PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تفاوت میان CPUهای اینتل

CJ Alireza
20-12-2013, 17:13
بین cpu های اینل
باپسوندU/HQ/MQ
تو کارای محاسباتی سنگین مهندسی وکارای گرافیکی وسه بعدی سازی مثل maya&unity تفاوت زیادی وجود داره؟
اکثر مدل ها الان Uهستن. من چیزی می خوام که برا بازی هم قدرتمند باشه؟:n01:

این شماره های قبل پسوند مثل3610MQ/2670QM/3632QM
ملا کچه چیزیه؟
لطفا راهنماییم کنید:n30:

y53d
20-12-2013, 17:34
سلام .
خودتون که میگید پردازش های سنگین .... پس اصولا اول فرکانس و بعدش مقدار کش مطرح میشه ..:n02:
والا تا جاییکه ما شنیدیم اون اعداد و ارقام رو خودشون میفهمن چیه . و فقط رقم اول رو من شنیدم که مال سری پردازنده هستش . که فرضا بگن رقم 2 نشانگر پردازنده هایی هست که از ht استفاده میکنن و فلان و . . .
ولی اغلب وقتی پسوند Q رو دیدیم میشه فهمید که quad هست .
و وقتی X رو دیدیم میشه فهمید که فرکانسش نسبت به هم خونواده هاش بیشتره (Extreme)

y53d
20-12-2013, 17:39
1- حرف E: پردازنده هایی که روی بورد جاسازی شدند و به نوعی یک سیستم روی یک چیپ به شمار می روند.
2- حرف G: پردازنده های سری گیم که ضریب باز بودن آنها، کاربران حرفه ای را قادر به اورکلاک و افزایش کارایی پردازنده می کند.
3- حرف J: پردازنده های این سری دارای قابلیت غیر اجرایی (No-Execute یا Execute Disabled) هستند که با عبارت NX نیز شناخته می شوند.
4- حرف L: پردازنده های کم مصرف
5- حرف M: ریز پردازنده های مخصوص تجهیزات همراه
6- حرف P: پردازنده های سری Atom با این پسوند شناخته می شوند.
7- حرف Q: اگر به دنبال پردازنده هایی با کارایی و عملکرد بسیار بالا هستید، باید پردازنده هایی که پسوند Q دارند را مد نظر قرار دهید.
8- حرف T: پردازنده های سری Atom که کارایی بالاتری از پردازنده های پسوند P دارند.
9- حرف U: پردازنده های فوق کم مصرف
10- حرف X: پردازنده هایی که بالاترین سطح کارایی و قدرت پردازشی را در اختیار شما قرار می دهند و به طور معمول در لپ تاپ های مخصوص ورک استیشن مورد استفاده قرار می گیرند.

اینم یه مطلبی بود گفتم شاید به کارتون بیاد...:n26: