PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره خرید سرور برای رندرینگ تا 7 میلیون

night lord
20-12-2013, 09:48
سلام دوستان یه سیستم برای رندرینگ حرفهای میخوام جمع کنم با 7 تومن با تلورانس 500 تومن (فقط کیس) البته تا یه ماه آینده . نظرم روی سرور هستش چون الان دارم با یکیش کار میکنم فوق الاده است .
در مورد سرور و cpu های زئون چیزی زیاد نمیدونم . فقط تعداد هسته ها برای رندرینگ مهمه ، سرور هم برای تعداد هسته بالا و سرعت رندر بالا نظرم رو جلب کرده .
میخوام حداقل 24 تا 32 گیگ رم حتما داشته باشم . کودای کارت گرافیکم مهمه چون با open cl رندر میگیرم . چی میشه پیشنهاد کرد؟ ممنون از همه
اگه پیشنهاد بهتری دارید ، خوشحال میشم بدونم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Hessam 2
20-12-2013, 10:12
یک ماه خیلی زوده دوست عزیز که از الان مشاوره می گیرید! بدون شک سیستم های پیشنهادی امروز با یک ماه دیگه زمین تا آسمون متفاوت خواهد بود!!
اگر یک ماه دیگه خریداری می کنید، همون یک ماه بعد تشریف بیارید جهت مشاوره. از الان خیلی زود هست.

ضمناً بودجه ی شما برای پردازنده های زئونی که از سوکت 2011 بهتر باشه، کافی نیست!
اگر 20 میلیون قصد خرید سیستم داشتید، زئون و خرید سیستم سروری بهتر بود!

اما برای امروز میشه سیستم زیر رو پیشنهاد داد:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

night lord
20-12-2013, 11:00
مرسی ، پس اینطور که میگید خیلی بالا در میاد سرور.
خوب اگه بخوام تا 8 تومن ارتقا بدم قیمت رو ، چون دستم باز هستش فقط نمیخوام بیشتر از این هزینه کنم براش .
و سیستمی با مین asus ببندم چون با گیگا تجربه خوبی ندارم
تعداد هسته بالا و رم بالا حداقل 24 یا 32 برسه چون نیاز دارم .
کارت گرافیک هم نظرتون با gtx580 چطوره؟ البته قیمتش رو نمیدونم
چی پیشنهاد میدین؟

Hessam 2
20-12-2013, 11:08
مرسی ، پس اینطور که میگید خیلی بالا در میاد سرور.
خوب اگه بخوام تا 8 تومن ارتقا بدم قیمت رو ، چون دستم باز هستش فقط نمیخوام بیشتر از این هزینه کنم براش .
و سیستمی با مین asus ببندم چون با گیگا تجربه خوبی ندارم
تعداد هسته بالا و رم بالا حداقل 24 یا 32 برسه چون نیاز دارم .
کارت گرافیک هم نظرتون با gtx580 چطوره؟ البته قیمتش رو نمیدونم
چی پیشنهاد میدین؟

خواهش می کنم. بــــــــــــله.
اوکی. لیست جدید جایگزین شد.
کارت 580 هم خیلی وقته که دیگه موجود نیست! اگر هم باشه، قیمتش بالای 2 میلیونه که ابداً بودجه تون نمی رسه! مگر دست دوم بتونید جایی با قیمت 1/5 پیدا کنید.

eshraghi2010
20-12-2013, 11:18
سلام دوست عزیز ! اگر بتونید بودجتون رو بتونید ببرید بالا سیستم زیر بهتر هست با 32 گیگ رم و گرافیک کواردو !

برای خرید پردازنده زئونی که از 4930K بهتر باشه بودجتون نمیرسه ! مگه اینکه یه کار خیلی خیلی عجیب انجام بدید !!!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

night lord
20-12-2013, 11:21
اوکی. لیست جدید جایگزین شد.
کارت 580 هم خیلی وقته که دیگه موجود نیست! اگر هم باشه، قیمتش بالای 2 میلیونه که ابداً بودجه تون نمی رسه!

مرسی کاش جایگزین نمیکردی که من هر جفتش رو داشته باشم ، به هر حال ممنونم
یه نکته : این سیستم واتر کولینگ داره ، اگه بخوایم ایر کولینگ بزاریم هزینه پایین تر نمیاد؟
البته من اورکلاک هم میکنم ، میخوام بدونم این cpu برای اورکردن مناسبه؟ و پاور جوابگو هست؟
چون شنیده بودم این رمهای 8 گیگ خوب اور نمیشن .
چون از زمان sandyBridge دیگه من خودمو آپدیت نکردم و اطلاعاتم نسبت به این نسلهای جدید خوب نیست.

Hessam 2
20-12-2013, 11:22
مرسی کاش جایگزین نمیکردی که من هر جفتش رو داشته باشم ، به هر حال ممنونم
یه نکته : این سیستم واتر کولینگ داره ، اگه بخوایم ایر کولینگ بزاریم هزینه پایین تر نمیاد؟
البته من اورکلاک هم میکنم ، میخوام بدونم این cpu برای اورکردن مناسبه؟ و پاور جوابگو هست؟
چون از زمان sandyBridge دیگه من خودمو آپدیت نکردم و اطلاعاتم نسبت به این نسلهای جدید خوب نیست.

حتماً باید واترکولینگ باشه! آره. برای اور هم مشکلی نیست. تازه این چیزی که فرمودید، کیس ایکس 9 و واترکولینگ های دو فن رو می طلبه که خب بودجه دیگه نمی رسه و به همون باید اکتفا کرد!
من جای شما بودم، گیگا می گرفتم. نسبت به قیمتش، ارزش خرید بالایی نداره ایسوس! خیلی گرونه! گارانتی گیگا هم بهتره. قیمتش کارتش هم ارزون تره.
راستی اهل گیم هم هستین؟

animsprite
20-12-2013, 11:26
از این که میگید از مین های گیگا تجربه خوبی ندارید به چه صورت اینو میگید ....میشه دلایلتونو بگید
چون مین خود من هم گیگاست و تو اور مخصوصا خیای اذیتم کرد با اون بایوس پریدنش :n27:

night lord
20-12-2013, 11:26
سلام دوست عزیز ! اگر بتونید بودجتون رو بتونید ببرید بالا سیستم زیر بهتر هست با 32 گیگ رم و گرافیک کواردو !

برای خرید پردازنده زئونی که از 4930K بهتر باشه بودجتون نمیرسه !

مرسی
چقدر باید بودجه اضافه کنم برای بهتر از 4930k و چه مدلی میشه؟
این کارت کوادرویی که پیشنهاد شده فکر میکنم خیلی قدیمیه آیا قدرتش به کارتای معمولی مثلا همین 660 میرسه؟

من یه چیزی رو هم متوجه نشدم ، چرا حتما باید واتر کولینگ باشه؟ آیا دلیل خاصی داره؟

از این که میگید از مین های گیگا تجربه خوبی ندارید به چه صورت اینو میگید ....میشه دلایلتونو بگید
چون مین خود من هم گیگاست و تو اور مخصوصا خیای اذیتم کرد با اون بایوس پریدنش [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

چون من حدود 4 سال پیش دوبار رو دوتا سیستم دوتا مین گیگا سوزوندم روی پلتفرم ناهلم بود . یکیش اگه اشتباه نکنم U3 بود ، درست خاطرم نیست . دیگه پشت دستمو داغ کردم

Hessam 2
20-12-2013, 11:28
مرسی
چقدر باید بودجه اضافه کنم برای بهتر از 4930k و چه مدلی میشه؟
این کارت کوادرویی که پیشنهاد شده فکر میکنم خیلی قدیمیه آیا قدرتش به کارتای معمولی مثلا همین 660 میرسه؟

صادقانه به شما بگم، بودجه تون رو باید 10 تومن کنید برای اینکار!!! ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) (کارت این سیستم میشه 660 و پردازنده اش میشه 4960 برای شما)
خرید 4960X که بهترین پردازنده ی دسکتاپی دنیاست! هر چند قیمت خیلی بالایی داره (3/5 میلیون!) و ارزش خرید بالایی نداره نسبت به 4930. جفتشون 12 هسته ای هستن!
660 هم در سطح K2000 هست. شخصاً 660 رو به K2000 ترجیح میدم! چون نسبت به قیمتش کارایی مشابه ای ارائه میده و با این تفاوت که 700 قیمتش گرون تر هست! لذا توجیه خرید مناسبی نداره.

night lord
20-12-2013, 11:39
فکر میکنم همون 660 جواب کارم رو میده.
درمورد cpu هم فکر کنم با 4930k و یه مقدار اور کلاک میتونم به 4960 برسم و توجیه منتقی نداره خریدش.

