PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ویندوز بالا نمیاد!

Helena*
21-12-2013, 00:38
سلام وقتتون بخیر.
وقتی سیستمو روشن میکنم بعداز لوگوی ویندوز صفحه مشکی میشه و دیگه هیچ کاری نمیکنه!
صفحه کلیدم کار نمیکنه که بخوام ویندوز عوض کنم.نمیدونم مشکل از چیه!؟
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.

Zeitgeist
21-12-2013, 00:56
قبل از لوگوی ویندوز، دقیقاً بعد از روشن کردن کامپیوتر، شروع کن هی کلید F8 بالای کیبوردتو بزن.

بعد یه منویی میاد، گزینه اول یعنی Safe Mode رو انتخاب کن با کلیدهای بالا/پایین کیبورد و enter

منتظر بمون تا بری تو حالت safe mode ویندوز

بعد بالا اومدن ویندوز و لاگین به یوزرت، منوی استارتو باز کن بنویس msconfig و دکمه اینتر رو بزن رو کیبورد

توی پنجره ی باز شده، داخل تب های services و startup باید ببینی که چه چیزهایی ممکنه باعث چنان مشکلی بشن و غیرفعالشون کنی...

البته باید بدونی هر کدوم چی هستن و همچنین با بررسی event viewer logs ویندوز، میتونی ببینی که دقیقاً بعد از بوت ویندوز، چه سرویس/برنامه ای میخواسته اجرا بشه که گیر کرده یا خیلی کنده که باعث مشکل در ویندوز شده...

Helena*
21-12-2013, 01:02
بله من دقیقا همین کارو کردم ولی انگار اصلا صفحه کلیدو نمیخونه میشه مشکلش از پورتش باشه اخه چراغشم روشن نمیشه.

Zeitgeist
21-12-2013, 01:11
کیبورد رو روی یه سیستم دیگه تست کنید.

اگر سوکت اتصالی به کامپیوتر، usb نیست و ps/2 قدیمی (از اون گردا) هستش، دقت کنید به پورت مخصوص keyboard وصل باشه نه به mouse

اگر usb است با پورت های دیگه تست کنید.

کابل و به خصوص محل های اتصالش به انتها و ابتدا رو تکان بدید؛ شاید قطعی ای داخل کابل پیش اومده...

یک کیبورد دیگه رو تست کنید...

Helena*
21-12-2013, 01:14
با یه کیبورد دیگه تست کردم فرقی نکرده!!!!!!!!!!!!!!!!

Zeitgeist
21-12-2013, 01:22
دفترچه راهنمای مادربرد رو خونده و ببینید که نحوه ی Clear کردن دستی اطلاعات CMOS چگونه است. شاید ازش به عنوان reset bios یا reset uefi یا همچین چیزایی هم یاد شده باشه.

البته میتونید کابل برق سیستم رو قطع کرده، و باتری نگهدارنده ی اطلاعات cmos رو برای چند دقیقه از جاش در بیارید؛ سپس دوباره جا زده، کابل برق رو وصل کرده، و سیستم رو روشن کنید.

با یکی از دو روش بالا، به احتمال زیاد باید بتونید تنظیمات رو ریست کنید به پیشفرض ها.

فقط باید حواستون باشه به مادربرد آسیب نرسونید. از دست زدن به سطح بردها خودداری کنید.

Helena*
21-12-2013, 01:24
ممنون از راهنماییتون.

vissoto
21-12-2013, 09:28
اگر مینبورد شما قدیمی است و کیبورد شما usb است گزینه ای با عنوان enabled legasy usb keyboard یا چیزی مشابه به این را باید فعال کنید .

Zeitgeist
21-12-2013, 11:10
اگر مینبورد شما قدیمی است و کیبورد شما usb است گزینه ای با عنوان enabled legasy usb keyboard یا چیزی مشابه به این را باید فعال کنید .

که برای انجامش نیاز به یه کیبورد داره و مشکل اینجاست که کیبورد کار نمیکنه!

Helena*
25-12-2013, 17:11
هيجي متاسفانه!!!!!!!!حقيقتش ميترسم دست به باتري بزنم:n13:

Zeitgeist
25-12-2013, 19:57
هيجي متاسفانه!!!!!!!!حقيقتش ميترسم دست به باتري بزنم:n13:

ترس نداره...

هیچی نمیشه!

جاسم کدخدایی بنت
25-12-2013, 22:25
سلام

من فکر می کنم که ویندوز شما مشکل داره

و از طرفی میخواین ویندوز رو عوض کنید اما چون کیبوردتان usb هست نم تونید خوب همونطور که دوستمون گفتند از بایوس usb رو enable کنید و سی دی رام را first boot بذارید بعد هم ویندوز رو عوض کنید.

Helena*
07-01-2014, 20:30
سلام وقت بخير:
من باتري كيس رو دراوردم و تونستم با صفحه كليد وارد بخش setup بشم ولي بعد از ريست شدن دوباره صفحه مشكيه مياد و ويندوز عوض نميشه؟
راه حل چ يه؟؟؟؟؟

Zeitgeist
08-01-2014, 00:46
سلام وقت بخير:
من باتري كيس رو دراوردم و تونستم با صفحه كليد وارد بخش setup بشم ولي بعد از ريست شدن دوباره صفحه مشكيه مياد و ويندوز عوض نميشه؟
راه حل چ يه؟؟؟؟؟

حالا که کیبورد کار میکنه، موقعی که کامپیوتر روشن میشه به صورت پشت سر هم دکمه ی F8 رو بزنید.

منویی میاد قبل از بوت ویندوز و گزینه ی safe mode رو انتخاب کنید.

اگر بالا اومد، داخل safe mode یه پنجره cmd.exe باز کنید.

داخلش بنویسید sfc /scannow و دکمه ی اینتر رو بزنید و منتظر بمونید تموم شه.

سیستم رو ریستارت کنید.

البته ممکنه مشکل از سرویس ها یا برنامه های نصب شده روی سیستم عامل باشه که این به سطح بالاتری از بررسی نیاز داره...

به طور کلی هم توصیه میکنم در صورتی که از لحاظ سخت افزاری امکانش رو دارید، به سیتم عامل microsoft windows 7 یا بالاتر یا چیز بهتری از xp ارتقاء بدید.

Helena*
08-01-2014, 00:55
جالب اينجاست كه انگار صفجه كليد موقع زدن كليد f8 كار نميكنه؟ يا حتي f9-f12 كه ميزنم تنظيم بوت كه مياد, بخوام cd رو انتخاب كنم بازم صفحه كليد كار نميكنه؟!!!!!!!!!!!

Zeitgeist
08-01-2014, 01:12
با یه کیبورد دیگه تست کنید :/