهید رسید و نیاز به تردید نیست !! ( هرچند که محل ایجاد تاپیک هم اشتباه هست ! )

- اطمینان از سلامت نرم افزاری و سیستم عامل و ترجیحا تعویض سیستم عامل ( آپدیت بودن درایور گرافیک فراموش نشه )
- در صورت امکان تست کرکهای دیگه برای گیمهای مورد نظر
- چک کردن دمای قطعات در حالتهای بیکاری و لود
و . . .

eshraghi2010
23-12-2013, 18:05

سلام برادر !
بایوس مادربرد آپدیته ؟!!
درایور گرافیک آخرین نسخه هست ؟!
اگه بخوایم دقیق بررسی کنیم حقیقت اینه که در بین قطعات شما مادربردتون ضعیف ترین قطعه هست !
پردازنده های سری 3000 روی مادربردهای سری 7 اینتل بهتر مچ میشن و برای نصب اونها روی مادربرهای سری 6 حتماً باید بایوس آپدیت باشه ! که حتماً هست ! اما شما سایت گیگابایت رو چک کنید و ورزن فعلی بایوس خودتون رو با آخرین ورژن موجود توی سایت گیگابایت برای این مادربر مقایسه کنید و اگه ورژن جدیدتری اومده بایوس رو به آخرین ورژن آپدیت کنید !

TREASURES
23-12-2013, 18:05
رو کارتون کارت گرافیکم یه جمله نوشته بود بااین مضمون که این کارت برای cpu های cori7 پایه ریزی شده.نگرانیم سر اینه چون واقعا نمیتونم دیگه هزینه کنم برای cori7.
وتو یه تاپیک دیگه یکی از دوستان اشاره کرده بود که با تعویض مادربورد مشکلم حل میشه. نظر شما چیه؟
در مورد اون جمله ای که شما میگی تقریبا بی اساس هست حالا دقیق معلوم نیست که چی نوشته و شما ممکنه چیز دیگه برداشت کرده باشید
مادربرد هم اگه از لحاظ سخت افزاری مشکل داشته باشه میتونیم بگیم از مادربرده ولی با کوچکترین مشکل تو سخت افزار مادربرد سیستم روشن نمیشه و درست کار نمیکنه پس این قضیه رد میشه

savashy
23-12-2013, 18:09
آقای اشراقی سلام.درایور کارت گرافیکم که آخرین نسخه دانلود کردم .در مورد آپدیت بایوس هم زیاد سر در نمیارم .میشه لطف کنید توضیحاتتون رو یه کم راحتتر کنید؟به قول معروف زیر سیکل صحبت کنید.

savashy
23-12-2013, 18:11
از نظر سلامتی قطعات مطمئنم ولی میخوام بدونم کدومش نسبت به بقیه ضعیف تره و میتونه در حد نیاز بقیه نباشه؟

eshraghi2010
23-12-2013, 18:22
آقای اشراقی سلام.درایور کارت گرافیکم که آخرین نسخه دانلود کردم .در مورد آپدیت بایوس هم زیاد سر در نمیارم .میشه لطف کنید توضیحاتتون رو یه کم راحتتر کنید؟به قول معروف زیر سیکل صحبت کنید.

آخرین نسخه درایور انویدیا 331.82WHQL هست ! همینو دانلود کردید ؟!!
آخرین ورژن بایوس موجود در سایت گیگابایت ورژن FF بود که نوشته در عملکرد و سازگاری این مادربرد با پردازنده های 22 نانومتری یعنی پردازنده شما و سایر پردازنده های هم نسل شما بهبود عملکرد حاصل میشه !
شما چک کنید ببینید ورژن بایوس شما FF هست یا نه ؟!! ساده ترین روش فهمیدنش هم که ورژن بایوس مادربرد شما چیه نرم افزار CPU-Z ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) داخل تب مادربرد هست !

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

savashy
23-12-2013, 18:28
مرسی از لطفتون.پس در کل من از مابقی قطعاتم خیالم راحت باشه و فقط نگران مادربوردم باشم؟
حالا به غیر از آپدیت بایوس اگر بخوام مادربردم رو کلا تعویض کنم چه مادربوردی بهم پیشنهاد میکنی؟البته برند گیگا و با کمترین هزینه که بهترازاین مادربردباشه

eshraghi2010
23-12-2013, 18:49
مرسی از لطفتون.پس در کل من از مابقی قطعاتم خیالم راحت باشه و فقط نگران مادربوردم باشم؟
حالا به غیر از آپدیت بایوس اگر بخوام مادربردم رو کلا تعویض کنم چه مادربوردی بهم پیشنهاد میکنی؟البته برند گیگا و با کمترین هزینه که بهترازاین مادربردباشه

موارد پیشنهادی آقا علیرضا رو دونه به دونه انجام بدید تا از صحت این موارد مطمئن بشید !
ارزون ترین مادربردهای سازگار با پردازنده شما مادر بردهای سری B75 هستند !

savashy
23-12-2013, 18:55
موارد پیشنهادی آقا علیرضا رو دونه به دونه انجام بدید تا از صحت این موارد مطمئن بشید !
ارزون ترین مادربردهای سازگار با پردازنده شما مادر بردهای سری B75 هستند !
مرسی از همکاریتون.

animsprite
24-12-2013, 11:40
از چه ویندوزی استفاده میکنی معمولا روی وین های۸ این مشکلات فراوونه من دقیقا رو ۲تا وین۸همین مشکلو داشتم
اما شایع ترینش که خودم شاهدش بودم مخصوصا رو بازی هایی مثل fifa11 وبه بعد یه اپدیت از کارت گرافیک مشکل گشا بود
رم و مادر بورد هم در رتبه های بعدی قرار میگیره ابتدا رم هاتونو یه بار از اول جا بندازین
در مورد مادر که باید ببینید مادر بوردتون تاب ور نداشته باشه که این امر باعث میشه مخصوصا مادر بورد از سوی سوکت های پردازنده و کیت های رم به شدت محدودیت در کارایی ایجاد کنه که بدنبال ان کندی در سیستم .پرش در تصویر .وحتی بایوس پریدگی رو بدنبال داره که پیشنهاد من به شما اینه که مینتون رو به اواژنگ ببرید تا نقص فنی گرفته بشه .امکان داره در اثر نصب بد مین .مین تاب ورداشته باشه در دراز مدت و باعث بلند شدن مثلا پین های کیت رم از رو مین شده باشه واین بر کارایی سیستم تاثیر داره و همین طور در مورد پین های پردازنده روی مین
من که کولر پردازنده سنگین نکچوا nh-c14رو مین نصب کرده بودم ودر دراز مدت با فشاری که رو مین اورده بود باعث تاب برداشتن مین وبلند شدن تدریجیه محل نصب رم ها شده بود که دقیقا همین مشکلات گفته شده در بالا رو ایجاد کرده بود
کلا مین های گیگا این دردسرارو داره من که تجربه خوبی ندارم نسبت به مین های اسوس یا ارزاک

savashy
24-12-2013, 11:48
سلام.شما مشخصات سیستم من رو دیدید؟توصفحه اول گذاشتم.در مورد نکته اولتون باید بگم که رو تمام نسخه های ویندوز تست کردم .xp-7-8-8.1 .درایورهای کارت گرافیکم هم آخرین ورژن دانلود کردم.مادربردم هم عمری نداره که بخوایم بگیم تاب برداشته.1ماه از عمرش میگذره.شما یه لطفی کنید مشخصات سیستمم رو ببینید.من از بحث های قبلی به این نتیجه رسیدم که مادربوردم برای سایر قطعاتم کمی ضعیفه و شاید با ارتقا دادنش بهتر بشه.

eshraghi2010
24-12-2013, 12:13
حذف شود ....

eshraghi2010
24-12-2013, 12:20
سلام.شما مشخصات سیستم من رو دیدید؟توصفحه اول گذاشتم.در مورد نکته اولتون باید بگم که رو تمام نسخه های ویندوز تست کردم .xp-7-8-8.1 .درایورهای کارت گرافیکم هم آخرین ورژن دانلود کردم.مادربردم هم عمری نداره که بخوایم بگیم تاب برداشته.1ماه از عمرش میگذره.شما یه لطفی کنید مشخصات سیستمم رو ببینید.من از بحث های قبلی به این نتیجه رسیدم که مادربوردم برای سایر قطعاتم کمی ضعیفه و شاید با ارتقا دادنش بهتر بشه.