در مورد مادربرد آیا الان مین های EVGA تو بازار پیدا میشه اگه بخوام به حای asus ببندم و از نظر قیمت به صرفه هست (فکرکنم گرونتره) . چون خودم یکی دارم و خیلی راضیم ولی تو پیدا شدنش شک دارم

و اینکه این رمهای 8گیگ اور میشن؟ چون زمانی که تازه اومده بودن میگفتن تو اور خوب جواب نمیدن

eshraghi2010
20-12-2013, 11:41
صادقانه به شما بگم، بودجه تون رو باید 10 تومن کنید برای اینکار!!! خرید 4960X که بهترین پردازنده ی دسکتاپی دنیاست! هر چند قیمت خیلی بالایی داره (3/5 میلیون!) و ارزش خرید بالایی نداره نسبت به 4930. جفتشون 12 هسته ای هستن!
660 هم در سطح K2000 هست. شخصاً 660 رو به K2000 ترجیح میدم!

همیشه گفتن سری 600 انویدیا توی رندرینگ نسبت به بقیه سری های انویدیا خیلی ضعیف بوده ! داداش سری کواردو رو اصلاً با سری گیمینگ مقایسه نکن !! توی عمل کارایی سری کواردو معلوم میشه نه با مقایسه با سری 600 گیمینگ !
به قول خودت که توی بحث 4820K و 4770K میگی دلیلی برای تولید این وجود داره و بهترین پیشنهاد رو اینتل کرده ، اگه 660 قوی تر یا هم سطح K2000 باشه انویدیا مرض داشته K2000 تولید کرده ؟!!! یا K600 ؟!!!
بحث مقایسه 660 و کواردو K2000 هم مثل بحث 4820K و 4770K هست !! اگه دلیلی برای تولید 4820K هست برای K2000 هم هست حتی محکم تر !!! چون کلاً کاربرد کارت های رندرینگ و گیمینگ فرق می کنه !! :n02:

Hessam 2
20-12-2013, 11:42
درمورد cpu هم فکر کنم با 4930k و یه مقدار اور کلاک میتونم به 4960 برسم و توجیه منتقی نداره خریدش.

در مورد مادربرد آیا الان مین های EVGA تو بازار پیدا میشه اگه بخوام به حای asus ببندم و از نظر قیمت به صرفه هست (فکرکنم گرونتره) . چون خودم یکی دارم و خیلی راضیم ولی تو پیدا شدنش شک دارم

بله. فکر خوبیه.
نه کلاً محصولات EVGA خیلی وقته که دیگه تو کشورمون موجود نیست!

Hessam 2
20-12-2013, 11:43
همیشه گفتن سری 600 انویدیا توی رندرینگ نسبت به بقیه سری های انویدیا خیلی ضعیف بوده ! داداش سری کواردو رو اصلاً با سری گیمینگ مقایسه نکن !! توی عمل کارایی سری کواردو معلوم میشه نه با مقایسه با سری 600 گیمینگ !
به قول خودت که توی بحث 4820K و 4770K میگی دلیلی برای تولید این وجود داره و بهترین پیشنهاد رو اینتل کرده ، اگه 660 قوی تر یا هم سطح K2000 باشه انویدیا مرض داشته K2000 تولید کرده ؟!!! یا K600 ؟!!!
بحث مقایسه 660 و کواردو K2000 هم مثل بحث 4820K و 4770K هست !! اگه دلیلی برای تولید 4820K هست برای K2000 هم هست حتی محکم تر !!! چون کلاً کاربرد کارت های رندرینگ و گیمینگ فرق می کنه !! :n02:

4820 با 4770 هم قیمت هستن!
نه 660 با K2000 که بیش از 700 هزار تومن اختلاف قیمتشون هست!!!!!
به علاوه کارت 660 بیشترین مقدار هسته ی کودا رو در رنج قیمت کارت های زیر 1,400 داره!
از اینها گذشته، کارت گرافیک نقش فرعی داره در رندرینگ!
اصلاً ارزش خرید نداره کواردوهای زیر 5 میلیون تومان نسبت به کارت های دسکتاپی!!
از نظر اقتصادی دارم میگم. اصلاً به صرفه نیست!

اینجا رو ببین:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

eshraghi2010
20-12-2013, 11:44

و اینکه این رمهای 8گیگ اور میشن؟ چون زمانی که تازه اومده بودن میگفتن تو اور خوب جواب نمیدن

مادربرد EVGA دیگه توی بازار کشور ما موجود نیست !!
لطفاً پستی رو که توش پیشنهاد سیستم دادم مجدداً مطالعه کنید مخصوصاً اون جمله ای رو که Bold کردم !!

animsprite
20-12-2013, 11:48
بد زمونه ای شده اون موقع که ایران برای خودم 2600k گرفتم 380 و پردازنده 3930k که خیلی دوست داشتم بگیرمش 900 تومن بود و مد بود برای یه چنین سیس:n27:تم هایی دو گرافیکه کار کنند بچه ها 2تا gtx570 یا دوتاgtx580 وبه راحتی این کارو هم میکردن و نهایت قیمت به زور به 4-5 میرسید ولی الان که قیمتهای سایت هارو میبینم نا امید میشم

night lord
20-12-2013, 11:51
بچه ها با هم دوست باشیم :n02:
بحث قیمت هم هست ، من با این بودجه اگه بخوام کوادرو یا فایر پرو بر دارم ، فکر کنم خیلی قیمت بالا بره و به نظرم سری جدیدش با نرم افزار ها هم بیشتر هم خون باشه که قیمتش سر به فلک میزنه.
ترجیح میدم اون 700 تومن رو بزارم و یه 580 بگیرم ، چون به قول شما کارتای 600 برای رندر زیاد خوب جواب نمیدن .اینو قبلا هم شنیده بودم . اگه بودجه نرسید همین 660 انتخاب خوبیه

eshraghi2010
20-12-2013, 11:57
بچه ها با هم دوست باشیم :n02:
بحث قیمت هم هست ، من با این بودجه اگه بخوام کوادرو یا فایر پرو بر دارم ، فکر کنم خیلی قیمت بالا بره و به نظرم سری جدیدش با نرم افزار ها هم بیشتر هم خون باشه که قیمتش سر به فلک میزنه.
ترجیح میدم اون 700 تومن رو بزارم و یه 580 بگیرم ، چون به قول شما کارتای 600 برای رندر زیاد خوب جواب نمیدن .اینو قبلا هم شنیده بودم . اگه بودجه نرسید همین 660 انتخاب خوبیه

من مخلص شما و داداش حسام خودم هم هستم !! :n16:
گردن ما از مو باریکتره ! هرچی استاد حسام بگه همونه ! من در کار ایشون دخالتی نمی کنم ! :n12::n16:
ولی بر تصمیم و نظر خودم هم مصمم هستم !! :n08:
پستی رو که گفتم مجدداً مطالعه کنید کردید ؟!!!

Hessam 2
20-12-2013, 11:59
من مخلص شما و داداش حسام خودم هم هستم !! :n16:
گردن ما از مو باریکتره ! هرچی استاد حسام بگه همونه ! من در کار ایشون دخالتی نمی کنم ! :n12::n16:
ولی بر تصمیم و نظر خودم هم مصمم هستم !! :n08:
پستی رو که گفتم مجدداً مطالعه کنید کردید ؟!!!

لینک ها رو ببین مهندس تا دیگه هوس مصمم بودن به سرت نزنه: :D :D :D
این کارت K2000 کمترین نسبت قیمت به کارایی رو در بین تمامی کارت های جهان داره!!! از 660 هم ضعیف تره!!

animsprite
20-12-2013, 12:01
اون موقع کارت مورد علاقه من هم gtx580بود ولی قیمت دوتا 6950 از یک 580 ارزونتر در میومد در حالی که تو پر فورمنس هم یه سرو گردن از 580 بالاتر قرار میگرفت دیگه چه برسه به اینکه 6950 رو به 6970 انلاک کنی گرچه پاور محدودیت ایجاد میکرد ...به هر حال امید وارم به نتیجه مطلوب برسید ....خوش باشین :n18:

eshraghi2010
20-12-2013, 13:41
اینم یه سیستم دیگه !! ( صرفاً جهت اطلاع !! ) هرچند خودتون گفتید دستتون بازه !! شاید با این سیستم وسوسه بشید !!!
فقط امیدوارم جناب استارتر منو دار نزنن !!! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
دو عدد پردازنده Xeon E5-2630 اینتل رو به عزای Core i7 4960X مینشونه !!! با 12 هسته فیزیکی و 24 رشته پردازشی !!! :n25::n02:
و کارت 770 گیگابایت نسخه 4 گیگابایتی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) !!! K2000 رو توی دستاش له می کنه عین پوست کیک میندازه تو سطل آشغال !!!! :n02:

البته اگه این هزینه سنگین شده و خرید کارت 580 قطعیه می تونید همون کارت 580 رو بگیرید و هزینه کل رو کم کنید !!
این سیستم تقریباً شده همون چیزی که از اول دنبالش بودید ! سیستم شبه سروری !

سیستم دوم با رم ECC -Support :

Hessam 2
20-12-2013, 13:45
مهندس اشراقی جان، اون مادربرد با رمی که نوشتی، سازگاری نداره اصلاً!
در مورد سایر قطعات از جمله کیس رکمونت و پاور سرور و ... خدا می دونه! :D تخصصی ندارم! بیش از این واردش نمیشم!

eshraghi2010
20-12-2013, 13:51
مهندس اشراقی جان، اون مادربرد با رمی که نوشتی، سازگاری نداره اصلاً!

صرفاً جهت اطلاع !

مادربرد پیشنهادی طبق مشخصات سایت سازنده تا 128 گیگابایت حافظه Non-ECC پشتیبانی می کنه ! تا 512 گیگابایت از حافظه های ECC-RDIMM و تا 1TB از حافظه های ECC-LRDIMM پشتیبانی می کنه !
سه عدد اسلات PCIE3 X16 و سه عدد PCIE3 X8 داره !!!!
بد میگم ؟!!! بگو بد میگی ؟!!! :n02:

Hessam 2
20-12-2013, 13:53
صرفاً جهت اطلاع !

مادربرد پیشنهادی طبق مشخصات سایت سازنده تا 128 گیگابایت حافظه Non-ECC پشتیبانی می کنه !
سه عدد اسلات PCIE3 X16 و سه عدد PCIE3 X8 داره !!!!
بد میگم ؟!!! بگو بد میگی ؟!!! :n02:

بـــــــــله. اما اون رم ها ECC نیستن عزیز!
ضمناً فرکانسش هم 1600 بیشتر، ساپورت نمی کنه!

eshraghi2010
20-12-2013, 13:58
بـــــــــله. اما اون رم ها ECC نیستن عزیز!
ضمناً فرکانسش هم 1600 بیشتر، ساپورت نمی کنه!

ای بابا خب Non-ECC که گفته برای همین رم های عادی و دسکتاپی هست دیگه برادر !!!! میگه از اینها هم ساپورت می کنه ! Non-ECC یعنی ECC نیستن !!!
فرکانسش هم تا 1866 هست !!! رم 1866 توی بازار داریم مگه ؟!!!
لینک رو حتماً ببین داداشی !! :n01::n12:
دقت کن برادر !!! :n02::n16:

Hessam 2
20-12-2013, 13:59
ای بابا خب Non-ECC که گفته برای همین رم های عادی و دسکتاپی هست دیگه برادر !!!! میگه از اینها هم ساپورت می کنه ! Non-ECC یعنی ECC نیستن !!!
فرکانسش هم تا 1866 هست !!! رم 1866 توی بازار داریم مگه ؟!!!
دقت کن برادر !!! :n02::n16:

بله. 1866 هم داریم! چند تا میخوای؟!
فقط مادربرد نیست! موضوع اینه که پردازنده های زئون اصلاً از غیر ECC ها پشتیبانی نمی کنن!!
ضمناً این سیستم دیگه شبه سروری نیست! بیس سیستم خودش سروره! شبه نداریم! :D

eshraghi2010
20-12-2013, 14:02
بله. 1866 هم داریم! چند تا میخوای؟!
فقط مادربرد نیست! موضوع اینه که پردازنده های زئون اصلاً از غیر ECC ها پشتیبانی نمی کنن!!

چونه نزن اینقدر !! :n02: لینک رو دیدی که قضاوت می کنی داداش ؟!!! مگه مرض دارم چیزی که اشتباهه پیشنهاد بدم و وقت خودم و استارتر رو بگیرم ؟!!!
یک ساعت داشتم تمام مادربردهای سوپرمایکرو رو زیر و رو می کردم داداش !!!!
پست قبلیم هم بخون دوباره ویرایش کردم !!! :n02:

Hessam 2
20-12-2013, 14:04
چونه نزن اینقدر !! :n02: لینک رو دیدی که قضاوت می کنی داداش ؟!!! مگه مرض دارم چیزی که اشتباهه پیشنهاد بدم و وقت خودم و استارتر رو بگیرم ؟!!!
یک ساعت داشتم تمام مادربردهای سوپرمایکرو رو زیر و رو می کردم داداش !!!!

نه خب! هیچکسی چیزی که می دونه، خلافش عمل نمی کنه که! زمانی اشتباه می کنه که ندونه و ندانسته دیدگاهش رو ارائه میده و فکر می کنه که می دونه!

خلاصه آقا از ما گفتن بود! من به حرفی که میزنم یقین دارم و درسش رو خوندم! چنین چیزی غیرممکن هست!

ضمناً سایر قطعات از جمله کیس رکمونت و پاور سرور و ... هم شک دارم که ساپورت کنه!

الان یاد جمله ی امضام افتادم! =))
عجب گرفتاریی داره این دنیا...!!

ای پیرمرد نازنین پیپ به دست، به راستی که راست گفتی! عاشقتم والله! =))

eshraghi2010
20-12-2013, 14:18
نه خب! هیچکسی چیزی که می دونه، خلافش عمل نمی کنه که! زمانی اشتباه می کنه که ندونه و ندانسته دیدگاهش رو ارائه میده و فکر می کنه که می دونه!

خلاصه آقا از ما گفتن بود! من به حرفی که میزنم یقین دارم و درسش رو خوندم! چنین چیزی غیرممکن هست!

پس سوپرمایکرو دلش درد می کرده و برای قشنگی توی مشخصات مادربردش دروغ نوشته ؟!!!
توی همین سایت سوپرمایکرو بگردی بعضی از مادربردهاش هستن که فقط ECC ساپورت می کنند و تعدادیش هم هست که هم ECC ساپورت می کنه هم Non -ECC !
اصلاً چرا راه دور بریم داداش ؟!!! شما که عاشق گیگابایت متخصص گیگابایت هستی نگاه کنی توی مشخصات X79S-UP5-Wifi ولیست مموری ساپورتش می بینی که هم رم ECC ساپورت می کنه هم Non ECC !!!
گیگابایت هم دروغ میگه به نظرت داداشی ؟!!
از دستم ناراحت نشیا داداش !

Hessam 2
20-12-2013, 14:20
پس سوپرمایکرو دلش درد می کرده و برای قشنگی توی مشخصات مادربردش دروغ نوشته ؟!!!
توی همین سایت سوپرمایکرو بگردی بعضی از مادربردهاش هستن که فقط ECC ساپورت می کنند و تعدادیش هم هست که هم ECC ساپورت می کنه هم Non -ECC !
اصلاً چرا راه دور بریم داداش ؟!!! شما که عاشق گیگابایت متخصص گیگابایت هستی نگاه کنی توی مشخصات X79S-UP5-Wifi ولیست مموری ساپورتش می بینی که هم رم ECC ساپورت می کنه هم Non ECC !!!
گیگابایت هم دروغ میگه به نظرت داداشی ؟!!
از دستم ناراحت نشیا داداش !

داداش بحث مادربرد و پردازنده نیست!
بحث اینه که اصلاً پردازنده های زئون از غیر ECC ها پشتیبانی نمی کنن! من کاری به مادربرد ندارم!

در هر صورت آقا اگر یارو خرید و ساپورت نکرد، جناب عالی به عنوان مشاور باید پاسخگو و مسئولیت پذیر باشی و ضرر زیان طرف رو بدی و یا با هم به تفاهم برسین.
به من چیزی ارتباط نداره و هرگز نه چیزی ازم کم میشه و نه اضافه و نه چیزی تو جیبم میره! از جناب عالی، بعید بود!!

من سیستمی که پیشنهاد دادم رو تضمین می کنم برای طرف! (اگر از خودم بخره!)
هر مشکلی باشه، براش رایگان تعویض می کنم. چون به انتخابم مطمئنم و یقین دارم که اشتباهی توش نیست! اگر هم روزی باشه، رایگان Ok می کنم واسش!

از ما گفتن بود. موفق باشید./ یا علی.

night lord
20-12-2013, 16:28
اینم یه سیستم دیگه !! ( صرفاً جهت اطلاع !! ) هرچند خودتون گفتید دستتون بازه !! شاید با این سیستم وسوسه بشید !!!
فقط امیدوارم جناب استارتر منو دار نزنن !!! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
دو عدد پردازنده Xeon E5-2630 اینتل رو به عزای Core i7 4960X مینشونه !!! با 12 هسته فیزیکی و 24 رشته پردازشی !!! :n25::n02:
و کارت 770 گیگابایت نسخه 4 گیگابایتی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) !!! K2000 رو توی دستاش له می کنه عین پوست کیک میندازه تو سطل آشغال !!!! :n02:

البته اگه این هزینه سنگین شده و خرید کارت 580 قطعیه می تونید همون کارت 580 رو بگیرید و هزینه کل رو کم کنید !!
این سیستم تقریباً شده همون چیزی که از اول دنبالش بودید ! سیستم شبه سروری !

سیستم دوم با رم ECC -Support :

خدا خیرت بده!!
من دنبال یه همچین چیزیم ، الان داشتم فکر میکردم خوب 32 گیگ رم کمه برای کار من ، که اومدم اینجا دوباره اینو دیدم .
که نه 20 30 میلیون در میاد نه اینکه زیاد فشار میاره و به این زودیها هم قدیمی نمیشه و با 10 تومن جمع میشه .
اینو میگم چون الان ی سرور مال سال 2009 دستم هست خدایی از سیستمای الان خیلی سر تره .

فقط میبینم اساتید با هم اختلاف دارن ، اگه بتونید یه سیستمی که همه چیش با هم خوب مچ باشه از اینا در بیاریم با کمک شنا اساتید فن و به صرفه هم باشه البته(قیمت خیلی بالا نره این حدود دیگه تهشه) خیلی خوب میشه .
حقیقت فکر میکنم اگه سیستم درست نگیرم نمیتونم مدت طولانی ازش استفاده کنم و cpu های دسکتاپی معمولی جدید میخورنش در آینده...

میشه ایرادات این سیستم رو البته جسارت نباشه با هم حل نیم و به یه جمع بندی برسیم؟! :n16:
مرسی

eshraghi2010
20-12-2013, 17:15
خدا خیرت بده!!
من دنبال یه همچین چیزیم ، الان داشتم فکر میکردم خوب 32 گیگ رم کمه برای کار من ، که اومدم اینجا دوباره اینو دیدم .
که نه 20 30 میلیون در میاد نه اینکه زیاد فشار میاره و به این زودیها هم قدیمی نمیشه و با 10 تومن جمع میشه .
اینو میگم چون الان ی سرور مال سال 2009 دستم هست خدایی از سیستمای الان خیلی سر تره .

فقط میبینم اساتید با هم اختلاف دارن ، اگه بتونید یه سیستمی که همه چیش با هم خوب مچ باشه از اینا در بیاریم با کمک شنا اساتید فن و به صرفه هم باشه البته(قیمت خیلی بالا نره این حدود دیگه تهشه) خیلی خوب میشه .
حقیقت فکر میکنم اگه سیستم درست نگیرم نمیتونم مدت طولانی ازش استفاده کنم و cpu های دسکتاپی معمولی جدید میخورنش در آینده...

میشه ایرادات این سیستم رو البته جسارت نباشه با هم حل نیم و به یه جمع بندی برسیم؟! :n16:
مرسی

ممنون ! :n16:
ای بابا !!! 32 گیگ هم کمه ؟!! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] مگه چیکار می کنی برادر ؟!!! با چی رندر میگیری مگه شما ؟!!!
یه کم شرایطت رو توضیح بده ! مشخصات سیستم فعلیت رو که الآن باهاش کار می کنی به ما بگو ! همون سیستم سروری رو که میگی باهاش کار کردی مشخصات سخت افزاریش چیه ؟!!!
درستش اینه که این سیستم بره توی کیس مخصوص سرور ! این کیس ها خودشون پاور هم دارند ! ولی قیمت وحشتناکی دارند !!! از 1.5 تا 8 میلیون قیمتشونه کیس هایی که پاورشون مناسب باشه !!! و هرکدوم واسه انواع مخصوصی از سرور ها هستند !
الآن بحث اختلاف سر ساپورت رم توی لیست دوم همین سیستم سروری که ECC ساپورت هست حل شده !
هرچند سیستم اول هم براساس گفته سایت تولید کننده درسته ظاهراً !! همه جوره چکش کردم و درست بود ! ولی باز هم سیستم دوم که قیمت رمش 900 تومن هست مطمئن تره ! شما همین سیستم دوم رو در نظر بگیرید !
یعنی این سیستم :
برای کولینگ دو تا سی پی یو دو تا واترکولر نوشتم که اگه بخواد توی کیس سرور بره دو تا فن 12 سانتی داره که جاش نمیشه !!! پس یا باید توی کیس معمولی سیستم رو بست تا واتر کولرها جاشون بشه یا اگه توی کیس سرور بسته میشه باید ایر کولر براشون بست !!!
به نظر من سیستم آقا حسام ریسکش از همه نظر برای ساپورت قطعات نسبت به سیستم سروری کمتر و مطمئن تره !! سیستم های سروری دردسر خاص خودشون رو دارند !!
فقط می تونید پردازنده رو 4960X بگیرید و رم رو 64 گیگ ببندید !!! که فکر نمی کنم کارتون اینقدر سنگین باشه که 32 گیگ رم کم بیاد !! شوخی نیست که 32 گیگ رم !! دست کم نگیرید !!

Hessam 2
20-12-2013, 17:15
خدا خیرت بده!!

مرسی

داداش این سیستم ها تخصصی هست! سیستم های سروری!
باید به متخصصش مراجعه کنید! ما هر چی به جناب اشراقی می گیم، روی حرف خودش مصر هست! مطمئناً هم نمی تونه برای شما تضمین کنه چیزی رو!
بنده هم وارد بحثی نمیشم که توش تخصص ندارم و اکیداً پیشنهاد می کنم به یک متخصص شبکه و سیستم های سرور مراجعه کنید.
چون شرایط این گونه سیستم ها خیلی متفاوت هست. بعید بدونم بیس سرور باشه و سایر قطعات دسکتاپی، خیلی منطقی و اصولی باشه.

سیستم سروری بحث های کیس های رکمونت و پاورهای سروری میاد وسط. کلاً میشه یه سیستم دیگه!
هاردهای 15k و هزار چیز دیگه...

از سورسی که خود جناب اشراقی گرفتن استفاده می کنم که این گروه متخصص سرور هستن شنبه باهاشون گفتگو کنید تا راهنمایی لازم رو انجام بدن به شما آقای نجفی از همکاران هستن در تهران:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](F(DJXrnP11bmETLHASm7uInFlPPx_Sq_8EhZk5WdIWkWBA0G_ gVj6lEXllyqte6lzQY9JVdmToe-T6spGhGew3gct4OM0CGayx3wiLyO2hkzyPN7r8Xzn4zNjtqIby-DY06Je_HK3NEPgO-gBgHHe7L84nz_c1))/Shops/310/%DA%AF%D8%B1%D9%88%D9%87-%D8%B5%D8%AF%D9%81 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](F(DJXrnP11bmETLHASm7uInFlPPx_Sq_8EhZk5WdIWkWBA0G_ gVj6lEXllyqte6lzQY9JVdmToe-T6spGhGew3gct4OM0CGayx3wiLyO2hkzyPN7r8Xzn4zNjtqIby-DY06Je_HK3NEPgO-gBgHHe7L84nz_c1))/Shops/310/%DA%AF%D8%B1%D9%88%D9%87-%D8%B5%D8%AF%D9%81)

موفق باشید./

eshraghi2010
20-12-2013, 17:26
داداش این سیستم ها تخصصی هست! سیستم های سروری!
باید به متخصصش مراجعه کنید! ما هر چی به جناب اشراقی می گیم، روی حرف خودش مصر هست! مطمئناً هم نمی تونه برای شما تضمین کنه چیزی رو!
بنده هم وارد بحثی نمیشم که توش تخصص ندارم و اکیداً پیشنهاد می کنم به یک متخصص شبکه و سیستم های سرور مراجعه کنید.
چون شرایط این گونه سیستم ها خیلی متفاوت هست. بعید بدونم بیس سرور باشه و سایر قطعات دسکتاپی، خیلی منطقی و اصولی باشه.

سیستم سروری بحث های کیس های رکمونت و پاورهای سروری میاد وسط. کلاً میشه یه سیستم دیگه!
هاردهای 15k و هزار چیز دیگه...

از سورسی که خود جناب اشراقی گرفتن استفاده می کنم که این گروه متخصص سرور هستن شنبه باهاشون گفتگو کنید تا راهنمایی لازم رو انجام بدن به شما آقای نجفی از همکاران هستن در تهران:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](F(DJXrnP11bmETLHASm7uInFlPPx_Sq_8EhZk5WdIWkWBA0G_ gVj6lEXllyqte6lzQY9JVdmToe-T6spGhGew3gct4OM0CGayx3wiLyO2hkzyPN7r8Xzn4zNjtqIby-DY06Je_HK3NEPgO-gBgHHe7L84nz_c1))/Shops/310/%DA%AF%D8%B1%D9%88%D9%87-%D8%B5%D8%AF%D9%81 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](F(DJXrnP11bmETLHASm7uInFlPPx_Sq_8EhZk5WdIWkWBA0G_ gVj6lEXllyqte6lzQY9JVdmToe-T6spGhGew3gct4OM0CGayx3wiLyO2hkzyPN7r8Xzn4zNjtqIby-DY06Je_HK3NEPgO-gBgHHe7L84nz_c1))/Shops/310/%DA%AF%D8%B1%D9%88%D9%87-%D8%B5%D8%AF%D9%81)

موفق باشید./

چون برای رندر ازش استفاده میشه نه خود سرور من بهش گفتم شبه سروری ! و نیازی به هارد 15K نیست !
همون هارد وسترن Red یا Seagate Constellation CS جوابگو هست !!
رندر اگه خیلی خیلی وحشتناک و سنگین باشه کارش به Xeon می کشه وگرنه در سطح عادی 4930K و 4960X کاملاً جوابگو هست !! و خرید پردازنده های Xeon خرج اضافی هست !!
بنده به نظرم جناب استارتر 4930 و 4960 رو خیلی دست کم گرفتن حسام جون !! البته باید منتظر باشیم و ببینیم استارتر در مورد سطح کارشون چه توضیحی میدن ؟!!!
سیستم Xeon رو فقط به خاطر اینکه استارتر بهش اصرار داشتن پیشنهاد دادم علی رغم میل باطنی و تجربه خودم !! و معتقد بودم و هستم که سیستم شما به احتمال 99% جوابگو هست کاملاً و از سر این رندر هم زیاده !!

Hessam 2
20-12-2013, 17:27
راستی شما فرمودید از سیستم سرور استفاده می کنید و خیلی راضی هستید! در امضای شما دیدم پردازنده آی 7 920 هست از سوکت 1366 هست!
کافیه شما این پردازنده ی سروری رو با پردازنده ی دسکتاپی 4960 مقایسه کنید!!!

می بینید که 4960 سروری نیست! اما خییییییلی قدرتمندتره!

واسه شما 8 هسته ایه! اما این 4960 با 12 هسته ی پردازشی 15 مگ کش سیستم سروری حال حاضر شما رو درسته قورت میده!!

- نرم افزارهایی که استفاده می کنید رو بفرمایید...؟
- از چه سیستم عاملی استفاده می کنید؟ ویندوز؟
- نفرمودید بازی هم می کنید یا خیر...؟

نظر بنده رو بخواید، میگم اصلاً شما نیازی به سیستم سروری ندارید! سوکت 2011 فوق العاده قدرتمند هست که باید از نزدیک حسش کنید تا متوجه شید! کمپانی اینتل این سوکت رو مخصوص رندرینگ های حرفه ای تولید کرده و به مشتریانش پیشنهاد داده!

در مورد مادربردهای گیگابایت هم چون شما باهاش مشکلی داشتید، دلیل نمیشه بد باشه! بنده هم قبلاً یه مادربرد ازراک سوزندم! ایسوس جایگزین کردم و 7 ساله هنوزم دارمش!! این منطقی نیست بگم ازراک آشغاله!! یه گیگا هم دارم 5 ساله آخ نگفته! خیلی هم راضیم ازش!
صرفاً جهت اطلاع شما؛ مادربرد معرفی شده، بهترین مادربرد کامپوتکس 2012 آلمان شناخته شده و از بهترین های بازار هست!

با این وجود خیلی تمایل داشتم این مادربرد شما خریداری کنید به قیمت حدودی زیر 2 میلیون که در راه بازار ایران هست: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

کوه، این مادربرد + 32 گیگ رم 2400 مگاهرتز جی اسکیل ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) + 4960X رو حرکت نمیده که بخواد نرم افزاری این سه غول رو تحت فشار ببره!!!!

eshraghi2010
20-12-2013, 18:00
راستی شما فرمودید از سیستم سرور استفاده می کنید و خیلی راضی هستید! در امضای شما دیدم پردازنده آی 7 920 هست از سوکت 1366 هست!
کافیه شما این پردازنده ی سروری رو با پردازنده ی دسکتاپی 4960 مقایسه کنید!!!

می بینید که 4960 سروری نیست! اما خییییییلی قدرتمندتره!

واسه شما 8 هسته ایه! اما این 4960 با 12 هسته ی پردازشی 15 مگ کش سیستم سروری حال حاضر شما رو درسته قورت میده!!

- نرم افزارهایی که استفاده می کنید رو بفرمایید...؟
- از چه سیستم عاملی استفاده می کنید؟ ویندوز؟
- نفرمودید بازی هم می کنید یا خیر...؟

نظر بنده رو بخواید، میگم اصلاً شما نیازی به سیستم سروری ندارید! سوکت 2011 فوق العاده قدرتمند هست که باید از نزدیک حسش کنید تا متوجه شید! کمپانی اینتل این سوکت رو مخصوص رندرینگ های حرفه ای تولید کرده و به مشتریانش پیشنهاد داده!

در مورد مادربردهای گیگابایت هم چون شما باهاش مشکلی داشتید، دلیل نمیشه بد باشه! بنده هم قبلاً یه مادربرد ازراک سوزندم! ایسوس جایگزین کردم و 7 ساله هنوزم دارمش!! این منطقی نیست بگم ازراک آشغاله!! یه گیگا هم دارم 5 ساله آخ نگفته! خیلی هم راضیم ازش!
صرفاً جهت اطلاع شما؛ مادربرد معرفی شده، بهترین مادربرد کامپوتکس 2012 آلمان شناخته شده و از بهترین های بازار هست!

با این وجود خیلی تمایل داشتم این مادربرد شما خریداری کنید به قیمت حدودی زیر 2 میلیون که در راه بازار ایران هست: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

کوه، این مادربرد + 32 گیگ رم 2400 مگاهرتز جی اسکیل ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) + 4960X رو حرکت نمیده که بخواد نرم افزاری این سه غول رو تحت فشار ببره!!!!

1200% باهات موافقم داداشی !! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
البته با این وجود باید صبر کنیم تا استارتر تشریف بیارن و جواب سؤالهای ما رو بدن تا ببینیم با چه شرایطی طرف هستیم ؟!!

night lord
21-12-2013, 00:32
سلام ببخشید دوستان این شب یلدایی که یه شب زودتر برگذار کردیم نزاشت ما به این بحث داغ شما اساتید شریک باشیم .
شب یلدای شما هم پیشاپیش مبارک>

حقیقت من با 3dmax و vray و Arion که بیس اون روی gpu هست کار میکنم . بعد کار ما به صورتیه که چون حجم فایلهای 3d خیلی سنگینه از نظر پرازش نه حجم یا فضای اشغال ، به مقدار رم بالا نیاز دارم مثلا یه کار تجاری رو که 4 طبقه بود و باید تمام فضا ها رو به دلیل دیدی که به هم داشت با هم رندر میگرفتم و نور پردازیه بسیار سنگینی داشت کل 16 گیگ رم من پر شده بود وسیستم دیگه کار دیگه ای رو انجام نمیداد ، البته حجم فایل خیلی کم بود حدود 200 مگ .
در کنا مکس ، نرم افزارهای سبکتر هم هست فوتوشاپ و اتوکد و غیره که سنگین نیستن و یه مقدار رم نیاز دارن ، مخصوصا فتوشاپ .

حسام جان سیستم امضام مال خودمه که همون اوایل ناهلم خریدم تقریبا یه هفته بود وارد بازار ایران شده بود با 3 گیگ رم Gskill . یادش به خیر چه غولی بود برای خودش . اما سرور رو توی شرکت دارم باهاش کار میکنم که اون هم هم رده سیستم خودمه چون تو یه سال خریده شده . مدل cpu رو نمیدونم یعنی یادم نیست خیلی وقت پیش بهش نگاه انداختم ، اما مادربرد supermicro داره و گرافیک 470 و 16 گیگ رم کینگستون فکر کنم 1333 شایدم 1066 ولی خوی رندر میگیره انصافا . شاید چون من با سیستم خودم مقایشه میکنم اینطور فکر میکنم.

ولی دلیل انتخاب سرور تعداد هسته و ترد هستش ، چون وقتی تعداد ترد ها بالا باشه سرعت رندر تو ویری ببالا میره ، البته فرکانس هم بسیار مهمه . و وقتی دوتا cpu به صورت موازی با هم پردازش میکنن سرعت دو برابر هم میشه .
حالا با این اوصاف اگر فکر میکنید بازم 4960 یا 4930 جواب کار منو میده و با یه سرور رقابت میکنه منم به حرف شما اساتید گوش میکنم به هر حال شما حرفه هستید و خیی بهتر میدونید . از زنون و سرور هم چیزی سر در نمیارم که بخوام خودم تصمیم بگیرم

این رمهای 8 گیگ خوب اورکلاک میشن؟ چون قبلا یادمه میگفتن که 8 گیگ ها خوب اور کلاک نمیشن

گیم هم کنارش بازی میکنم ولی خیلی کم بیشتر رندره .
ویندوز هم 8 یا 7

night lord
21-12-2013, 00:35
چنتا سیستم که فکر کنم به درد رندر میخورن هم یه گشتی تو اینترنت زدم و پیدا کردم میزارم شما دوستان نظرتون رو بگید ببینیم کدومش خوبه و پیدا میشه کرد تو ایران؟
حقیقت از همه جا دارم اطلاعات جمع میکنم تا سیستم و یه سیستم درستو درمون بگیرم با بهترین قیمت و کارایی .

چون وقتی این سیستم خودم رو خریدم (i7920)زیاد اطلاع از بچ نامبر و خط تولید نداشتم و اون زمان هزینه زیادی کردم اما چون cpu من بچ نامبر خوبی نداشت و c0c1 هم بود تو اورکلاک خیلی اذیتم کرد ، اما این دفه دیگه نمیخوام این اتفاق برام بیفته و سوخت بدم برای همین اینجا پست دادم .
بازم ممنوناز همکاریتون

یه سوال دیگه 4930 و 4960 فقط تو مقدار کش با هم تفاوت دارن ؟ البته فرکانس هم هست که 100 مگا هرتز به جایی بر نمیخوره با اور میشه حلش کرد . اما این 12 و 15 مگ کش چقدر تفاوت دارن و کارایی؟؟؟

نظرتون در مورد گرافیک amd fire pro w7000 چیه؟

eshraghi2010
21-12-2013, 00:53
سلام ببخشید دوستان این شب یلدایی که یه شب زودتر برگذار کردیم نزاشت ما به این بحث داغ شما اساتید شریک باشیم .
شب یلدای شما هم پیشاپیش مبارک>

حقیقت من با 3dmax و vray و Arion که بیس اون روی gpu هست کار میکنم . بعد کار ما به صورتیه که چون حجم فایلهای 3d خیلی سنگینه از نظر پرازش نه حجم یا فضای اشغال ، به مقدار رم بالا نیاز دارم مثلا یه کار تجاری رو که 4 طبقه بود و باید تمام فضا ها رو به دلیل دیدی که به هم داشت با هم رندر میگرفتم و نور پردازیه بسیار سنگینی داشت کل 16 گیگ رم من پر شده بود وسیستم دیگه کار دیگه ای رو انجام نمیداد ، البته حجم فایل خیلی کم بود حدود 200 مگ .
در کنا مکس ، نرم افزارهای سبکتر هم هست فوتوشاپ و اتوکد و غیره که سنگین نیستن و یه مقدار رم نیاز دارن ، مخصوصا فتوشاپ .

حسام جان سیستم امضام مال خودمه که همون اوایل ناهلم خریدم تقریبا یه هفته بود وارد بازار ایران شده بود با 3 گیگ رم Gskill . یادش به خیر چه غولی بود برای خودش . اما سرور رو توی شرکت دارم باهاش کار میکنم که اون هم هم رده سیستم خودمه چون تو یه سال خریده شده . مدل cpu رو نمیدونم یعنی یادم نیست خیلی وقت پیش بهش نگاه انداختم ، اما مادربرد supermicro داره و گرافیک 470 و 16 گیگ رم کینگستون فکر کنم 1333 شایدم 1066 ولی خوی رندر میگیره انصافا . شاید چون من با سیستم خودم مقایشه میکنم اینطور فکر میکنم.

ولی دلیل انتخاب سرور تعداد هسته و ترد هستش ، چون وقتی تعداد ترد ها بالا باشه سرعت رندر تو ویری ببالا میره ، البته فرکانس هم بسیار مهمه . و وقتی دوتا cpu به صورت موازی با هم پردازش میکنن سرعت دو برابر هم میشه .
حالا با این اوصاف اگر فکر میکنید بازم 4960 یا 4930 جواب کار منو میده و با یه سرور رقابت میکنه منم به حرف شما اساتید گوش میکنم به هر حال شما حرفه هستید و خیی بهتر میدونید . از زنون و سرور هم چیزی سر در نمیارم که بخوام خودم تصمیم بگیرم

شب یلدای شما هم مبارک باشه پیشاپیش ! :n16:
پس کارتون سنگینه ! ببینید به نظر من برای کاربرد شما اگه قراره Xeon کار بشه باید همونجوری باشه که من پیشنهاد دادم ! یعنی دو تا Xeon حد متوسط پیشنهاد بشه تا از نظر هسته و Therad نیازتون تأمین بشه که قیمت کلش نهایتاً به 4960X برسه ! اینجوری کاملاً اقتصادی و منطقی هست !
گرون ترین Xeon بازار الآن 8100 قیمتشه ! و مدل های کمترش حدود 3-4-5-6-7 تومن هستند که دوتاش بسیار بسیار گرون در میاد و در توان و بودجه شما نیست !
از طرفی یه مدل مثلاً 5 تومنی باز هم به 4960X نمیرسه !!! پس انتخاب یک مدل گرون Xeon کار بسیار غیرعاقلانه ای هست !
ولی دو تا Xeon نسبتاً متوسط از نظر مجموع هسته فیزیکی و مجازی و فرکانس و نسبت کارایی به قیمت از 4960X پیشی می گیره !
نظر شما چیه ؟!
منتظر نظرات خوب دوستان و اساتید عزیز هم هستیم ! :n16:

باز هم بنده سیستم مد نظر آقا حسام با پردازنده 4960X و مادربرد جدید و غول Rampage IV Black Edition با 32 گیگابایت رم جی اسکیل ترایدنت ایکس 2400 مگاهرتز رو کم ریسک تر و مطمئن تر میدونم !
اگه بتونید مدل دقیق CPU سیستم سرور خودتون رو نگاه کنید و بهمون بگید عالی میشه !

eshraghi2010
21-12-2013, 01:01
چنتا سیستم که فکر کنم به درد رندر میخورن هم یه گشتی تو اینترنت زدم و پیدا کردم میزارم شما دوستان نظرتون رو بگید ببینیم کدومش خوبه و پیدا میشه کرد تو ایران؟
حقیقت از همه جا دارم اطلاعات جمع میکنم تا سیستم و یه سیستم درستو درمون بگیرم با بهترین قیمت و کارایی .

چون وقتی این سیستم خودم رو خریدم (i7920)زیاد اطلاع از بچ نامبر و خط تولید نداشتم و اون زمان هزینه زیادی کردم اما چون cpu من بچ نامبر خوبی نداشت و c0c1 هم بود تو اورکلاک خیلی اذیتم کرد ، اما این دفه دیگه نمیخوام این اتفاق برام بیفته و سوخت بدم برای همین اینجا پست دادم .
بازم ممنوناز همکاریتون

سیستم اول که از 25 تومن هم راحت رد میزنه !!!
سیستم دوم که از 20 تومن هم راحت رد میزنه !!!
سیستم سوم و چهارم از 15 تومن رد میزنه !
سیستم آخر توی رنج شما هست !

این لیستا چقدر شبیه به سبک و پیشنهادات آقا حسام ما هست !!! عجیبه ها !! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
داداش حسام جهانی شدنت مبارک !! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Hessam 2
21-12-2013, 10:12
من متاسفانه لیستی از سیستم ها نمی بینم!!!
اما جناب نایت لورد قطعاً 4960 با سایر قطعات های اند پاسخ شما رو میده! نیازی به سیستم های سرور نیست که کلی دردسر هم داره!
پیشنهاد می کنم بخاطر قدرت کمی بالاتر (به قول خودتون!) دردسرهاش رو به جون نخرید!
سیستمی به شما ارائه خواهیم داد که این ضعف رو احساس نکنه و واقعاً بهترین باشه!
اما به شرطی که 1 ماهی صبر کنید و هزینه ی بالایی متقبل بشید و ما هم چیزی کم نخواهیم گذاشت! (12 میلیون حدوداً)!!

یکی دو روز پیش یکی از دوستان جهت خرید سیستم 25 میلیون تومانی اقدام کرد که لیستی بهشون ارائه دادیم و خبر نداریم چی شد و نتیجه رو اعلام نکردن!!!! اما حتی اون سیستم هم سروری نبود! با اینکه فرمودن کارشون رندرینگ بسیار سنگین هست!

اگر واقعاً سیستم سروری می خواهید همانطور که گفتم، باید با متخصص اینکار وارده مذاکره بشید و بعید می دونم در اینترنت راهنمایی مناسبی دریافت کنید برای سیستم های سرور.
لینک و توضیحات در مورد نحوه ی مشاوره و خرید سیستم سرور رو هم ارائه دادم بهتون.

night lord
21-12-2013, 22:01
مرسی ممنونم .
این یک ماه صبر کردن برای وارد شدن مادربرد جدید به بازاره؟
اگه به صرفه هست من مشکلی ندارم چون به صبرش میارزه. حقیقت بودجه جور شده شکر خدا ولی هنوز به نتیجه نرسیدم .
ولی مگه با مادربردای امروز نمیشه 32 گیگ رم رو ساپورت کرد؟
وقتی سیستم های رندرینگ رو که سایتهای خارجی پیشنهاد میدن رو میبینم اکثرا با 4960 و 4930 هستن مثل لینکی که گذاشتم
(یه جا دیگه آپلود میکنم که شما هم ببینید آقا حسام ) فکر میکنم منم این ریسکی که شما میگید رو نکنم راحتتر هستم.
ولی دو تا سوال دارم:
1 -4960 و 4930 با واتر کولینگ تا چقدر میتونه به صورت 24/7 اورکلاک بشه که آسیب هم نبینه (ما در نظر میگیریم که تمام وقت زیر بار رندر هستن)
2 - آیا با رمهای 8 گیگ میشه از پسه اورکلاک این پردازنده ها بر اومد؟ یعنی اور میشن اصلا؟
3 - سوال من در مورد تفاوت قدرت بین 12 مگ کش با 15 مگ کش بی پاسخ موند! بازم ممنونم از شما اساتید

اینم لینک عکس:

Hessam 2
21-12-2013, 22:47
خدای من!!!!!!
راست گفت مهندس اشراقی! چقدر شبیه لیست های منه؟!!!!!!!!!!!!!!!:n04::n04::n04::n04:
حتی حروف هاش!!!!!!!!!!!!!!!!!! چطور چنین چیزی ممکنه؟!!! :n04::n04::n04:
خیییییییییییییلی عجیبه!!!!!!!!!!! حتی اون تی آخر رو هم زده!!!!!!!!! اون تی آخر به معنای تومان هست که من میزنم!!!!!!!!
ستاره های پاور که بین دو پلاتینوم میزنم و خط جدا کننده اش!!!!!!!!
کدوم سایت بی وجدانی بوده تقلب کرده؟!!!!!!!!

من این روش رو از خودم در آوردم و از هیچ سایتی ندیدم!!! حتماً اونا از من دیدن!!!

خلاصه جناب لورد به شما قول میدم که بهترین رو براتون لیست بدم. خیالتون کاملاً راحت باشه. ما یه عمری تو بازار بودیم. تجربه ی لازم رو داریم. نمیخوام از خودم تعریف کنم!

اما شما با کمتر از 15 میلیون، می تونید بهترین های دنیا رو ببندید! رم تریدنت ایکس رکورد دار اورکلاک جهان هست!
مادربرد بلک ادیشن ایسوس رکورد دار هست در اورکلاک!!
پاور پلاتیمکس، بهترین پاور دنیاست!
کیس کولر مستر بهترین!
تو یکی از فروم ها دیدم شما امروز مشاوره گرفتید!! واقعاً متعجب شدم از سیستم های غیر اصولی و غیرفنیشون!!! برای 8 تومن سیستم وقتی یارو پاور 600 وات 200 تومنی می بنده و کلی هم ازش تشکر می کنن، یعنی از الفبای سخت افزار هم چیز نمی دونه!!!
کلی هم ادعا دارن!!! اشتباه خودشون رو در روز روشن با مدارک موصق بهشون ارائه دادم، اما جلوی همه میزدن زیرش و از پست های هم تشکر می کردن!!!!!!!!!! یعنی ماست سفید بود! اینا می گفتن نه آقا ما میگیم سیاهه، تو خفه شو! تو هم باید بگی سیاه!!!!!!!! در این حد...!!!1
و ... .

در مورد اورکلاک بنده تخصصی ندارم، باید از متخصص اورکلاک بپرسید. اما پتانسیلش رو به صورت اصولی براتون قطعاً پیاده سازی خواهیم کرد!

برای خرید هم اگر واقعاً سیستم خوب و آینده داری میخواید، یک ماهی باید صبر کنید و الان نمیشه لیست خوبی برای بهترین ها ارائه کرد.
یک ماهه بعد تشریف بیارید، در خدمتتون هستیم. :)

night lord
21-12-2013, 23:14
مرسی حسام جان .
والا یادم نیست اون عکسو از رو کدوم سایت برداشتم ، چون خیل اینترنتو شخم زدم برای اطلاعات وکلی اطلاعات جمع کردم که به امید خدا این سری دیگه متضرر نشم .
اون پیجی که دیدید من مشاوره گرفتم یکی از دوستام که توی اون پیج از ادمینها هست پیشنهاد داد ولی من خودم هو راضی نبودم از پیشنهاداتشون . حقیقت چیزی که من میخواستم نبودن .
قرار شد تا یه ماه دیگه صبر کنیم . اما اگه لطف کنید آخرین پیشنهاد خودتون رو تا 8 تومن بدید البته تا 10 هم میتونه بره بالا ولی اگه نره بهتره . چون شاید نتونم صبر کنم و مجبور شم جمع کنم ، به خاطر وضعیت کشور میگم ثبات که نداره شاید یهو قیمتا رفت بالا تر دیگه دستم به قطعات نرسید . ممنون میشم .

Hessam 2
21-12-2013, 23:20
نه. اینطور نیست. بهم اعتماد کنین. قیمت ها بالاتر نمیره. آخر آخرش اینه که شما قبل از عید سیستم رو خواهید خرید! یعنی اگر خیلی طول بکشه.
اما عوضش بهترین رو خریدین!

الان بخوام لیست بدم، همون لیست صفحه ی اول رو میدم. اما ماه آینده، اوضاع متفاوت خواهد بود کمی.

در مورد کارت گرافیک فرمودید 580. این کارت موجود نیست. عرض کردم خدمت شما. اگر خواستید، باید دست دوم خریداری کنید.

من اینها رو به شما از الان گفتم خدایی نکرده 2 روز دیگه از خریدتون پشیمون نشید و بگید کاشکی بودجه ی بیشتری می ذاشتید و صبر می کردید!

night lord
21-12-2013, 23:25
مرسی پس من همون سیستم رو سیو میکنم .
به امید خدا تا یک ماهه دیگه اگر زودتر نگرفتم قطعاتو مزاحم شما اساتید میشم . باز هم ممنون از وقتی که گذاشتید ، بینهایت متشکرم

night lord
21-12-2013, 23:36
سوال آخر رو هم بپرسم ، اینم برای این میخوام که شاید سیستم رو مجبور شدم زودتر جمع کنم .
کارت گرافیک اگر میگید 580 گیر نمیاد برای رندر و گیم 770 گزینه خوبی هست؟ قیمتش حدودا چنده ؟ چون تو اون لینکی که گذاشته بودید با 660 هم رده بودن از نظر قیمت ولی کارایی 770 بالاتر بود .

faramarz_mit
21-12-2013, 23:38
حسام جون بابت كمكي كه به همه دوستان براي انتخاب بهتر انجام ميدي يه تشكر ويژه ازت دارم:n16:

Hessam 2
21-12-2013, 23:42
سوال آخر رو هم بپرسم ، اینم برای این میخوام که شاید سیستم رو مجبور شدم زودتر جمع کنم .
کارت گرافیک اگر میگید 580 گیر نمیاد برای رندر و گیم 770 گزینه خوبی هست؟ قیمتش حدودا چنده ؟ چون تو اون لینکی که گذاشته بودید با 660 هم رده بودن از نظر قیمت ولی کارایی 770 بالاتر بود .

770 4 گیگ 1,850,000. آره. بهتر هست.

ممنون آقا فرامرز. ماشالله همیشه می بینیم به عنوان صرفاً تماشاچی تاپیک ها رو دنبال می کنید. :D

متاسفانه خیلی ها لایق این دلسوزی نیستن و با دستای خودشون، انتخاب های نامناسبی دارن که دیگه کار از کار گذشته!

faramarz_mit
21-12-2013, 23:57
770 4 گیگ 1,850,000. آره. بهتر هست.

ممنون آقا فرامرز. ماشالله همیشه می بینیم به عنوان صرفاً تماشاچی تاپیک ها رو دنبال می کنید. :D

متاسفانه خیلی ها لایق این دلسوزی نیستن و با دستای خودشون، انتخاب های نامناسبی دارن که دیگه کار از کار گذشته!

آره من بيشتر استفاده ميكنم با وجود كارشناساني مثل شما بهتره ما فقط استماده كنيم
من خودم با پيگيري همين تاپيكا اطلاعاتم زياد شد كه بابت راهنمايي هاي شما بود بهتره هركس تو زمينه خودش كارشناس باشه من اطلاعاتم كافي نيس بيشتر كليات ميدونم
من بعضي وقتا حرص خوردن شمارو ميبينم جدا ناراحت ميشم آخه ميدونم چه طرف سيستم بخره چه نخره هيچ پول و سودي بهتون نميرسه ولي با اين حال تمام كمكتون ميكنين كه جا داره ازتون تشكر كنم

رفیق خوب
20-06-2014, 23:32
با سلام خدمت همه دوستان و آقای نایت لورد، جناب حسام خان می خواستم بگم که منم در حال بستن یه همچین سیستمی هستم

چند تا سوال تو ذهنم ایجاد شد

سوال 1 . تو لیست اول که لیست خیلی خوبیه نوشته شده گرافیک ضربدر چهار، یعنی چهار تا کارت گرافیک؟؟؟؟؟ برای رندر لازمه؟؟؟؟

سوال 2 . من چند روزیه که یه ایده ای ب سرم زده (قابل توجه جناب نایت لورد) اونم اینه که از اونجایی که رندر ارتباط مستقیم با تعداد هسته ها داره
آیا بهتر نیست به جای 2697 دوازده هسته ای، که قیمتش حدود 8.100.000 تومان در میاد، دو تا سی پی یو 10 هسته ای یا 8 هسته ای رو روی یه مادربرد با دو سوکت سی پی یو بست؟؟؟
(به عنوان مثال دو تا سی پی یو 2670 ده هسته ای قیمتش حدود 10 تومن در میاد) ، (یا دو تا 2650 هشت هسته ای که کمتر از ده تومن در میاد) نتیجتا از لحاظ اقتصادی می صرفه
حالا مزایای این کار چیه؟ با دو تا سی پی یو که اسم بردم به تعداد هسته 16 یا 20 هسته می رسیم و با مجموع کش 40 یا 50 مگابایت
معایب هم به قیمت بالای مادربرد دو سوکته، ایجاد حرارت بالا و البته نایابی مادربرد میشه اشاره کرد.
حالا داش حسام یه نقطه ابهام برام هست اونم اینه که با سرچ گوگل ( البته سرچ که چه عرض کنم گوگلو سوراخ کردم انداختم دور گردنم) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
با سرچ گوگل یه مادربرد با دو سوکت سی پی یو پیدا کردم Supermicro MBD-X9DRH-7F ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 8%B1%D9%88-Supermicro-MBD-X9DRH-7F) با قیمت 3.200.000 تومان (در ایران) توی مشخصه های فنیش نوشته بود Dual Intel Xeon E5-2600 Series _up to 135W TDP

سوال 3 . آیا منظور از اون (آپ تو 135 وات) یعنی کلا هر دو سی پی یو، روی هم رفته 135 وات؟؟؟؟ یا اینکه هر کودوم 135 وات؟؟؟؟ چون این مسیله خیلی مهمه، اگه منظور هر دو سی پی یو روی هم 135 وات باشه کلا باید این قضیه رو که من گفتم بیخیال شد. چون یدونه 2670 خودش ب تنهایی 115 وات مصرف داره.

سوال 4 . اگه این قضیه مادربرد دو سوکته شدنی باشه، این برند مادربردی که من پیشنهاد دادم برند خوبیه؟؟؟؟ اگه برند های دیگه ایم هست (دو سوکته) لطفا معرفی کنید.

بازم سوال دارم که فکر کنم بعد از نظر حسام خان مطرح کنم بهتر باشه
ضمنا قیمتها رو از فروشنده های ایرانی بدست آوردم زیاد روش حساب نکنین برای بدست آوردن قیمت از سایت های اصلی که به دلار نوشته استفاده کنین.

یه خواهش عاجزانه هم از استاد حسام دارم اونم اینه که لطفا من رو دقیق راهنمایی کنید چون رسیدن به نهایت قدرت سخت افزار (برای تولید انیمیشن) برام فوق العاده حیاتیه.
خیلی خیلی سپاس گذارم.
:n16:

Hessam 2
21-06-2014, 09:31
سلام دوست گرامی؛

این تاپیک واسه خیلی وقت پیشه و لیست پیشنهادی همین الان، مورد تایید نیست به هیچ عنوان!

1- نمی بینم چنین چیزی رو که می فرمایید!

2- بستگی به بودجه ی شما داره! مادربرد دو سوکت در حال حاضر موجوده! از برند ایسوس که شبهه سرور هست! نیازی نیست مادربرد تمام سرور سوپر مایکرو برای کار رندرینگ خریداری کنید!

3- هر کدوم 135 وات!

4- برای شما سوپر مایکرو توصیه نمی کنم. ایسوس رو ترجیح میدم!

و نکته ی پایانی اینکه لطفاً تاپیک مجدد بزنید یا در پیغام خصوصی مطرح بفرمایید تا بررسی کنم. اینجا در تاپیک دیگران مناسب نیست!