PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل زخم معده استرس و دیسک کمر

ALVEZ1
18-12-2013, 12:15
سلام دوستان
مدتی قبل مبتلا به زخم اثنی عشر شدم و یک سالی حسابی اذیت شدم.(21 سالمه الان)
بعد از درمان مدتی درد و مشکلاتم قطع شد .
اما یک سالیه به دلایلی در حد بسیار زیادی در معرض استرس و اضطراب قرار گرفتم .
یه سری علائمی تو بدنم تو این چند وقته ایجاد شده.حالا نمیدونم به استرس ربط داره یا خیر .
علائمی مثل ریزش موی شدید و شوره سر شدیدتر . تیک های که تازگیا موقع خواب میزنم . اینم تازگیا شروع شده و گاها اذیتم میکنه !
اما مورد مهمتر اینکه دوباره زخم اثنی عشرم شروع به درد کرده و دوباره داره منو میترسونه!
نمیدونم از استرسه یا اینکه اون میکروب معدم کامل ریشه کن نشده . ولی من دوبار ازمایش دادم . یکی ازمایش خون و ... بود اخریش هم یه ازمایش دیگه بود که دکتر گفت خوشبختانه میکروب ریشه کن شده . من خودم میترسم به خاطر مسواکم دوباره اون میکروب به بدنم برگشته باشه.
به نظر شما این درد معده به خاطر استرسه یا برگشت میکروب .
والا با این هزینه ها نمیشه یک بار دیگه ازمایش اندوسکوپی و ازمایش میکروب معده داد.

اما مشکل بعدی :n02:

مشکل دیسک کمر

من تو یه رشته رزمی کار میکنم.چند وقت پیش خونه که بودم رفتم از میله بارفیکس خودم رو بالا کشیدم اما دقیقا موقعی که بالا بودم میل بارفیکیس کنده شد و من از ارتفاع شاید نیم متری با زانو خوردم زمین .تا 3 روز درد خیلی شدید داشتم . حدود دو هفته تمرین نکردم . تا وقتی رفتم باشگاه و تمرینات رو شروع کردم .موقع تمرینات مشکلی نداشتم . ولی وقتی برگشتم خونه احساس میکردم از پایین گودی کمرم تا پایین باسن و ران پا حالتی مثل کشیدگی یا تیر کشیدگی وجود داره. که بعد از چند روز اون هم رفع شد و دیگه تو تمرینات هم مشکلی وجود نداره .
اما من میترسم اون سقوط از روی بارفیکس به مهره و دیسکم اسیب زده باشه. و اون تیر کشیدن ها هم به خاطر سیاتیکم باشه .چون برخوردم خیلی شدید بود چنان که
چند ثانیه ای بعد از افتادن نفسم بالا نمیومد:n03:

سوالم اینه ایا نیاز به پیگیری داره ؟؟ الان چند هفته ای میگذره و دردی ندارم .
ایا امکان داره دچار فتق دیسک شده باشم ؟؟ یا فقط اون ضربه باعث التهاب دیسک شده و الان اون التهاب بهبود پیدا کرده .

ببخشید سرتون رو درد اوردم و خیلی طولانی نوشتم .

raana
19-12-2013, 13:32
سلام دوست عزیز.......
راجع به مشکلات معده ...........بیشترین دلیل بروزش به خاطر مشکلات عصبی و استرس هست......البته شما به خاطر سابقه ای که داشتین ممکنه اون باکتری باز هم برگشت داشته باشه( با توجه به آزمایش خونی که دادین که فرضیه رد شده هست)

میتونم بگم 95% مشکلتون به خاطر استرس و اضطراب هست.....اگر امکانش براتون هست از محیطی که باعث استرس شده چند روزی دوری کنید.....سعی کنید اعصابتون رو آروم کنید......از داروهایی که برای کاهش درد معده هست استفاده کنید(خودتون می دونید چه داروهایی براتون خوب هست...)

راجع به مشکل بعدی.....

به احتمال زیاد سیاتیک دچار آسیب شده.....با توجه به اینکه درد از کمر تا ران پا ادامه داره..........اول اینکه کمی بهش استراحت بدید.....کم کم شروع به انجام حرکات کششی کنید.....

خیلی نرم و آروم.......و به مرور شروع به تقویت فیله کمر کنید چون عضلات نگه دارنده ی عصب سیاتیک هستن....عضلات که تقویت بشن....فشار از روی عصب کم میشه........

درد سیاتیک هم به صورتی هست که.....از گودی کمر و کمی بالاتر از باسن میگیره و تا مچ پا هم ادامه داره.....پا هم اصلا خم نمیشه.....
ولی برای شما که اوایلش هست.....با تقویت فیله کمر مشکلتون حل میشه......

خود منم سیاتیکم مشکل داره.....شاید 6 -7 ماه اصلا درد و مشکلی نداشته باشم.....ولی یه روز که نشستم و کار خاصی هم انجام نمی دم به صورت ناگهانی میگیره حتی پا هم دیگه خم نمیشه......