بله ! دیدم ! همون طور که در پست قبلیم هم گفتم مادربردهای سری B75 حداقل مادربردهای مناسب و اختصاصی پردازنده های سری 3000 هستند !
مادربردهای سری 6 باید بایوسشون رو آپدیت کرد برای نصب پردازنده های سری 3000 !

1376MAXIMUM
24-12-2013, 13:25
اگر تموم کارایی که دوستان گفتند انجام دادید و نتیچه نداد نرم افزارhw monitor و پرایم 95 رو دانلود کنید یه تست از سی پی یو و رمتون بگیرید و بزارید 15-20 دقیقه زیر فشار باشه بعد یه اسکرین شات از hw monitor بگیریر و بزارید این جا و بعد از یه مدت که دما های سیستم دوبار ه به حالت عادی برگشت hwرو ببیندید و دوباره باز کنید تا رکورد هاش صفر شه و برید تو بازی و بعد از چند دقیقه بازی دوباره یه اسکرین شات دیگه از hw بگیرید و بزارید این جا بچه ها دمای تموم فطعات رو و میزان ولتاژ ها رو یه بررسی بکنن تا راحت ت بشه راهنمایی کرد و مطمئن شید که تموم قطعات درست نصب شدن و کابل ها شل نباشه

animsprite
24-12-2013, 19:23
اصلا ربطی به مین بوردتون نداره بان توجه به اونی که میگی اشکالات گفته شده رو نداره پس نمیشه گفت ایراد از مین هست الان فقط وفقط پاور مظنون اصلی میتونه باشه که با عملکرد نامناسبش داره ایجاد محدودیت برای قطعات میکنه ...سیستم رو با یه پاور دیگه اگر دمه دست داری امتحان کن
بهت قول میدم اگر ایراد هایی که گفته شد رو ازش نبودشون مطمئنی اصلا دیگه نمیتونی دلیل اصلیه این مشکلو بفهمی .
برنامه پرایم به صورت قطعی نمیتونه ثابت کنه مشکل از کجاست مخصوصا اگر بورد داره این مشکلو ایجاد میکنه

1376MAXIMUM
24-12-2013, 23:44
اصلا ربطی به مین بوردتون نداره بان توجه به اونی که میگی اشکالات گفته شده رو نداره پس نمیشه گفت ایراد از مین هست الان فقط وفقط پاور مظنون اصلی میتونه باشه که با عملکرد نامناسبش داره ایجاد محدودیت برای قطعات میکنه ...سیستم رو با یه پاور دیگه اگر دمه دست داری امتحان کن
بهت قول میدم اگر ایراد هایی که گفته شد رو ازش نبودشون مطمئنی اصلا دیگه نمیتونی دلیل اصلیه این مشکلو بفهمی .
برنامه پرایم به صورت قطعی نمیتونه ثابت کنه مشکل از کجاست مخصوصا اگر بورد داره این مشکلو ایجاد میکنه

من پرایم رو برای چک کردن دما سی پی یو و ولتاژ ها توی لود گفتم این کار رو انجام بدن و اگه پاور کم باشه فکر میکنم سیستم خاموش میشه میگم سی پی یو رو که عوض کردین خمیر سیلیکن زدید؟

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

V i r u s e r
24-12-2013, 23:52
سلام
یه عکس از cpu-z و hwmonitor بزارید.

angel7animation
25-12-2013, 07:05
سلام
پاورت مناسب، 330w کافی است
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
موفق باشی
:n01:

animsprite
25-12-2013, 11:54
لطفا در خوندن مطالب دقت کنید تا سو تفاهم پیش نیاد
منظور از اینکه گفتم پاور میتونه مشکل قضیه باشع صرفا منظورم ایجاد محدود دیت از لحاظ بازدهی نبود....ممکن هست پاور دچار نقص فنی شده باشه وبه درستی کار نمی کنه .ومن پیشنهاد دادم که حتی المقدور با یه پاور دیگه امتحان کنند و نتیجه رو بگن
الان همین پاور خودم با پردازنده اور شده ایجاد محدودیت نمیکنه ولی به محظ این که یکی از گرافیک هارو اور کنم سیستم بالا میاد ولی بعد از مدتی در بازی ها باblue screenمواجه میشم .:n27: