PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کار نکردن مادربورد بعد از تمیز کردن داخل کیس

IntelCentrino
23-12-2013, 10:26
مادربورد سیستم من گیگابایت مدل EP31 هست. این مادربورد از وقتی که داخل کیس را تمیز کردم دیگه کار نمیکنه (با دستگاه بلوور داخل کیس را هوا گرفتم تا خاک های داخل کیس خارج بشن).

سیستم روشن می شود اما چیزی روی صفحه نمایش نمایش داده نمی شود و صدای هیچ بوق خطایی هم شنیده نمیشود.

همه اتصالات به مادربرد را قطع کردم، بجز کابل پاور.

و وقتیکه میخواهم سیستم را خاموش کنم، با نگه داشتن دکمه پاور کیس، سیستم خاموش نمی شود و باید از دکمه پشت کیس استفاده کنم.
همه قطعات را تعویض کردم تا به مادربورد رسیدم. به نظر شما مشکل است چه چیزی میتونه باشه و چرا اینطوری شده؟

TREASURES
23-12-2013, 10:41
مادربورد سیستم من گیگابایت مدل EP31 هست. این مادربورد از وقتی که داخل کیس را تمیز کردم دیگه کار نمیکنه (با دستگاه بلوور داخل کیس را هوا گرفتم تا خاک های داخل کیس خارج بشن).

همه قطعات را تعویض کردم تا به مادربورد رسیدم. به نظر شما مشکل است چه چیزی میتونه باشه و چرا اینطوری شده؟
سلام
بوق سلامت نمیزنه؟
تمام اتصالات برد رو چک کنید اعم از اتصالات پاور به برد .....
احتمال داره از مدارات خود برد هم باشه مثلا اتصال خازن یا مدار دیگه با برد قطع شده که در اون صورت باید ببرید واسه تعمیر......
به چیپست ها دست بزنید ببینید گرم میشن یا نه

IntelCentrino
23-12-2013, 10:51
سلام
بوق سلامت نمیزنه؟
احتمال داره از مدارات خود برد هم باشه مثلا اتصال خازن یا مدار دیگه با برد قطع شده که در اون صورت باید ببرید واسه تعمیر......

خیر اصلا بوق نمیزنه (چه بوق خطا و چه بوق سلامت)

تمام اتصالات را جدا کردم و از اتصال کابل پاور به مادربرد هم مطمئن هستن.

این کار را نکردم. اما اگر گرم شد چه نتیجه ای باید گرفت؟

در ضمن یادم رفت که بگم؛ وقتیکه دکمه روشن شدن کیس را میزنم، سیستم روشن میشود. اما سیستم بوت نمیشود. و وقتیکه میخواهم کیس را خاموش کنم و دکمه پاور را نگه میدارم تا خاموش شود. این اتفاق نمی افتد و مجبور هستم از کلید پشت کیس برای خاموش کردم استفاده کنم.

IntelCentrino
23-12-2013, 11:16
سلام
بوق سلامت نمیزنه؟

خیر اصلا بوق نمیزنه (چه بوق خطا و چه بوق سلامت)

تمام اتصالات را جدا کردم و از اتصال کابل پاور به مادربرد هم مطمئن هستن.

این کار را نکردم. اما اگر گرم شد چه نتیجه ای باید گرفت؟

در ضمن یادم رفت که بگم؛ وقتیکه دکمه روشن شدن کیس را میزنم، سیستم روشن میشود. اما سیستم بوت نمیشود. و وقتیکه میخواهم کیس را خاموش کنم و دکمه پاور را نگه میدارم تا خاموش شود. این اتفاق نمی افتد و مجبور هستم از کلید پشت کیس برای خاموش کردم استفاده کنم.

TREASURES
23-12-2013, 14:36
اگه چیپست گرم نشه پس یا سوخته و یا مشکل داره
من احتمال میدم که مشکل از پاور باشه اگه امکانش هست با پاور دیگه تست بشه.....

جاسم کدخدایی بنت
23-12-2013, 22:24
سلام
شما رم رو بکشید بیرون بعد روشن کنید ببینید بوق میزنه.؟

2- تمام کابل های که از پاور به مادربردتون وصل هستند رو جدا کنید باتری بایوس رو بیرون کنید بایک چیزی مثلا چاقو قسمتی که باتری رو میزارید رو مالش بدید تا برق تخلیه شه

3- - مادربردتون رو ریست کنید جامپر رو از از پین 1و2 به2و3 بذارید

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

TREASURES
24-12-2013, 10:16
به قول دوستمون یه دور هم CLEAR CMOS کنید......

IntelCentrino
24-12-2013, 21:21
مشکلم برطرف شد. از همه دوستان تشکر میکنم.

الیته این را هم بگم که پاور را تعویض کردم و دیدم که سیستم بوت شد. مجددا پاور قبلی را تست کردم و دیدم در کمال ناباوری، باز هم سیستم بوت شد.
این را هم باید اضافه کنم که قبل از تعویض پاور چندین و چند بار کابل پاور که به مادربورد متصل می شود را چندین و چند بار بررسی کرده بودم.