PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : روشن نشدن سیستم وقتی سه تا رم بهش وصل می کنم

faramarz_k_m
17-12-2013, 14:49
سلام به همه
مدل مادربرد asus p5kpl/epu هست چهارتا اسلات رم داره که سالمن ، دوتا رم یک (kingmax) داشت یه رم دو (kingston) گرفتم. هر سه تا رم هم سالمن به روش های مختلف تست کردم ولی فقط دو تارو قبول می کنه وقتی هر سه تا وصل باشن سیستم بالا نمیاد و بوق مزنه .
مادربرد asus p5kpl/epu هست
ویندوز سون 64 بیتیه ، biosشم آپدیت کردم .
دوستان راهه حلی ؟؟؟؟؟؟:n16::n16::n16:
پیشنهادی؟؟؟؟؟؟:n26::n26:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
:n16::n16:

EXTREME
17-12-2013, 20:20
اگه رم ها به صورت تکی رو همه اسلات ها جواب میده و مشکلی نداره
اول ببینید مین این حجم رم رو ساپورت میکنه یا نه همچنین این مشکل میتونه از ناسازگار بودن رم ها باهم هم باشه چینش رم هارو عوض کنید و با چینش های مختلف تست کنید
بایوس مین هم آپدیت باشه درست نشد شاید احتمالا نیاز به تغییراتی در تنظیمات بایوس باشه

eshraghi2010
17-12-2013, 21:04
سلام به همه
مدل مادربرد asus p5kpl/epu هست چهارتا اسلات رم داره که سالمن ، دوتا رم یک (kingmax) داشت یه رم دو (kingston) گرفتم. هر سه تا رم هم سالمن به روش های مختلف تست کردم ولی فقط دو تارو قبول می کنه وقتی هر سه تا وصل باشن سیستم بالا نمیاد و بوق مزنه .
مادربرد asus p5kpl/epu هست
ویندوز سون 64 بیتیه ، biosشم آپدیت کردم .
دوستان راهه حلی ؟؟؟؟؟؟:n16::n16::n16:
پیشنهادی؟؟؟؟؟؟:n26::n26:

:n16::n16:

فرامرز جان سلام ! حالت سه کاناله رو فقط سوکت 1366 و مادربردهای با چیپست X58 ساپورت می کردند عزیز دل ! معلومه که وقتی سه تا رم روی این سیستم بندازی بالا نمیاد !

faramarz_k_m
17-12-2013, 21:45
اگه رم ها به صورت تکی رو همه اسلات ها جواب میده و مشکلی نداره
اول ببینید مین این حجم رم رو ساپورت میکنه یا نه همچنین این مشکل میتونه از ناسازگار بودن رم ها باهم هم باشه چینش رم هارو عوض کنید و با چینش های مختلف تست کنید
بایوس مین هم آپدیت باشه درست نشد شاید احتمالا نیاز به تغییراتی در تنظیمات بایوس باشه

خیلی ممنون:n16:
به هرصورتی که می شد چیدمشون و امتحان کردم ولی جواب نداد. بایوس مادربرد رو هم آپ کردم.

فرامرز جان سلام ! حالت سه کاناله رو فقط سوکت 1366 و مادربردهای با چیپست X58 ساپورت می کردند عزیز دل ! معلومه که وقتی سه تا رم روی این سیستم بندازی بالا نمیاد !

سلام به روی ماهت ،خیلی ممنون:n16:؛؛؛ بصورت خلاصه یعنی بیخیال چهارتا اسلات شم و روی دوتاش حساب بازکنم؟؟؟؟

eshraghi2010
18-12-2013, 08:04
خیلی ممنون:n16:
به هرصورتی که می شد چیدمشون و امتحان کردم ولی جواب نداد. بایوس مادربرد رو هم آپ کردم.

سلام به روی ماهت ،خیلی ممنون:n16:؛؛؛ بصورت خلاصه یعنی بیخیال چهارتا اسلات شم و روی دوتاش حساب بازکنم؟؟؟؟

به نظرم با 4 تا اسلات بالا بیاد ولی مادربرد شما این توانایی رو نداره که بتونه درست و حسابی از حالت 4 کاناله استفاده کنه !
هر مادربردی رو بهر کاری ساختن برادر !!! :n01:
راستی یه توصیه دوستانه از من ! سیستمت رو حتماً و در اسرع وقت با Blower گردگیری کن !! هرکی ببینه فکر می کنه سیستمت تو غار بوده !! :n02:

EXTREME
18-12-2013, 14:31

حالت سه کاناله حالتی است که سه تا رم به صورت موازی کار میکنند شما روی مینی که 4 تا اسلات رم داره و دوال ساپورت میکنه 3تارم بزارید میتونه کار بکنه من منظورتون رو متوجه نشدم
اگه دو تا رم مشابه تو حالت دوال باشه و رم غیرمشابه تو حالت سینگل کار میکنه