PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکلات خوردن سس تند و مواد تند !!!

wooooow
18-12-2013, 20:28
سلام خدمت دوستان عزیز

راستش یه سوال مهم در مورد مواد تند داشتم
خوردن این مواد از نظر پزشکی خوب هست یا بد ؟؟
برای بدن مضر نیست ؟؟
آیا سس تند هم از این قاعده پیروی میکنه ؟؟

چون داداشم علاقه زیادی به سس تند داره و همیشه مصرف میکنه منم به اجبار باید بخورم
خواستم ببینم مصرف زیادش مضر نیست ؟

اصلا خوردن مواد تند مشکل زا نیست ؟؟

Atghia
18-12-2013, 20:49
گروهی از مواد غذایی هستند که مصرف شان بخشی از نیازهای بدن را تامین می کند و مصرف متعادل آنها برای ما ضرری ندارد. بنابراین برای بهتر شدن طعم، مزه، ظاهر، بو و نیز برای تحمل برخی غذاها می توان از این دسته استفاده کرد؛ مثلا برای افزایش میزان پذیرش برخی افراد مثل سالمندان، کودکان و نوجوانان و همچنین برای افرادی که حس چشایی آنها دچار اختلال شده، این غذاها را می توان به آنها توصیه کرد. گاهی برای تغییر ظاهری غذا می توان از آنها استفاده کرد؛ البته به اندازه متعادل. می توان گفت که این مواد نه خاصیت چندانی دارند، نه زیانی به بدن ما می رسانند. سس ها جزو این گروه از مواد غذایی قلمداد می شوند.

امروزه سس های زیادی با مزه های مختلف تولید می شود. در مورد این سس ها، مخصوصا سس های خیلی تندی که این روزها باب شده، چه توصیه ای دارید؟ـ در صورتی که در تهیه سس مواد اولیه به نسبت مشخص استفاده شده باشد، این سس، از نوع متعادل بوده و چندان مضر نیست اما سس های بسیار تند که در تهیه آنها از فلفل های فراوان استفاده می شود، می تواند محرک ترشح اسید معده شده و مصرف مداوم و طولانی شان موجب ترشح اسید معده و بروز التهاب در این ارگان می شود. حتی ممکن است به بروز زخم معده و دوازدهه، ریفلاکس (بازگشت غذا از معده به مری) و حتی گاستریت منجر شود. بنابراین مصرف این سس ها به صورت متعادل و منطقی اشکالی ندارد اما در مورد کودکان و نوجوانان عادت به خوردن شان خطرآفرین است.

دکتر محمدرضا وفا متخصص تغذیه
شبکه اینترنتی آفتاب

روانپریش
18-12-2013, 22:35
سلام خدمت دوستان عزیز

راستش یه سوال مهم در مورد مواد تند داشتم
خوردن این مواد از نظر پزشکی خوب هست یا بد ؟؟
برای بدن مضر نیست ؟؟
آیا سس تند هم از این قاعده پیروی میکنه ؟؟

چون داداشم علاقه زیادی به سس تند داره و همیشه مصرف میکنه منم به اجبار باید بخورم
خواستم ببینم مصرف زیادش مضر نیست ؟

اصلا خوردن مواد تند مشکل زا نیست ؟؟

بله ضرر داره مخصوصا اگه کارخونه ای باشه و مواد نگه دارنده داشته باشه

raana
19-12-2013, 13:12
سلا دوست عزیز..همون طور که دوستان گفتن میتونه باعث آسیب به معده بشه.....و همچنین مواد نگهدارنده هم که خودش مشکل ساز هست.....

اگر خیلی مشتاق به استفاده از مواد تند هستید از سس استفاده نکنید...از فلفل سیاه یا قرمز استفاده کنید.......در حد متوسط ضرری نداره.......مصرف هر چیزی از حد بگذره باعث ضرر میشه.....

البته خود منم غذای تند زیاد میخورم..هم مشکل معده دارم و هم شدیدن بهش حساسیت دارم...ولی نمی تونم ترک کنم دیگه:n02:

هر مشکلی برام پیش میاد میرم دکتر بهم میگه غذاهای تند استفاده نکن....ولی نمیشه دیگه

روانپریش
19-12-2013, 14:44
البته خود منم غذای تند زیاد میخورم..هم مشکل معده دارم و هم شدیدن بهش حساسیت دارم...ولی نمی تونم ترک کنم دیگه

شما اعتیاد به فست فودها پیدا کردین:n02:

raana
19-12-2013, 18:49
شما اعتیاد به فست فودها پیدا کردین:n02:

نه اتفاقا اصلا اهل فست فود نیستم...هر غذایی که میخورم ..روش کلی فلفل میریزم...حالا هر چی باشه......

روانپریش
19-12-2013, 19:17
نه اتفاقا اصلا اهل فست فود نیستم...هر غذایی که میخورم ..روش کلی فلفل میریزم...حالا هر چی باشه......

شما اعتیاد به ادویه ها پیدا کردین:n02:

wooooow
20-12-2013, 21:01
بله ضرر داره مخصوصا اگه کارخونه ای باشه و مواد نگه دارنده داشته باشه

یعنی هرچی مواد نگه دارنده داره ضرر داره ؟؟
اگه اینطور باشه که هرچی که میخوریم مضر هست !!! :n02:

چون من سس زیاد میخورم
مخصوصا سس فرانسوی همراه با سالاد که خیلی استفاده میکنم
و الباقی سس ها

با ساندویچ هم طبق معمول سس میخورم
ولی سس قرمز تند دوست ندارم !

منظور شما فقط سس تند بود ؟؟ یا کلی ؟؟

روانپریش
20-12-2013, 21:37
یعنی هرچی مواد نگه دارنده داره ضرر داره ؟؟
اگه اینطور باشه که هرچی که میخوریم مضر هست !!! :n02:

چون من سس زیاد میخورم
مخصوصا سس فرانسوی همراه با سالاد که خیلی استفاده میکنم
و الباقی سس ها

با ساندویچ هم طبق معمول سس میخورم
ولی سس قرمز تند دوست ندارم !

منظور شما فقط سس تند بود ؟؟ یا کلی ؟؟

بله که ضرر داره به نظر شما مصرف یه غذای مفیده یا یه غذای کنسرو شده؟