PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره برای خرید سیستم تا 2 میلیون

trainer
21-12-2013, 13:25
درود

دوستان من احتیاج به مشاوره برای خرید سیستم تا حد 2 میلیون دارم . برای بازی . بنده مغازه بازی فروشی دارم . رایت همزمان 3 دی وی دی و کپی 2 هارد اکسترنال و پرینت رو باید انجام بدم / بازی ها رو هم میخوام دیگه برای نسل بعد طوری جواب بده که وقتی نشون مشتری میدم پس نیفته . زیاد تیک نخوره که محبور بشم سیستمش رو بیارم پایین که گرافیک بد کیفیت بده و مشتری فکر کنه بازی اینطوریه

در کل پیشنهاد شما چیه ؟

هارد 2 ترا بایت هم در سیستم پیشنهادیتون بزارید / در ضمن پورت USB 2 حداقل 5 تا داشته باشه و U3 هم دو تا / پورت Sata هم حداقل 4 تا داشته باشه

سپاس و بدرود

Hessam 2
21-12-2013, 13:32
بودجه تون کمه! 3/5 میلیون کنید.

trainer
21-12-2013, 13:35
بودجه تون کمه! 3/5 میلیون کنید.
حسام جان با این بودجه چه پیشنهادی میکنی ؟ بیشتر نمتونم / نمخوام سیستم خیلی بالایی باشه / من دارم با رم 4 و سی پی یوG620 و گرافیک 8600 GT سر میکنم / اما میخوام سیستم بهتر ببندم

Hessam 2
21-12-2013, 13:42
این سیستم رو با ارسال و اسمبل رایگان می تونید 2/5 بخرید.
سیستم ضعیف تر از این، خیلی چیز بهتر از سیستم فعلی خودتون نخواهد شد و پیشنهاد هم نمی کنم.
کمتر از این سیستم هم تا حالا پیشنهاد ندادم تو عمرم! مگر کاربری اداری که کلاً کارت گرافیک نمیخواد!
سیستم ضعیف تر از این اگر خواستید، سایر دوستان راهنماییتون می کنن.

موفق باشید./

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

eshraghi2010
21-12-2013, 14:35
سلام دوست عزیز ! دقیقاً با پیشنهاد داداش حسام موافقم ! این حداقله برای شما !! تعداد دی وی دی رایترتون هم بکنید سه تا و یه داپلیکیتور هم بخرید برای رایت سنگین تا سیستمتون فقط زیر رایت نمونه ! :n16:

animsprite
21-12-2013, 15:05
خوب شما میگید پردازندتونg620هست واین یعنی سندی بریج و با توجه به کاربردتون که خدمات کامپیوتری هست و بافرض اینکه خودتون هم قصد انجام بازی در محیط کاری رو دارید یه پردازنده i3از همین سندی بریج کاملا کفایت میکنه ...مین که لازم نداری وفقط میمونه یه گرافیک که پیشنهاد من به شما ۷۸۷۰از سافیر هست با قیمت ۸۰۰تومن
باز کانفینگ سیستمتون رو اینجا لیست کنید تا دوستان مشاوره مفیدترو بهتون بدن
با مشاهده نوع وباس رم یه کیت ۴گیگ دیگر هم مشکل گشاست

MOHAMMAD2010
21-12-2013, 16:31
به نظر من گرافیک یه 7770 یا 7790 بخر با 450-500 تومن ولی به جاش یه cpu قوی تر از سری i5 بخر
همین 7770 هم فعلا تو بازی های روز خوب جواب میده نیازی نیست 700-800 تومن پول گرافیک بدی

امیر تتلو
21-12-2013, 21:45
خوب شما میگید پردازندتونg620هست واین یعنی سندی بریج و با توجه به کاربردتون که خدمات کامپیوتری هست و بافرض اینکه خودتون هم قصد انجام بازی در محیط کاری رو دارید یه پردازنده i3از همین سندی بریج کاملا کفایت میکنه ...مین که لازم نداری وفقط میمونه یه گرافیک که پیشنهاد من به شما ۷۸۷۰از سافیر هست با قیمت ۸۰۰تومن
باز کانفینگ سیستمتون رو اینجا لیست کنید تا دوستان مشاوره مفیدترو بهتون بدن
با مشاهده نوع وباس رم یه کیت ۴گیگ دیگر هم مشکل گشاست

sady bridge با ivy bridge چه فرقی میکنه؟

eshraghi2010
22-12-2013, 00:24
sady bridge با ivy bridge چه فرقی میکنه؟

مهم ترین فرقش اینه که سندی بریج معماریش 32 نانومتری هست و آیوی بریج 22 نانومتری !

animsprite
22-12-2013, 13:31
سندی بریج باایو بریج در واقع بسیار شیبه هم هستن مثلا من با اپدیت مین خودم تونستم یه ایوی بریج رو رو مینم نصب کنم تنها تفاوتشون در نوع معماریه ساختشونه که سندی 32 نانو و ایوی 22 نانو ساخت هست واین یعنی سندی کمی بیشتر نسیبت به ایوی ها توان مصرفی داره از طرفی ثابت شده که میزان تولید گرمای ایوی ها نسیت به سندی ها بیشتره و این مخصوصا در اورها مشهود بوده .....مثلا با فن استوک یه سندی رو میشه تا 4 و4.2 گیگا به صورت پایدار اور کرد ولی در مورد ایوی ها این فن استوک در خنک سازی تا همین حد هم دچار مشکل بودن به هر حال در بنچ ها ایوی ها در رندرینگ بهتر ظاهر شدن که این برتری در حدی نبود که انتظار میرفت از طرفی gpu به کار رفته شده در ایوی ها از سریه HD4000 ودر سندی ها HD3000 بود...ودر مورد مین که ظاهرا مین های ایوی رم با باس 1600 رو از همون اول 1600 میخونه که این چیزا مورد خاصی نیستن

mortezaon
22-12-2013, 19:39
این سیستم رو با ارسال و اسمبل رایگان می تونید 2/5 بخرید.
سیستم ضعیف تر از این، خیلی چیز بهتر از سیستم فعلی خودتون نخواهد شد و پیشنهاد هم نمی کنم.
کمتر از این سیستم هم تا حالا پیشنهاد ندادم تو عمرم! مگر کاربری اداری که کلاً کارت گرافیک نمیخواد!
سیستم ضعیف تر از این اگر خواستید، سایر دوستان راهنماییتون می کنن.

موفق باشید./

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام اینو کدوم شرکت اسمبل میکنه لطفا لینکشو را بذارید
با تشکر

Hessam 2
22-12-2013, 19:45
سلام اینو کدوم شرکت اسمبل میکنه لطفا لینکشو را بذارید
با تشکر

بنده.... ;) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

amir_t6262
22-12-2013, 21:16
حسام جان، سیستم بالا بدون کارت گرافیک، ODD چند در میاد؟

Hessam 2
22-12-2013, 21:17
حسام جان، سیستم بالا بدون کارت گرافیک، ODD چند در میاد؟

1,800,000.........

animsprite
23-12-2013, 00:37
واقعا قانون مزخرفیه یعنی هزینه صرف شده رو مین با پردازنده برابری میکنه و حتی بیشتر هم میشه یعنی باید برای یه i3 یه مینه در حد 150 تا 200 هم باشه که عملا اینطور نیست و بودجه حتی از قیت خود پردازنده هم فرا تر میره ..واقعا جای تفکر داره:n23:

Hessam 2
23-12-2013, 00:42
واقعا قانون مزخرفیه یعنی هزینه صرف شده رو مین با پردازنده برابری میکنه و حتی بیشتر هم میشه یعنی باید برای یه i3 یه مینه در حد 150 تا 200 هم باشه که عملا اینطور نیست و بودجه حتی از قیت خود پردازنده هم فرا تر میره ..واقعا جای تفکر داره:n23:

در تفکرات مارکتینگ سخت افزار، این دیدگاه شما هرگز حرفه ای و اصولی نیست و اهمیتی نداره!
چراکه چنین مقایسه ای، کاملاً نابه جا و غیرمنطقیه. شما می بینید فردی 700 پردازنده خریده! اما مادربردش بیش از 1 میلیون قیمت داره! بارها و بارها اینطور شده و کاملاً بدیهیه و هیچ مشکلی هم نیست! چراکه اصلاً هیچگونه ارتباطی به هم ندارن و لزوماً نباید پردازنده قیمت کمتری نسبت به مادربرد و یا برعکس داشته باشه!
از طرف دیگه شما پردازنده ی 4960 می خرید، 3/5 میلیون! اما مادربرد براش از 800 هست تا 2 میلیون! اکثراً مین های 1 میلیونی می بندن!

ضمناً قیمت رو بازار تعیین می کنه! نه بنده ی نوعی!

animsprite
23-12-2013, 11:37
اقا حسام فکر کنم سو تفاهم پیش اومده وفکر کنم شما حرف بالای منو یه نوع توهین قلمداد کردید نسبت به خودتون نه من منظورم با جو بازار بود و هیچ قصدی نسبت به شما نداشتم
در مورد تو ضیحاتتون کاملا با فرمایش شما موافقم ولی گفته من فقط مختص سیستم های رده پایین قیمت بود که شخصی که میخواد یه سیستن در حد مثلا ۲تومن ببنده بایه پردازنده مثلاi3باید برای یک چنین کاربرد ضعیفی هزینه ای اضافی برای مین بده ما در سریه سندی بریج برای پردازندهای مثلا سریهgمین های مربوطه با قیمت ۱۲۰ تا ۲۰۰به صورت کاملا متنوع از ارزاک گرفته تا خود اینتل موجود بود ولی برای همین سری در هزول چنین مین هایی در بازار نیست در بازار جهانی مود ولی در ایران نه واین مزخرفی به این مسله بر میگرده:n23:

animsprite
23-12-2013, 11:38
اقا حسام فکر کنم سو تفاهم پیش اومده وفکر کنم شما حرف بالای منو یه نوع توهین قلمداد کردید نسبت به خودتون نه من منظورم با جو بازار بود و هیچ قصدی نسبت به شما نداشتم
در مورد تو ضیحاتتون کاملا با فرمایش شما موافقم ولی گفته من فقط مختص سیستم های رده پایین قیمت بود که شخصی که میخواد یه سیستن در حد مثلا ۲تومن ببنده بایه پردازنده مثلاi3باید برای یک چنین کاربرد ضعیفی هزینه ای اضافی برای مین بده ما در سریه سندی بریج برای پردازندهای مثلا سریهgمین های مربوطه با قیمت ۱۲۰ تا ۲۰۰به صورت کاملا متنوع از ارزاک گرفته تا خود اینتل موجود بود ولی برای همین سری در هزول چنین مین هایی در بازار نیست در بازار جهانی مود ولی در ایران نه واین مزخرفی به این مسله بر میگرده:n23: