PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : "وی‌چت"، از صبح امروز فیلتر شده است!!!

M o h a m m @ d
19-12-2013, 14:35
خبرها حاكيست كه از صبح امروز پنجشنبه، اپلیکیشن وی‌چت در آی‌اس‌پی‌های مختلف فیلتر شده است.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

به گزارش باشگاه خبرنگاران، برخی از منابع آگاه خبر داده‌اند اپلیکیشن وی‌چت در بسیاری از آی‌اس‌پی‌ها از جمله مخابرات، مبین‌نت و ایرانسل فیلتر شده است. گفته می‌شود این اقدام بر اساس مصوبه جلسه اخیر کارگروه مصادیق محتوای مجرمانه انجام شده است و تا 48 ساعت آینده پروسه فیلترینگ در همه آی‌اس‌پی‌ها تکمیل خواهد شد. یک منبع آگاه دیگر در شرکت زیر ساخت نیز خبر فیلترینگ وی‌چت را تائید کرده است. گفتنی است، وی‌چت یک شبکه اجتماعی موبایل‌-بنیان است که توسط شرکت tencent چین طراحی و ساخته شده و بیش از 300 میلیون کاربر دارد

Ali_pc
19-12-2013, 15:20
دوستان چطوری میشه الان ازش استفاده کرد ؟؟؟؟ برای منم دیگه باز نمیشه

p30ASKER
19-12-2013, 15:26
بهتر
خیلی حالا چیز خوبیه!؟؟
میدونین اکثر افراد ظرفیت استفاده از وی چت رو ندارن باید فیل پر ! شه - عامل پاشش خانواده هاست

mohammad_87
19-12-2013, 18:21
بهتر
خیلی حالا چیز خوبیه!؟؟
میدونین اکثر افراد ظرفیت استفاده از وی چت رو ندارن باید فیل پر ! شه - عامل پاشش خانواده هاست
عتمال پاشش خانواده ها !! فیسبوک و وی چت و ... نیست
وگرنه الان کل جهان دائما آمارهای مشکلات خانوادگی شون بیشتر و بیشتر می شد

مشکل اصلی،عدم فرهنگ سازی صحیح در جامعه هست

نمونه زیاد داریم که بجای بستر سازی،مانع تراشی انجام شده و آخر هم با فرهنگ نصفه و نیمه و چندگانه در بین مردم،اون وسیله آخرش مجاز اعلام شد
یه زمانی ویدوی خانگی هم ممنوع بود،یه زمانی ازون برون !!!!!!!!!!!!! حرام بود

Kamyar_AnathemA
19-12-2013, 18:28
بهتر
خیلی حالا چیز خوبیه!؟؟

نمیدونم چه جوابی بدم به شما !
یه لبحند و یک سر تکون دادن کافیه به نظرم

stealer
19-12-2013, 18:45
واسه من که مشکلی نداشت امروز
مشکل خانواده هم از ویچت و ... نیست
اینا یه وسیله هستن مشکل از خود افراد هست و سطح فرهنگی پایینشون
کم نیستن ادمای مشکل دار در سطح کشور:|

mohammad_87
19-12-2013, 18:49
واسه من که مشکلی نداشت امروز
مشکل خانواده هم از ویچت و ... نیست
اینا یه وسیله هستن مشکل از خود افراد هست و سطح فرهنگی پایینشون
کم نیستن ادمای مشکل دار در سطح کشور:|
فعلا قطعی ها از مخابرات و مبین نت و ایرانسل مثل اینکه شروع شده
اما شب یلدا و موج sms ها هم نزدیکه،حداقل برای منافع مخابرات هم که شده،یه مدت این قطعی ادامه خواهد داشت از طرفی حملات سیاسی به این برنامه هم ادامه داره شاید مثل فیس.بوک،محدودیتش تا ابدیت ادامه داشته باشه

M £ H D I
19-12-2013, 22:27

779
19-12-2013, 22:55
تنها راهه ارتباطه من با بچه ها در هر ساعت روز هم بسته شد.
این هم شد زندگی در کشوری ایده آل!!

EHSANRF
19-12-2013, 23:33
هنوز Nimbuzz هست. خیلی عالی هم هست...

nini bad
19-12-2013, 23:39
خوب و بدش دست ما نیست هر چیزی نیاز به فرهنگ سازی داره گرچه خیلی نرم افزار های دیگه در این زمینه هستند اما به نظر من لازم بود این حرکت که فیلتر بشه...

Kamyar_AnathemA
19-12-2013, 23:47
خوب و بدش دست ما نیست هر چیزی نیاز به فرهنگ سازی داره گرچه خیلی نرم افزار های دیگه در این زمینه هستند اما به نظر من لازم بود این حرکت که فیلتر بشه...

به شرح ایضا ...

hp722
19-12-2013, 23:50
هر دم از این باغ بری میرسد تازه تر از تازه تری میرسد...

amirkalak6
20-12-2013, 12:40
هنوز Nimbuzz هست. خیلی عالی هم هست...

اخه چه ربطی داشت به وی چت؟؟؟؟@!@!!!!!!!!!!!

isbn
20-12-2013, 12:45
من کلا باش حال نمیکردم و کلا تو گروه ها نمیرفتم چون جز چرت و \رت گفتن کاری نمیکردن :n15:اما دوستانی که میخوان استفاده کنن بهترین راه سایفون هست به راحتی باز میکنه

امثال viber و kik هم خوبن

EHSANRF
20-12-2013, 13:14
اخه چه ربطی داشت به وی چت؟؟؟؟@!@!!!!!!!!!!!

ربطش اینه، من هر کاری با وی چت انجام می دادم الان با نیمباز انجام میدم...
منتهاش بعضی ها فقط جنبه Shake و مکان رو در نظر میگیرن :D

p30ASKER
20-12-2013, 17:33
دوست عزیز امار کل جهان رو از ایران جدا کن
هرگز ایرانیاا رو با جهان مقایسه نکن
اونم مردم باعثشن که فرهنگ نصفه و نیمه میشه
الان تقریبا همه مردم از چراق قرمز خیابان خلوت باشه عبور میکنن باید بگیم چون همه عبور میکنن پس کار خوبیه؟!!!!
مهم اصل عمل هست شما ایران رو با جای دیگه قاطی نکن

جالب برای من اینه قشر بسیار کمی از افراد که سنشون 15-20 سال هست و اصلا دماغشون رو بالا نمیتونن بکشن میان اظهار نظر فیلسوفانه میکنن ! بله برای اونا که از صبح تو خونه نشستن و کارشون دید زدن و مخ زدن دختران و اغفالشونه اره خوب شد فیلتر شد
الان افرادیکه اینکاره بودن پاسخ بدن!!:n19:

solo8
20-12-2013, 18:05
الان تقریبا همه مردم از چراق قرمز خیابان خلوت باشه عبور میکنن باید بگیم چون همه عبور میکنن پس کار خوبیه؟!!!!

جالب برای من اینه قشر بسیار کمی از افراد که سنشون 15-20 سال هست و اصلا دماغشون رو بالا نمیتونن بکشن میان اظهار نظر فیلسوفانه میکنن ! بله برای اونا که از صبح تو خونه نشستن و کارشون دید زدن و مخ زدن دختران و اغفالشونه اره خوب شد فیلتر شد

خدایی درست میگی
کار بچه های دانشگاه ما شده بود پیدا کردن وایرلس تو جاهای مختلف و یه لوک اروند زدن و کلی گریتینگ فرستادن
دخترا هم نصفه و نیمه جواب میدادن و به بیرون رفتن و ... ختم میشد
واقعا اگه بخوایم انسانیتو در نظر بگیریم کار خیلی پستی بود
باز فیسبوک حداقل هویت فرد در اکثر مواقع مشخصه...فرند هاش قابل دیدن هستن...پستاش و ...
اما ویچت یه هویت جعلی یه سری دروغ و چرت پرت...همدیگرو خر میکردن میرفتن با هم بیرون
من که خودم اصن خوشم نمیومد
اصن از روش مخ زدن غیر حضوری متنفرم من!!!

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

ALIMILD
20-12-2013, 23:10

اخه یعنی چی این حرف شما؟ دلیل نمیشه چون بعضی افراد به دنبال مخ زدن و نمیدونم هرچی دیگه هستن و من از این کار خوشم نمیاد پس چه بهتر که فیلتر شه و بقیه هم که استفاده معمئلی دارن نتونن استفاده کنن. در ضمن من قبول دارم اوایل که این برنامه اومده بود همه از شیک و پیپل نیربای استفاده میکردن ولی کم کم این موضوع برای مردم عادی شد و الان کمتر کسی به دنبال این چیزاست

p30ASKER
20-12-2013, 23:18
اخه یعنی چی این حرف شما؟ دلیل نمیشه چون بعضی افراد به دنبال مخ زدن و نمیدونم هرچی دیگه هستن و من از این کار خوشم نمیاد پس چه بهتر که فیلتر شه و بقیه هم که استفاده معمئلی دارن نتونن استفاده کنن. در ضمن من قبول دارم اوایل که این برنامه اومده بود همه از شیک و پیپل نیربای استفاده میکردن ولی کم کم این موضوع برای مردم عادی شد و الان کمتر کسی به دنبال این چیزاست

دوست گلم من چاکرتم اره ولی بهمین سادگیا نیست
همه عین شما گل نیستن که گل من
تو مثلا خودت کلاهتو قاضی کن بچه 13 ساله وی چت رو برای کار میخواد؟!!!!
اصلا از صد درصد جمعیت 13 ساله ایران فرض کن اقا خوشبینانه بیست درصد برای کار!! و صحبت با فامیل اینا استفاده میکنن هشتاد درصدشون چی!!

بالاخره برای از بین بردن بعضی چیزا باید یسری افراد قربانی بشن دیگه

kratosnajafi
20-12-2013, 23:34
ای بابا تا وقتی یکی دیگه بالا سرمون باشه بخواد به زور بهمون تحمیل کنه چی واسمون خوبه چی بده همین اشه و همین بشکه
اینم فیلتر شد به جهنم من از روزی میترسم که اس ام اس و زنگ زدنو اپراتورا فیلتر کنن

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 4

p30ASKER
20-12-2013, 23:37
نه نترس اونا نمیشن
اخه میدونی گاهی مردم بعضیا باید یکی بالا سرشون باشه و و بهشون امر و نهی کنه

ALIMILD
20-12-2013, 23:39
دوست گلم من چاکرتم اره ولی بهمین سادگیا نیست
همه عین شما گل نیستن که گل من
تو مثلا خودت کلاهتو قاضی کن بچه 13 ساله وی چت رو برای کار میخواد؟!!!!
اصلا از صد درصد جمعیت 13 ساله ایران فرض کن اقا خوشبینانه بیست درصد برای کار!! و صحبت با فامیل اینا استفاده میکنن هشتاد درصدشون چی!!

بالاخره برای از بین بردن بعضی چیزا باید یسری افراد قربانی بشن دیگه

قربونت برم اون بچه 13 ساله رو باید مامانش و باباش کنترل کنن. اگه قرار باشه تو همه مسایل اینجوری عمل کنیم که نمیشه زندگی کرد. بعدشم شما درباره بقیه مردم چی فکر میکنی که میگی 80 درصدشون نشستن تو وی چت دنبال دوست میگردن؟؟؟؟!!!! فکر کنم جا به جا گفتی درصدها رو

matr!x_2008
20-12-2013, 23:55
کلا هر چی تو اینترنت بین مردم جا بیفته فیل.تر میشه... اون از فیسبوک این وی چت... اخرش INSTAGRAM هم فیل.تر میشه

hp722
21-12-2013, 00:04
الانسان حریصن بما مونع(اگر درست نوشته باشم عربیش رو).واقعا وقتی یک انسان رو از چیزی منع میکنن آدم بیشتر حریص میشه به سمتش بره ببینه چیه.انسان بالغ خیر و شرش رو خودش تشخیص میده چوب بالای سر نمیخواد این توهین به شعور آدمه

مثلا شیلتر شد چه اتفاقی افتاد؟و خدا سایفون را آفرید...

