PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک فوری

asdfjkll
22-12-2013, 21:51
سلام دوستان من این قطعات تازه خریدم ولی یه مشکلی هست اینکه وقتی روشن میشه ارم بزرگ ایسوس میاد و بعد گزینه های saf mod windows normal و چند تا گزینه دیگه که هرکدوم بزنم باز ایسوس میا د چیکار کنم ویندوز هم نصب نمیشه با اینکه تو بایوس جای دویدی رایتر و هاردم عوض کردم بازم نشد هارد ومونیتورم قدیمیه واقعا به کمک شما نیاز دارم مهلت تستم 24ساعته
main:asus b85 plus

ram:4g cros ddr3

vga:sapphaire 7790

power:green 530a_eu

ddrw :sony sata22x

hard:250samsung sata/16m

monitor:17in samsung sync master

EXTREME
22-12-2013, 21:56
سلام دوستان من این قطعات تازه خریدم ولی یه مشکلی هست اینکه وقتی روشن میشه ارم بزرگ ایسوس میاد و بعد گزینه های saf mod windows normal و چند تا گزینه دیگه که هرکدوم بزنم باز ایسوس میا د چیکار کنم ویندوز هم نصب نمیشه با اینکه تو بایوس جای دویدی رایتر و هاردم عوض کردم بازم نشد هارد ومونیتورم قدیمیه واقعا به کمک شما نیاز دارم مهلت تستم 24ساعته
main:asus b85 plus

ram:4g cros ddr3

vga:sapphaire 7790

power:green 530a_eu

ddrw :sony sata22x

hard:250samsung sata/16m

monitor:17in samsung sync master

یعنی بوت رو روی درایو رایتر میزارید ولی بوت نمیشه ؟ یک عکس میتونید بزارید ؟

asdfjkll
22-12-2013, 22:58
بله روی دویدی میزارم نمی خونه این هارد های انترنال قدیمی ساتا روی این سیتم جواب میده یا باید sata 3 باشه؟

TREASURES
22-12-2013, 23:03
بله روی دویدی میزارم نمی خونه این هارد های انترنال قدیمی ساتا روی این سیتم جواب میده یا باید sata 3 باشه؟
اگه FIRST BOOT رو رایتر باشه و DVD رو نخونه یا مشکل از DVD هست یا از رایتر
یه دور اتصالات رایتر و هارد رو چک کنید و از کابل دیتا دیگه استفاده کنید

asdfjkll
22-12-2013, 23:19
همین امروز دویدی رایتر خریدم روی هاردم ویندوز xp با یه سیتم دیگه نصب هست روی مین sata 6g نوشته بعضی پورت ها هم sata3 کدوم روی هاردم وصل کنم یا دویدی رایترم

TREASURES
22-12-2013, 23:23
همین امروز دویدی رایتر خریدم روی هاردم ویندوز xp با یه سیتم دیگه نصب هست روی مین sata 6g نوشته بعضی پورت ها هم sata3 کدوم روی هاردم وصل کنم یا دویدی رایترم
اگه هاردتون SATA 2 هست به SATA 3G بزنید و اگه SATA 3 هست به SATA 6G و همینطور رایتر رو .......

EXTREME
23-12-2013, 10:13

فرقی نداره رو همشون کار میکنه

asdfjkll
23-12-2013, 21:25
با تشکر از دوستانی که تو بحث شرکت کردند هنوز مشکل درست نشده کابلهای دیویدی و هاردمو عوض کردم بازم نشد من سیستم قدیمیمو ارتقا دادم وهارد ومانیتور نگه داشتم حالا این هارد قدیمی که ویندوز روسیستم قدیمی xpنصب بود گذاشتم رو سیستم جدید میخوام ویندوز عوض شه اصلا اجرا نمیشه با دیویدی های ویندوز دیگه هم امتحان کردم نشد چراغ دیویدی رایتر وقتی دیویدی توش میره روشن وبهد چند ثانیه خاموش میشه بااینکه تو بایوس رایتر شناسایی کرده اینم بگم از این بایوس های جدید ایسوس هست حالا موندم

EXTREME
23-12-2013, 21:56
با تشکر از دوستانی که تو بحث شرکت کردند هنوز مشکل درست نشده کابلهای دیویدی و هاردمو عوض کردم بازم نشد من سیستم قدیمیمو ارتقا دادم وهارد ومانیتور نگه داشتم حالا این هارد قدیمی که ویندوز روسیستم قدیمی xpنصب بود گذاشتم رو سیستم جدید میخوام ویندوز عوض شه اصلا اجرا نمیشه با دیویدی های ویندوز دیگه هم امتحان کردم نشد چراغ دیویدی رایتر وقتی دیویدی توش میره روشن وبهد چند ثانیه خاموش میشه بااینکه تو بایوس رایتر شناسایی کرده اینم بگم از این بایوس های جدید ایسوس هست حالا موندم

با یک پاور و درایو دیگه سیستم رو چک کنید به شرطی که دی وی دی ویندوز سالم باشه

هارد هم تو بایوس دیتکت شده ؟

asdfjkll
23-12-2013, 22:09
دیویدی رایتر که با یه سیستم دیگه چک کردم مشکلی نبود یه هارد 500گیگ از همین ساتای قدیمی چک کردم بازم نشد هاردم تو بایوس هست مشکلی که هست اینکه بایوس های قدیمی مثلا بوت 1 یا 2 یا 3 بود که هر کدومو تغییر میدادیم ولی این بایوس عکس هاردم و دیدیدی رایتر هست که با موس میشه جابجاش کرد کمی عجیبه!به نظر شما مشکل از هارد نیست ممکنه فقط هارد های ساتا 3 بخونه؟

EXTREME
23-12-2013, 23:02
دیویدی رایتر که با یه سیستم دیگه چک کردم مشکلی نبود یه هارد 500گیگ از همین ساتای قدیمی چک کردم بازم نشد هاردم تو بایوس هست مشکلی که هست اینکه بایوس های قدیمی مثلا بوت 1 یا 2 یا 3 بود که هر کدومو تغییر میدادیم ولی این بایوس عکس هاردم و دیدیدی رایتر هست که با موس میشه جابجاش کرد کمی عجیبه!به نظر شما مشکل از هارد نیست ممکنه فقط هارد های ساتا 3 بخونه؟

شما برید تو قسمت advance mode فکر کنم با f7 بشه رفت و در اونجا تو تب بوت برید و بوت رو بزارید رو درایو با اون هم تست کنید
اونی که شما میرید بوت منو است که موقت است و سیو نمیشه

هارد ساتا رو پورت ساتا 3 بدون مشکل کار میکنه

asdfjkll
24-12-2013, 19:56
از همه دوستان ممنونم مشکل حل شد هارد با یه سیستم دیگه فرمت کردم بعد زدم به این سیستم مشکل حل شد