ALIMILD
21-12-2013, 00:18
حالا هشتاد نه ولی شصت درصد این بچه مچه هان که استفاده چرتو پرت میکنن
خب وقتی مامان باباش به فکرش نیستن اونوقت کی باید تربیتش کنه؟!!
خب مگه زندگی وی چت هست که تو همش میگی!!! هشتاد درصد مردم کشور ما ظرفیت استفاده از شبکه های اجتماعی رو ندارن شما جزو اون بیست درصد هستی حالا ده بیست نفر دوست اشناتم که میگی اون کاره نیستن جزو بیست درصد هستن!! که خوشا به غیرت شما ها
اینجوری که همه چی باید فیلترشه.به جای این کارا باید پدر و مادر رو تربیت کرد تا اونا هم بچه هاشون رو و اونا همه همین چرخه رو ادامه بدن. نه اینکه هر چیری که محبوب شد زرتی فیلترش کنیم که مبادا بچه ها چشم و گوششون باز شه.

kratosnajafi
21-12-2013, 00:28
خب شما غصه اون ناچیزا رو نخور اونا بمیرن هم عقده شون خالی نمیشه واقعا اون درصدا چقد بدبخت باید باشن که وی چت عقده شون رو خالی کنه!!!!

اینستاگرام بزودی فیلتر نمیشه

اگه دقت کنید گفتم به فرض ناچیز کنایه زدم چون واقعا تعدادشون کم نیست و این مشکل واقعا تو جامعه هست و دوای دردش فیکتر کردن نیست مثلا ویچت هیلتر شد طرف میره سمت تانگو یا برنامه های دیگه
قراره این هیلترینگ تا زمانی که همه برنامه بسته بشن ادامه پیدا کنه؟

Zeitgeist
21-12-2013, 00:49
من تا یه هفته پیش نمیدونستم این برنامه چی هست و استفاده ای نکردم تاحالا.

اصولاً نظر خاصی ندارم.

باتشکر از برنامه ی خوبتون

شما با اجرای سایفون ناخوداگاه پورت های کامپیوترتو برای نفوذ باز میکنی

دقیقاً این اطلاعات با ارزش رو از کدامین منبع بدست آوردید؟!

pharm
21-12-2013, 00:55
خوب بود برا اینکه ادم بره یه جوکی ترولی حکایتی چیزی بخونه

KHALILI67
22-12-2013, 01:06
سلام

یه سوال فنی ..... نرم افزار wechat توی شبیه سازهای اندروید در داخا ویندوز هم اجرا میشن ؟

abbas2000
22-12-2013, 01:37
از ساعت 1 وی چت من باز شد نت مخابرات دارم

manli7
22-12-2013, 11:22
سلام

دوستان برای من بازه

روی تو تا isp هم بازه

stealer
22-12-2013, 13:18
خوب خوشبختانه ویچت باز شده و دوباره ملت ریختن توش:دی

manli7
22-12-2013, 14:37
دوستان باز شده ؟

kratosnajafi
22-12-2013, 15:03
الان امتحان کردم انگار درست میکنن کار میکنه

Pessimist
22-12-2013, 17:42
من دیروز ولیعصر بودم یه عالمه دختر و پسر هجوم آوردن به سمت کافی نت ها و خدمات کامپیوتری ها که آقا اگه سایفون رو نصب کنی چقدر میگیری؟ نمیخوام بگم خوب کاری کردن وی چت رو بستن اما به نظر من بهترین کار اینه که فرهنگ سازی بشه هر چند که هزاران سال طول میکشه!

solo8
22-12-2013, 20:18
دوستان میگن رفع فیلتر شده ویچت؟

درسته؟

stealer
22-12-2013, 21:33
دوستان میگن رفع فیلتر شده ویچت؟

درسته؟
مدام قطع و وصل میشه

p30ASKER
23-12-2013, 15:57
اگه دقت کنید گفتم به فرض ناچیز کنایه زدم چون واقعا تعدادشون کم نیست و این مشکل واقعا تو جامعه هست و دوای دردش فیکتر کردن نیست مثلا ویچت هیلتر شد طرف میره سمت تانگو یا برنامه های دیگه
قراره این هیلترینگ تا زمانی که همه برنامه بسته بشن ادامه پیدا کنه؟

مشکل رو وقتی خانواده ها بررسی نمیکنن باید یه بام زن باشه بزنه تو سرشون بفهمن ، بچه 13 ساله اخه چی از زندگی میفهمه در حالیکه همه جا بچه سیزده ساله همه جای دنیا کلی از زندگی میفهمه کلی فرهنگ بارشه
فرهنگ رو ما خودمون باید پدید بیاریم در خودمون نه اینکه بگیم هرچه پیش امد خوش امد
دولت دیگه نمیتونه برای ما کلاس بذاره اقا از وی چت استفاده خلاف عفت نکنین ال نکنین
ادم خودش باید بفهمه

p30ASKER
23-12-2013, 16:01
من دیروز ولیعصر بودم یه عالمه دختر و پسر هجوم آوردن به سمت کافی نت ها و خدمات کامپیوتری ها که آقا اگه سایفون رو نصب کنی چقدر میگیری؟ نمیخوام بگم خوب کاری کردن وی چت رو بستن اما به نظر من بهترین کار اینه که فرهنگ سازی بشه هر چند که هزاران سال طول میکشه!

خب اگه دقت کنی به سنشون هیچکس نیست که تو بازه سنی 25-30 سال باشه
اگه هم باشه الاف هست و خب کسی که الافه شما به من بگو از وی چت چه استفاده ای میکنه!!؟؟ کلاهتو قاضی کن
در ثانی اکثر این افراد بچه جغله ها بودن البته از واقعیت نگذرم 5 نفر از مهندسین و دوستای خوب هم بودن در این بین که واقعا برای کارهای تحقیقاتی و ارتباط سریع با کارشناسان میخواستند
ولی اکثرا افراد جغله بودن حالا شما خودتون رو با خودتون عشق است فکر کنین! این بچه مچه ها وی چت رو برای چی میخوان! چرا در نقاط مختلف جهان امار استفاده وی چت بیشترینش در سنین 30-40 سال و در اینجا 12-22 سال هست؟!!!
شما خودتون فکر کنین

zed2
23-12-2013, 22:41
دوستان عزیز لطفا از لحن مناسب استفاده کنید و به دیگران توهین نکنید
در صورت دیدن پست های دارای لحن نامناسب و توهین امیز برخورد خواهد شد.

با تشکر

zed2
23-12-2013, 22:57
مشکل رو وقتی خانواده ها بررسی نمیکنن باید یه بام زن باشه بزنه تو سرشون بفهمن ، بچه 13 ساله اخه چی از زندگی میفهمه در حالیکه همه جا بچه سیزده ساله همه جای دنیا کلی از زندگی میفهمه کلی فرهنگ بارشه
فرهنگ رو ما خودمون باید پدید بیاریم در خودمون نه اینکه بگیم هرچه پیش امد خوش امد
دولت دیگه نمیتونه برای ما کلاس بذاره اقا از وی چت استفاده خلاف عفت نکنین ال نکنین
ادم خودش باید بفهمه

نمی دونم چرا یاد خاطرات زمان ممنوعیت ویدیو کاست افتادم.....:n15:

اگه هم باشه الاف هست و خب کسی که الافه شما به من بگو از وی چت چه استفاده ای میکنه!!؟؟ کلاهتو قاضی کن
در ثانی اکثر این افراد بچه جغله ها بودن البته از واقعیت نگذرم 5 نفر از مهندسین و دوستای خوب هم بودن در این بین که واقعا برای کارهای تحقیقاتی و ارتباط سریع با کارشناسان میخواستند
ولی اکثرا افراد جغله بودن حالا شما خودتون رو با خودتون عشق است فکر کنین! این بچه مچه ها وی چت رو برای چی میخوان! چرا در نقاط مختلف جهان امار استفاده وی چت بیشترینش در سنین 30-40 سال و در اینجا 12-22 سال هست؟!!!
شما خودتون فکر کنین

تو جعبه کمک های اولیه ، بتادین و باند گذاشتن ولی بچه ها میرن باهاش دکتر بازی می کنن و/یا مسابقه طناب کشی برگذار می کنن و/یا زخمی جنگی نشون میدن خودشون رو
بخاطر این دلیل باید این وسایل رو از جعبه کمک های اولیه برداشت تا دیگر مورد سو استفاده قرار نگیره و در زمان لزوم کسی که احتیاج داره هم از حق استفاده ان محروم باشه یا اینکه وقت بزاریم بجای سرکوب کردن بچه جغله ها تلاش کنیم راهنمایی کنیم که چطور ازشون استفاده کنن تا در مواقع لزوم هم در دسترس باشه........

پ ن:
در زلزله ژاپن بخشی از راه های ارتباطی عادی قطع شد و بخشی از خطوط تلفن و شبکه های معمولی موبایلهم غیر قابل دسترس ..... خیلی ها از طریق اینترنت ( از نوع ممنوع شده اسمانی ) و مشابه همین نرم افزارها و سایت ها توانستند از احوال بستگانشون و وضعیت انجا اطلاع پیدا کنند.
اینکه بخوایم بخاطر عدم استفاده درست توسط یک گروه یک چیز را کلا ممنوع درست نیست... باید اموزش داد تا درست استفاده بشه.
ایران از این مورد خیلی صدمه دیده

Undisclosed
23-12-2013, 23:24
شما خودتون فکر کنین

آهان یعنی به نظر جنابعالی مسئولین دلشون واسه مردم و خانواده ها سوخته ؟

واسه همینه که کانتینر کانتینر مواد مخدر وارد کشور میشه ؟ واسه همین دلسوزی هاست که بهترین جوانان کشور یا فرار کردن یا ...

یه نگاهی به کاربرد اینطور برنامه ها بنداز ، قابلیت هاشو در نظر بگیر ، اونوقت میفهمی که کاملا 30ya30 هست قضیه .

فرهنگ مردم هم هر بلایی سرش اومده کاملا مشخصه مقصرش چه کسانی هستن ، همونایی که فیل تر میکنن .

reza_jolie
24-12-2013, 00:39
واقعا دله همتون خوشه ها!!
هرچی از مزایا و معایب ویچت و امثال ویچت بگید و بهم فحش بدید، هیچ تاثیری تو تصمیم گیری های مربوطه نمیذاره.
کاش منم مثل شماها سرخوش بودم!

Sent from my GT-P6800 using Tapatalk

Iloveu-ALL
24-12-2013, 00:40
واقعا دله همتون خوشه ها!!
هرچی از مزایا و معایب ویچت و امثال ویچت بگید و بهم فحش بدید، هیچ تاثیری تو تصمیم گیری های مربوطه نمیذاره.
کاش منم مثل شماها سرخوش بودم!

راه حلی داری؟!!

reza_jolie
24-12-2013, 00:51
راه حلی داری؟!!

راه حل برای چی؟ برای سرخوشی ها؟
خب هرکی با یه چی سرگرمه، ملت ما هم با تو سر و کله هم زدن و پاچه همدیگه رو گرفتن. این بهترین راه حله، چون مشکل هرچقدر بزرگ و اساسی هم باشه اینجوری خیلی ساده فراموش میشه!

Iloveu-ALL
24-12-2013, 00:58
راه حل برای چی؟ برای سرخوشی ها؟
خوب هرکی با یه چی سرگرمه، ملت ما هم با تو سر و کله هم زدن و پاچه همدیگه رو گرفتن. این بهترین راه حله، چون مشکل هرچقدر بزرگ و اساسی هم باشه اینجوری خیلی ساده فراموش میشه!

بیخیال راه حلی نداره! خانه از پای بست ویران است

manli7
24-12-2013, 01:56
سلام

دوستان برای شما هم هی قطع و وصل میشه ؟

matr!x_2008
24-12-2013, 02:05
برای من که با سایفونم درست وصل نمیشه. چیز شکن دیگه نداریم برای اندروید غیر سایفون؟

solo8
24-12-2013, 02:45
حالا آشنا شدن با جنس مخالف ( که بعضی ها بهش میگن مخ زنی ) میشه بپرسم چرا بده از طریق ویچت ؟

کرم از خودِ درخته دوست عزیز , همدیگرو خر میکردن و میرفتن بیرون به من و شما چه ربطی داره یا ضرری رسونده ؟ ما چیکار به تصمیمات بقیه داریم ؟ اصلا ما کی هستیم درمورد کارهای بقیه قضاوت میکنیم که خوب یا بده ...
این مملکت هم کارش شده این , ویچت یه مسنجره با یه سری امکانات که هرکس به نحوی که دوس داره ازش استفاده میکنه ؛ دیگه چطورش فقط ربط به خود شخص داره نه کس دیگه ای که میان فیلترش میکنن و تصمیمات مزخرف برای مردم میگیرن ؛
برای جلوگیری از فساد در اجتماع راه بهتری نبود ؟ :n09:
نظره من اینه هرکس درک و فهم داره خودش میتونه درست و غلط رو انتخاب کنه نیازی به ایجاد محدودیت و اینکارا نیست ؛ کسی هم که سنش پایین هست و بچس خونوادش باید بهش آموزش بده جنبه استفاده از اینطور چیزهارو ...
مملکتم به جای اینکارا باید روی فرهنگ سازی کاری کنه به نظرم ...

پ.ن : من خودم ویچت روی گوشیم نداشتم کلا ...

دوست من اون بچه ی 15 ساله ای که گول یه پسر 4 سال بزرگترشو خورده یا اون عده ای ک بدون شناخت از هم باهم میرن بیرون و ... فک نمیکنی اینا همه مشکلات اجتماعی رو بوجود میاره؟من نمیگم فیلتر کردن کار خوبیه ولی دقت کن که مشکلات جامعه ی ما هم همیناس...
شما خواهر خودتو بذار جای اون دختر15 ساله...خداییش دلت نمیسوزه؟چه گناهی کرده،حالا چون پدر و مادرش به هزار تا دلیل نتونستن بهش آموزش های لازمو بدن این باید تو سن 15 سالگی ضربه ی روحی بخوره؟
متاسفم برای خودمون ک تو جامعه ای داریم زندگی میکنیم که انسانیت داره از بین میره...خوب آخه چرا شما فقط به فکر خودت هستی؟
شما میخوای از طریق اینترنت مکالمه داشته باشی و مسیج بدی خوب کلی نرم افزار دیگه هست...وایبر،واتس اپ،کیک،فید،مسنجر یاهو و ... مشکل اونا چیه واقعا که باید مردم واقعا اینقدر عاشق ویچت بشن؟فقط چون نمیتونن پیپل نیربای رو نشون بدن یا چون شیک ندارن بدرد استفاده نمیخورن؟
حالا هی بریم به فرهنگ غنی و چند هزار سالمون افتخار کنیم،دریغ از یه خورده انسانیت...

Iloveu-ALL
24-12-2013, 12:18
دوست من اون بچه ی 15 ساله ای که گول یه پسر 4 سال بزرگترشو خورده یا اون عده ای ک بدون شناخت از هم باهم میرن بیرون و ... فک نمیکنی اینا همه مشکلات اجتماعی رو بوجود میاره؟من نمیگم فیلتر کردن کار خوبیه ولی دقت کن که مشکلات جامعه ی ما هم همیناس...
شما خواهر خودتو بذار جای اون دختر15 ساله...خداییش دلت نمیسوزه؟چه گناهی کرده،حالا چون پدر و مادرش به هزار تا دلیل نتونستن بهش آموزش های لازمو بدن این باید تو سن 15 سالگی ضربه ی روحی بخوره؟
متاسفم برای خودمون ک تو جامعه ای داریم زندگی میکنیم که انسانیت داره از بین میره...خوب آخه چرا شما فقط به فکر خودت هستی؟
شما میخوای از طریق اینترنت مکالمه داشته باشی و مسیج بدی خوب کلی نرم افزار دیگه هست...وایبر،واتس اپ،کیک،فید،مسنجر یاهو و ... مشکل اونا چیه واقعا که باید مردم واقعا اینقدر عاشق ویچت بشن؟فقط چون نمیتونن پیپل نیربای رو نشون بدن یا چون شیک ندارن بدرد استفاده نمیخورن؟
حالا هی بریم به فرهنگ غنی و چند هزار سالمون افتخار کنیم،دریغ از یه خورده انسانیت...

دوست عزیز این چیزایی که گفتی آیا با پاک کردن صورت مسئله حل میشه؟

solo8
24-12-2013, 15:36
دوست عزیز این چیزایی که گفتی آیا با پاک کردن صورت مسئله حل میشه؟

من خودم هم گفتم ک با فیلتر کردن موافق نیستم
اما حالا ک فیلتر کردن کاسه ی داغ تر از آش نشدم که خوب من روی تمامی پروژه هام و همه ی مقاله هام از طریق ویچت کار میکردم و این حرفا
من مخاطبم اونیه ک ادعای روشنفکری و ادعای فرهنگ میکنه ولی حتی یه ذره برای جامعش ارزش قایل نیس...

Zeitgeist
24-12-2013, 16:27
افراد باید خودشون رو اصلاح کنن و وظیفه ی حکام هم فرهنگ سازی هست.

با راه حل های متعصبانه ای همچون اینکه "خانوم روسریتو بکش جلو که من تحریک نشم"، مشکلات حل نمیشن!

با تشکر از برنامه ی خوبتون و بحث بسیار آموزنده ـتان؛ لطفاً وقتش رو زیاد کنید

البته من هیچ کدوم از این برنامه ها که میگین رو استفاده نکردم نمیدونم چی هستن، فقط با اینکه نخوندم ولی بحث بسیار جذاب بود!

pc-game
25-12-2013, 00:18
ای بابا . اهههههه . همش تقصیره یه عده بی جنبه س دیگه.
هی میرن مخ میزنن . هی میرن بد و بیراه میگن دعوا راه میندازن توو وی چت.. همین کارارو میکنید دیگه فیلتر میشه . یکم جنبه داشته باشید .
اعصاب نمیذارن واسه من. این یه هشدار بود.. اگه به همین بی تربیت بازی تون ادامه بدید یاهوو مسنجر هم فیلتر میشه .
من یه بار خواستم از تکنولوژی استفاده کنم نشد. بس کنید آخه وی چت جای مخ زنی ِ ؟

pc-game
25-12-2013, 00:22
سعی کنید از تکنولوژی درست بهره ببرید . وی چت باید مکان مباحث علمی و تبادل نظر باشه . نه رد و بدل شماره .
اگر قرار باشه سودی ازش نبریم ، پس به چه دلیل وی چتو نصب کردیم ؟

ho3in0861
25-12-2013, 00:29
نظر من این نرم افزار به درد مردم ما و فرهنگشون نمیخورد و خوب شد که فیلترش کردن!

pc-game
25-12-2013, 00:37
تا بوده چنین بوده . بعضی ها درست بشو نیستن . اصلا جماعت دوس دارن گند بزنن به هر چیزی .
یادمه اوایل که تلفن ثابت برای خونه ها دادن ، جماعت اولین کاری که انجام میدادن مزاحم تلفنی بود . مزاحم گیر هم که نبود همه راحت بودن .
البته من خودم هم ید طولانی داشتم .ولی خوبیش این بود حداقل من از باجه تلفن زنگ میزدم نه از خونه مون :n02:

Iloveu-ALL
25-12-2013, 00:48
دوست عزیز برای هر تکنولوژی ابتدا باید فرهنگ سازی بشه و فرهنگ سازی هم وظیفه حکومته در این صورت جامعه از اون تکنولوژی به درستی استفاده می کنه ...

pc-game
25-12-2013, 00:55
دوست عزیز برای هر تکنولوژی ابتدا باید فرهنگ سازی بشه و فرهنگ سازی هم وظیفه حکومته در این صورت جامعه از اون تکنولوژی به درستی استفاده کنه ...

واقعا فکر کردی تو این زمونه فرهنگ سازی جواب میده . عمرا . شاید جواب بده ولی خیلی زمان بر هستش. چون اوضاع فرهنگی بعضی آدما از کنترل خارج شده .
آدم الاف و بیکار زیادن . منتظرن تقی به توقی بخوره تا گند اون کار رو در بیارن .
راه دور نمیرم . مثلا همین دانشگاه خودمون . نیم ساعت مونده به انتخاب واحد دروس ، نزدیک به 4000 هزار نفر پشت سایت منتظرن تا راس ساعت تعین شده بریزن توی سایت .
باور کن چنان اوضاع قاراش میش میشه که سایت هنگ میکنه .. چنان اروری میده که جد آباده بیل گیتس هم بیاد نمیفهمه چی شده !

Iloveu-ALL
25-12-2013, 01:04
واقعا فکر کردی تو این زمونه فرهنگ سازی جواب میده . عمرا . شاید جواب بده ولی خیلی زمان بر هستش. چون اوضاع فرهنگی بعضی آدما از کنترل خارج شده .
آدم الاف و بیکار زیادن . منتظرن تقی به توقی بخوره تا گند اون کار رو در بیارن .
راه دور نمیرم . مثلا همین دانشگاه خودمون . نیم ساعت مونده به انتخاب واحد دروس ، نزدیک به 4000 هزار نفر پشت سایت منتظرن تا راس ساعت تعین شده بریزن توی سایت .
باور کن چنان اوضاع قاراش میش میشه که سایت هنگ میکنه .. چنان اروری میده که جد آباده بیل گیتس هم بیاد نمیفهمه چی شده !

دوست عزیز ما(جامعه) اگه بی فرهنگ هستیم(باشیم) تقصیر کار بیشتر از همه حکومته!
چی کار کنن وقتی بی کارن؟ راه کار چیه؟

pc-game
25-12-2013, 01:21
اعصاب من خورد میشه از این بی توجهی خانواه ها .

Zeitgeist
25-12-2013, 01:30
بنده با این رفتارها میانه ای ندارم و تا حالا انجام ندادم (اصولاً احساساتی ندارم).

ولی آیا شهرداری شومایی؟! خوب چه چیزی دقیقاً کاری که دیگران میکنند رو به موضوعی مورد ارتباط و تحت concern شما تبدیل میکنه که شما به این حد قصد دخالت در آن را دارید؟

مشکل عظیم مردم داخل ایران به نظر من این هست که خیلی به کار همدیگه و اینکه بقیه چه کاری میکنن، دخالت کرده و در یک کلام فضول و کارشناس در همه ی مسائل هستن...

سیستم فضول هست که مردم در زندگی شخصی ـشان چه کاری میکنن و میخواد همه چیز رو ببینه.

مردم فضول و کارشناس هستن و همیشه میخوان ببینن چه خبره و نظریه میدن درباره ی اینکه فرهنگ فلان چیز رو ندارن و ندارید و فلان... خوب خود شما هم به همون فرهنگ در اینجا دست زدید. اونها در کار جنس مخالف فضولی میکنن، شما در کار اونها...

Iloveu-ALL
25-12-2013, 01:32
چه ربطی داره . یعنی اگه من الان بیفتم دنبال دختر مردم متلک بارش تقصیره حکومته ؟
اگه پشت وانت مردم بپرم مفتی برم خونه مون . اگه پول واحد بی ار تی ندم تقصیره کیه ؟ بیشتر بر میگرده به تربیت خانوده ها . و بی سوادی جامعه . ( یکم اطلاعات منظورمه )
به نظر من باید پدرو مادر یکم وقت بذارن ، به بچه ی باهوش شون بگن که عزیزه دلم یکم آدم باش. اعصاب من خورد میشه از این بی توجهی خانواه ها .

نه چنین چیزی نگفتم!
شما گفتی همه ایرانیا هجوم آوردن به فلان جا ... این مشکل از فرهنگ سازی نکردن حکومت و ایناست!
حکومت وظیفه اش اینه که فرهنگ سازی کنه در اینصورت از این هجوم ها بصورت دست جمعی نخواهیم داشت.
بازم برمیگیرده به حکومت که اول اون باید وظیفشو انجام بده

M £ H D I
25-12-2013, 12:25
به نقل از سافت گذر
وی‌چت اگر نیست، نیسان آبی هست

احسان پیربرناش - جهان سوم جایی ا‌ست که تلویزیون بی‌وقفه تو را به بچه‌دار شدن ترغیب می‌کند اما سه روز بعد وی‌چت را به‌ واسطه ضدتبلیغات همان صدا و سیما ف ی ل ت ر می‌کنند که مبادا به کسی بگویی دوستت دارم. البته این اصلا بهانه خوبی نیست که بگویید چون نمی‌توانستید با کسی آشنا شوید و ازدواج کنید، بچه‌دار نشدید. اینها همه‌اش بهانه است. آدم اگر فعل خواستن را صرف کند، از طریق گرده‌افشانی هم می‌تواند بچه‌دار شود اما به شرط آنکه نشان بدهد واقعا از گرده‌افشانی متنفر است و از روی اجبار تن به آن می‌دهد، چرا که اگر دوستان ما پی ببرند گروهی از این کار لذت می‌برند، آن را هم ف ی ل ت ر می‌کنند و آن موقع است که برای بچه‌دار شدن هم باید از ف ی ل ت رش ک ن استفاده کنیم.

به گزارش سافت‌گذر به نقل از آی تی آنالیز؛ با این تفاسیر برای آشنایی دختر و پسر چند راه بیشتر نمی‌ماند. در این مطلب با سه روش منحصربه‌فرد آشنایی خانواده‌ها آشنا می‌شویم:

آشنایی از طریق نوشته‌های پشت نیسان
هر خانواده ایرانی یک نیسان آبی می‌خرد و پشت آن عکسی از داماد، به همراه مشخصات و مهارت‌های فردی او می‌نویسد. پشت نیسان، به‌نوعی نقش پروفایل داماد را در این روش ایفا می‌کند، منتها تعویض عکس و ویرایش مشخصات کاربری به راحتی وی‌چت و فیس‌بوق نیست. اگر خانواده‌ای دو پسر مجرد دارد، استفاده از پشت خاور می‌تواند کارآمدتر باشد.

دیالوگ مرتبط
مالک ماشین در استاتوسی پشت نیسان نوشته: ... وی‌چت اگر نیست، نیسان هست هنوز
دختر یک دل نه صد دل عاشق می‌شود و می‌گوید: وای چه رمانتیک! مامان همین خوبه دیگه... تازه شاعر هم هست.
مادر: هزار بار بهت نگفتم به این نوشته‌های پشت نیسان اعتماد نکن؟ نشنیدی تلویزیون می‌گفت توی اروپا هزاران نفر به‌خاطر اینکه فریب نوشته‌های پشت نیسان آبی رو خوردن، ایدز گرفتن، بعد بلافاصله غرق شدن؟ بمیری من راحت بشم از دستت ایشاا...، آقا توام برو پشت یه خاوری، کامیونی، چیزی.... چیه دو ساعته دنبال این لگن راه افتادی؟
پدر با هزار بدبختی سبقت می‌گیرد. پشت نیسان بعدی نوشته شده: «حالا کی از پشت لباستو می‌بنده؟!» مادر و پدر از خجالت سرخ می‌شوند، دختر ریز می‌خندد.

آشنایی از طریق ارسال امواج پارازیت
با توجه به اینکه هنوز در این مملکت روستاهایی هستند که برق ندارند اما بلااستثنا پارازیت دارند، بهترین روش برای آشنایی، ارسال مهر و محبت کنترل شده از طریق امواج پارازیت است. دریافت‌کننده به محض رویت امواج، زن عقدی ارسال‌کننده محسوب می‌شود و حق طلاق هم طبق قانون با مخابرات خواهد بود.

دیالوگ مرتبط
دختر با خوشحالی وارد خانه می‌شود و فریاد می‌زند: مامان بیا، مامان بیا... خواستگارم دکتره.
مادر: از کجا فهمیدی ذلیل‌مرده؟
دختر: آخه اصلا معلوم نیست چی نوشته!

آشنایی از طریق ارسال پیامک به برنامه نود
دختر و پسر در طول پخش برنامه نود در نظرسنجی شرکت می‌کنند و عادل فردوسی‌پور با بررسی افرادی که به یک گزینه خاص رای داده‌اند، دختر و پسرهای همفکر را در یک سبد قرار می‌دهد. سپس هوشنگ نصیرزاده عروس و دامادها را به قید قرعه انتخاب و پس از رفع ایرادات مدنظر فیفا، آنها را به عقد یکدیگر درمی‌آورد.

دیالوگ مرتبط
هوشنگ نصیرزاده: شماره صد و بیست و دوهزار و نهصد و نود، و شماره سه هزار و هفتصد و بیست و سه
عادل فردوسی‌پور: اوه اوه، به قول شاعر: کبوتر با کبوتر، باز با باز، کند هم جنس با هم جنس پرواز... نمی‌شه یه فرصت دیگه بهشون داد آقای نصیرزاده؟
هوشنگ نصیرزاده: وا... دست ما نیست، فیفا اگر بفهمه دوبار قرعه‌کشی شده ممکنه این زوج رو با محرومیت‌هایی مواجه کنه.
عادل فردوسی‌پور پوزخندی می‌زند و به طعنه می‌گوید: البته فیفا باید درنظر داشته باشه این بنده‌های خدا همینجوری هم توی محرومیت هستن... به هر حال مبارک باشه... بریم سراغ آیتم نود تا نود

danial_crazy
25-12-2013, 21:05
آخه به کسی چه ربطی داره که کی چیکار باید بکنه کی چیکار نباید بکنه!!! یه عده دوس دارن برن مخ بزنن یه عده دوس دارن با دوستاشون چت کنن یه عده هم دوس دارن هر غلطی که دلشون میخواد بکنن! اصلا به شما چه!!!! شما در جایگاهی نیستی اصلا که بخوای واسه یه ملت تصمیم بگیری! حالا چه مردمش با فرهنگ باشن یا فرهنگ استفاده از یه چیزیو نداشته باشن مثل همین ایرانیا. این دیگه به خودشون مربوطه...

hamidreza2010
25-12-2013, 22:49
سلام دوستان
یه سئوال:

یوزری که توی وی چت درست شده باشه رو میشه پاک کرد؟
اگه آره چجوری؟

( کلا اهل چت کردن نیستم واسه همین نمیتونم تست کنم )

خیلی ممنون

XENON24
25-12-2013, 22:54
می گویند ویچت فیلتر شد چون عده ای در آن دنبال روابط غیر اخلاقی بودند. با این استدلال ، لطفاً : - مخابرات را تعطیل کنید ، چون خیلی ها زنگ می زنند ، قرار می گذارند و بعدش می روند کارهای غیراخلاقی می کنند! - پیاده رو را را تعطیل کنید ، چون خیلی ها برای اولین بار همدیگر را در پیاده رو ها می بینند و بعد روابط غیر اخلاقی بر قرار می کنند. - دانشگاه ها را هم تعطیل کنید چون نقش شان در به فساد کشاندن جوانان ، کمتر از پیاده رو ها نیست. - خودروها رو جمع کنید چون علاوه بر آلودگی هوا و ترافیک ، برای خیلی ها شده وسیله ای برای رفتن به مکان هایی برای روابط غیراخلاقی. - حرف زدن را ممنوع کنید چون به جز کر و لال ها بقیه افرادی که روابط غیراخلاقی دارند ، اولش با حرف زدن شروع می کنند و بعد آن کار دیگر می کنند. اینا همش داستانه. هر چی باعث گسترش سریع یک خبر بشه رو برای جلوگیری از اتحاد مردم میبندن

XENON24
25-12-2013, 23:00
البته یکی دیگه از دلیل هاشم اینه که از وقتی وی چت اومده 50% از میزان اس ام اس دادن ملت کمتر شده می دونی چقدر پول میشه درد اینا هم همینه

XENON24
25-12-2013, 23:40
سلام دوستان
یه سئوال:

یوزری که توی وی چت درست شده باشه رو میشه پاک کرد؟
اگه آره چجوری؟

( کلا اهل چت کردن نیستم واسه همین نمیتونم تست کنم )

خیلی ممنون

سلام
به این آدرس ایمیل بزن درخواستت رو بگو به انگلیسی...
support@wechat.com

zed2
26-12-2013, 00:02
دوستان عزیز لطفا از لحن مناسب استفاده کنید و به دیگران توهین نکنید
در صورت دیدن پست های دارای لحن نامناسب و توهین امیز برخورد خواهد شد.

با تشکر

امیدوارم کاربران رعایت کنند.....

hamidreza2010
26-12-2013, 02:33
سلام
به این آدرس ایمیل بزن درخواستت رو بگو به انگلیسی...
support@wechat.com

ممنون
فقط قاعده خواستی نداری که؟
چی رو باید توی ایمیل ذکر کنم؟
نام یوزر کافیه؟ کلا چی؟
ممنون

XENON24
26-12-2013, 10:26
ممنون
فقط قاعده خواستی نداری که؟
چی رو باید توی ایمیل ذکر کنم؟
نام یوزر کافیه؟ کلا چی؟
ممنون

To: support@wechat.com
Cc: icna_support@tencent.com
Email Subject: Account Removal Request and personal information deletion

Message Body: [به زبان انگلیسی متنی بنویسید تا تیم وی چت متوجه بشوند که شما میخواهید اکانت خود را پاک کنید!]
نکته مهم این است که باید حتما، این درخواست از ایمیلی ارسال شود که در ویچت شما ثبت شده است. برای ثبت ایمیل خود در ویچت ابتدا به قسمت My Profile و سپس به My Account بروید و در قسمت Email ایمیل خود را وارد کنید.
پس از ارسال ایمیل خود، تیم ویچت این ایمیل را دریافت کرده و مطابق با آن عمل خواهد کرد.

Undisclosed
27-12-2013, 03:27
هر کسی که میگه مردم فرهنگشو ندارن و این حرفا ، اگر راست میگه بره یقه باعث و بانیشو بگیره ! اگر نمیتونه حداقل نیاد اینجا سخنرانی کنه !

وقتی دختر و پسر رو از همون دوران بچگی از هم جدا میکنن و عقده ای بار میارن ، نتیجه اش میشه این وضعی که الان هست .

Undisclosed
27-12-2013, 16:34
مشکلات فرهنگی هم مثل سایر مشکلات دیگه اعم از اقتصادی و فساد و مواد مخدر و غیره تو این ممکلت از یه جا ریشه میگیره . حالا همونا اومدن میخوان به بهانه همین مشکلات فرهنگی که خودشون به وجود آوردن ، مردم رو کنترل کنن .

تمام

(جماعتی هم که از اینا دفاع میکنن معلوم الحال هستن دیگه وضعیتشون واسه همه روشنه)

p30ASKER
27-12-2013, 23:12
دوستان سلام
ببینید من با هیچ کدوم از شما ها دشمنی ندارم من به شخصه از تک تک کسانیکه به نحوی باهاشون بحث کردم و حرفی بهشون زدم عذر خواهی میکنم بی شک دوستی ما هست که میمونه و ممکنه من یا همون دوستی که باهم بحث کردیم از هم سوال و مشکلاتPC مون رو بپرسیم بنابراین بدونید حرف ما نظرات شخصی ماست و هیچکس به حرف ما گوش نخواهد کرد پس من از تک تک شما دوستان عذر میخوام
ابتدا از دوست عزیزم
mohammad_87 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
Kamyar_AnathemA ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

stealer ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ALIMILD ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

kratosnajafi ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

hp722 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Zeitgeist ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Iloveu-ALL ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

و مخصوصا دوست گلم danial_crazy ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

عذر خواهی میکنم
ما اینجا رفیق هم هستیم نه دشمن هم اگه حرفی زدم قصد تخریب کسی رو نداشتم
من حیث المجموع منظور من به کلیه افرادی بود که از وی چت استفاده نا سا لم میکنن و من برا اونا این کار رو تایید کردم

آرزوی موفقیت برای شما دوستان رو دارم
:n12::n12::n12:

Undisclosed
29-12-2013, 02:46
ضمنا مخابرات چند روزه روی پورت udp هم مشکل ایجاد کرده (به احتمال قوی به خاطر k e r i o این کارو کردن !) و جالب اینه که این وسط تمامی ارتباطاتی که نیاز به udp دارن مثل بازی های آنلاین هم با مشکل مواجه شدن

خب البته بازی های آنلاین هم احتمالا ازش استفاده نادرست میشه و باعث از هم پاشیده شدن خانواده هاست :n02: k e r i o که اصلا اسمش رو نیار باهاش میشه رفت تو سایتهای بدبد

کل فیل ترینگ ایران با این حرفا که ازش استفاده نادرست میشه داره توجیه میشه . که البته دقیقا فقط توجیه هست و دلیل اصلی یه چیز دیگه هست .

این وسط خیلی از بچه های 12 ساله به راحتی یه سایفونی چیزی میندازن رو سیستمشون و دور از چشم پدر و مادری که احتمالا بلد نیستن حتی کامپیوتر رو روشن کنن مستقیم میرن تو همون سایتهای بدبد (لابد با این قیافه : :n19:) ، پیدا کنید پرتقال فروش رو !

ضمن اینکه دیگه یه اکانت خریدن که کاری نداره ، حالا واسه یه بچه چه اهمیتی داره که فروشنده کیه

از اون طرف هم تو فرومی که مختص این طور چیزاست دیدم دوستان چنگ انداختن به دامن سیسکو ! :n02: در این زمینه خداوکیلی شاهد پیشرفت شایانی از فرزندان ملت هستیم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](7).gif

solo8
29-12-2013, 03:40
برای دقایقی اینستاگرام هم فیلتر شده بود
خدا خودش به خیر بگذرونه...

sasansamiri
29-12-2013, 06:26
ضمنا مخابرات چند روزه روی پورت udp هم مشکل ایجاد کرده (به احتمال قوی به خاطر k e r i o این کارو کردن !) و جالب اینه که این وسط تمامی ارتباطاتی که نیاز به udp دارن مثل بازی های آنلاین هم با مشکل مواجه شدن

خب البته بازی های آنلاین هم احتمالا ازش استفاده نادرست میشه و باعث از هم پاشیده شدن خانواده هاست :n02: k e r i o که اصلا اسمش رو نیار باهاش میشه رفت تو سایتهای بدبد

کل فیل ترینگ ایران با این حرفا که ازش استفاده نادرست میشه داره توجیه میشه . که البته دقیقا فقط توجیه هست و دلیل اصلی یه چیز دیگه هست .

این وسط خیلی از بچه های 12 ساله به راحتی یه سایفونی چیزی میندازن رو سیستمشون و دور از چشم پدر و مادری که احتمالا بلد نیستن حتی کامپیوتر رو روشن کنن مستقیم میرن تو همون سایتهای بدبد (لابد با این قیافه : :n19:) ، پیدا کنید پرتقال فروش رو !

ضمن اینکه دیگه یه اکانت خریدن که کاری نداره ، حالا واسه یه بچه چه اهمیتی داره که فروشنده کیه

از اون طرف هم تو فرومی که مختص این طور چیزاست دیدم دوستان چنگ انداختن به دامن سیسکو ! :n02: در این زمینه خداوکیلی شاهد پیشرفت شایانی از فرزندان ملت هستیم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](7).gif

از یک طرف فیلتر می کنن و از طرف دیگر با v-=p-=n دهنده ها کاری ندارن فقط برو توی یکی از سایت ها ی پر از تبلیغ بالای 40% از این تبلیغ ها مربوط به این موضوعه:n19::n20:

sasansamiri
29-12-2013, 06:29
برای دقایقی اینستاگرام هم فیلتر شده بود
خدا خودش به خیر بگذرونه...

خواهشا اگر دوستان بدون فرهنگ استفاده از اینستاگرام رو دیدید بهشون بگین اون جا رو به :n21:f---kندن تا یه جا برای l--k زدن داشته باشیم.(التماس:n16: برای فرهنگ:n04: داشتن)

p30ASKER
29-12-2013, 23:03
یعنی بعضیا از یه زندگی فقط
L--k
زدن رو میدونن!

office2007
29-12-2013, 23:26
مهم ترین آفتی که به جان جوانان کشور ما افتاده و من جمله خودمون، همین فضای مجازی بود و هست.
هم مارو ترسو کرده و هم خواسته هامون رو تا سطوح نازلی پایین آورده.

هرچی رفیق دارم همش سرش تو موبایلشه یا داره مثل گوشکوب تکونش میده یکی رو پیدا کنه.
به شیوه عجیبی در حال استعمار شدنیم و خبر نداریم.

Undisclosed
30-12-2013, 01:31
مهم ترین آفتی که به جان جوانان کشور ما افتاده و من جمله خودمون، همین فضای مجازی بود و هست.
هم مارو ترسو کرده و هم خواسته هامون رو تا سطوح نازلی پایین آورده.

هرچی رفیق دارم همش سرش تو موبایلشه یا داره مثل گوشکوب تکونش میده یکی رو پیدا کنه.
به شیوه عجیبی در حال استعمار شدنیم و خبر نداریم.

شما فقط نیمه خالی لیوان رو می بینید ، حتی خود مسئولین هم دید شما رو ندارند !

فراموش کردین که جامعه مجازی که در اختیار نسل ما هست چقدر میتونه اطلاع رسانی و آگاهی رو گسترش بده و این پاشنه آشیل خیلی ها هست .

همین وی چت هم به خاطر قابلیت جدیدی که ارائه میده سریع بسته شد واگرنه کسی دلش به حال جوانان نسوخته و نمیسوزه .

office2007
30-12-2013, 12:30

فراموش کردین که جامعه مجازی که در اختیار نسل ما هست چقدر میتونه اطلاع رسانی و آگاهی رو گسترش بده و این پاشنه آشیل خیلی ها هست .

همین وی چت هم به خاطر قابلیت جدیدی که ارائه میده سریع بسته شد واگرنه کسی دلش به حال جوانان نسوخته و نمیسوزه .

فضای مجازی جز جنبه اطلاعاتش تمام لیوانش خالی هست، اون اطلاعات یکسری قطره روی لیوان زندگی هست.

اتفاقا من مسئولین رو بسیار زیرک تر از این میدونم که از ترس اگاهی وی چت رو فیلــتر کنند، وی چت فیلــتر میشه تا خیلی ها دغدغه شون بشه فیلــتر شدن وی چت مثل فیلــتر شدن فیسبوک.
و از شکستن فیلــتر لذت ببرن.
و وقتی چند ساعت فیسبوک رفع فیلــتر شد همه خوشحالی میکردن که فیسبوک را خدا آزاد کرد !!!

مثل گیر دادن به حجاب و... و تبدیل کردنش به دغدغه، ما اگر تو واقعیت حضور عقلانی داشتیم برای اطلاع رسانی به مجازی پناه نمیوردیم که اکثر مخاطبینش هم هم نسل های خودمون هستن نه اونایی که باید مخاطبش باشند.

p30ASKER
30-12-2013, 15:28

سند و مدرک رو کن!! یعنی میخوای بگی تو یکی از مسئولین اطلاعاتت بیشتره؟!

Aristar
30-12-2013, 17:52
من با اینکه وی چت تاثیر منفی داشت تا حدودی موافقم!دوستانی که میگن تنها راه ارتباطیشون با دوستان همین بود فکر میکنم اغراق دارن میکنن و گرنه سیستم های دیگه ای مثل LINE یا Viber هم بودن که دقیقا همین کار رو میکردن!ویژگی اصلی ای که باعث محبوبیت وی چت شده بود جستجو بر اساس موقعیت بود که مشخصا هدف فرد از استفاده ازش هم مشخص بود!من واقعا تو فرهنگ بعضی از مردم ما موندم!
اصلا فرهنگ دوستی اینترنتی چیز جالبی نبوده و نیست!از همون اول که با یاهو شروع شد چیز جالبی نبود!اگر دوست عزیز واقعا میخای با یکی حرف بزنی بیا برو بیرون راحت حرف بزن!این چه کاریه که میگی با چت و فلان!اینم نگین که برخورد میشه که من باهام به این روز برخورد نشده و نمیشه(البته جز یکبار توسط یک فرد عقده ای:n24:)
بهرحال اگر دوستای عزیز دنبال ارتباط با دوستای واقعی خودشون هستن سرویس های دیگه ای هم هست که من خودم وایبر رو پیشنهاد میکنم ولی اگر قصد دوستی و از این چیزاست اصلا چیز جالبی به نظر نمیاد و جز اتلاف وقت و انرژی عایدی نداشته!
مخلص کلام وی چت اگر درست و با هدف درست استفاده میشد کار به اینجا نمیکشید که فیلتر بشه و مشخصا یک عده آدم باعث این شدن!البته عملکرد مسئولین هم یکمی جالب نیست در این موارد و نباید با فیل ترینگ برخورد میشد

XENON24
30-12-2013, 19:48
خیالت راحت بقیه رو هم فیلتر می کنن..اینا کلا دست به فیلتر کردنشون خوبه ...

Undisclosed
30-12-2013, 20:06
فضای مجازی جز جنبه اطلاعاتش تمام لیوانش خالی هست، اون اطلاعات یکسری قطره روی لیوان زندگی هست.

اتفاقا من مسئولین رو بسیار زیرک تر از این میدونم که از ترس اگاهی وی چت رو فیلــتر کنند، وی چت فیلــتر میشه تا خیلی ها دغدغه شون بشه فیلــتر شدن وی چت مثل فیلــتر شدن فیسبوک.
و از شکستن فیلــتر لذت ببرن.
و وقتی چند ساعت فیسبوک رفع فیلــتر شد همه خوشحالی میکردن که فیسبوک را خدا آزاد کرد !!!

مثل گیر دادن به حجاب و... و تبدیل کردنش به دغدغه، ما اگر تو واقعیت حضور عقلانی داشتیم برای اطلاع رسانی به مجازی پناه نمیوردیم که اکثر مخاطبینش هم هم نسل های خودمون هستن نه اونایی که باید مخاطبش باشند.

خب دیگه این نظر شماست .

ولی نظر من اینه که این جماعت از رشد و فراگیر شدن شبکه های اجتماعی و توان اطلاع رسانی اونها خشنود نیستن و به نمونه هایی مثل مصر نگاه میکنن ، از این لحاظ گفتم به نظر بنده مسئولین نگاه مورد بحث شما رو ندارن بلکه هدف اصلیشون بحث ارتباطات هست . مثلا پارازیت های شدید با وجود هشدار و نگرانی از مضرات اونا همچنان ادامه داره ، یا تلاشهایی که برای رصد ایمیل های کاربران میشه ، یا هزینه هایی که برای زیرنظر گرفتن ترافیک اینترنت میشه ...

خیالت راحت بقیه رو هم فیلتر می کنن..اینا کلا دست به فیلتر کردنشون خوبه ...

دقیقا

فیلترینگ "تانگو، وایبر، واتس آپ و کوکو" در دستور کار کمیته تعیین مصادیق مجرمانه قرار گرفت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

supermax15
30-12-2013, 20:44
به نظر من همه مشکلات همه از همین بیکاری هست ادم وقتش پر باشه دیگه دنبال چیزای وقت گذروندن مثل چت روم و سایت های مبتضل نمیره
به جای فیلترینگ باید بیشتر به فکر اشتغال جوانان باشند
به نظر من خوب شد که فیلتر شد چون هنوز خیلی ها هنوز فرهنگ چت کردن رو ندارن
کسایی که ازش استفاده خوب میکردن هم ضرر کردن ( تر و خشک باهم سوخت )

Undisclosed
31-12-2013, 12:00
به نظر من همه مشکلات همه از همین بیکاری هست ادم وقتش پر باشه دیگه دنبال چیزای وقت گذروندن مثل چت روم و سایت های مبتضل نمیره
به جای فیلترینگ باید بیشتر به فکر اشتغال جوانان باشند
به نظر من خوب شد که فیلتر شد چون هنوز خیلی ها هنوز فرهنگ چت کردن رو ندارن
کسایی که ازش استفاده خوب میکردن هم ضرر کردن ( تر و خشک باهم سوخت )

بیکاری که فقط یکی از معضلات این جامعه هست

این جامعه در کنار حل مشکل اقتصادی مردم نیاز به فرهنگ سازی گسترده از طرف دولت داره . که البته دولت فعلا بخشی از مجموعه ای هست که برعکس دارند دست به فرهنگ زدایی گسترده میزنن !

میگه :
امیدوار بود آدمى به خیر کسان

مرا به خیر تو امید نیست، شر مرسان

office2007
31-12-2013, 14:39
خب دیگه این نظر شماست .

ولی نظر من اینه که این جماعت از رشد و فراگیر شدن شبکه های اجتماعی و توان اطلاع رسانی اونها خشنود نیستن و به نمونه هایی مثل مصر نگاه میکنن ، از این لحاظ گفتم به نظر بنده مسئولین نگاه مورد بحث شما رو ندارن بلکه هدف اصلیشون بحث ارتباطات هست . مثلا پارازیت های شدید با وجود هشدار و نگرانی از مضرات اونا همچنان ادامه داره ، یا تلاشهایی که برای رصد ایمیل های کاربران میشه ، یا هزینه هایی که برای زیرنظر گرفتن ترافیک اینترنت میشه ...

مقایسه جامعه ایران و مصر اصلا درست نیست.
ایرانیا به غیر از بخش مذهبی متعصب بقیه که اکثریت هستند هم ترسو هستند و هم حزب باد، ما هم جز ترسوهاییم.
برای همین هم هست اوج اعتراضاتمون تو فضای مجازیه.

فضای مجازی در ایران مکانی شده برای تخلیه خشم.
اینجا جاش نیست وگرنه نحوه هدایت مردم توسط ناصرالدین شاه رو براتون میگفتم تا متوجه بشین قضیه پیچیده تر از این حرفاست.
خلاصش اینست که برای کنترل ایرانی ها فقط کافیه سطح دغدغه هاشون رو پایین بیاری.

M o h a m m @ d
31-12-2013, 18:13
فیلتر اینترنتی یا فیلترینگ، عبارت است از محدود کردن دسترسی کاربران اینترنت به وبگاه ها و خدمات اینترنتی که از دیدگاه متولیان فرهنگی و سیاسی هر کشور برای مصرف عموم مناسب نیست و اعمال فیلتر به صورت معمول به وسیله ارایه دهندگان خدمات اینترنتی انجام می شود ولی تعیین سطح، مصادیق و سیاست های فلترینگ با حکومت هاست.
کشورهای بلاروس، میانمار، چین، کوبا، مصر، ایران، کره شمالی، عربستان، سوریه و تونس از بزرگ ترین فیلتر کنندگان اینترنت در جهان هستند.
به گزارش بورس نیوز، فیلترینگ اینترنت در ایران عبارت است از اعمال سانسور برای محتوای وبگاه ها و استفاده از خدمات اینترنتی برای کاربران ایرانی که بر اساس قوانین مصوب در مجلس شورای اسلامی اعمال می گردد.
اما موضوعی که در این گزارش به آن می پردازیم، فیلترینگ وی چت است. نرم افزاری اجتماعی و ابزاری برای گفتگو که عده ای آن و سایر شبکه های اجتماعی و نرم افزارهای مشابه آن را به مثابه فرصتی برای شکست مرزهای ارتباط با جامعه جهانی می دانند.
اما کاربران وی چت در حالی از حدود دو هفته گذشته با فیلتر شدن این نرم افزار مواجه هستند که کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه توضیحاتی را پیرامون علل آن مطرح کرده و مهمترین آن انتشار بسیاری از محتواهای مجرمانه غیر اخلاقی و مستهجن عنوان می شود.
حال شاید بهتر باشد علت این موضوع را از جنبه امکان برقراری ارتباطات صوتی، تصویری و ویدویی و نیز ارسال متن به صورتی کم هزینه و تنها از طریق پرداخت هزینه اینترنت مورد بررسی قرار دهیم.
این در شرایطی است که برای برقراری ارتباط صوتی و ارسال پیامک از طریق مخابرات فرد بایستی هزینه های بالاتری را پرداخت کند و از این رو با ملاحظات بیشتری سعی در صرفه جویی هزینه مکالمات تلفن همراه خود دارد.
بدین ترتیب آثار استفاده کاربران اینترنتی از اینگونه نرم افزارها خود را در درآمدهای شرکت های مخابراتی و ارایه دهنده سرویس های تلفن همراه نمایان می سازد.
چراکه هر یک از شما با محاسبه ای ساده براحتی می بینید که با بکارگیری نرم افزاری همچون وی چت و هزینه مکالمات و ارسال از طریق پرداخت هزینه اینترنت چه حجمی در هزینه مکالمات و ارسال پیامک تلفن همراه خود به صورت ماهانه صرفه جویی دارید و اینکه به نظر می رسد علت دیگر فیلترینگ وی چت و سایر ابزارهای گفتگوی اینترنتی لابی گری های بنگاه های اقتصادی بوده تا منافع اقتصادی آنها حفظ شود. چراکه همواره پشت سر بزرگترین اتفاقات دنیا همچون صلح و جنگ، از سرگیری روابط کشورها، انعقاد تفاهم نامه های مسائل اقتصادی و قراردادها کسب منفعت اقتصادی است. چراکه اگر منفعت اقتصادی در کار نباشد، کسی پا به میدان عمل نمی گذارد.
برای پی بردن به صحت این مطلب می توان نتایج آن را در تغییر درآمدهای سه ماهه سوم شرکت های مخابراتی همچون "اخابر"، "همراه"، "ایرانسل"،"تالیا" و نیز "رایتل" مشاهده کرد. بطوریکه به نظر می رسد بخشی از درآمدهای ناشی از مکالمات و ارسال پیامک این شرکت ها در سه ماهه سوم امسال آنها در مقایسه با سه ماهه دوم سال جاری کاهش یافته و بر همین اساس منتظر اعلام گزارش عملکردهای 9 ماهه این شرکت ها باید ماند.
از این رو بایستی دید جدا از درستی یا نادرستی فیلتر شدن این نرم افزار و سایر ابزارها و شبکه های اجتماعی از جنبه شئونات اسلامی فیلترینگ آنها آیا تنها به دلیل متناسب نبودن آن با فضای اخلاقی جامعه ایران صورت گرفته و یا باید دید فیلتر شدن آن به نفع چه شرکت ها و افرادی است؟

matr!x_2008
01-01-2014, 01:11
وي‌چت تهديد نيست

روزنامه ایران - سونيتا سراب‌پور - -------- در فضاي وب و سياستگذاري‌هايي كه طي چند سال گذشته در اين بخش صورت گرفته با انتقادهاي فراواني همراه است. ----- شدن اشتباهي سايت‌هاي مختلف به دليل نبود يك سامانه هوشمند در اين زمينه، كند شدن سرعت اينترنت و در ادامه رونق بازار ----- شكن‌ها از جمله مشكلاتي است كه كاربران ايراني سال‌ها است با آن دست و پنجه نرم مي‌كنند. اعمال -------- در فضاي مجازي براي جلو‌گيري از انتشار مطالبي با محتويات مجرمانه حق قانوني هر كشور و دولتي است اما به باور برخي كارشناسان، سياستگذاري‌هاي غير فني و غير كارشناسانه در اين بخش گاهي نه تنها جلوي برخي جرايم رايانه‌اي در فضاي وب را نمي‌گيرد بلكه تنها باعث كاهش اعتماد و افزايش راه‌هايي براي دور زدن -------- مي‌شود كه در نتيجه اين راه‌ها، امنيت بسياري از كاربران اينترنتي را به خطر مي‌اندازد. به باور برخي كارشناسان حوزه فاوا از ديوار ممنوعيت و محدوديت دسترسي به محتواي موجود در فضاي سايبر، امروزه به لطف فناوري كه براي ايجاد محدوديت از آن بهره مي‌بريم، تنها چند ثانيه زمان خواهد برد.
در همين زمينه شاهپور دولتشاهي، عضو كميته پيش‌نويس قانون جرايم رايانه‌اي اعلام مي‌كند كه در حال حاضر محتوا در فضاي اينترنتي با تلاش و هزينه بسيار ----- مي‌شود، از سوي ديگر تنها با «يك» كليك، آن هم رايگان، همان محدوديت برداشته مي‌شود. به باور وي در اين جنگ نابرابر، برخلاف تصور، بازنده و برنده، تصميم‌گيران -------- در كشور و كاربران نيستند، بلكه بازنده نگاه غيركارشناسي و برنده، فناوري است. با دولتشاهي در خصوص -------- در فضاي وب و سياستگذاري در اين بخش به گفت‌وگو نشسته‌ايم كه در ادامه مي‌خوانيد.

• بحث -------- در فضاي مجازي به يكي از موضوع‌هاي مهم اين روزها تبديل شده است. شما به عنوان كارشناس در حوزه جرايم رايانه‌اي چه ارزيابي از سيستم -------- كشور داريد؟
قبل از تصويب قانون جرايم رايانه‌اي در سال ۸۸، -------- در فضاي اينترنت به‌ كار گرفته مي‌شد، اما منشأ و خاستگاه آن، قانون نبود. در واقع تصميمات در اين بخش براساس مصوبه شوراي‌عالي انقلاب فرهنگي به اجرا گذاشته مي‌شد. زماني هم كه ما روي پيش‌نويس قانون جرايم رايانه‌اي كار مي‌كرديم، بحثي در خصوص -------- در پيش‌نويس قانون مطرح نبود اما وقتي پيش‌نويس براي بررسي به مراجع ديگر ارسال شد، مبحث -------- را به‌صورت موادي از قانون به آن اضافه و از آن پس -------- ديگر نه مبناي مصوبه شوراي‌عالي، بلكه بنيان قانوني به خود گرفت.

• يعني سياستگذاري در بخش -------- اينترنت در كشور براساس قانون جرايم رايانه‌اي صورت مي‌گيرد؟
دقيقاً همين گونه است. سياستگذاري‌هايي كه در اين حوزه انجام مي‌گيرد، بر اساس شرح وظايف كارگروه تعيين مصاديق مجرمانه (كميته --------) در قانون جرايم رايانه‌اي است.

• مي‌توان اين‌گونه برداشت كرد كه مشكلات در بخش -------- اينترنت در واقع به دليل اشكال‌ها و ابهام‌هايي است كه در قانون جرايم رايانه‌اي ديده‌ مي‌شود؟
اگر نگوييـــم ابهام، يقينــاً در هم ريختگي كلمات و عبارات است. به طور مثال قانونگذار در صدر ماده ۲۱ قانون جرايم رايانه‌اي، از دو گونه محتوا (۱- ناشي از جرايم رايانه‌اي و ۲- آنچه براي ارتكاب جرايم رايانه‌اي به كار مي‌رود) به‌عنوان محتوايي كه بايد با دستور كميته تعيين مصاديق و توسط ارائه‌دهندگان خدمات ايتنرنتي (اعم از دسترسي و ميزباني) پالايش شوند، نام برده است. در صدر همين ماده با عبارتي كاملاً نامفهوم، سعي شده تا بيان شود فهرست مصاديق مجرمانه اعلامي از سوي كميته بايد در چارچوب قانوني تنظيم شده باشد. يعني كميته در تعيين مصاديق مجرمانه بايد از آنچه در انواع قوانين كيفري موجود به‌عنوان محتواي مجرمانه معرفي شده، الگو‌برداري و محتواي منتشره در فضاي سايبر را با آن تطبيق دهد. در پايان نيز در صورت انطباق، محتواي سايبري را به‌عنوان محتواي مجرمانه اعلام و نهادهاي فني نيز آن را پالايش كنند. نخستين نتيجه التزام به اين اصل، عدم جرم انگاري محتوا در فضاي سايبر از سوي كميته است. اما اين مطلب كه آيا حقيقتاً تمامي درگاه‌هاي ----- شده توسط كميته حاوي محتواي مجرمانه بوده‌اند يا خير، قابل نقد است.

• اهداف هر دولتي از جمله ايران براي اعمال -------- در فضاي وب، به دلايل سياسي، اجتماعي، فرهنگي و... خلاصه مي‌شود. به نظر شما سياستگذاري‌هاي كارگروه تعيين مصاديق مجرمانه، كشورمان را به اهداف مدنظرش در بخش -------- رسانده‌است؟
كميته -------- عملكرد خود در اعلام فهرست محتواهاي مجرمانه را كارشناسي شده معرفي مي‌كند. حداقل از نظر شكلي مي‌توان گفت تمركز و نيروي قابل توجهي را صرف اين كار مي‌كند. به‌عنوان مثال، با تشكيل قسمتي به نام «اداره رصد» به‌طور پيوسته در حال بررسي يا به قول كميته «رصد» محتواي در حال توليد و تبادل در فضاي سايبر هستند. رصد شبانه‌‌روزي محتوا توسط كارشناسان اين بخش، هماهنگي‌هاي تشكيلاتي از سازمان و سيستم اداري، نيروي انساني، تجهيزات سخت‌افزاري و نرم افزاري گرفته تا گردهمايي منظم مديران بلندپايه هر دو هفته يك بار، زمان، انرژي و هزينه بسياري را طلب مي‌كند. ترديدي نيست كه براي صيانت از ارزش‌هاي اخلاقي، اعتقادي و سياسي يك كشور در فضاي سايبر، اين هزينه‌ها، ضروري است. اما مشكل اينجا است كه از رهگذار پيشرفت فناوري، هر روز نمونه‌اي جديد از ابزار و نرم افزارهاي فيلترشكن توليد و در دسترس قرار مي‌گيرد كه تمامي اين زحمات را ظرف چند ثانيه پشت سر نهاده و انگار اصلاً نه كميته‌اي به نام -------- وجود داشته و نه اين همه اقدام كارشناسي صورت و نه اين‌همه هزينه و وقت صرف شده است.

• با تمام اين شرايط آيا -------- در فضاي وب آن طور كه در كشور اجرا مي‌شود، بازدارنده كاربران اينترنتي از سايت‌هاي مختلف بوده است؟
مخاطبان و كاربران اصلي اينترنت را جوانان تشكيل مي‌دهند. گروهي كه كميته دغدغه گمراهي‌شان توسط بيگانگان را دارد. اما همين جوانان به خاطر پويايي و بي‌قراري كه اقتضاي جواني است، كمتر محدوديتي را برمي‏تابند و اصولاً نسبت به آنچه از آن منع شوند، حريص‏تر و جسورتر خواهند شد و اين رد شدن از ديوار ممنوعيت و محدوديت دسترسي به محتواي موجود در فضاي سايبر، امروز به لطف همان فناوري كه ما براي ايجاد محدوديت از آن بهره مي‌بريم تنها چند ثانيه زمان خواهد برد، يعني از يكسو محتوا با تلاش و هزينه بسيار ----- مي‌شود، از سوي ديگر تنها با «يك» كليك آن هم رايگان، محدوديت برداشته مي‌شود. در اين جنگ نابرابر برخلاف تصور بازنده و برنده، كميته و كاربران نيستند، بلكه بازنده نگاه غيركارشناسي و برنده، فناوريست حال قضاوت بر سر اين موضوع كه آيا اهداف كميته از -------- محقق شده، مي‌شود و خواهد شد يا خير، كار دشواري نخواهد بود.

• آخرين اقدام كميته تعيين مصاديق مجرمانه، ----- كردن سرويس موبايلي به نام «وي‌چت» بود. نظرتان با ----- شدن سرويس‌هاي اجتماعي در فضاي وب چيست؟
در اين‌كه وي‏چت فراهم‌كننده فضاي بشدت حاوي محتواي مغاير با اصول و ارزش‌هاست، ترديدي نيست اما تمامي اين‌گونه سرويس‌دهندگان قابليتي اين چنيني دارند و مختص وي‏چت نيست. بنابراين اگر بخواهيم اين‌گونه مبارزه قهر‌آميز كنيم بايد تمامي اين سرويس‌ها را ----- كنيم كه ناگفته پيداست عواقب آن چه خواهد بود. با در پيش گرفتن اين رويه، هر قدر كه تاكنون در برقراري محدوديت و ممانعت از دسترسي كاربران به سايت‌ها و وبلاگ‌ها موفق بوده‌ايم، در خصوص وي‏چت و امثال آن نيز موفق خواهيم بود؛ نبايد از نظر دور داشت كه وي‏چت هم مانند تمامي سرويس‌هاي اينترنتي به همان اندازه كه تهديد است، مجال و فرصتي است براي استفاده صحيح و قابل قبول در راستاي آسودگي و آسايش بيشتر و اطلاع‌رساني بهتر.

• كارگروه تعيين مصاديق محتواي مجرمانه يكي از دلايل ----- شدن اين سرويس را حراست از حريم خصوصي كاربران اعلام كرده است، تا چه حد اين تصميم از اين حريم خصوصي افراد در فضاي وب حفاظت مي‌كند؟
اين‌گونه اقدام‌ها نه باعث حراست از حريم خصوصي كاربران و نه باعث زدودن فساد در فضاي سايبر خواهد شد چرا كه همان‌طور كه اشاره كردم ظرف چند ثانيه كاربران با راه‌هاي ميانبر از تمام اين محدوديت‌ها گذر خواهند كرد و تنها چيزي كه باقي مي‌ماند، كم رنگ شدن قدرت فني -------- نزد كاربران خواهد بود و همچنين معروفتر شدن و فراگيرتر شدن سرويس‌هايي نظير وي‏چت است چرا كه فناوري قابل مهار نيست بلكه بايد راهكار استفاده بهينه از آن را آموخت. مطلب مهمتر اين‌كه قانون جرايم رايانه‌اي اختياري تحت عنوان «حراست از حريم خصوصي كاربران» به كميته نداده است و شرح وظايف و اختيارات كميته محدود به موارد مصرح در قانون است و از سوي ديگر هر كاربري كه نگران حريم خصوصي خود است مي‌تواند به سادگي از سرويس‌هاي موبايلي نظير وي‏چت خارج شود يا از همان ابتدا به عضويت آن در نيايد براين اساس كساني كه در اين سرويس‌ها عضو هستند، نيازي ندارند تا كميته يا امثال آن حريم خصوصي‌شان را حفظ كند. آن هم حفاظتي كه با يك فيلترشكن از كار خواهد افتاد.

• برخي كارشناسان حوزه فاوا و همچنين رمضانعلي سبحاني‌فر يكي از اعضاي كميته تعيین مصاديق مجرمانه اعلام كرده‌اند كه بهتر است تصميم‌گيري در بخش -------- به شوراي عالي فضاي مجازي سپرده شود شما در اين خصوص چه نظري داريد؟
با اين نظر خيلي موافق نيستم. اولاً كميته نهادي است كه طبق نص قانون تشكيل شده و تشكيك در جايگاه آن، تشكيك در قانون است و نه تنها پسنديده نيست، بلكه بيهوده است. چرا كه «اجتهاد در برابر نص، باطل است». اين‌كه جايگاه سازماني كميته به جاي ديگري منتقل شود اولاً نياز به اصلاح قانون دارد و ثانياً زياد هم مهم نيست. نكته حائز اهميت، لزوم هماهنگي كميته و تمامي نهادهاي درگير در فضاي سايبر كشور با شورايعالي فضاي مجازي است كه در متن فرمان مقام معظم رهبري مبني بر تشكيل شورا بدان قوياً تأكيد شده است. بنا بر فرمان رهبري، كميته موظف به هماهنگي سياست‌هاي خود با شورايعالي فضاي مجازي است. همچنين به فرض اصلاح قانون و انتقال كميته -------- به شوراي عالي فضاي مجازي، مجدداً تركيبي كم و بيش شبيه به همين تركيب كنوني بايد در آن شورا شكل بگيرد كه در اين صورت تأثيري در محتواي عملكرد كميته نخواهد داشت. از همه مهمتر اين‌كه قانونگذار آگاهانه و عامدانه كميته -------- را تحت رياست دادستان كل كشور قرار داده است بدين منظور كه ايجاد محدوديت دسترسي به محتوا براي كاربران (يا همان --------) در بسياري موارد معارض با حقوق اشخاص است مانند زماني كه وب‌سايت يا وبلاگ اشخاص به دلايلي ----- مي‌شود و ترجيح بر آن است كه اين تعارض حقوق فرد و اجتماع در نهادي به رياست دادستان كل كشور كه مدعي العموم و حافظ منافع آحاد جامعه لقب دارد مورد بررسي قرار گيرد تا در نهادي مانند شورايعالي فضاي مجازي كه نهادي صددرصد اداري است.

• به عنوان يك كارشناس در بخش جرايم رايانه‌اي چه پيشنهادي براي كاهش مشكلات در بخش -------- فضاي مجازي داريد؟
در نخستين قدم پيشنهاد و راهكاري كه مي‌توان ارائه داد، كاستن از مصاديق مجرمانه در قوانين كيفري است چون تا زماني كه از مصاديق جرم در قوانين كيفري كاسته نشود به همان ميزان از مصاديق محتواي مجرمانه در فضاي سايبر نيز كاسته نخواهد شد. همان‌طور كه برخوردهاي قهرآميز در برابر جرايم و مجرمان مستهلك مي‌شود، از كارايي -------- محتواي مجرمانه سايبري نيز به تدريج كاسته خواهد شد و در آينده‌‏اي نه چندان دور شاهد خواهيم بود كه ما مانده‌ايم و يك فضاي اينترنت كه از نظر ما چيزي جز محتواي مجرمانه ندارد. راهكار بسياري از كشورها نظير آنچه گوگل در گزارش اخير خود به آن اشاره داشته گسترش همكاري‌هاي قضايي و پليسي بين‌المللي براي حذف محتواي حقيقتاً مجرمانه از پايگاه‌هاي داده جهاني و يا حذف آنها از سامانه مرورگرها و موتورهاي جست‌و‌جوي بين‌المللي است. در اين صورت به راستي محتواي مجرمانه از فضاي سايبر حذف مي‌شود نه اين‌كه صرفاً با -------- آن، كاربران داخل كشور را از دسترسي به محتوا محروم كنيم كه البته اين محروميت و محدوديت هم چند ثانيه بيشتر طول نخواهد كشيد.

منبع: ایتنا

Undisclosed
01-01-2014, 01:26
مقایسه جامعه ایران و مصر اصلا درست نیست.
ایرانیا به غیر از بخش مذهبی متعصب بقیه که اکثریت هستند هم ترسو هستند و هم حزب باد، ما هم جز ترسوهاییم.
برای همین هم هست اوج اعتراضاتمون تو فضای مجازیه.

فضای مجازی در ایران مکانی شده برای تخلیه خشم.
اینجا جاش نیست وگرنه نحوه هدایت مردم توسط ناصرالدین شاه رو براتون میگفتم تا متوجه بشین قضیه پیچیده تر از این حرفاست.
خلاصش اینست که برای کنترل ایرانی ها فقط کافیه سطح دغدغه هاشون رو پایین بیاری.

من جامعه ایران رو با مصر مقایسه کردم مگه ؟ گفتم اینا به مدل هایی مثل مصر نگاه میکنن .

در تمام کشورهای مشابه فیل ترینگ اعمال میشه دلیلش هم به نظر من همین جلوگیری از آگاهی هست . شما ببین برای چی گفتگوی آزاد پی تی تعطیل شد ؟ چون یه عده میومدن اونجا و متوجه میشدن اعتقاداتشون بر پایه هویج بنا شده ! :n02: یا بحث های 30ya30 که میشد با وجود اینکه تاپیک ها مرتب پاکسازی میشدن باز هم برای اینا زور داشت .

برای من قانع کننده نیست که کل فیل ترینگ به خاطر این مسئله ای باشه که شما میگی ، البته بعید نیست یه عده از مسئولین هم دید شما رو داشته باشن . از اینا هیچی بعید نیست .

چیزی که مشخصه گسترش آگاهی و ارتباطات آزاد در این طور کشورا رو جماعت حاکم به نفع خودش نمیبینه ، قبول ندارید ؟

این همه دامن زدن به خرافات و جلوگیری از رشد فرهنگ مردم دلیلش چیه پس ؟

به هر حال شما میتونی این حرفا رو قبول کنی یا قبول نکنی .

sasansamiri
01-01-2014, 06:59
اقا ناراحت نشید ولی با بی فرهنگی بازی های افراد بی خودی باید فیلتر می شد و من میگم این باشد به عنوان گوش مالی که ما برای تکنولوژی های اینده فرهنگ مون رو بالا ببریم.
و امید وارم این روال رو تا جایی ادامه بدن که خودمون مجبور به اصلاح فر هنگ بشیم:n13:

office2007
01-01-2014, 14:47
من جامعه ایران رو با مصر مقایسه کردم مگه ؟ گفتم اینا به مدل هایی مثل مصر نگاه میکنن .

در تمام کشورهای مشابه فیل ترینگ اعمال میشه دلیلش هم به نظر من همین جلوگیری از آگاهی هست . شما ببین برای چی گفتگوی آزاد پی تی تعطیل شد ؟ چون یه عده میومدن اونجا و متوجه میشدن اعتقاداتشون بر پایه هویج بنا شده ! :n02: یا بحث های 30ya30 که میشد با وجود اینکه تاپیک ها مرتب پاکسازی میشدن باز هم برای اینا زور داشت .

برای من قانع کننده نیست که کل فیل ترینگ به خاطر این مسئله ای باشه که شما میگی ، البته بعید نیست یه عده از مسئولین هم دید شما رو داشته باشن . از اینا هیچی بعید نیست .

چیزی که مشخصه گسترش آگاهی و ارتباطات آزاد در این طور کشورا رو جماعت حاکم به نفع خودش نمیبینه ، قبول ندارید ؟

این همه دامن زدن به خرافات و جلوگیری از رشد فرهنگ مردم دلیلش چیه پس ؟

به هر حال شما میتونی این حرفا رو قبول کنی یا قبول نکنی .

شما فرض کنید همین امروز، فیسبوک، وی چت و... رفع فیلــتر شد.
انصافا، چند درصد این فضاها در جهت افزایش آگاهی و رشد ایدئولوژیک مردم دنبال میشه؟

این خرافات که میگین، این تحجر این تعصب و تقلید و... مگه چند درصد پیروانش جوانان هستند؟
اکثر مشکل ما تو جامعه زنان و مردانی هستند که تقریبا سنی ازشون گذشته و اصلا نمیدونن اینترنت چی هست چه برسه بخوان تو فیسبوک بیان نظر بخونن و آگاه بشن.
از صبح تا شب پای رسانه ملی هستند و اوج مطالعه شون کیهان خوندن هست.
شما باید به صورت فیزیکی و در جامعه احساس مسئولیت کنی و بتونی مجبورشون کنی به تفکر نه با دست و پا زدن در فضای مجازی.

پناه آوردن ما جوانان به فضای مجازی بزرگترین اشتباه ما بوده و هست و من به شدت امیدوارم کل این فضای مجازی جمع بشه جز بخش های تخصصی اون، تا ما بتونیم رشد آگاهی علوم انسانی رو با زبان و فیزیک در واقعیت دنبال کنیم به جای خزیدن پشت مونیتورها و توهم زدن .

تمامی فعالیت اونها در واقعیته، در شستشوی مغزی تو واقعیته، سایت هاشون 10 تا بازدید کننده هم نداره، بحثی هم با کسی ندارن فقط سایتی دارن که یه چیزی داشته باشن.

XENON24
01-01-2014, 16:57
اقا ناراحت نشید ولی با بی فرهنگی بازی های افراد بی خودی باید فیلتر می شد و من میگم این باشد به عنوان گوش مالی که ما برای تکنولوژی های اینده فرهنگ مون رو بالا ببریم.
و امید وارم این روال رو تا جایی ادامه بدن که خودمون مجبور به اصلاح فر هنگ بشیم:n13:

پس قبول دارید و اعتراف کردید که نسبت به مردم خیلی از کشورهای دیگه بی فرهنگیم؟؟
یعنی اونا از اول با فرهنگ بودن؟؟؟فرهنگ استفاده از تکنولوژی رو داشتن؟؟یعنی غربی ها و شرقی ها همه از دم آدمهای با شخصیت و با فرهنگی هستن؟نخاله بینشون نیست؟فقط ما ایرانیها نخاله بینمون هست؟؟
یکی بیاد منو روشن کنه!:n13:

+
صحبتهای هم آفیس و هم Undisclosed رو قبول دارم

office2007
01-01-2014, 18:13
یعنی اونا از اول با فرهنگ بودن؟؟؟فرهنگ استفاده از تکنولوژی رو داشتن؟؟یعنی غربی ها و شرقی ها همه از دم آدمهای با شخصیت و با فرهنگی هستن؟نخاله بینشون نیست؟فقط ما ایرانیها نخاله بینمون هست؟؟
یکی بیاد منو روشن کنه!:n13:

+
صحبتهای هم آفیس و هم Undisclosed رو قبول دارم

نخاله بین همه مردم دنیا هست.
ولی ما ایرانی ها یک بدبختی بزرگ داریم و اون هم اینست که باد دماغ و ادعامون و برجسته تر از همه خود مهم پنداریمون در صدر مردم دنیا قرار داره.
همین خود مهم پنداری باعث میشه روی نقاط ضعفمون همیشه ماله کشیدیم و چون ادعامون شده هیچ وقت برای هیچ چیزی بسترسازی نمیکنیم.

میذاریم گندش که در اومد به فکر از بین بردن میشیم، برای همین نخاله بودنمون معمولا در شرایط اوج تو چشم همه میاد وقتی کار از کار گذاشته.
اگر بتونیم اول بفهمیم که هیچی نیستیم، هیچ پُخی نیستیم، تاریخ تمام شد، دنیا مارو مهم نمیدونه و... اقداماتمون منطقی تر میشه و فرهنگ هم از پایه ساخته میشه. :n16:

sasansamiri
01-01-2014, 18:25

اقا نخاله چیزیه که هست و همه جا نخاله دارن و این طور که ما ابروی خودمون رو می بریم اونا نمی برن.
اگه توی یک مامنت یا پیج ببینن که چیزای مورد دار هست اصلا بازش نمی کنند و خودشون :n13:اون رو توی خط قرمز:n13: میگذارند نه دولتشان با فیلترینگ.

تازه این رو هم بگم که اونا فرهنگ استفاده نمی دونن یعنی چی.
چرا؟چون هر چیزی رو:n13: در جای خود استفاده کردن و می کنن.
ا-ر-ض-ا: در ک-ا-ب-ا-ر-ه-
ش-ه-و-ت در s-----x.com و امثال این جا ها نه در یک جمع عمومی مثل شبکه های اجتمایی.:n13:

Lightِِ
01-01-2014, 19:07
آخرین وضعیت فیلتر شدن واتس‌اپ، وایبر و تانگو

دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه اینترنتی گفت: وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی به جای اینکه به دنبال تقویت سرویس‌های داخلی‌مان باشند و بودجه لازم را برای مرکز رسانه‌های دیجیتال فراهم کنند، به دنبال این هستند که امکان دسترسی مردم به وی چت و فیس بوک و ... فراهم شود.

عبدالصمد خرم‌آبادی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اظهارات وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مبنی بر اینکه «کمیته تعیین مصادیق باید زیر نظر شورای عالی فضای مجازی قرار گیرد»، اظهار کرد: شورای عالی فضای مجازی سیاست‌های کلی را تعیین می‌کند و این شورا نباید وارد کارهای اجرایی شود.

وی با بیان اینکه کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه در اجرای قانون جرایم رایانه‌ای مصوب سال ۱۳۸۸ تشکیل شده و وظایف خود را بر اساس قانون مذکور انجام می‌دهد، اظهار کرد: شورای عالی فضای مجازی هم که به دستور مقام معظم رهبری تشکیل شده قرار نیست که وظیفه نهادهای دیگر را بر عهده بگیرد بلکه باید سیاست هایی را اتخاذ کند تا نهادهایی که طبق قوانین وظایفی را در ارتباط با فضای مجازی به عهده دارند، به بهترین نحو وظایف قانونی خود را انجام دهند و اگر در مسیر انجام این وظایف موانعی وجود دارد، به‌عنوان عالی ترین نهاد مرتبط با فضای مجازی، این موانع را مرتفع کند.

وی افزود: اگر قرار باشد شورای عالی فضای مجازی به کارهای اجرایی بپردازد از وظایف کلانی که مقام معظم رهبری برای این نهاد تعیین کرده است، دور می‌شود، البته شورای عالی و مرکز ملی فضای مجازی می توانند سیاست های کلی حاکم بر فیلترینگ را در چارچوب قانون تعیین کنند و دبیرخانه کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه نیز خود را مکلف می داند که در چارچوب سیاست های کلی که توسط این نهاد تعیین می‌شود، به وظایف خود عمل کند.

مشاور قضایی دادستان کل کشور متذکر شد: شورای عالی فضای مجازی به منظور ایجاد هماهنگی و انسجام بین نهادهای مرتبط با فضای مجازی تشکیل شده است و وظیفه آن این است که تدابیری را اتخاذ کند تا همه نهادهای ذیربط به حداکثر کارآیی خود برسند.

خرم‌آبادی با اشاره به فیلتر شدن اپلیکیشن وی چت، گفت: وی چت و نرم‌افزارهای مشابه آن ارتباطات صوتی، تصویری و متنی برخط از طریق تلفن همراه را بین کاربران فراهم می کنند و این نرم افزارها در بعضی مواقع، محتواهای مجرمانه بسیاری را رد و بدل می کنند که کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه که وظیفه آن جلوگیری از انتشار محتوای مجرمانه است، به دلیل خارجی بودن مسئولان این شبکه‌ها امکان انجام وظایف قانونی خود را ندارد.

وی با بیان این که نرم افزارهای داخلی فراوانی شبیه وی چت در کشور وجود دارند، گفت: مسئولین کشور باید تمام تلاش خود را جهت تقویت و ارتقاء کیفیت این نرم افزارها بکارگیرند تا این نرم افزارها بتوانند نیازهای داخلی و خارجی شهروندان کشورمان را تأمین کنند؛ در این صورت دیگر نیازی به نرم افزارهای پرخطر خارجی شبیه وی چت نخواهیم داشت.

خرم آبادی تاکید کرد: مسوولان کشور ما نباید با گفتار و رفتار خود مردم را به استفاده از بسترهای ارتباطی بیگانه تشویق کنند؛ چرا که نهادهای قانونی کشور، کنترلی بر سرویس ها و نرم افزارهای خارجی ندارند و مدیران این سرویس ها از قوانین و مقررات کشور ما پیروی و تبعیت نمی کنند و علاوه بر این بسیاری از این شبکه ها، ابزار تهاجم فرهنگی دشمن محسوب می شوند و برخی از مسئولین ما از این موضوع غافل هستند یا تغافل می کنند.

وی افزود: اکثر سرویس های مذکور این قابلیت را دارند که اطلاعات کشور ما را که در بین کاربران رد و بدل می شود، جمع آوری و تحلیل کنند و در اختیار بیگانگان قرار دهند و این خطر بزرگی برای کشور ما محسوب می شود. دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه اینترنتی افزود: معمولا هیچ کشوری اجازه نمی دهد که ارتباط بین شهروندانش در بستر امکانات خارجی انجام شود. من نمی دانم چرا برخی از مسئولان اصرار دارند که شهروندان ما را به سوی سرویس های خارجی سوق دهند. وزارت فرهنگ و ارشاد که مرکز بزرگی تحت عنوان مرکز رسانه های دیجیتال را در اختیار دارد باید تلاش کند که سرویس های داخلی را که شبیه وی چت است تقویت کند تا مردم نیازمند سرویس های خارجی مانند وی چت، وایبر، واتس اپ، تانگو، کوکو و ... نباشند.

مشاور قضایی دادستان کل کشور درباره سرویس های داخلی موجود در کشورمان همانند وی چت گفت: مرکز رسانه‌های دیجیتال وزارت ارشاد هر ساله نمایشگاه هایی را برگزار می کند که در این نمایشگاه سرویس های داخلی مشابه وی چت به عنوان سرویس های نمونه معرفی می شوند و جایزه دریافت می کنند، ولی متاسفانه تلاشی برای تقویت این سرویس ها به عمل نیامده است.

خرم آبادی افزود: به خاطر دارم که در سالهای گذشته در نمایشگاه مرکز رسانه های دیجیتال وزارت ارشاد نرم افزاری با عنوان "سیم کارت مجازی" معرفی شد که دقیقا همه امکانات وی چت را داشت و در آن زمان که این نرم افزار به عنوان نرم افزار نمونه معرفی شد، وی چت جایگاه آنچنانی را نداشت، ولی خلق کننده وی چت که یک دانشجوی چینی بود توانست با حمایت های مسئولین کشورش و اسپانسرهایی که داشت خود را به جایگاهی برساند که اکنون بیش از ۴۰۰ میلیون کاربر داشته باشد.

وی تاکید کرد: اگر ما بتوانیم این امکان را در کشور ایجاد کنیم که سرویس های داخلی مان مانند وی چت تقویت شود، باعث می شود به جای این که ما مصرف کننده پهنای باند اینترنت کشورهای دیگر باشیم کشورهای اروپایی به ما روی آورند و آنها از پهنای باند ما استفاده کنند. در این صورت است که ما به یک کشور مرجع در فناوری اطلاعات تبدیل می شویم.

خرم‌آبادی افزود: وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی به جای اینکه به دنبال تقویت سرویس‌های داخلی مان باشند و بودجه لازم را برای مرکز رسانه های دیجیتال فراهم کنند، به دنبال این هستند که امکان دسترسی مردم به وی چت و فیس بوک و ... فراهم شود که این موضوع در کوتاه مدت و دراز مدت ضررهای جبران ناپذیری را برای ملت ما در بر دارد.

وی درباره پاسخ به سوالی درباره این که آیا فیلتر شدن نرم افزارهایی مانند وایبر و واتس اپ و تانگو و ... در دستورکار کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه قرار دارد؟ گفت: این موضوع در دستور کارگروه قرار گرفته است و زمانی که کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه در رابطه با فیلتر شدن وی چت تصمیم می گرفت مقرر شد تا زمان تقویت نرم افزارهای مشابه داخلی، فیلتر شدن نرم افزارهای خارجی مذکور به تعویق بیفتد و در صورتی که نرم افزارهای داخلی بتوانند نیازهای ارتباطی مردم را تأمین کنند این موضوع مجددا توسط کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه مورد بررسی قرار می گیرد.

------------------------------------------

نتیجه گیری : دیر یا زود منتظر فیلتر شدن app های نامبرده شده باشید

sasansamiri
01-01-2014, 19:41
دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه اینترنتی گفت: وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی به جای اینکه به دنبال تقویت سرویس‌های داخلی‌مان باشند و بودجه لازم را برای مرکز رسانه‌های دیجیتال فراهم کنند، به دنبال این هستند که امکان دسترسی مردم به وی چت و فیس بوک و ... فراهم شود.

اقا همین ها رو میگین که تو ایران همه می ترسن حرف بزنن:n27:
بنده خدا می خواد یه حال باحال بده شما ها چرا نمی گذارید.؟؟؟؟:n13:

sasansamiri
01-01-2014, 19:43
اقا همین ها رو میگین که تو ایران همه می ترسن حرف بزنن:n27:
بنده خدا می خواد یه حال باحال بده شما ها چرا نمی گذارید.؟؟؟؟:n13:

طرفدار های این حرف تشکر ها
بره بالا بالا بالا بالا بالا بالا بالا بالا بالا ...........

solo8
03-01-2014, 12:02
من که موافقم اینا نرم افزار مشابه وایبر اینا خودشون تولید کنن و ما هم ازش استفاده کنیم
اصن سپاه یا نمیدونم هر نهادی هم 24 ساعته بشینه رصد کنه.مردم میخوان پول مکالمه و اس ام اس ندن کاری با مصادیق مجرمانه ندارن که...والله...

M £ H D I
08-01-2014, 18:02
ف ی ل ت رینگ یکی پس از دیگری